Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 805[
1
2
]
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oskar Lund
IF Hallby SOK
2:00:21.722000
79.1p
2
H 21
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
2:01:33.729200
+1:12.7100
78.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:02:00
3
H 21
Anders Rundqvist
Annelunds IF
2:03:24.740300
+3:03.18200
76.6p
4
H 21
Johan Wigforss
IK Stern
2:04:27.746600
+4:06.24500
75.8p
5
H 21
Peter Gustavsson
OK Stigen
2:04:54.749300
+4:33.27200
75.4p
6
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
2:05:14.751300
+4:53.29200
75.2p
7
H 21
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:06:10.756900
+5:49.34800
74.5p
8
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
2:06:20.757900
+5:59.35800
74.3p
9
H 21
Johannes Knoll
OK Dacke
2:08:44.772300
+8:23.50200
72.6p
10
H 21
Oskar Eklof
IK Ymer
2:09:04.774300
+8:43.52200
72.4p
11
H 21
Gustav Ljungberg
Ulricehamns IF
2:09:55.779400
+9:34.57300
71.8p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
12
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
2:10:19.781800
+9:58.59700
71.5p
13
H 21
Martin Eklof
Björkfors GOIF
2:10:55.785400
+10:34.63300
71.1p
14
H 21
Mattias Carlzon
Borås SK
2:11:38.789700
+11:17.67600
70.6p
15
H 21
Simon Larsson
Äspereds IF
2:12:01.792000
+11:40.69900
70.3p
16
H 21
Johan Palmer
IK Vista
2:12:15.793400
+11:54.71300
70.2p
17
H 21
Rickard Bergengren
Team Skåne IF Ski
2:12:16.793500
+11:55.71400
70.2p
18
H 21
Nils Rydenfalk
Hultsfreds Lk
2:13:08.798700
+12:47.76600
69.6p
18
H 21
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:13:08.798700
+12:47.76600
69.6p
20
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
2:13:20.799900
+12:59.77800
69.5p
21
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
2:13:51.803000
+13:30.80900
69.1p
22
H 21
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:14:41.808000
+14:20.85900
68.6p
23
H 21
Magnus Sjobjer
Ellos IF
2:14:59.809800
+14:38.87700
68.4p
24
H 21
Rasmus AX
Boxholm-Ekeby SK
2:15:02.810100
+14:41.88000
68.4p
25
H 21
David Fransson
ASK Växjö
2:15:17.811600
+14:56.89500
68.2p
26
H 21
Torgny Sundquist
Gnosjö FK
2:15:56.815500
+15:35.93400
67.8p
27
H 21
Olle Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
2:16:00.815900
+15:39.93800
67.8p
28
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
2:16:02.816100
+15:41.94000
67.8p
29
H 21
Jon Rydholm
Ulricehamns IF
2:16:10.816900
+15:49.94800
67.7p
30
H 21
Johan Kall
Borås GIF
2:16:45.820400
+16:24.98300
67.3p
31
H 21
Åke Carlsson
Jonkopings OK
2:17:14.823300
+16:53.101200
67.0p
32
H 21
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:17:25.824400
+17:04.102300
66.9p
33
H 21
Claes Ivenborg
IK Nocout.se
2:17:30.824900
+17:09.102800
66.9p
34
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
2:17:50.826900
+17:29.104800
66.7p
35
H 21
Erik Holmberg
IK Vista
2:17:51.827000
+17:30.104900
66.7p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:18:00
36
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:18:01.828000
+17:40.105900
66.6p
37
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:18:29.830800
+18:08.108700
66.3p
38
H 21
Henrik Danielsson
Sya SK
2:18:30.830900
+18:09.108800
66.3p
39
H 21 Motion
Ulrich Ghisler
København SK
2:18:54.833300
+18:33.111200
66.0p
40
H 21
Marcus Andersson
Brännebrona SK
2:19:02.834100
+18:41.112000
66.0p
41
H 21
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
2:19:10.834900
+18:49.112800
65.9p
42
H 21
Jakob Hanberger
IF Hallby SOK
2:19:20.835900
+18:59.113800
65.8p
43
H 21
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:19:22.836100
+19:01.114000
65.8p
44
H 21
Fredrik Georgsson
Jonkopings OK
2:19:35.837400
+19:14.115300
65.6p
45
H 21
Anders Carlson
SOK 68
2:19:38.837700
+19:17.115600
65.6p
46
H 21
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:19:44.838300
+19:23.116200
65.6p
47
H 21
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:19:51.839000
+19:30.116900
65.5p
48
H 21
Johan Tarnhuvud
OK Dacke
2:20:19.841800
+19:58.119700
65.2p
49
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:20:34.843300
+20:13.121200
65.1p
50
H 21
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:20:35.843400
+20:14.121300
65.1p
51
H 21
Emil Dahlqvist
IK Hakarpspojkarna
2:20:37.843600
+20:16.121500
65.1p
52
H 21
Stefan Carlen
OK Landehof
2:20:52.845100
+20:31.123000
64.9p
53
H 21
Fredrik Rosen
Jonkopings OK
2:21:00.845900
+20:39.123800
64.8p
54
H 21
Tobias Karlsson
IK Wilske
2:21:05.846400
+20:44.124300
64.8p
55
H 21
Andreas Ramstedt
IK Stern
2:21:45.850400
+21:24.128300
64.4p
56
H 21
Martin Andersson
Borås SK
2:21:47.850600
+21:26.128500
64.4p
57
H 21
Johan Andersson
Hindas SK
2:21:49.850800
+21:28.128700
64.4p
58
H 21
Jakob Hjelmaker
IK Stern
2:22:09.852800
+21:48.130700
64.2p
59
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:22:38.855700
+22:17.133600
63.9p
60
H 21
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:22:42.856100
+22:21.134000
