Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda runt
2013-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:12:23.794200
75.6p
2
David Berg
Bodsjöböle SK
2:12:27.794600
+4.300
75.6p
3
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:12:32.795100
+9.800
75.5p
4
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
2:12:47.796600
+24.2300
75.3p
5
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:15:10.810900
+2:47.16600
73.7p
6
Anders Lundgren
Axa Sportsclub
2:16:06.816500
+3:43.22200
73.0p
7
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:16:20.817900
+3:57.23600
72.9p
8
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:17:26.824500
+5:03.30200
72.1p
9
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:19:50.838900
+7:27.44600
70.6p
10
Andreas Karlsson
Mariestads SK
2:22:06.852500
+9:43.58200
69.2p
11
Toivo Ollonen
Rhens BK
2:22:14.853300
+9:51.59000
69.1p
12
Göran Bäckman
Kemira
2:22:31.855000
+10:08.60700
68.9p
13
Martin Melander
Alnö Race Team
2:25:55.875400
+13:32.81100
67.0p
14
Magnus Skoog
Stockviks SF
2:27:37.885600
+15:14.91300
66.0p
15
Marko Kohtala
Ånge SK
2:28:18.889700
+15:55.95400
65.6p
16
Jonas Jäder
Hudiksvalls IF
2:29:31.897000
+17:08.102700
65.0p
17
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:31:17.907600
+18:54.113300
64.1p
18
Rolf Fasth
Hybo AIK
2:32:52.917100
+20:29.122800
63.3p
19
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:33:13.919200
+20:50.124900
63.1p
20
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:33:31.921000
+21:08.126700
62.9p
21
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:33:42.922100
+21:19.127800
62.8p
22
Staffan Lundberg
Axa Sportsclub
2:35:10.930900
+22:47.136600
62.1p
23
Mikael Sandberg
Alnö SK
2:36:26.938500
+24:03.144200
61.5p
24
Michael Larsson
Nobel Aktiv IF
2:37:43.946200
+25:20.151900
60.9p
25
Kristoffer Backmark
Delsbo IF
2:37:50.946900
+25:27.152600
60.8p
26
Mattias Lindahl
IK Brånan Boys & Girls
2:38:58.953700
+26:35.159400
60.3p
27
Christer Grenedal
Delsbo IF
2:38:59.953800
+26:36.159500
60.3p
28
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:39:08.954700
+26:45.160400
60.2p
29
Anders Nordin
Lucksta IF
2:39:39.957800
+27:16.163500
60.0p
30
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:40:18.961700
+27:55.167400
59.7p
31
Simon Meurling
IF Strategen
2:40:47.964600
+28:24.170300
59.5p
32
Pär Sundqvist
Rehns BK
2:42:56.977500
+30:33.183200
58.6p
33
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:42:57.977600
+30:34.183300
58.5p
34
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:43:01.978000
+30:38.183700
58.5p
35
Stefan Forss
Hudiksvalls IF
2:43:48.982700
+31:25.188400
58.2p
36
Håkan Westman
Selånger SOK
2:43:52.983100
+31:29.188800
58.2p
37
Mikael Lindberg
Njurunda SK
2:43:58.983700
+31:35.189400
58.1p
38
Johannes Norberg
SK Järven
2:44:10.984900
+31:47.190600
58.0p
39
Max Wikholm
Indals-liden
2:44:24.986300
+32:01.192000
57.9p
40
Markus Lindström
Timmersdala Motion
2:46:20.997900
+33:57.203600
57.1p
41
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:46:41.1000000
+34:18.205700
57.0p
42
Hans-olov Åberg
Axa SC
