Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2013-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:04:30.746900
84.3p
2
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:04:31.747000
+1
84.3p
3
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:07:27.764600
+2:57.17600
81.8p
4
Oskar Lund
IF Hallby SOK
2:08:20.769900
+3:50.22900
81.1p
5
Christian Olsson
Tranemo IF Skidklubb
2:08:56.773500
+4:26.26500
80.6p
6
Daniel Abrahamsson
Borås SK
2:08:57.773600
+4:27.26600
80.6p
7
Martin Henricson
Ulricehamns IF
2:09:36.777500
+5:06.30500
80.1p
8
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:09:52.779100
+5:22.32100
79.9p
9
Jesper Brofjärd
Borås SK
2:11:35.789400
+7:05.42400
78.6p
10
Tobias Westman
IK Stern
2:11:41.790000
+7:11.43000
78.5p
11
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:11:44.790300
+7:14.43300
78.4p
12
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:11:51.791000
+7:21.44000
78.4p
13
Anders Rundqvist
Annelunds IF
2:12:01.792000
+7:31.45000
78.2p
14
Jonas Hagberg
Borås SK
2:12:05.792400
+7:35.45400
78.2p
15
Johan Palmér
IK Vista
2:14:55.809400
+10:25.62400
76.1p
16
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:15:09.810800
+10:39.63800
75.9p
17
Mattias Rudklint
OK Landehof
2:15:13.811200
+10:43.64200
75.9p
18
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:18:00.827900
+13:30.80900
74.0p
19
Jonas Peterson
Borås GIF
2:18:33.831200
+14:03.84200
73.6p
20
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:18:57.833600
+14:27.86600
73.3p
21
Kristian Strandell
IFK Skövde SK
2:18:57.833600
+14:27.86600
73.3p
22
Jonas Löwendahl
Linköpings SK
2:19:11.835000
+14:41.88000
73.2p
23
Anders Källén
Högsäters GF
2:19:16.835500
+14:46.88500
73.1p
24
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:19:23.836200
+14:53.89200
73.1p
25
Gustav Ljungberg
Ulricehamns IF
2:19:32.837100
+15:02.90100
73.0p
26
Simon Larsson
Äspereds IF
2:20:34.843300
+16:04.96300
72.3p
27
Marcus Ullman
OK Alehof
2:21:32.849100
+17:02.102100
71.7p
28
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:21:50.850900
+17:20.103900
71.5p
29
Torgny Sundquist
Gnosjö FK
2:22:31.855000
+18:01.108000
71.1p
30
Rasmus AX
Boxholm-ekeby Skidklubb
2:22:39.855800
+18:09.108800
71.0p
31
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:23:09.858800
+18:39.111800
70.7p
32
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:24:21.866000
+19:51.119000
70.0p
33
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
2:25:18.871700
+20:48.124700
69.4p
34
Per Ackevik
Burseryds IF
2:25:21.872000
+20:51.125000
69.4p
35
Erling Mattsson
IK Stern
2:26:09.876800
+21:39.129800
68.9p
36
Mikael Almén
Ryda SK
2:26:16.877500
+21:46.130500
68.8p
37
Björn Arnesson
Redvägs SK
2:26:38.879700
+22:08.132700
68.6p
38
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:27:23.884200
+22:53.137200
68.2p
39
John Enander
Ulricehamns IF
2:27:36.885500
+23:06.138500
68.1p
40
Martin Mattsson
Uddevalla IS
2:28:02.888100
+23:32.141100
67.8p
41
Jakob Andersson
IK Ymer
2:28:52.893100
+24:22.146100
67.3p
42
Jon Rydholm
Ulricehamns IF
2:29:25.896400
+24:55.149400
67.0p
43
Karl-erik Assarsson
Borås SK
2:29:59.899800
+25:29.152800
66.7p
44
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:31:33.909200
+27:03.162200
65.9p
45
Simon Magnusson
OK Stigen
2:31:39.909800