63.9p
61
H 21
Mads Rosenkilde
København SK
2:22:59.857800
+22:38.135700
63.7p
62
H 21
Lars Svensson
Msok
2:23:32.861100
+23:11.139000
63.4p
63
H 21
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:23:43.862200
+23:22.140100
63.3p
64
H 21
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:23:45.862400
+23:24.140300
63.3p
65
H 21
Jens Halvarsson
OK Landehof
2:24:01.864000
+23:40.141900
63.2p
66
H 21
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:25:14.871300
+24:53.149200
62.5p
67
H 21
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:25:23.872200
+25:02.150100
62.4p
68
H 21
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:25:33.873200
+25:12.151100
62.4p
69
H 21
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:25:43.874200
+25:22.152100
62.3p
70
H 21
Mikael Nilsson
Landsbro IF Ski
2:25:46.874500
+25:25.152400
62.2p
71
H 21
Claes Andersson
Tranemo IF Skid
2:26:00.875900
+25:39.153800
62.1p
72
H 21
Jens Thorild
Göteborgs SK
2:26:20.877900
+25:59.155800
62.0p
73
H 21
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:26:32.879100
+26:11.157000
61.9p
74
H 21
Henrik Hordegard
Landsbro IF SK
2:26:56.881500
+26:35.159400
61.6p
75
H 21
David Elgh
IK Vista
2:26:57.881600
+26:36.159500
61.6p
76
H 21
Christer Evebring
IK Livsnerven
2:27:27.884600
+27:06.162500
61.4p
77
H 21
Roger Lindberg
IK Wilske
2:27:51.887000
+27:30.164900
61.2p
78
H 21
Johan Back
Vaggeryds SOK
2:27:57.887600
+27:36.165500
61.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:28:00
79
H 21
Adam Sernheim
IK Hakarpspojkarna
2:28:01.888000
+27:40.165900
61.1p
80
H 21
Jonas Bulow
Jonkopings OK
2:28:18.889700
+27:57.167600
61.0p
81
H 21
Patrik Strand
Gnosjö FK
2:28:22.890100
+28:01.168000
60.9p
82
H 21
Emil Cedergardh
IK Stern
2:28:24.890300
+28:03.168200
60.9p
83
H 21
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:28:28.890700
+28:07.168600
60.9p
84
H 21
Bjorn Nilsson
Högby IF
2:28:33.891200
+28:12.169100
60.8p
85
H 21
Anders Carlsson
Istrums SK
2:28:37.891600
+28:16.169500
60.8p
86
H 21
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:28:55.893400
+28:34.171300
60.6p
87
H 21
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:28:56.893500
+28:35.171400
60.6p
88
H 21
Philip Stahlgren
ASK Växjö
2:29:14.895300
+28:53.173200
60.5p
89
H 21
Arvid Ohrn
IK Vista
2:29:23.896200
+29:02.174100
60.4p
90
H 21
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:29:24.896300
+29:03.174200
60.4p
91
H 21
Benny Nilsson
Högby IF
2:29:29.896800
+29:08.174700
60.4p
92
H 21
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:29:51.899000
+29:30.176900
60.2p
92
H 21
Christian Hellerfelt
OK Dacke
2:29:51.899000
+29:30.176900
60.2p
94
H 21
Marcus Johansson
Bredaryds SOK
2:29:59.899800
+29:38.177700
60.1p
95
H 21
Andreas Davidson
Borås GIF
2:30:06.900500
+29:45.178400
60.1p
96
H 21
Tobias Arnekvist
Odeshogs SK
2:30:10.900900
+29:49.178800
60.0p
97
H 21
Mikael Brage
Sya SK
2:30:12.901100
+29:51.179000
60.0p
98
H 21
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:30:23.902200
+30:02.180100
59.9p
99
H 21
Tomm Kreivi Sandell
IF Hallby SOK
2:30:36.903500
+30:15.181400
59.8p
100
H 21
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:31:02.906100
+30:41.184000
59.6p
101
H 21
Emil Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:03.906200
+30:42.184100
59.6p
102
H 21
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:31:07.906600
+30:46.184500
59.6p
103
H 21
Jan Ola Andersson
Hvetlanda SK
2:31:08.906700
+30:47.184600
59.6p
104
H 21
Patrik Johansson
OK Stigen
2:31:30.908900
+31:09.186800
59.4p
105
H 21
Daniel Sigbladh
Gnosjö FK
2:31:31.909000
+31:10.186900
59.4p
106
H 21
Gustaf Gustafson
Sodra IF
2:31:34.909300
+31:13.187200
59.4p
107
H 21
Robert Carlsson
Herrljunga Skid o OL
2:31:39.909800
+31:18.187700
59.3p
108
H 21
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:31:45.910400
+31:24.188300
59.3p
109
H 21
Magnus Svensson
SOK 68
2:31:56.911500
+31:35.189400
59.2p
110
H 21
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:31:57.911600
+31:36.189500
59.2p
111
H 21
Bjorn Kallgren
Eksjö SOK
2:31:58.911700
+31:37.189600
59.2p
112
H 21
Pontus Kronmarker
Habo
2:32:09.912800
+31:48.190700
59.1p
113
H 21
Carl-fredrik Fock
IK Stern
2:32:24.914300
+32:03.192200
59.0p
114
D 21
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:32:36.915500
+32:15.193400
58.9p
115
H 21
Hakan Ohlund
IK Hakarpspojkarna
2:33:10.918900
+32:49.196800
58.6p
116
H 21
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:33:15.919400
+32:54.197300
58.6p
117
H 21
Johan Jarl
IK Vista
2:33:22.920100
+33:01.198000
58.5p
118
H 21
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:33:24.920300
+33:03.198200
58.5p
119
H 21
Mikael Karlsson
Axa SC
2:33:48.922700
+33:27.200600
58.3p
120
H 21
Jan Hinder
Volvo IF
2:33:52.923100
+33:31.201000
58.3p
121
H 21
Henrik Andersson
Borås SK
2:33:56.923500
+33:35.201400
58.3p
121
H 21
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:33:56.923500
