Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
HögboSkidan
2013-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
18:41.112030
2
H 16
Simon Jonsson
Gävle SK
18:57.113600
+15.1470
3
H 16
Martin Persson
Årsunda IF
18:57.113690
+16.1560
4
H 16
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
19:02.114160
+21.2030
5
H 16
Joakim Ståhl
Järbo IF
19:08.114720
+26.2590
6
H 14
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
19:31.117000
+49.4870
7
H 16
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
19:31.117050
+50.4920
8
H 16
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
19:32.117120
+50.4990
9
H 16
Joel Häggström
Storvreta IK
19:37.117610
+55.5480
10
H 14
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
19:55.119420
+1:13.7290
11
H 14
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
20:17.121640
+1:36.9510
12
H 14
Filip Kyrö
Högbo GOIF
20:25.122490
+1:44.10360
13
H 16
Fredrik Höglund
Högbo GOIF
20:29.122800
+1:47.10670
14
H 14
David Ljunglund
Falu IK
20:29.122820
+1:47.10690
15
D 14
Ida Palmberg
Högbo GOIF
21:04.126380
+2:23.14250
16
H 16
Andreas Persson
Högbo GOIF
21:10.126920
+2:28.14790
17
D 16
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:13.127270
+2:32.15140
18
H 16
Albert Carling
Falu IK
21:15.127470
+2:34.15340
19
H 16
Oskar Holm
Falu IK
21:27.128670
+2:46.16540
20
D 14
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
21:57.131640
+3:16.19510
21
D 16
Ebba Björk
Högbo GOIF
21:57.131670
+3:16.19540
22
D 14
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
22:01.132010
+3:19.19880
23
D 16
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
22:01.132030
+3:20.19900
24
D 16
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
22:01.132080
+3:20.19950
25
H 16
Johan Nordling
Högbo GOIF
22:04.132340
+3:23.20210
26
D 14
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
22:28.134750
+3:47.22620
27
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
22:28.134770
+3:47.22640
28
H 14
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
22:30.134960
+3:49.22830
29
H 14
Erik Hårrskog
Falu IK
22:31.135020
+3:49.22890
30
D 16
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
22:38.135700
+3:56.23570
31
D 16
Johanna Andersson
Falu IK
22:47.136670
+4:06.24540
32
D 16
Matilda Melén
Falu IK
23:01.138000
+4:19.25870
33
D 14
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
23:04.138350
+4:23.26220
34
D 14
Emma Blixt
Järbo IF
23:24.140340
+4:43.28210
35
H 14
Harald Carling
Falu IK
23:46.142580
+5:05.30450
36
H 14
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:47.142630
+5:06.30500
37
D 14
Judith Dolleris
Falu IK
23:52.143110
+5:10.30980
38
D 16
Felicia Arousell
Njutångers IF
24:03.144290
+5:22.32160
39
H 14
Markus Hägglund
IK Rex
24:11.145090
+5:30.32960
40
D 14
Frida Johansson
Domnarvets GOIF
24:39.147810
+5:57.35680
41
D 16
Jessica Johansson
Falu IK
24:40.147940
+5:59.35810
42
D 14
Axelina Jonsson
Rembo IK
24:47.148650
+6:06.36520
43
D 14
Agnes Nordling
Högbo GOIF
24:58.149720
+6:16.37590
44
D 14
Emma Hållström
Valbo Aif
25:02.150170
+6:21.38040
45
D 16
Ida Carling
Falu IK
25:03.150200
+6:21.38070
46
H 14
Olle Björk
Högbo GOIF
25:17.151640
+6:36.39510
47
H 16
Robert Ingram
Sundbybergs IK
25:51.155060
+7:10.42930
48
D 14
Frida Cavallin
Högbo GOIF
26:13.157250
+7:32.45120
49
D 14
Alicia Carling
Falu IK
26:37.159620
+7:55.47490
50
H 14
Rasmus Nordgren
Falu IK
30:02.180140
+11:21.68010
51
H 16
Isak Häggström
Storvreta IK
23:59:58.8639700
52
D 14
Louise Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
52
D 14