+27:09.162800
65.8p
46
Sten Axengren
Ulricehamns IF
2:31:55.911400
+27:25.164400
65.7p
47
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:32:36.915500
+28:06.168500
65.3p
48
Dan Kuylenstierna
Mullsjö SOK
2:32:42.916100
+28:12.169100
65.3p
49
Jonas Claesson
Ulricehamns IF
2:33:04.918300
+28:34.171300
65.1p
50
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:33:30.920900
+29:00.173900
64.9p
51
Tobias Hendén
IK Högaborgs Atleter
2:33:35.921400
+29:05.174400
64.8p
52
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:35:18.931700
+30:48.184700
63.9p
53
Magnus Dahlblom
SK Hylte
2:35:28.932700
+30:58.185700
63.9p
54
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
2:36:11.937000
+31:41.190000
63.5p
55
Robert Gotting
Grönahögs IK
2:36:14.937300
+31:44.190300
63.5p
56
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:36:14.937300
+31:44.190300
63.5p
57
Kristian Larsson
IK Stern
2:37:04.942300
+32:34.195300
63.1p
58
Stefan Larsson
Magra IS
2:37:05.942400
+32:35.195400
63.1p
59
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:37:05.942400
+32:35.195400
63.1p
60
Mattias Jonasson
SK Hylte
2:37:31.945000
+33:01.198000
62.9p
61
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:37:35.945400
+33:05.198400
62.8p
62
Samuel Ling
Gnosjö FK
2:37:49.946800
+33:19.199800
62.7p
63
Andreas Ramstedt
IK Stern
2:37:54.947300
+33:24.200300
62.7p
64
Nils-arvid Olofsson
Eslövs FK
2:37:59.947800
+33:29.200800
62.6p
65
Alexander Olander
OK Alehof
2:38:39.951800
+34:09.204800
62.3p
66
Anders Lindqvist
Björkfors Goif
2:38:44.952300
+34:14.205300
62.3p
67
Ragnar Hellsvik
IK Gandvik
2:39:10.954900
+34:40.207900
62.1p
68
David Martinsson
Kungsäters IF
2:39:11.955000
+34:41.208000
62.1p
69
Jimmy Lanevik
Magra IS
2:39:24.956300
+34:54.209300
62.0p
70
John Hillman
Linköpings SK
2:39:39.957800
+35:09.210800
61.8p
71
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:40:15.961400
+35:45.214400
61.6p
72
Stefan Nordin
Ulricehamns IF
2:40:16.961500
+35:46.214500
61.5p
73
Markus Sykora
Gnosjö FK
2:40:17.961600
+35:47.214600
61.5p
74
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:40:25.962400
+35:55.215400
61.5p
75
Johan Elverlind
Tranemo IF Skidklubb
2:40:45.964400
+36:15.217400
61.3p
76
Mattias Gotting
Grönahögs IK
2:41:14.967300
+36:44.220300
61.1p
77
Oskar Hane
IK Ymer
2:41:39.969800
+37:09.222800
60.9p
78
Roland Börjesson
Tranemo IF Skidklubb
2:42:15.973400
+37:45.226400
60.6p
79
Daniel Westermark
IK Wilske
2:42:19.973800
+37:49.226800
60.6p
80
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
2:42:37.975600
+38:07.228600
60.5p
81
Daniel Sigbladh
Gnosjö FK
2:42:37.975600
+38:07.228600
60.5p
82
Mattias Brolin
Magra IS
2:42:42.976100
+38:12.229100
60.4p
83
Andreas Enander
Ulricehamns IF
2:42:44.976300
+38:14.229300
60.4p
84
BO Andersson
Uddevalla IS
2:42:45.976400
+38:15.229400
60.4p
85
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:42:48.976700
+38:18.229700
60.4p
86
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:42:59.977800
+38:29.230800
60.3p
87
Carl-axel Cuibe
IK Stern
2:44:14.985300
+39:44.238300
59.8p
88
Mattias Strid
Vreta Skid O MK
2:44:22.986100
+39:52.239100
59.7p
89
Martin Linde
Göteborgs SK
2:44:32.987100
+40:02.240100
59.6p
90
Claes Andersson
Tranemo IF Skidklubb
2:44:55.989400
+40:25.242400
59.5p
91