+33:35.201400
58.3p
123
H 21
Henrik Svensson
SOK 68
2:33:58.923700
+33:37.201600
58.3p
124
H 21
David Johansson
Forserums SOK
2:34:04.924300
+33:43.202200
58.2p
125
H 21
Daniel Eklund
Stadium IF
2:34:05.924400
+33:44.202300
58.2p
126
H 21
Martin Andersson
FK Finn
2:34:30.926900
+34:09.204800
58.0p
127
H 21
Magnus Ullman
OK Alehof
2:34:37.927600
+34:16.205500
58.0p
128
H 21
Leiv Sjastad
Tranemo IF Skid
2:34:38.927700
+34:17.205600
57.9p
129
H 21
Jan-olof Marninger
Tranemo IF Skid
2:34:44.928300
+34:23.206200
57.9p
130
H 21
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:34:48.928700
+34:27.206600
57.9p
131
H 21
Anders Petersson
Rydaholms GOIF
2:34:55.929400
+34:34.207300
57.8p
132
H 21
Fredrik Olofsson
Odeshog SK
2:35:35.933400
+35:14.211300
57.5p
132
H 21
Jan Thollander
IF Hallby SOK
2:35:35.933400
+35:14.211300
57.5p
134
H 21
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:35:56.935500
+35:35.213400
57.4p
135
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:36:06.936500
+35:45.214400
57.3p
136
H 21
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:36:13.937200
+35:52.215100
57.2p
137
H 21
Henrik Saldner
Jonkopings OK
2:36:15.937400
+35:54.215300
57.2p
138
H 21
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
2:36:21.938000
+36:00.215900
57.2p
139
H 21
Per Wernersson
Fagerhults AIK
2:36:36.939500
+36:15.217400
57.1p
140
H 21
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:36:48.940700
+36:27.218600
57.0p
141
H 21
Jesper Erlandsen
København SK
2:36:54.941300
+36:33.219200
56.9p
142
H 21
Thomas Hylander
No Club
2:37:17.943600
+36:56.221500
56.8p
143
H 21
Marcus Josefsson
OK Vivill
2:37:20.943900
+36:59.221800
56.8p
144
H 21
Christer Nordberg
Göteborg/Majorna OK
2:37:21.944000
+37:00.221900
56.7p
145
H 21
Henrik Gustafsson
Sya SK
2:37:43.946200
+37:22.224100
56.6p
146
H 21
Mats Hult
IF Hallby SOK
2:37:54.947300
+37:33.225200
56.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:38:00
147
H 21
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:38:04.948300
+37:43.226200
56.4p
148
H 21
Jonas Zeilon
Sodra VI IF
2:38:43.952200
+38:22.230100
56.2p
149
H 21
Göran Bejmar
OK Vilse 87
2:38:45.952400
+38:24.230300
56.1p
150
H 21
Stefan Bjallsjo
Gnosjö FK
2:38:48.952700
+38:27.230600
56.1p
151
H 21
Johan Engstrom
Club Ski & Run
2:38:56.953500
+38:35.231400
56.1p
152
H 21
Tomas Fridh
Tidaholm SOK Sisu
2:39:14.955300
+38:53.233200
55.9p
153
H 21
Christian Lofthammar
IF Hallby SOK
2:39:23.956200
+39:02.234100
55.9p
154
H 21
Simon Oscarsson
Tvärreds IF
2:39:25.956400
+39:04.234300
55.9p
155
H 21
Simon Rolfsson
Olmstad IS
2:39:32.957100
+39:11.235000
55.8p
156
H 21
Anders Carlson
OK Alehof
2:39:45.958400
+39:24.236300
55.7p
157
H 21
Viktor Hermansson
OK Stigen
2:39:49.958800
+39:28.236700
55.7p
158
H 21
Pär Forsell
Sya SK
2:39:54.959300
+39:33.237200
55.7p
159
H 21
Lars Karlsson
Odeshog SK
2:39:56.959500
+39:35.237400
55.7p
159
H 21
Daniel Svensson
Äspereds IF
2:39:56.959500
+39:35.237400
55.7p
161
H 21
Magnus Grahn
Bredaryds SOK
2:39:57.959600
+39:36.237500
55.6p
162
H 21
Hakan Egerhag
IK Livsnerven
2:39:58.959700
+39:37.237600
55.6p
162
H 21
Magnus Grahn
Rejlers IF
2:39:58.959700
+39:37.237600
55.6p
164
H 21
Roger Lindell
Sodra VI IF
2:40:00.959900
+39:39.237800
55.6p
165
H 21
Marten Larsson
Axa SC
2:40:13.961200
+39:52.239100
55.5p
166
H 21
Per Orestig
OK Gränsen
2:40:14.961300
+39:53.239200
55.5p
167
H 21 Motion
Fredrik Ottosson
Bodafors OK
2:40:21.962000
+40:00.239900
55.5p
168
H 21
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:40:25.962400
+40:04.240300
55.5p
169
H 21
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
2:40:27.962600
+40:06.240500
55.4p
170
H 21 Motion
Fredrik Hansson
Landsbro IF SK
2:40:29.962800
+40:08.240700
55.4p
171
H 21
Patric Karlsson
Hultsfreds Lk
2:40:36.963500
+40:15.241400
55.4p
172
H 21
Markus Qvarnstrom
IK Hakarpspojkarna
2:40:48.964700
+40:27.242600
55.3p
173
H 21
Robert Osvald
IK Sterna
2:41:09.966800
+40:48.244700
55.2p
174
H 21
Oskar AX
Odeshog
2:41:18.967700
+40:57.245600
55.1p
175
H 21
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:41:23.968200
+41:02.246100
55.1p
176
H 21
Petter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:41:24.968300
+41:03.246200
55.0p
177
H 21
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:41:26.968500
+41:05.246400
55.0p
178
H 21
Olof Johansson
IK Stern
2:41:33.969200
+41:12.247100
55.0p
179
H 21
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:41:42.970100
+41:21.248000
54.9p
180
H 21
Torbjörn Olovsson
Linköpings SK
2:41:45.970400
+41:24.248300
54.9p
181
H 21
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:41:48.970700
+41:27.248600
54.9p
182
H 21
Hakan EK
Gronahogs IK
2:41:52.971100
+41:31.249000
54.9p
183
H 21
Magnus Segerson
SOL Tranås
2:41:54.971300
+41:33.249200
54.8p
184
H 21
Jens Pettersson
IK Hakarpspojkarna
2:41:55.971400
+41:34.249300
54.8p
184
H 21
Daniel Persson
OK Gränsen
2:41:55.971400
+41:34.249300
54.8p
186
H 21