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
52
D 14
Moa Malmström
Storviks IF
23:59:59.8639800
52
D 14
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
52
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
52
H 14
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:59:59.8639800
52
H 16
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
52
H 16
William Westerlund
Falu IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Emil Danielsson
Högbo GOIF
14:25.86480
2
H 12
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
14:38.87770
+12.1190
3
H 12
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
14:46.88580
+21.2000
4
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
15:40.93930
+1:14.7350
5
H 12
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
15:53.95210
+1:27.8630
6
D 12
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
16:00.95980
+1:35.9400
7
H 12
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
16:10.96900
+1:44.10320
8
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
16:10.96970
+1:44.10390
9
H 12
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
16:11.97070
+1:45.10490
10
D 12
Elsa Wallin
Järbo IF
16:14.97380
+1:49.10800
11
H 12
Emil Kun
Hällbybrunns IF
16:17.97660
+1:51.11080
12
D 12
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
16:18.97710
+1:52.11130
13
H 12
Erik Larsson
IFK Mora SK
16:22.98130
+1:56.11550
14
H 12
Jonatan Skött
Falu IK
16:26.98570
+2:00.11990
15
H 12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:28.98750
+2:02.12170
16
D 12
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
16:30.98900
+2:04.12320
17
H 12
Albin Berger
Domnarvets GOIF
16:32.99190
+2:07.12610
18
D 12
Petra Forsman
Öje IF
17:06.102530
+2:40.15950
19
D 12
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
17:08.102730
+2:42.16150
20
D 12
Alva Sköld
Häverödals IF
17:11.103020
+2:45.16440
21
D 12
Josefine Fridsjö
Tierps IF
17:14.103390
+2:49.16810
22
H 12
Adam Jönsson
Falu IK
17:18.103720
+2:52.17140
23
H 12
Andreas Höglund
Högbo GOIF
17:20.103950
+2:54.17370
24
H 12
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
17:39.105860
+3:13.19280
25
D 12
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
17:40.105920
+3:14.19340
26
H 12
Melker Nordgren
Falu IK
17:52.107100
+3:26.20520
27
H 12
Erik Lindgren
Gävle SK
17:52.107140
+3:26.20560
28
D 12
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
17:53.107230
+3:27.20650
29
D 12
Tilda Ström
Dala-Järna IK
18:00.107990
+3:35.21410
30
D 12
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
18:10.108930
+3:44.22350
31
D 12
Moa Karlsson
Storviks IF
18:10.108990
+3:45.22410
32
D 12
Klara Andersson
Dala-Järna IK
18:15.109440
+3:49.22860
33
D 12
Märta Anderson
Dala-Järna IK
18:15.109480
+3:50.22900
34
D 12
Moa Backlund
Högbo GOIF
18:16.109540
+3:50.22960
35
H 12
Anton Wallqvist
Storviks IF
18:34.111340
+4:08.24760
36
H 12
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
18:35.111480
+4:10.24900
37
H 12
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
18:42.112110
+4:16.25530
38
D 12
Elin Ljunglund
Falu IK
19:09.114820
+4:43.28240
39
H 12
Elias Näslund
Högbo GOIF
19:13.115250
+4:47.28670
40
D 12
Malin Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
19:18.115740
+4:52.29160
41
D 12
Lina Skogh
Årsunda IF
19:20.115920
+4:54.29340
42
D 12
Ellinor Wijk
Högbo GOIF
19:38.117750
+5:12.31170
43
D 12
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
19:40.117990
+5:15.31410
44
D 12
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
19:41.118070
+5:15.31490
45
H 12
David Simsa
Falu IK
19:42.118100