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
2:45:24.992300
+40:54.245300
59.3p
92
Martin Erlandsson
Tranemo IF Skidklubb
2:45:32.993100
+41:02.246100
59.2p
93
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:45:36.993500
+41:06.246500
59.2p
94
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:45:37.993600
+41:07.246600
59.2p
95
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
2:46:05.996400
+41:35.249400
59.0p
96
Henrik Lidhage
IK Ymer
2:46:24.998300
+41:54.251300
58.8p
97
Jonas Bülow
Jönköpings OK
2:46:31.999000
+42:01.252000
58.8p
98
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:47:08.1002700
+42:38.255700
58.5p
99
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:47:21.1004000
+42:51.257000
58.4p
100
Henrik Pålsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
2:47:25.1004400
+42:55.257400
58.4p
101
Peter Kogler
IK Stern
2:47:25.1004400
+42:55.257400
58.4p
102
Christian Sundevall
IF Ski Team Skåne
2:47:35.1005400
+43:05.258400
58.3p
103
Leiv Sjåstad
Tranemo IF Skidklubb
2:47:45.1006400
+43:15.259400
58.3p
104
Jan-olof Markinger
Tranemo IF Skidklubb
2:48:03.1008200
+43:33.261200
58.1p
105
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:48:09.1008800
+43:39.261800
58.1p
106
Torbjörn Elofsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
2:48:12.1009100
+43:42.262100
58.1p
107
Tommy Kreivi Sandell
IF Hallby SOK
2:48:20.1009900
+43:50.262900
58.0p
108
Carl-fredrik Fock
IK Stern
2:48:27.1010600
+43:57.263600
58.0p
109
Christian Lofthammar
IF Hallby SOK
2:48:35.1011400
+44:05.264400
57.9p
110
Christer Bengtsson
IK Uven
2:48:39.1011800
+44:09.264800
57.9p
111
Erik Karlsson Landén
IK Stern
2:49:47.1018600
+45:17.271600
57.4p
112
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:50:04.1020300
+45:34.273300
57.3p
113
Andreas Henningsson
IK Stern
2:50:22.1022100
+45:52.275100
57.2p
114
Henrik Johansson-kask
OK Kroppefjäll
2:50:57.1025600
+46:27.278600
57.0p
115
Anders Karlsson
IK Trasten
2:51:04.1026300
+46:34.279300
56.9p
116
Olof Tullberg
IK Stern
2:51:11.1027000
+46:41.280000
56.9p
117
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:51:16.1027500
+46:46.280500
56.8p
118
Johan Engström
Club Ski Run
2:51:25.1028400
+46:55.281400
56.8p
119
Viktor Rosander
IK Stern
2:51:50.1030900
+47:20.283900
56.6p
120
Jonas Olsson
Äspereds IF
2:52:00.1031900
+47:30.284900
56.5p
121
Isak Mankert
Club Ski Run
2:52:00.1031900
+47:30.284900
56.5p
122
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:52:02.1032100
+47:32.285100
56.5p
123
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:52:02.1032100
+47:32.285100
56.5p
124
Richard Nylén
Magra IS
2:52:14.1033300
+47:44.286300
56.4p
125
Björn Dicander
Magra IS
2:52:15.1033400
+47:45.286400
56.4p
126
Peter Ståhlman
Borgstena IF
2:52:46.1036500
+48:16.289500
56.2p
127
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:53:15.1039400
+48:45.292400
56.1p
128
Johan Christofferson
Borås GIF
2:53:21.1040000
+48:51.293000
56.0p
129
Richard Bäckström
OK Alehof
2:54:00.1043900
+49:30.296900
55.8p
130
Fredrik Hagstedt
IF Hallby SOK
2:54:11.1045000
+49:41.298000
55.7p
131
Richard Dahl
OK Alehof
2:54:57.1049600
+50:27.302600
55.4p
132
Erik Möller
IK Wilske
2:55:19.1051800
+50:49.304800
55.3p
133
Markus Landin
Kungälvs OK
2:55:20.1051900
+50:50.304900
55.3p
134