2:47:54.1007300
+35:31.213000
56.5p
43
Sven-åke Andersson
Bergsjö IF
2:48:02.1008100
+35:39.213800
56.4p
44
Håkan Nilsson
IK Aluminium
2:48:06.1008500
+35:43.214200
56.4p
45
Helmut Kerschbanmer
Alnö Race Team
2:48:11.1009000
+35:48.214700
56.4p
46
Tomas Swedberg
Alnö SK
2:48:13.1009200
+35:50.214900
56.4p
47
Andreas Melander
Bondsjöhöjdens IK
2:48:23.1010200
+36:00.215900
56.3p
48
Erik Elfving
Astrazeneca IF
2:49:59.1019800
+37:36.225500
55.7p
49
Kenneth Norman
IF Strategen
2:50:42.1024100
+38:19.229800
55.4p
50
Jesper Johansson
IF Strategen
2:52:12.1033100
+39:49.238800
54.8p
51
Tommy Selin
Söderhamns Skidkamrater
2:52:55.1037400
+40:32.243100
54.5p
52
Tony Svensson
Stöde IF
2:53:20.1039900
+40:57.245600
54.4p
53
Mattias Andersson
Spirit IF
2:53:52.1043100
+41:29.248800
54.2p
54
Johan Svangren
Jättendals IF
2:54:09.1044800
+41:46.250500
54.1p
55
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:54:44.1048300
+42:21.254000
53.9p
56
Stefan Lovén
Ånge SK
2:55:05.1050400
+42:42.256100
53.7p
57
Richard Lindström
Telia IoFF
2:55:52.1055100
+43:29.260800
53.4p
58
Erik Stridh
Storvreta IK
2:56:44.1060300
+44:21.266000
53.1p
59
Åke Lindkvist
Hassels IF
2:57:28.1064700
+45:05.270400
52.9p
60
Anders Eriksson
IF Spirit IF
2:58:12.1069100
+45:49.274800
52.6p
61
Stefan Edström
Metso Paper FK
2:58:23.1070200
+46:00.275900
52.6p
62
Johan Eriksson
Bjuråkers GIF
2:59:02.1074100
+46:39.279800
52.3p
63
Erik Svensk
Hudiksvalls IF
2:59:18.1075700
+46:55.281400
52.2p
64
Erik Berggren
IFK Gnarp
3:01:34.1089300
+49:11.295000
51.5p
65
Peter Fagerhov
Jättendals IF
3:02:34.1095300
+50:11.301000
51.1p
66
Fredrik Sandesjö
Axa Sportsclub
3:02:35.1095400
+50:12.301100
51.1p
67
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
3:03:05.1098400
+50:42.304100
51.0p
68
Oskar Juhlin
Hasarna IK
3:03:20.1099900
+50:57.305600
50.9p
69
Håkan Sandberg
Alnö SK
3:03:52.1103100
+51:29.308800
50.7p
70
Mats Hägglund
Njutångers IF
3:04:24.1106300
+52:01.312000
50.5p
71
Pontus Fälldin
Ramviks IF
3:04:37.1107600
+52:14.313300
50.5p
72
Lars Berglund
Bondsjöhöjdens IK
3:04:51.1109000
+52:28.314700
50.4p
73
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:05:41.1114000
+53:18.319700
50.1p
74
Mattias Jonsson
Hudiksvalls IF
3:06:15.1117400
+53:52.323100
49.9p
75
Mattias Karlsson
No Club
3:06:30.1118900
+54:07.324600
49.9p
76
Anders Uhlin
Njurunda SK
3:06:42.1120100
+54:19.325800
49.8p
77
Johan Ekman
Visborgs OK
3:07:07.1122600
+54:44.328300
49.7p
78
Jonas Jonsson
Skanska IF
3:07:24.1124300
+55:01.330000
49.6p
79
Thomas Jönsson
Peab Fritid
3:08:57.1133600
+56:34.339300
49.1p
80
Christoffer Hansson
Rembo IK
3:10:00.1139900
+57:37.345600
48.8p
81
Michael Devall
Bondsjöhöjdens IK
3:10:10.1140900
+57:47.346600
48.7p
82
Lars Blomkvist
Bräcke SK
3:10:23.1142200
+58:00.347900
48.7p
83
Jan Hedenmark
Hudiksvalls IF
3:11:24.1148300
+59:01.354000
48.4p
84
Mattias Leek
Monitor SK
3:11:49.1150800
+59:26.356500
48.3p
85
Anders Degselius
Axa SC
3:11:55.1151400
+59:32.357100
48.2p
86
Mats-göran Åsheim
Njurunda SK
3:12:34.1155300
+1:00:11.361000
48.0p
87
David Krapohl
Stockviks SF
3:12:42.1156100
+1:00:19.361800
48.0p
88