+5:16.31520
46
D 12
Nellie Messering
Högbo GOIF
19:49.118840
+5:23.32260
47
D 12
Sofia Berggren
Tierps IF
19:49.118860
+5:23.32280
48
H 12
Samuel Sundström
Högbo GOIF
21:39.129870
+7:13.43290
49
D 12
Josefine Melin
Tierps IF
22:35.135440
+8:09.48860
50
H 12
Erik Jönsson
Högbo GOIF
25:36.153560
+11:10.66980
51
D 12
Elina Franzén
Idre SK
23:59:59.8639800
51
D 12
Josefin Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
51
D 12
Maja Eriksson
Valbo Aif
23:59:59.8639800
51
D 12
Hannah Sundin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
51
H 12
Rasmus Lia
Idre SK
23:59:59.8639800
51
H 12
Gustav Hårrskog
Falu IK
23:59:59.8639800
51
H 12
Anton Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
9:57.59600
2
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
10:19.61880
+22.2180
3
H 10
Christoffer Lindgren
Falu IK
10:43.64230
+46.4530
4
H 10
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
10:43.64260
+46.4560
5
H 10
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
10:45.64430
+48.4730
6
H 10
Filip Björkman
IFK Mora SK
11:08.66750
+1:11.7050
7
D 10
Linn Palmberg
Högbo GOIF
11:18.67720
+1:21.8020
8
H 10
Elias Danielsson
Högbo GOIF
11:20.67980
+1:23.8280
9
D 10
Hanna Hodin
Årsunda IF
11:21.68010
+1:24.8310
10
H 10
Markus Melén
Falu IK
11:28.68730
+1:31.9030
11
H 10
Malte Johansson
Högbo GOIF
11:29.68880
+1:32.9180
12
H 10
Loke Sköld
Häverödals IF
11:30.68910
+1:33.9210
13
H 10
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
11:31.69060
+1:34.9360
14
H 10
Fabian Nordgren
Falu IK
11:33.69210
+1:36.9510
15
H 10
Hugo Ström
Dala-Järna IK
11:40.69970
+1:43.10270
16
H 10
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:09.72870
+2:12.13170
17
H 10
Albin Björk
Högbo GOIF
12:10.72980
+2:13.13280
18
H 10
Teodor Pettersson
Hedesunda IF
12:22.74160
+2:25.14460
19
D 10
Julia Näslund
Högbo GOIF
12:38.75710
+2:41.16010
20
D 10
Elsa Carling
Falu IK
12:47.76690
+2:50.16990
21
H 10
Wiliam Björklin
Valbo Aif
13:15.79400
+3:18.19700
22
H 10
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
13:23.80280
+3:26.20580
23
H 10
Hampus Karlsson
Storviks IF
13:25.80480
+3:28.20780
24
D 10
Maja Bergqvist
Korsnäs IF SK
13:26.80580
+3:29.20880
25
H 10
Liam Vabö-åslund
Högbo GOIF
13:39.81840
+3:42.22140
26
H 10
Fabian Sund
Högbo GOIF
13:56.83510
+3:59.23810
27
D 10
Moa Hansson
Högbo GOIF
14:11.85090
+4:14.25390
28
H 10
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
14:51.89060
+4:54.29360
29
H 10
Joel Owén
Valbo Aif
14:54.89380
+4:57.29680
30
D 10
Ronja Hillman
Kungsgårdens SK
14:54.89390
+4:57.29690
31
D 10
Saga Boråker
Högbo GOIF
15:47.94620
+5:50.34920
32
D 10
Selma Ivarsson
Högbo GOIF
15:50.94900
+5:53.35200
33
D 10
Elina Thorslund
Kungsgårdens SK
16:47.100600
+6:50.40900
34
D 10
Anna Jönsson
Högbo GOIF
17:34.105390
+7:37.45690
35
D 10
Astrid Sundqvist-östlin
Högbo GOIF
19:07.114630
+9:10.54930
36
D 10
Anna Andersson
Järbo IF
19:24.116340
+9:27.56640
37
D 10
Lykke Kyllingstad
Häverödals IF
23:59:59.8639800
37
D 10
Agnes Krüger
Falu IK
23:59:59.8639800
37
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
37
D 10
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
37
D 10
Fanny Jönsson
Falu IK
23:59:59.8639800
37
H 10
Albin Gezelius
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
37
H 10
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
37
H 10
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
37
H 10
Viktor Karlsson
Storviks IF
23:59:59.8639800
37
H 10
Bosse Lövgren
Falu IK
23:59:59.8639800
37
H 10
Anton Sundström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)