Hannes Persson
Skanska IF
2:55:36.1053500
+51:06.306500
55.2p
135
Anders Olausson
IK Trasten
2:55:43.1054200
+51:13.307200
55.1p
136
Hans Gillesén
IK Stern
2:55:50.1054900
+51:20.307900
55.1p
137
Clas Olsson
Äspereds IF
2:55:55.1055400
+51:25.308400
55.0p
138
Mattias Lennartsson
Axa SC
2:55:58.1055700
+51:28.308700
55.0p
139
Erik Hellsvik
IK Gandvik
2:56:02.1056100
+51:32.309100
55.0p
140
Håkan Götesson
Bottnaryds IF
2:56:04.1056300
+51:34.309300
55.0p
141
Henrik Stålsmeden
IK Stern
2:56:16.1057500
+51:46.310500
54.9p
142
Daniel Midtvedt
IK Stern
2:56:19.1057800
+51:49.310800
54.9p
143
Torsten Sörvik
IK Stern
2:56:38.1059700
+52:08.312700
54.8p
144
Assar Dahlin
IK Stern
2:56:38.1059700
+52:08.312700
54.8p
145
Niklas Tenglund
Södra IF
2:57:21.1064000
+52:51.317000
54.5p
146
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:57:37.1065600
+53:07.318600
54.4p
147
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:57:57.1067600
+53:27.320600
54.3p
148
Bror Widén
Uddevalla IS
2:58:03.1068200
+53:33.321200
54.3p
149
Andreas Kogler
FK Friskus-varberg
2:58:20.1069900
+53:50.322900
54.2p
150
David Hallberg
IK Ymer
2:58:20.1069900
+53:50.322900
54.2p
151
Daniel Bengtsson
Skanska IF
2:58:38.1071700
+54:08.324700
54.1p
152
Kent Bernadsson
Kungälvs RK
2:58:44.1072300
+54:14.325300
54.0p
153
Johan Gustafsson
Magra IS
2:58:51.1073000
+54:21.326000
54.0p
154
Martin Wildheim
Mölndal Outdoor IF
2:58:53.1073200
+54:23.326200
54.0p
155
Jens Åström
IK Stern
2:58:54.1073300
+54:24.326300
54.0p
156
Björn Tunander
Hällefors SK
2:59:21.1076000
+54:51.329000
53.8p
157
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:59:36.1077500
+55:06.330500
53.7p
158
Anton Hermansson
IK Ymer
3:00:26.1082500
+55:56.335500
53.4p
159
Jonas Tornstad
Linköpings SK
3:00:33.1083200
+56:03.336200
53.4p
160
Johan Olsson
Axa SC
3:00:50.1084900
+56:20.337900
53.3p
161
Jacob Vikström
Falkenbergs OK
3:00:56.1085500
+56:26.338500
53.2p
162
Christopher Svensson
Bottnaryds IF
3:01:15.1087400
+56:45.340400
53.1p
163
Fredrik Nero
Ellos IF
3:01:26.1088500
+56:56.341500
53.1p
164
Pär Hämäläinen
Gnosjö FK
3:01:32.1089100
+57:02.342100
53.0p
165
Daniel Svensson
Äspereds IF
3:01:47.1090600
+57:17.343600
52.9p
166
Viktor Hermansson
OK Stigen
3:01:57.1091600
+57:27.344600
52.9p
167
Erik Florin
Göteborgs SK
3:02:21.1094000
+57:51.347000
52.8p
168
William Blomkvist
Mullsjö SOK
3:02:55.1097400
+58:25.350400
52.6p
169
Lars Christian Boberg Ans
Københavns Skiklub
3:03:21.1100000
+58:51.353000
52.4p
170
Daniel Eklund
Stadium IF
3:03:25.1100400
+58:55.353400
52.4p
171
Stefan Carlsson
IK Ymer
3:03:37.1101600
+59:07.354600
52.3p
172
Jonas Richson
Göteborgs SK
3:03:41.1102000
+59:11.355000
52.3p
173
Henrik Karlsson
IF Hallby SOK
3:04:04.1104300
+59:34.357300
52.2p
174
Tommy Busk
Linköpings SK
3:04:30.1106900
+1:00:00.359900
52.0p
175
Gabriel Andersson
Ulricehamns IF
3:04:34.1107300
+1:00:04.360300
52.0p
176
Jens Hermansson
IK Stern
3:04:36.1107500
+1:00:06.360500
52.0p
177
Fredrik Westerdahl
IK Stern
3:04:47.1108600
+1:00:17.361600
51.9p
178
Rikard Bengtsson
Borås SK
3:04:52.1109100
+1:00:22.362100
51.9p
179
William Carlford
Hultsfreds LK
3:05:22.1112100
+1:00:52.365100
51.7p
180
Erik Back
IK Trasten
3:05:47.1114600
+1:01:17.367600
51.6p
181
Johan Antonsson
OK Löftan
3:06:53.1121200
+1:02:23.374200