Ola Strom
IF Ski Team Skåne
2:42:05.972400
+41:44.250300
54.8p
187
H 21
Simon Hoof
Jonkoping
2:42:11.973000
+41:50.250900
54.7p
187
H 21
Tobias Svensson
Mullsjö SOK
2:42:11.973000
+41:50.250900
54.7p
189
H 21
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
2:42:15.973400
+41:54.251300
54.7p
190
H 21
Stefan Back
Jonkopings OK
2:42:18.973700
+41:57.251600
54.7p
191
H 21
Rikard Peutonen
Göteborgs SK
2:42:20.973900
+41:59.251800
54.7p
192
H 21
Clas Olsson
Äspereds IF
2:42:41.976000
+42:20.253900
54.5p
193
D 21 Motion
Katarina Eriksson
Östgöta Helikopterskola IF
2:42:45.976400
+42:24.254300
54.5p
194
H 21 Motion
Olof Eriksson
Östgöta Helikopterskola IF
2:42:46.976500
+42:25.254400
54.5p
195
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:42:56.977500
+42:35.255400
54.4p
196
H 21
Fredrik Hagstedt
IF Hallby SOK
2:42:58.977700
+42:37.255600
54.4p
197
H 21
Åke Andersson
SK Ringen
2:43:19.979800
+42:58.257700
54.3p
198
H 21
Henrik Hammarnas
IF Hallby SOK
2:43:43.982200
+43:22.260100
54.1p
199
H 21
Bengt Dahlberg
Hultsfreds Lk
2:44:00.983900
+43:39.261800
54.0p
200
H 21
Per Elis Svensson
Lonsahult
2:44:02.984100
+43:41.262000
54.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
200
H 21
Peter Thure
IK Hakarpspojkarna
2:44:02.984100
+43:41.262000
54.0p
202
H 21
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:44:07.984600
+43:46.262500
54.0p
203
H 21
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:44:08.984700
+43:47.262600
54.0p
204
H 21
Jonatan Lovkvist
Bankeryds Skid o Mk
2:44:24.986300
+44:03.264200
53.9p
205
H 21
Tommy Rylander
Alingsas Sprtsc
2:44:40.987900
+44:19.265800
53.8p
206
H 21
Patrik Hylander
Hossna IF
2:44:42.988100
+44:21.266000
53.7p
207
H 21
Harry Nikula
Herrljunga Skid o OL
2:44:46.988500
+44:25.266400
53.7p
208
H 21
Lars Palmqvist
Hvetlanda SK
2:44:53.989200
+44:32.267100
53.7p
209
H 21 Motion
Fabian Paldanius
Jönkoping
2:44:57.989600
+44:36.267500
53.6p
210
H 21
Micael Wigerud
Axa SC
2:45:09.990800
+44:48.268700
53.6p
211
H 21
Fredrik Gustafsson
Gronahogs IK
2:45:12.991100
+44:51.269000
53.5p
211
H 21
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:45:12.991100
+44:51.269000
53.5p
213
H 21
Nicholas Fokine
IK Vista
2:45:18.991700
+44:57.269600
53.5p
214
H 21
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:45:28.992700
+45:07.270600
53.4p
215
H 21
Stephan Hjalmarsson
IK Hakarpspojkarna
2:45:31.993000
+45:10.270900
53.4p
216
H 21 Motion
Lasse Liljeberg
Norrahammar
2:45:55.995400
+45:34.273300
53.3p
217
H 21
Lennart Gustavsson
Jonkopings OK
2:46:03.996200
+45:42.274100
53.2p
218
H 21
Henrik Svensson
Äspereds IF
2:46:06.996500
+45:45.274400
53.2p
219
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:46:07.996600
+45:46.274500
53.2p
220
H 21
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:46:12.997100
+45:51.275000
53.2p
221
D 21
Anna Green
Eksjö SOK
2:46:15.997400
+45:54.275300
53.1p
222
H 21
Martin Bjorn
Vaggeryds SOK
2:46:52.1001100
+46:31.279000
52.9p
223
H 21
Stefan Hamas
IK Hakarpspojkarna
2:47:06.1002500
+46:45.280400
52.8p
224
H 21
Johan Hegestrand
IK Hakarpspojkarna
2:47:08.1002700
+46:47.280600
52.8p
225
D 21
Ida Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:47:09.1002800
+46:48.280700
52.8p
226
H 21
Thomas Ljungqvist
Axa SC
2:47:13.1003200
+46:52.281100
52.8p
227
H 21
Andreas Madsen
Krelsas
2:47:16.1003500
+46:55.281400
52.8p
228
H 21
Bjorn Andersson
ASK Växjö
2:47:36.1005500
+47:15.283400
52.6p
229
H 21
Trygve Gustafsson
Gnosjö FK
2:47:42.1006100
+47:21.284000
52.6p
230
D 21
Karin Soderstrom
IK Stern
2:47:43.1006200
+47:22.284100
52.6p
231
H 21
Christer Park
Gnosjö FK
2:47:52.1007100
+47:31.285000
52.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:48:00
232
H 21
Johan Abrahamsson
Gronahogs IK
2:48:08.1008700
+47:47.286600
52.4p
232
H 21
Patrik Enesten
Hossna IF
2:48:08.1008700
+47:47.286600
52.4p
234
H 21
Anders Memmi
Halmstad OK
2:48:28.1010700
+48:07.288600
52.3p
234
H 21 Motion
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:48:28.1010700
+48:07.288600
52.3p
236
H 21
Michael Edgren
IK Vista
2:48:41.1012000
+48:20.289900
52.2p
237
H 21
Erik Moller
IK Wilske
2:48:52.1013100
+48:31.291000
52.2p
238
H 21
Per Josefsson
Jönkopings OK
2:48:54.1013300
+48:33.291200
52.2p
239
H 21
Johan Norrlin
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:49:07.1014600
+48:46.292500
52.1p
240
H 21
Andreas Rosen
IF Hallby SOK
2:49:14.1015300
+48:53.293200
52.0p
241
H 21
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:49:23.1016200
+49:02.294100
52.0p
242
H 21
Sven-olof Johansson
IK Vista
2:49:54.1019300
+49:33.297200
51.8p
243
H 21
Olof Jonsson
Alingsås Cykelklubb
2:50:03.1020200
+49:42.298100
51.7p
244
H 21
Mikael Sigurdh
Landsbro IF SK
2:50:10.1020900
+49:49.298800
51.7p
245
H 21
Måns Hilling
IK Stern
2:50:15.1021400
+49:54.299300
51.7p
246
H 21
Daniel Midtvedt
IK Stern
2:50:16.1021500
+49:55.299400
51.7p
247
H 21 Motion
Ralf Pankalla
Huskvarna
2:50:24.1022300
+50:03.300200
51.6p