Johannes Pettersson
Peab Fritid
3:12:58.1157700
+1:00:35.363400
47.9p
89
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
3:13:32.1161100
+1:01:09.366800
47.8p
90
Sören Persson
Stöde IF
3:14:26.1166500
+1:02:03.372200
47.5p
91
Ove Lindkvist
Scania IF
3:15:24.1172300
+1:03:01.378000
47.2p
92
Tomas Borg
Sundbybergs IK
3:15:29.1172800
+1:03:06.378500
47.2p
93
Christer Sundkvist
Sundsvalls OK
3:15:38.1173700
+1:03:15.379400
47.2p
94
Fredrik Nygård
Matfors SK
3:16:35.1179400
+1:04:12.385100
46.9p
95
Hans Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:16:38.1179700
+1:04:15.385400
46.9p
96
Peter Rask
Karlsunds IF
3:17:29.1184800
+1:05:06.390500
46.6p
97
Jonny Eklund
Bergeforsens SK
3:18:28.1190700
+1:06:05.396400
46.4p
98
Jonas Månsson
Okänd
3:18:42.1192100
+1:06:19.397800
46.3p
99
Johnny Melin
Hudiksvalls IF
3:18:45.1192400
+1:06:22.398100
46.3p
100
Jörgen Platzer
Färjestadens Motions IF
3:18:48.1192700
+1:06:25.398400
46.3p
101
Carl Martinez
Alnö SK
3:18:50.1192900
+1:06:27.398600
46.3p
102
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:19:08.1194700
+1:06:45.400400
46.2p
103
Ulf Svanberg
Alnö Race Team
3:19:12.1195100
+1:06:49.400800
46.2p
104
Andreas Hedin
No Club
3:19:30.1196900
+1:07:07.402600
46.1p
105
Anders Sundström
IK Aluminium
3:19:56.1199500
+1:07:33.405200
46.0p
106
Fredrik Palmér
Hudiksvalls IF
3:20:17.1201600
+1:07:54.407300
45.9p
107
Stig Edfast
Sr/tv IF
3:22:02.1212100
+1:09:39.417800
45.4p
108
Gustaf Christoffersson
Storvreta IK
3:22:35.1215400
+1:10:12.421100
45.3p
109
Anders Strandberg
Bergeforsens SK
3:23:04.1218300
+1:10:41.424000
45.2p
110
Jesper Fahlgren
Gävle Skidkamrater
3:23:28.1220700
+1:11:05.426400
45.1p
111
P-o Persson
Johannisbergs AIK
3:26:06.1236500
+1:13:43.442200
44.4p
112
Jonas Brinkemar
Rembo IK
3:27:28.1244700
+1:15:05.450400
44.1p
113
Sten Svangren
Nacka Värmdö Skidklubb
3:27:42.1246100
+1:15:19.451800
44.0p
114
Joakim Molin
IF Strategen
3:30:06.1260500
+1:17:43.466200
43.4p
115
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
3:30:08.1260700
+1:17:45.466400
43.4p
116
Richard Löfqvist
Telia IoFF
3:31:23.1268200
+1:19:00.473900
43.1p
117
Rikard Fürst
Nolby Alpina SK
3:32:50.1276900
+1:20:27.482600
42.8p
118
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:33:39.1281800
+1:21:16.487500
42.6p
119
Mikael Lindstrand
Axa Sportsclub
3:34:06.1284500
+1:21:43.490200
42.5p
120
Klas Elfving
Nobel Aktiv IF
3:34:43.1288200
+1:22:20.493900
42.4p
121
Jan Sandström
No Club
3:34:45.1288400
+1:22:22.494100
42.3p
122
Ingvar Söderbladh
Okänd
3:34:47.1288600
+1:22:24.494300
42.3p
123
Leif Lindman
IF Åland
3:35:35.1293400
+1:23:12.499100
42.2p
124
Karl-erik Eriksson
Fränsta IK
3:36:31.1299000
+1:24:08.504700
41.9p
125
Janne Kram
Hassela IF
3:36:48.1300700
+1:24:25.506400
41.9p
126
Per-erik Karlsson
Sr/tv IF
3:37:43.1306200
+1:25:20.511900
41.7p
127
Christian Fagerhov
Jättendals IF
3:40:14.1321300
+1:27:51.527000
41.1p
128
Sven Andersson
IK Stern
3:40:16.1321500
+1:27:53.527200
41.1p
129
Alexander Fagerhov
IFK Gnarp Nordanstig
3:40:21.1322000
+1:27:58.527700
41.1p
130
Per Nässbjer
SOK Medelpad
3:43:10.1338900
+1:30:47.544600