51.3p
182
Thomas Oljelund
OK Alehof
3:07:10.1122900
+1:02:40.375900
51.2p
183
Robert Isaksson
IF Rigor
3:07:24.1124300
+1:02:54.377300
51.1p
184
Peter Bråhn
Burseryds IF
3:07:26.1124500
+1:02:56.377500
51.1p
185
Erik Westerlind
Säffle SK
3:07:44.1126300
+1:03:14.379300
51.0p
186
Klas Kälström
Ryda SK
3:07:48.1126700
+1:03:18.379700
51.0p
187
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
3:08:08.1128700
+1:03:38.381700
50.9p
188
Johan Göranson
IK Ymer
3:08:39.1131800
+1:04:09.384800
50.7p
189
Sten Karlsson
IK Stern
3:08:44.1132300
+1:04:14.385300
50.7p
190
Petter Ericsson
OK Gipen
3:08:56.1133500
+1:04:26.386500
50.6p
191
Mikael Hallqvist
Mölndal Outdoor IF
3:09:03.1134200
+1:04:33.387200
50.6p
192
Per Gryvik
Vreta Skid O MK
3:09:27.1136600
+1:04:57.389600
50.4p
193
Jan Hauerslev
Næstved Skiklub
3:09:47.1138600
+1:05:17.391600
50.3p
194
Mattias Nilsson
Hultsfreds LK
3:09:56.1139500
+1:05:26.392500
50.3p
195
Andréas Håkansson
Axa SC
3:10:00.1139900
+1:05:30.392900
50.3p
196
Tobias Arvidsson
IF Ski Team Skåne
3:10:01.1140000
+1:05:31.393000
50.3p
197
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:10:03.1140200
+1:05:33.393200
50.3p
198
Andreas Lundgren
IK Stern
3:10:21.1142000
+1:05:51.395000
50.2p
199
Martin Cleve
Brattås CK
3:10:40.1143900
+1:06:10.396900
50.1p
200
Håkan Hjerpe
Kungälvs RK
3:10:50.1144900
+1:06:20.397900
50.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Hampus Johansson
OK Alehof
3:10:54.1145300
+1:06:24.398300
50.0p
202
Kristoffer Ljunggren
IK Wilske
3:11:03.1146200
+1:06:33.399200
49.9p
203
Eric Tilly
Kungälvs OK
3:11:07.1146600
+1:06:37.399600
49.9p
204
Christian Gunni
Holte Skiklub
3:11:46.1150500
+1:07:16.403500
49.7p
205
Hans Bergengren
Lugi SK
3:12:05.1152400
+1:07:35.405400
49.6p
206
Jon Holmberg
Axa SC
3:12:16.1153500
+1:07:46.406500
49.6p
207
Sören Pettersson
SK Granan
3:12:26.1154500
+1:07:56.407500
49.5p
208
Henrik Dellborg
IK Stern
3:12:45.1156400
+1:08:15.409400
49.4p
209
Henrik Larsson
Storvreta IK
3:13:07.1158600
+1:08:37.411600
49.3p
210
Jonas Jönsson
IF Ski Team Skåne
3:13:15.1159400
+1:08:45.412400
49.3p
211
Åke Lindahl
Ulricehamns IF
3:13:37.1161600
+1:09:07.414600
49.2p
212
Mikael Sundberg
IK Stern
3:13:39.1161800
+1:09:09.414800
49.2p
213
Thomas Svensson
Gnosjö FK
3:14:12.1165100
+1:09:42.418100
49.0p
214
Sven-ove Ivarsson
IK Stern
3:14:16.1165500
+1:09:46.418500
49.0p
215
Ulf Christofferson
Borås GIF
3:14:56.1169500
+1:10:26.422500
48.8p
216
Anders Sjödell
Axa SC
3:15:20.1171900
+1:10:50.424900
48.7p
217
Axel Kristoffersen
Køge Skiklub
3:15:27.1172600
+1:10:57.425600
48.6p
218
Rasmus Tjärndal
IK Stern
3:15:47.1174600
+1:11:17.427600
48.5p
219
Mats Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:16:51.1181000
+1:12:21.434000
48.2p
220
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
3:17:25.1184400
+1:12:55.437400
48.1p
221
Mats Kjellstrand
IK Stern
3:18:00.1187900
+1:13:30.440900
47.9p
222
Håkan Sundström
IFK Helsingborg
3:18:04.1188300
+1:13:34.441300
47.9p
223
Måns Hilling
IK Stern
3:18:15.1189400
+1:13:45.442400
47.8p
224
Mats Olsson
Tranemo IF Skidklubb
3:18:27.1190600
+1:13:57.443600
47.8p
225
Linus Åkerlund
Gnosjö FK
3:18:46.1192500
+1:14:16.445500
47.7p
226
Conny Eriksson
Ätrans IF
3:19:45.1198400
+1:15:15.451400
47.4p
227
Anders Hinn
Axa SC
3:20:06.1200500