248
H 21
Peter Ravn Brinck
Kopenhamns SK
2:50:25.1022400
+50:04.300300
51.6p
249
H 21
Henrik Karlborg
Linköpings SK
2:50:31.1023000
+50:10.300900
51.6p
250
H 21
Henrik Karlsson
IF Hallby SOK
2:50:37.1023600
+50:16.301500
51.5p
251
H 21 Motion
Per Klerfors
No Club
2:50:53.1025200
+50:32.303100
51.4p
252
H 21
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
2:51:21.1028000
+51:00.305900
51.3p
253
H 21
Mats Thornblad
Nybro Ski
2:51:37.1029600
+51:16.307500
51.2p
253
D 21
Emelie Stark
Nordingra SK
2:51:37.1029600
+51:16.307500
51.2p
255
H 21
Ola Franzen
Falkoping AIK
2:51:42.1030100
+51:21.308000
51.2p
256
H 21
Fredrik Klaar
IK Vista
2:51:43.1030200
+51:22.308100
51.1p
257
H 21
Ralf Corin
Hvetlanda SK
2:51:50.1030900
+51:29.308800
51.1p
258
H 21
Stefan Andersson
IF Hallby SOK
2:51:55.1031400
+51:34.309300
51.1p
259
H 21
Staffan Rydberg
Borås SK
2:52:06.1032500
+51:45.310400
51.0p
260
H 21
Magnus Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:52:22.1034100
+52:01.312000
50.9p
261
H 21
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
2:52:32.1035100
+52:11.313000
50.9p
262
H 21
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:52:33.1035200
+52:12.313100
50.9p
263
H 21
Mads Mourier
København SK
2:52:34.1035300
+52:13.313200
50.8p
264
H 21
Rickard Allvin
Olmstad IS
2:52:39.1035800
+52:18.313700
50.8p
265
H 21
Kasper Ortvig
Dansk Telemarkforum
2:52:43.1036200
+52:22.314100
50.8p
266
D 21
Camila Eklof
Annebergs GIF
2:52:49.1036800
+52:28.314700
50.8p
267
H 21
Peter Brandt
IK Omega
2:53:00.1037900
+52:39.315800
50.7p
268
H 21
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:53:01.1038000
+52:40.315900
50.7p
269
H 21
Bosse Edberg
Lekeryd-Svarttorps SK
2:53:05.1038400
+52:44.316300
50.7p
270
H 21
Niklas Andersson
IF Hallby SOK
2:53:06.1038500
+52:45.316400
50.7p
271
H 21
Örjan Persson
Brännebrona SK
2:53:08.1038700
+52:47.316600
50.7p
272
H 21
Emil Kroyer
København SK
2:53:17.1039600
+52:56.317500
50.6p
273
H 21
Johan Svard
IF Ski Team Skåne
2:53:25.1040400
+53:04.318300
50.6p
273
H 21
Andreas Akerstrom
SOK Träff
2:53:25.1040400
+53:04.318300
50.6p
275
H 21
Alexander Lundgren
IK Vista
2:53:44.1042300
+53:23.320200
50.4p
276
H 21
Jonas Zetterlund
IF Hallby SOK
2:53:48.1042700
+53:27.320600
50.4p
276
H 21 Motion
Fredrik Saarnak
Brittatorps Tk
2:53:48.1042700
+53:27.320600
50.4p
278
H 21
Marcus Ohrn
IK Vista
2:53:52.1043100
+53:31.321000
50.4p
279
H 21
Göran Danielsson
OK Alehof
2:53:59.1043800
+53:38.321700
50.4p
280
H 21
Håkan Wirtén
IF Hallby SOK
2:54:04.1044300
+53:43.322200
50.3p
281
H 21
Johan Ahlbin
Volvo IF
2:54:13.1045200
+53:52.323100
50.3p
282
H 21
Carl Nymann
Björnstorps IF
2:54:26.1046500
+54:05.324400
50.2p
283
H 21
Martin Cleve
Brattås Ck
2:54:30.1046900
+54:09.324800
50.2p
284
H 21
Emil Johansson
Vaggeryds SOK
2:54:31.1047000
+54:10.324900
50.2p
285
H 21
Tommy Skagert
IF Hallby SOK
2:54:52.1049100
+54:31.327000
50.1p
286
H 21
Erik Lerneryd
Linköpings SK
2:55:00.1049900
+54:39.327800
50.0p
286
H 21
Hakan Andersson
Borås SK
2:55:00.1049900
+54:39.327800
50.0p
288
H 21
Thomas Svensson
Hvetlanda SK
2:55:11.1051000
+54:50.328900
50.0p
289
H 21
Johan Hansson
Jonkopings OK
2:55:30.1052900
+55:09.330800
49.8p
290
H 21
Erik Stomrud
Nybro Ski
2:55:33.1053200
+55:12.331100
49.8p
291
H 21 Motion
Mats Jirebeck
IK Stern
2:56:05.1056400
+55:44.334300
49.7p
292
H 21
Johnny Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:56:06.1056500
+55:45.334400
49.7p
293
H 21
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
2:56:09.1056800
+55:48.334700
49.6p
294
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:56:10.1056900
+55:49.334800
49.6p
295
H 21 Motion
Robert Burman
No Club
2:56:23.1058200
+56:02.336100
49.6p
296
H 21
Tobias Johansson
IF Hallby SOK
2:56:59.1061800
+56:38.339700
49.4p
297
H 21
Ulf Oskarsson
Tvärreds IF
2:57:12.1063100
+56:51.341000
49.3p
298
H 21
Weine Gustavsson
IFK Osterbymo
2:57:20.1063900
+56:59.341800
49.2p
299
H 21
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:57:27.1064600
+57:06.342500
49.2p
300
D 21
Lotta Huselius
IF Ski Team Skåne
2:57:31.1065000
+57:10.342900
49.2p
301
H 21 Motion
Fredrik Stenberg
IF Hallby SOK
2:57:44.1066300
+57:23.344200
49.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:58:00
302
H 21
Tom Sjogren
Gnosjö FK
2:58:02.1068100
+57:41.346000
49.0p
303
H 21
Per Akeflo
Club Ski & Run
2:58:15.1069400
+57:54.347300
48.9p
304
H 21
Jonas Olsson
Äspereds IF
2:58:26.1070500
+58:05.348400
48.9p
305
H 21
Peter Jonsson
Rydaholms GOIF
2:58:31.1071000
+58:10.348900
48.9p
306
H 21 Motion
Johan Strandberg
No Club
2:58:41.1072000
+58:20.349900
48.8p
307
H 21
Fredrik Svensson
Jonkopings OK
2:58:46.1072500
+58:25.350400
48.8p
308
H 21
Kalle Isaksson
IK Stern
2:59:07.1074600
+58:46.352500
48.7p
309
H 21
Jonas Carlson
Hvetlanda SK
2:59:12.1075100
+58:51.353000
48.6p
310
H 21 Motion
Anders Goransson
Nässjö SF
2:59:16.1075500
+58:55.353400
48.6p
311
H 21
Oskar Wahlstrom
Hultsfreds Lk
2:59:27.1076600
