Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Engelbrektsloppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Brangefält
IFK Västerås SK
6:40.39900
2
Albin Walenius
IFK Västerås SK
6:40.39900
3
Anton Linden
Medåkers IF
7:03.42200
+23.2200
4
Klara Åkerman Sjöström
Västerås Skidklubb
7:28.44700
+48.4700
5
Alexander Helmin
Ärla IF
7:44.46300
+1:04.6300
6
Karl-filip Köld
Medåkers IF
7:46.46500
+1:06.6500
7
Elin Olsson
Fagersta Södra IK
7:52.47100
+1:12.7100
8
Elin Björklind
IFK Västerås SK
7:59.47800
+1:19.7800
9
Emil Nordlund
Sätra IF
8:27.50600
+1:47.10600
10
Ludvig Bylund
Norberg
8:30.50900
+1:50.10900
11
Adam Branth
Norberg
8:37.51600
+1:57.11600
12
Johanna Lehnung
S.v Pirna
8:43.52200
+2:03.12200
13
Oskar Branth
Norberg
8:51.53000
+2:11.13000
14
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
9:02.54100
+2:22.14100
15
Alva Svedberg
Norbergs SK
9:07.54600
+2:27.14600
16
Elliot Wennerström
Norberg
9:08.54700
+2:28.14700
17
Theo Ringström
Norberg
9:12.55100
+2:32.15100
18
Erik Odin
IFK Västerås SK
9:17.55600
+2:37.15600
19
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
9:28.56700
+2:48.16700
20
Alma Törnqvist
Norbergs SK
9:38.57700
+2:58.17700
21
Agnes Ramström
Norberg
9:40.57900
+3:00.17900
22
Tyra Ringström
Norberg
9:59.59800
+3:19.19800
23
Tova Eriksson
Rembo IK
10:07.60600
+3:27.20600
24
Fanny Björk
Fagersta
10:24.62300
+3:44.22300
25
Patric Bangenfors
Vingåkers OK
10:29.62800
+3:49.22800
26
Oliver Wahlbäck
Norberg
10:37.63600
+3:57.23600
27
Julian Strijker
Norberg
10:57.65600
+4:17.25600
28
Noah Strand
Rembo IK
11:00.65900
+4:20.25900
29
Karolina Pölder
IFK Sala
11:05.66400
+4:25.26400
30
Ellen Söderberg
Rembo IK
11:06.66500
+4:26.26500
31
Marie Ballnus
Snättringe SK
11:15.67400
+4:35.27400
32
Albin Åkerström
IFK Västerås SK
11:16.67500
+4:36.27500
33
Ivan Adolfsson Ludvigsson
Norberg
11:26.68500
+4:46.28500
34
Ida Blom
Norberg
11:33.69200
+4:53.29200
35
Diana Jonsson
Norberg
11:35.69400
+4:55.29400
36
Siri Ramström
Norberg
11:39.69800
+4:59.29800
37
Linn Jörestig
Fagersta
11:49.70800
+5:09.30800
38
Klara Jonsten
Stockholm
11:53.71200
+5:13.31200
39
Frank Johansson
Ak Stålpojkarna
12:04.72300
+5:24.32300
40
Wilmer Johansson
Norbergs SK
12:14.73300
+5:34.33300
41
Hanna Westén
Norbergs SK
12:44.76300
+6:04.36300
42
Moen Vega Johansen
Norberg
12:57.77600
+6:17.37600
43
Jens Paananen Lindholm
Norberg
13:06.78500
+6:26.38500
44
Tuva Blom
Norberg
13:17.79600
+6:37.39600
45
Elliot Lugnet
Norbergs SK
13:21.80000
+6:41.40000
46
Tova Hietanen
Medåkers IF
13:33.81200
+6:53.41200
47
Lucas Drufva
Lindome Judoklubb
13:37.81600
+6:57.41600
48
Thula Nilsson
Kloten
14:09.84800
+7:29.44800
49
Viktoria Blom
Norberg
14:15.85400
+7:35.45400
50
Emma Brandt
Falun
14:21.86000
+7:41.46000
51
Erik Lindberg
Norbergs SK
14:23.86200
+7:43.46200
52
Elias Ekebergh
Djurhamn
14:34.87300
+7:54.47300
53
Embla Näsbom
Sätra IF
14:36.87500
+7:56.47500
54
Emil Aspholme
Norberg
14:48.88700
+8:08.48700
55
Lovisa Bylund
Norberg
14:58.89700
+8:18.49700
56
Thea Runberg
IFK Västerås SK
15:20.91900
+8:40.51900
57
Elias Törnqvist
Norbergs SK
15:31.93000
+8:51.53000
58
Leonard Solén
Lästringe
15:49.94800
+9:09.54800
59
Ida Svensson
Norbergs SK
16:06.96500
+9:26.56500
60
Gustaf Brandt
Stockholm
16:40.99900
+10:00.59900
61
Emmy Adolfsson Ludvigsson
Norberg
16:49.100800
+10:09.60800
-
Martin Breivold
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
Emil Nordlund
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Emil Nordlund
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Lucas Gravningsbråten
Norberg
23:59:59.8639800
-
Anton Linden
Medåkers IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)