+1:15:36.453500
47.3p
228
Ulf Ljungberg
IK Stern
3:20:15.1201400
+1:15:45.454400
47.3p
229
Fredrik Bersgtröm
Johannebergs Scoutkårs IF
3:20:23.1202200
+1:15:53.455200
47.2p
230
Martin Krafft
Axa SC
3:20:46.1204500
+1:16:16.457500
47.1p
231
Dip Raj Thapa
IFK Skövde SK
3:21:01.1206000
+1:16:31.459000
47.1p
232
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:21:03.1206200
+1:16:33.459200
47.1p
233
Hans Torsborn
Ulricehamns IF
3:21:30.1208900
+1:17:00.461900
46.9p
234
Tomas Amneskog
Göteborgs SK
3:22:14.1213300
+1:17:44.466300
46.7p
235
Fritiof Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:22:25.1214400
+1:17:55.467400
46.7p
236
Pål Annerström
IK Stern
3:23:23.1220200
+1:18:53.473200
46.4p
237
Göran Danielsson
OK Alehof
3:23:32.1221100
+1:19:02.474100
46.4p
238
Sune Johansson
Falköpings AIK SK
3:23:49.1222800
+1:19:19.475800
46.3p
239
Styrbjörn Johansson
IK Stern
3:24:03.1224200
+1:19:33.477200
46.3p
240
Dan Sjölander
IK Stern
3:24:37.1227600
+1:20:07.480600
46.1p
241
Lukas Bertilsson
Kuddby IF
3:24:48.1228700
+1:20:18.481700
46.1p
242
Albin Andersson
OK Landehof
3:24:51.1229000
+1:20:21.482000
46.1p
243
Torbjörn Jahnke
OK Gipen
3:24:54.1229300
+1:20:24.482300
46.0p
244
Anders Dahlberg
Borås GIF
3:25:09.1230800
+1:20:39.483800
46.0p
245
Johan Walli
Kungälvs OK
3:25:54.1235300
+1:21:24.488300
45.8p
246
Peter Tegelberg
IFK Helsingborg
3:25:56.1235500
+1:21:26.488500
45.8p
247
Jimmie Gull
FK Friskus-varberg
3:27:52.1247100
+1:23:22.500100
45.3p
248
Thomas Adolfsson
Tranemo IF Skidklubb
3:28:22.1250100
+1:23:52.503100
45.2p
249
Henrik Larsen
Køge Skiklub
3:28:46.1252500
+1:24:16.505500
45.1p
250
Torben Okkels
Københavns Skiklub
3:29:32.1257100
+1:25:02.510100
44.9p
251
Mikael Krafft
Axa SC
3:29:42.1258100
+1:25:12.511100
44.8p
252
Mattias Olofsson
Tranemo IF Skidklubb
3:30:56.1265500
+1:26:26.518500
44.5p
253
Bart Gyldenløve Roetink
Københavns Skiklub
3:31:17.1267600
+1:26:47.520600
44.4p
254
Martin Holgersson
IF Rigor
3:32:09.1272800
+1:27:39.525800
44.2p
255
Kasper Lorenzen
Næstved Skiklub
3:32:11.1273000
+1:27:41.526000
44.2p
256
Lars Wiklund
IK Stern
3:34:18.1285700
+1:29:48.538700
43.7p
257
Johan Ersman
IK Uven
3:35:47.1294600
+1:31:17.547600
43.4p
258
Jan Ottosson
Lugi SK
3:35:54.1295300
+1:31:24.548300
43.3p
259
Ingemar Franzén
Falköpings AIK SK
3:35:56.1295500
+1:31:26.548500
43.3p
260
Fredrik Brodin
IK Stern
3:36:02.1296100
+1:31:32.549100
43.3p
261
Stig Haldan
Københavns Skiklub
3:36:14.1297300
+1:31:44.550300
43.3p
262
Axel Schörling
Bearingpoint IF
3:36:20.1297900
+1:31:50.550900
43.2p
263
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:36:28.1298700
+1:31:58.551700
43.2p
264
Joakim Östberg
IK Stern
3:37:21.1304000
+1:32:51.557000
43.0p
265
Adam Adielsson
Sefa IF
3:38:34.1311300
+1:34:04.564300
42.7p
266
Åke Nilsson
Göteborgs SK
3:39:17.1315600
+1:34:47.568600
42.6p
267
Per Svensson
OK Kullingshof
3:40:51.1325000
+1:36:21.578000
42.2p
268
Erik Douglasson
Axa SC
3:41:35.1329400
+1:37:05.582400
42.1p
269
Tony Wingårdh
Ulricehamns IF
3:43:05.1338400
+1:38:35.591400
41.8p
270
Per Olsson
Sefa IF
3:43:26.1340500
+1:38:56.593500
41.7p
271
Anders Lind
Tranemo IF Skidklubb
3:43:30.1340900
+1:39:00.593900
41.7p
272
Andreas Wiesel
OK Kullingshof
3:43:38.1341700
+1:39:08.594700
41.6p
273
Mats Wannerbratt
IK Stern
3:44:15.1345400