+59:06.354500
48.6p
312
H 21
Jonas Nilsson
Nybro Ski
2:59:29.1076800
+59:08.354700
48.6p
313
H 21
Erik Hansson
IK Hakarpspojkarna
2:59:47.1078600
+59:26.356500
48.5p
314
H 21 Motion
Christer Svantesson
Vinninga
2:59:52.1079100
+59:31.357000
48.4p
315
H 21
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:00:01.1080000
+59:40.357900
48.4p
316
H 21
Pierre Bjorkli
Borås SK
3:00:13.1081200
+59:52.359100
48.3p
317
H 21 Motion
Göran Randau
IK Hakarpspojkarna
3:00:21.1082000
+1:00:00.359900
48.3p
318
H 21
Torbjörn Appelros
Volvo IF, Olofström
3:00:24.1082300
+1:00:03.360200
48.3p
319
H 21 Motion
Magnus Stenvall
Jonkoping
3:00:31.1083000
+1:00:10.360900
48.2p
320
H 21
Andreas Rickman
IK Vista
3:00:32.1083100
+1:00:11.361000
48.2p
321
H 21
Mattias Jonsson
IF Hallby SOK
3:00:36.1083500
+1:00:15.361400
48.2p
322
H 21 Motion
Bengt F Svensson
Skillingaryds
3:00:38.1083700
+1:00:17.361600
48.2p
323
H 21
Henrik Ekstrom
Lerums SOK
3:00:43.1084200
+1:00:22.362100
48.2p
324
H 21
Jacob Zetterlund
Jonkopings OK
3:00:49.1084800
+1:00:28.362700
48.1p
325
H 21
Michael Mann
OK Stigen
3:01:12.1087100
+1:00:51.365000
48.0p
326
H 21
Eric Hermansson
IK Hakarpspojkarna
3:01:20.1087900
+1:00:59.365800
48.0p
327
H 21
Tony Persson
OK Alehof
3:01:22.1088100
+1:01:01.366000
48.0p
328
H 21
Ola Alsen
Axa SC
3:01:23.1088200
+1:01:02.366100
48.0p
329
H 21
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
3:01:33.1089200
+1:01:12.367100
47.9p
330
H 21 Motion
Per Edberg
Kungälv
3:01:40.1089900
+1:01:19.367800
47.9p
331
H 21
Johan Nilsson
Göteborgs SK
3:01:44.1090300
+1:01:23.368200
47.9p
332
H 21
David Overby
København SK
3:01:51.1091000
+1:01:30.368900
47.8p
333
H 21
Hakan Kristiansen
OK Landehof
3:02:00.1091900
+1:01:39.369800
47.8p
334
H 21
Rickard Lord
Högaborgs Athleter
3:02:05.1092400
+1:01:44.370300
47.7p
335
H 21
Stig Borjesson
Svanesunds GOIF
3:02:26.1094500
+1:02:05.372400
47.6p
336
H 21
Mats Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:02:30.1094900
+1:02:09.372800
47.6p
337
H 21
Ingvar Petersson
Alvesta SOK
3:02:38.1095700
+1:02:17.373600
47.6p
338
H 21
Magnus Palmer
Hestra IF
3:02:43.1096200
+1:02:22.374100
47.6p
339
H 21
Rickard Gotting
Gronahogs IK
3:02:45.1096400
+1:02:24.374300
47.5p
340
H 21 Motion
Adam Gustafsson
No Club
3:02:52.1097100
+1:02:31.375000
47.5p
341
H 21 Motion
Daniel Altgarde
Taberg
3:02:56.1097500
+1:02:35.375400
47.5p
342
H 21
Lennart Lindbom
IK Hakarpspojkarna
3:02:58.1097700
+1:02:37.375600
47.5p
343
H 21
Magnus Klackensjo
Lekeryd-Svarttorps SK
3:03:06.1098500
+1:02:45.376400
47.4p
344
H 21
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:03:08.1098700
+1:02:47.376600
47.4p
345
H 21
Pär Johansson
IF Hallby SOK
3:03:10.1098900
+1:02:49.376800
47.4p
346
H 21 Motion
Bjorn Bergman
Jonkoping
3:03:56.1103500
+1:03:35.381400
47.2p
347
H 21
Andreas Nilsson
Vais
3:04:02.1104100
+1:03:41.382000
47.2p
348
H 21 Motion
Fabian Rosén
No Club
3:04:13.1105200
+1:03:52.383100
47.1p
349
H 21
Henrik Svensson
Hvetlanda SK
3:04:40.1107900
+1:04:19.385800
47.0p
349
H 21
Martin Svensson
Hvetlanda SK
3:04:40.1107900
+1:04:19.385800
47.0p
351
H 21
Anders Persson
Tormestorps IF
3:04:58.1109700
+1:04:37.387600
46.9p
352
H 21
Erik Astrom
Axa SC
3:05:04.1110300
+1:04:43.388200
46.8p
353
H 21
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
3:05:25.1112400
+1:05:04.390300
46.7p
354
H 21
Bjorn Lindblad
Bankeryds Skid o Mk
3:05:27.1112600
+1:05:06.390500
46.7p
355
H 21
Thomas Lundgren
IFK Stockaryd
3:05:28.1112700
+1:05:07.390600
46.7p
356
H 21
Markus Naslund
IK Stern
3:05:29.1112800
+1:05:08.390700
46.7p
357
D 21
Kristin F Andersson
Skillingaryds
3:05:33.1113200
+1:05:12.391100
46.7p
358
H 21 Motion
Mikael Ayani
Skövde Triathlonklubb
3:05:42.1114100
+1:05:21.392000
46.7p
359
H 21
Mattias Carlson
Hvetlanda SK
3:05:48.1114700
+1:05:27.392600
46.6p
359
H 21
Thomas F Karlsson
Skillingaryds
3:05:48.1114700
+1:05:27.392600
46.6p
361
H 21
Mattias Arvidsson
Sya SK
3:06:09.1116800
+1:05:48.394700
46.5p
362
H 21 Motion
Stephan Nasberg
IF Hallby SOK
3:06:29.1118800
+1:06:08.396700
46.4p
363
H 21
Frank Gustafsson
Sya SK
3:06:35.1119400
+1:06:14.397300
46.4p
364
H 21
Johan Sandh
Herrljunga Skid o OL
3:06:43.1120200
+1:06:22.398100
46.4p
365
H 21
Joakim Kvist
Ydre
3:06:44.1120300
+1:06:23.398200
46.4p
366
H 21 Motion
Christer Sturesson
Anderstorps OK
3:06:52.1121100
+1:06:31.399000
46.3p
367
H 21
Niklas Barkman
Mullsjö SOK
3:06:57.1121600
+1:06:36.399500
46.3p
368
H 21
Mats Hammarstrom
IFK Osterbymo
3:07:06.1122500
+1:06:45.400400
46.3p
369
H 21
Fredrik Malmstrom
Linköping
3:07:08.1122700
+1:06:47.400600
46.2p
370
H 21
Christer Hernstrom
IK Omega
3:07:10.1122900
+1:06:49.400800
46.2p
371
H 21
Tobias Franzen
ASK Växjö
3:07:11.1123000
+1:06:50.400900
46.2p
372
H 21
Stefan Pettersson
IK Livsnerven
3:07:18.1123700
+1:06:57.401600
46.2p
373
H 21 Motion
Peter Westlund
IFK Bergvik
3:07:34.1125300
+1:07:13.403200
46.1p
374
H 21 Motion
Simon Lysgaard
No Club
3:07:45.1126400
+1:07:24.404300