40.5p
131
Magnus Östberg
Axa Sportsclub
3:44:33.1347200
+1:32:10.552900
40.2p
132
Carl Symreng
Telia IoFF
3:44:50.1348900
+1:32:27.554600
40.2p
133
Johannes Hallberg
Peab Fritid
3:46:47.1360600
+1:34:24.566300
39.8p
134
Andreas Engelfeldt
Metso Paper FK
3:48:58.1373700
+1:36:35.579400
39.4p
135
Lars Bergman
Alnö Race Team
3:49:16.1375500
+1:36:53.581200
39.3p
136
Torbjörn Marander
Hudiksvalls IF
3:50:47.1384600
+1:38:24.590300
39.0p
137
Sven-olov Hellqvist
IF Strategen
3:51:18.1387700
+1:38:55.593400
38.9p
138
William Colling
Monitor SK
3:51:25.1388400
+1:39:02.594100
38.9p
139
Andreas Ehn
IF Thor
3:52:35.1395400
+1:40:12.601100
38.7p
140
Mikael Åsved
Gällö SK
3:54:49.1408800
+1:42:26.614500
38.2p
141
Jan-olof Sundelin
Okänd
3:58:30.1430900
+1:46:07.636600
37.6p
142
Per-olof Zetterberg
Metso Paper FK
3:59:02.1434100
+1:46:39.639800
37.5p
143
Christian Jonsson
Metso Paper FK
3:59:03.1434200
+1:46:40.639900
37.5p
144
Karl-erik Wikström
Högforsen Fritid
4:01:24.1448300
+1:49:01.654000
37.1p
145
Heikki Rissanen
Kramfors Alliansen
4:01:39.1449800
+1:49:16.655500
37.0p
146
Niclas Wallin
Stockviks SF
4:03:21.1460000
+1:50:58.665700
36.7p
147
Bengt Boström
Okänd
4:06:24.1478300
+1:54:01.684000
36.2p
148
Olov Eriksson
Bjuråkers GIF
4:14:54.1529300
+2:02:31.735000
34.9p
149
Anders Björklund
Njurunda SK
4:16:10.1536900
+2:03:47.742600
34.7p
150
Håkan Sjölander
Bräcke SK
4:17:15.1543400
+2:04:52.749100
34.5p
151
Seved Hallerström
Bräcke SK
4:26:03.1596200
+2:13:40.801900
33.2p
152
Andreas Westerlund
Lucksta IF
4:42:38.1695700
+2:30:15.901400
31.1p
153
Bengt Westman
IF Strategen
4:45:23.1712200
+2:33:00.917900
30.7p
154
Göran Thungström
Stockviks SF
5:10:53.1865200
+2:58:30.1070900
28.0p
-
Daniel Buckard
Jordbänningarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Linus Johansson
Spirit IF
23:59:58.8639700
-
-
Robert Kraft
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Gunnar Lööf
Jättendals IF
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Madrell
Jättendals IF
23:59:58.8639700
-
-
Alf Widmark
Okänd
23:59:58.8639700
-
-
Simon Wikholm
Njurunda Församling
23:59:58.8639700
-
-
Lars Eriksson
Stockvik
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Ohlsson
Delsbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Modin
Indals-lidens SK
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Fondelius
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
-
Per-ola Bergqvist
Bräcke SK
23:59:58.8639700
-
-
Kristian Adolfsson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Brink
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
Okänd
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Eriksson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Hedin
Klubblös
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Holmvall
Njurunda SK
23:59:59.8639800
-
-
Robert Johansson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Björn Lindström
Alnö Race Team
23:59:59.8639800
-
-
Seppo Valli
Ragunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Westling
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
-
Lars Westling
IF Strategen
23:59:59.8639800
-