+1:39:45.598400
41.5p
274
Erik Kockum
Lugi SK
3:45:32.1353100
+1:41:02.606100
41.2p
275
Lars-göran Andreasson
Volvo IF
3:46:01.1356000
+1:41:31.609000
41.1p
276
Erik Fries
IK Stern
3:46:34.1359300
+1:42:04.612300
41.0p
277
Fredrik Bjuvéus
IK Ymer
3:47:58.1367700
+1:43:28.620700
40.7p
278
Lennart Tång
Trollhättans SOK
3:48:43.1372200
+1:44:13.625200
40.6p
279
Dennis Edh
Sälens IF
3:49:03.1374200
+1:44:33.627200
40.5p
280
Magnus Engström
Telia IoFF
3:49:59.1379800
+1:45:29.632800
40.3p
281
Kjell Berggren
IK Stern
3:51:15.1387400
+1:46:45.640400
40.1p
282
Anders Johansson
Ellos IF
3:51:33.1389200
+1:47:03.642200
40.0p
283
Håkan Ferdinandsson
Brattås CK
3:52:18.1393700
+1:47:48.646700
39.9p
284
Richard Härnqvist
Hindås SK
3:52:21.1394000
+1:47:51.647000
39.9p
285
Anders Thulin
Kungälvs OK
3:52:54.1397300
+1:48:24.650300
39.8p
286
Emir Halalkic
Axa SC
3:53:27.1400600
+1:48:57.653600
39.6p
287
Anders Blom
Falköpings AIK SK
3:53:28.1400700
+1:48:58.653700
39.6p
288
Per Klingnäs
IK Stern
3:54:58.1409700
+1:50:28.662700
39.4p
289
Johan Thunholm
Växjö Norra IF
3:55:18.1411700
+1:50:48.664700
39.3p
290
Daniel Svensson
Borgstena IF
3:56:18.1417700
+1:51:48.670700
39.1p
291
Daniel Südow
Göteborgs SK
3:56:26.1418500
+1:51:56.671500
39.1p
292
Ola Serneke
Sefa IF
3:57:20.1423900
+1:52:50.676900
38.9p
293
Rune Skytte Pedersen
Køge Skiklub
3:57:25.1424400
+1:52:55.677400
38.9p
294
Andreas Lindström
Hisingen CK
3:58:23.1430200
+1:53:53.683200
38.7p
295
Jesper Damgaard
Københavns Skiklub
3:58:36.1431500
+1:54:06.684500
38.7p
296
Henrik Svensson
Äspereds IF
3:59:35.1437400
+1:55:05.690400
38.5p
297
Tommie Standerth
IK Stern
4:01:08.1446700
+1:56:38.699700
38.2p
298
Lars Jannik Boberg Ans
Københavns Skiklub
4:01:10.1446900
+1:56:40.699900
38.2p
299
Sigvard Karlsson
OK Landehof
4:01:45.1450400
+1:57:15.703400
38.1p
300
Mats Corneliusson
Trollhättans SOK
4:02:25.1454400
+1:57:55.707400
38.0p
301
Håkan Danielsson
Hermansby IF
4:05:39.1473800
+2:01:09.726800
37.4p
302
Kristoffer Karlsson
Hindås SK
4:10:22.1502100
+2:05:52.755100
36.6p
303
Daniel Köhlquist
Ryda SK
4:11:57.1511600
+2:07:27.764600
36.4p
304
Martin Eliasson
OK Landehof
4:12:52.1517100
+2:08:22.770100
36.2p
305
Daniel Johansson
Hindås SK
4:14:53.1529200
+2:10:23.782200
35.9p
306
Johan Andersson
Munkedals SOK
4:19:06.1554500
+2:14:36.807500
35.3p
307
Anders Gustafsson
IK Stern
4:20:00.1559900
+2:15:30.812900
35.1p
308
Ulf Norman
Sefa IF
4:20:06.1560500
+2:15:36.813500
35.1p
309
Thomas Damgaard
Københavns Skiklub
4:21:52.1571100
+2:17:22.824100
34.8p
310
Per-åke Bergström
IFK Helsingborg
4:23:25.1580400
+2:18:55.833400
34.6p
311
Brian Rothemejer Jacobsen
København SK
4:23:41.1582000
+2:19:11.835000
34.6p
312
Frederik Jacon Tetzlaff
Københavns Skiklub
4:25:57.1595600
+2:21:27.848600
34.2p
313
Oscar Svensson
Ryda SK
4:30:59.1625800
+2:26:29.878800
33.5p
314
Martin Frederik Mellerup
Københavns Skiklub
4:38:32.1671100
+2:34:02.924100
32.5p
315
Rickard Hansson
IF Rigor
4:46:55.1721400
+2:42:25.974400
31.5p
-
Sævar Birgisson
Island
23:59:58.8639700
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Per-erik Andersson
Uddevalla RK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Berggren
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Dahlberg
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
-