46.1p
375
H 21
Martin Sjogren
IF Hallby SOK
3:07:46.1126500
+1:07:25.404400
46.1p
376
H 21
Troels Östergaard
Köbenhavn
3:07:48.1126700
+1:07:27.404600
46.1p
377
H 21
Mikael Saarnak
IF Hallby SOK
3:07:55.1127400
+1:07:34.405300
46.0p
378
H 21 Motion
Tom Dolck
Skovde
3:07:58.1127700
+1:07:37.405600
46.0p
379
H 21 Motion
Ronnie Sundlov
Sya SK
3:08:15.1129400
+1:07:54.407300
45.9p
380
H 21
Martin Jakobsson
Axa SC
3:08:21.1130000
+1:08:00.407900
45.9p
380
H 21
Jesper Korpas
Sefa Bygg & Konsult AB
3:08:21.1130000
+1:08:00.407900
45.9p
382
H 21
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:08:29.1130800
+1:08:08.408700
45.9p
383
H 21
Lars Palmblad
Nybro Ski
3:08:32.1131100
+1:08:11.409000
45.8p
384
D 21
Marie Vaadre
Nässjo Ski
3:08:43.1132200
+1:08:22.410100
45.8p
385
H 21 Motion
Gustav Larsson
LA Lepre Stanca
3:09:13.1135200
+1:08:52.413100
45.7p
386
H 21
Onni Kolstrom
Rydaholms GOIF
3:09:23.1136200
+1:09:02.414100
45.6p
387
H 21
Mattias Olsson
Gränums IF
3:09:24.1136300
+1:09:03.414200
45.6p
388
H 21 Motion
Mikael Hugosson
Habo
3:09:29.1136800
+1:09:08.414700
45.6p
389
H 21
Tobias Oblom
Ölmstads IS
3:09:51.1139000
+1:09:30.416900
45.5p
390
H 21
Peter Albertsson
Jonkopings OK
3:10:04.1140300
+1:09:43.418200
45.4p
391
H 21
Anderas Friberg
IK Hogaborgs Atleter
3:10:08.1140700
+1:09:47.418600
45.4p
392
H 21 Motion
Carl-johan Medin
Viggbyholms IK
3:10:10.1140900
+1:09:49.418800
45.4p
393
H 21
Anton Hermansson
OK Stigen
3:10:14.1141300
+1:09:53.419200
45.4p
394
H 21
Christian Fjelstrup
Köpenhamn
3:10:37.1143600
+1:10:16.421500
45.3p
395
H 21
Jonathan Alm
Alvesta SOK
3:10:52.1145100
+1:10:31.423000
45.2p
396
H 21
Lars-olof Tapper
Åf SK
3:10:53.1145200
+1:10:32.423100
45.2p
397
H 21
Andreas Warell
Jonkopings OK
3:11:08.1146700
+1:10:47.424600
45.1p
398
H 21
Kristoffer Hammarstrom
IFK Osterbymo
3:11:09.1146800
+1:10:48.424700
45.1p
399
D 21
Pia Kack Fritzell
Mullsjö SOK
3:11:12.1147100
+1:10:51.425000
45.1p
399
H 21 Motion
Tomas Udin
IK Vista
3:11:12.1147100
+1:10:51.425000
45.1p
401
H 21
Fredrik Backgren
Delsbo IF
3:11:13.1147200
+1:10:52.425100
45.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Niklas Eriksson
Nässjö SF
3:11:30.1148900
+1:11:09.426800
45.0p
403
H 21
Olof Lundin
IK Vista
3:12:13.1153200
+1:11:52.431100
44.8p
404
H 21 Motion
Kjell Nero
Nässjö SF
3:12:18.1153700
+1:11:57.431600
44.8p
405
H 21
Pär Moberg
Hvetlanda SK
3:12:20.1153900
+1:11:59.431800
44.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:13:00
406
H 21
Markus Eskilsson
Linkopings
3:13:01.1158000
+1:12:40.435900
44.6p
407
H 21
Ulf Mozelius
Gronahogs IK
3:13:08.1158700
+1:12:47.436600
44.6p
408
H 21
Mikael Krusenvik
IK Stern
3:13:26.1160500
+1:13:05.438400
44.5p
409
H 21
BO Andersson Möller
IF Hallby SOK
3:13:30.1160900
+1:13:09.438800
44.5p
410
D 21 Motion
Anne Faltstrom
IF Hallby SOK
3:13:35.1161400
+1:13:14.439300
44.5p
411
D 21
Karin Hakansson
OK Gränsen
3:13:39.1161800
+1:13:18.439700
44.4p
412
H 21 Motion
Ingemar Gustavsson
Vaggeryds SOK
3:13:46.1162500
+1:13:25.440400
44.4p
413
H 21
Peter Horvath
Alvesta SOK
3:14:02.1164100
+1:13:41.442000
44.3p
414
H 21
Rolf Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
3:14:22.1166100
+1:14:01.444000
44.3p
415
H 21
Klas Adolfsson
IK Ymer
3:14:27.1166600
+1:14:06.444500
44.2p
416
H 21 Motion
Lars Johannesson
Jonkoping
3:14:29.1166800
+1:14:08.444700
44.2p
417
H 21
Tobias Bonnevier
FK Finn
3:14:33.1167200
+1:14:12.445100
44.2p
418
H 21
Tony Wingardh
Ulricehamns IF
3:14:45.1168400
+1:14:24.446300
44.2p
419
H 21 Motion
Alexander Tharning
Hvetlanda SK
3:14:51.1169000
+1:14:30.446900
44.1p
420
H 21
Daniel Axelsson
IK Stern
3:15:00.1169900
+1:14:39.447800
44.1p
421
H 21
Joacim Ahlebro
IF Hallby SOK
3:15:16.1171500
+1:14:55.449400
44.0p
422
H 21
Patrik Dovskog
Fmv-Sport
3:15:31.1173000
+1:15:10.450900
44.0p
423
H 21
Fredrik Ganning
IK Omega
3:15:33.1173200
+1:15:12.451100
43.9p
424
H 21
Fredrik Wanehed
IF Hallby SOK
3:15:39.1173800
+1:15:18.451700
43.9p
425
D 21
Malin Josephson
OK Stigen
3:15:40.1173900
+1:15:19.451800
43.9p
426
H 21 Motion
Gunnar Eriksson
Gränna
3:15:44.1174300
+1:15:23.452200
43.9p
427
H 21 Motion
Marcus Wardmark
Nässjö
3:15:52.1175100
+1:15:31.453000
43.9p
428
H 21 Motion
Ronny Mattes
Gnosjö FK
3:16:00.1175900
+1:15:39.453800
43.8p
429
H 21
Mattias Carlsson
Joa IF
3:16:06.1176500
+1:15:45.454400
43.8p
430
H 21
Tomas Gustavsson
IFK Stockaryd
3:16:08.1176700
+1:15:47.454600
43.8p
431
H 21
Hakan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:16:11.1177000
+1:15:50.454900
43.8p
432
H 21
Ingemar Franzen
Falkoping AIK
3:16:14.1177300
+1:15:53.455200
43.8p
433
H 21
Daniel Lindstedt
IK Nocout.se
3:16:15.1177400
+1:15:54.455300
43.8p
434
H 21
Lennart Samefors
Hvetlanda SK
3:16:17.1177600
+1:15:56.455500
43.8p
435
H 21 Motion
Carl Persson
Göteborg
3:16:19.1177800
+1:15:58.455700
43.7p
436
H 21
BO Hansson
IK Hakarpspojkarna
3:16:26.1178500
+1:16:05.456400
43.7p
437
H 21
Ulf Ryda
Bottnaryd IF
3:16:51.1181000
+1:16:30.458900
43.6p
438
H 21 Motion
Henrik Nordstrom
Jönköping
3:17:04.1182300
+1:16:43.460200
43.6p
439
H 21 Motion
Jan-olof Carlsson
Gnosjö FK
3:17:10.1182900
+1:16:49.460800
43.5p
440
H 21
Niklas Ryrbo
Hindas SK
3:17:41.1186000
+1:17:20.463900
43.4p
441
H 21 Motion
Claes Sturesson
Anderstorps OK
3:17:57.1187600
+1:17:36.465500
43.3p
442
H 21 Motion
Stefan Johansson
Tidaholm
3:17:59.1187800
+1:17:38.465700
43.3p
443
H 21
Emil F Kronholm
Skillingaryds
3:18:12.1189100
+1:17:51.467000
43.3p
444
H 21 Motion
Johan Karlsson
Axa SC
3:18:13.1189200
+1:17:52.467100
43.3p
445
H 21
Lars-åke Josefsson
Jonkopings OK
3:18:18.1189700
+1:17:57.467600
43.2p
446
H 21 Motion
Mats Karlsson
Axa SC
3:18:40.1191900
+1:18:19.469800
43.2p
447
H 21
Leif Fahlander
IK Ymer
3:18:41.1192000
+1:18:20.469900
43.1p
448
D 21 Motion
Anna Svensson
IFK Stockaryd
3:19:00.1193900
+1:18:39.471800
43.1p
449
H 21
Clarence Wissmar
Axa SC
3:19:10.1194900
+1:18:49.472800
43.0p
450
H 21 Motion
Jonas EK
Jönköping
3:19:21.1196000
+1:19:00.473900
43.0p
451
H 21
Daniel Lundby
Jönköping
3:19:22.1196100
+1:19:01.474000
43.0p
452
D 21
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
3:19:25.1196400
+1:19:04.474300
43.0p
453
H 21 Motion
Thomas Brahn
Jonkoping
3:19:34.1197300
+1:19:13.475200
42.9p
454
H 21
Mattias Persson
Gnosjö FK
3:19:49.1198800
+1:19:28.476700
42.9p
455
H 21
Daniel Axenbrant
Alvesta SOK
3:19:52.1199100
+1:19:31.477000
42.9p
456
H 21
Jens Olofsson
Axa SC
3:19:54.1199300
+1:19:33.477200
42.8p
457
H 21
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:19:58.1199700
+1:19:37.477600
42.8p
458
H 21
Stephan Molvis
København SK
3:20:00.1199900
+1:19:39.477800
42.8p
459
H 21
Per Carlsson
Axa SC
3:20:04.1200300
+1:19:43.478200
42.8p
460
H 21
Peter Schmidt
Axa SC
3:20:28.1202700
+1:20:07.480600
42.7p
461
H 21 Motion
Jan Rosendahl
Jonkoping
3:20:30.1202900
+1:20:09.480800
42.7p
462
H 21
Kristoffer Astrom
Elme SK
3:20:33.1203200
+1:20:12.481100
42.7p
463
H 21 Motion
Lars Letterblad
IFK Sävsjö SK
3:20:43.1204200
+1:20:22.482100
42.6p
464
H 21
Anders Johanson
Ellos IF
3:21:07.1206600
+1:20:46.484500
42.5p
465
H 21
Johan Soderberg
Stadium IF
3:21:34.1209300
+1:21:13.487200
42.4p
466
H 21 Motion
Erik Ydren
Jonkoping
3:21:37.1209600
+1:21:16.487500
42.4p
467
H 21
Ulric Svensson
IK Vista
3:21:42.1210100
+1:21:21.488000
42.4p
468
H 21
Matthias Friman
Intersport IF
3:21:46.1210500
+1:21:25.488400
42.4p
469
H 21 Motion
Sebastian Rosendahl
Axa SC
3:21:54.1211300
+1:21:33.489200
42.4p
470
H 21
Magnus Kall
IK Hakarpspojkarna
3:21:56.1211500
+1:21:35.489400
42.4p
471
H 21 Motion
Michael Legneroth
OK Alehof
3:21:59.1211800
+1:21:38.489700
42.3p
472
H 21
Joakim Roupe
Axa SC
3:22:42.1216100
+1:22:21.494000
42.2p
473
H 21 Motion
Hakan Hoglund
IK Hakarpspojkarna
3:22:48.1216700
+1:22:27.494600
42.1p
474
H 21 Motion
Robert Paulsson
Bottnaryd IF
3:22:54.1217300
+1:22:33.495200
42.1p
475
D 21
Malin Berggren
ASK Växjö
3:23:32.1221100
+1:23:11.499000
42.0p
476
H 21 Motion
Peter Rydell
Jonkoping
3:23:38.1221700
+1:23:17.499600
41.9p
477
H 21 Motion
Filip Klintgarde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:23:41.1222000
+1:23:20.499900
41.9p
478
H 21
Robin Goransson
Ulrika IK
3:23:43.1222200
+1:23:22.500100
41.9p
479
H 21
Johan Ehrenpohl
Axa SC
3:23:45.1222400
+1:23:24.500300
41.9p
479
D 21
Sandra Karlsson
Bottnaryd IF
3:23:45.1222400
+1:23:24.500300
41.9p
481
H 21 Motion
Robert Forsgren
IK Nocout.se
3:23:57.1223600
+1:23:36.501500
41.9p
482
H 21
Tobias Antonsson
Axa SC
3:24:02.1224100
+1:23:41.502000
41.9p
483
H 21
Anders Blom
Falköpings AIK SK
3:24:06.1224500
+1:23:45.502400
41.8p
484
H 21 Motion
Emil Gyllensvaan
Mullsjo
3:24:19.1225800
+1:23:58.503700
41.8p
485
H 21
Magnus Karlsson
Alvesta SOK
3:24:53.1229200
+1:24:32.507100
41.7p
486
D 21
Pernilla Vesterlund
Stadium IF
3:25:05.1230400
+1:24:44.508300
41.6p
487
H 21
Pal Dahle
OK Landehof
3:25:19.1231800
+1:24:58.509700
41.6p
488
H 21 Motion
Michael Bodker
København SK
3:25:20.1231900
+1:24:59.509800
41.5p
489
H 21 Motion
Peter Nacke
Jönköping
3:25:24.1232300
+1:25:03.510200
41.5p
490
H 21
Ingmar Johansson
Lerums SOK
3:25:49.1234800
+1:25:28.512700
41.4p
491
H 21 Motion
Claes Axelsson
Rorviks IF
3:25:51.1235000
+1:25:30.512900
41.4p
491
H 21 Motion
Åke Axelsson
Rorviks IF
3:25:51.1235000
+1:25:30.512900
41.4p
493
H 21
Thomas Sjogren
No Club
3:26:01.1236000
+1:25:40.513900
41.4p
494
H 21
Magnus Gunnarsson
Stockholms RK
3:26:26.1238500
+1:26:05.516400
41.3p
495
H 21 Motion
Arne Söderberg
No Club
3:26:28.1238700
+1:26:07.516600
41.3p
496
H 21
Dan Gustafsson
Jonkoping
3:26:43.1240200
+1:26:22.518100
41.2p
497
H 21 Motion
Karl Bergbom
Bankeryds Skid o Mk
3:26:53.1241200
+1:26:32.519100
41.2p
498
H 21 Motion
Johan Axfors
Goteborg
3:26:56.1241500
+1:26:35.519400
41.2p
499
H 21 Motion
Claes Örnskog
Ölmstads IS
3:27:26.1244500
+1:27:05.522400
41.1p
500
H 21 Motion
Andreas Olsson
Tenhults SOK
3:27:51.1247000
+1:27:30.524900
41.0p
Visar resultat 1 till 500 av 805[
1
2
]