Nils Petter Laudon
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
23:59:58.8639700
-
-
Simon Oscarsson
Tvärreds IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Persson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anders Åhs
Skärhamns IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Davidsson
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Alexandersson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Andersson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Hans Antonsson
OK Löftan
23:59:58.8639700
-
-
David Dahlgren
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Griwell
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
David Johansson
Falkenbergs OK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Jonsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Runeson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Ryrbo
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Sten
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Jan-olof Wiik
Ellos IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
23:59:58.8639700
-
-
Kurt Miettinen
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
-
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
-
Michael Wallin
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Christian Damgaard
Københavns Skiklub
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Blom
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Zachrisson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Peder Bodén
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Roger Carlsson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Gotting
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
-
Roger Gustafsson
Magra IS
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Hedemyr
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Martin Malmkvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Pettersson Hjelmkvist
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wakeus
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Vorberg
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Voronen
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Wernersson
Team Strong Minds
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Apell
OK Klyftamo
23:59:59.8639800
-
-
Erik Persson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Robin Lövgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Berg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Karlsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
John Davidsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Johansson
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Anders Johnsson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Tarmo Karjalainen
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Korpås
Sefa IF
23:59:59.8639800
-
-
Lars-johan Lundell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Lysell
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Malmberg
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Nilsson
Eslövs FK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Ring
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Johan Sjöberg
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Sundesjö
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Wolf
Axa SC
23:59:59.8639800
-