Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
IFK-Skidan
2013-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
43:26.260500
84.8p
2
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
44:44.268300
+1:18.7700
82.3p
3
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
44:57.269600
+1:31.9000
81.9p
4
H 21
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
46:33.279200
+3:07.18600
79.1p
5
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
47:35.285400
+4:09.24800
77.4p
6
H 21
John Flodin
Hestra IF
48:58.293700
+5:32.33100
75.2p
7
H 35
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
49:41.298000
+6:15.37400
74.1p
8
H 21
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
50:27.302600
+7:01.42000
73.0p
9
H 35
Gustav Ljungberg
Ulricehamns IF
51:12.307100
+7:46.46500
71.9p
10
H 21
Erik Karlsson Landén
IK Stern
52:38.315700
+9:12.55100
69.9p
11
H 45
Magnus Aasa
OK Kullingshof
52:54.317300
+9:28.56700
69.6p
12
H 35
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
53:06.318500
+9:40.57900
69.3p
13
H 21
Björn Börjesson
Trollhättans SOK
54:21.326000
+10:55.65400
67.7p
14
H 35
Mattias Brolin
Magra IS
55:46.334500
+12:20.73900
66.0p
15
H 21
Nils Petter Laudon
IK Stern
56:56.341500
+13:30.80900
64.7p
16
H 45
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
1:00:25.362400
+16:59.101800
60.9p
17
H 45
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
1:01:40.369900
+18:14.109300
59.7p
18
H 45
Lennart Tång
Trollhättans SOK
1:10:16.421500
+26:50.160900
52.4p
19
H 21
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
1:14:48.448700
+31:22.188100
49.2p
20
H 45
Roger Gustafsson
Magra IS
23:59:58.8639700
20
H 35
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
22
H 21
Niklas Andersson
Hindås SK
23:59:59.8639800
22
H 35
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
22
H 45
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:42.178100
81.6p
1
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
29:42.178100
81.6p
3
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
31:48.190700
+2:06.12500
76.2p
4
H 20
Viktor Axelsson
Borås SK
34:15.205400
+4:33.27200
70.8p
5
H 55
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
36:34.219300
+6:52.41100
66.3p
6
H 20
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
6
H 20
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Oscar Johansson
Linköpings SK
16:26.98500
2
H 16
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
16:42.100100
+16.1500
3
H 16
Alfred Boman
Tranemo IF Skidklubb
16:58.101700
+32.3100
4
D 16
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
17:51.107000
+1:25.8400
5
D 16
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
19:16.115500
+2:50.16900
6
D 16
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
19:37.117600
+3:11.19000
7
D 16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
20:15.121400
+3:49.22800
8
D 16
Alma Backlund
Äspereds IF
20:55.125400
+4:29.26800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Adam Boman
Tranemo IF
9:00.53900
2
D 14
Johanna Johansson
Tranemo IF Skidklubb
9:05.54400
+5.400
3
D 14
Jenny Movitz
Borås SK
9:23.56200
+23.2200
4
H 12
Linus Rydin
Tranemo IF Skidklubb
9:30.56900
+30.2900
5
H 12
Erik Backlund
Äspereds IF
9:31.57000
+31.3000
6
H 14
Victor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
9:43.58200
+43.4200
7
H 14
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
9:58.59700
+58.5700
8
H 12
Hugo Ström
Ulricehamns IF
10:04.60300
+1:04.6300
9
D 14
Selma Moqvist
OK Landehof
10:08.60700
+1:08.6700
10
H 12
Axel Jernaeus
Äspereds IF
10:17.61600
+1:17.7600
11
H 12
Martin Movitz
Borås SK
10:26.62500
+1:26.8500
12
H 14
Harald Östensen
IFK Skövde SK
10:37.63600
+1:37.9600
13
D 12
Hanna Boström
Tidaholm SOK Sisu
10:45.64400
+1:45.10400
14
D 12
Felicia Norrby-rydin
Länghems IF
10:58.65700
+1:58.11700
15
H 14
Teodor Danielsson
Istrums SK
11:13.67200
+2:13.13200
16
D 14
Elvira Gustavsson
SOK Träff
11:18.67700
+2:18.13700
17
H 12
Oliver Sandberg
Lidköpings VSK
11:28.68700
+2:28.14700
18
H 12
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
11:36.69500
+2:36.15500
19
H 12
Alfred Ander
Istrums SK
12:19.73800
+3:19.19800
20
H 12
Ludvig Mogren
IFK Skövde SK
12:25.74400
+3:25.20400
21
D 12
Matilda Ahlström
Istrums SK
12:42.76100
+3:42.22100
22
D 12
Amanda Norrby-rydin
Länghems IF
12:51.77000
+3:51.23000
23
D 14
Laura Sveder
Tidaholm SOK Sisu
12:52.77100
+3:52.23100
24
D 14
Clara Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
13:01.78000
+4:01.24000
24
H 14
Benjamin Pauli
Istrums SK
13:01.78000
+4:01.24000
26
H 12
Johannes Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
14:25.86400
+5:25.32400
27
D 12
Ada Snäll
Tidaholm SOK Sisu
14:47.88600
+5:47.34600
28
H 12
Holger Patriksson
Timmersdala Motion
15:07.90600
+6:07.36600
29
D 12
Nora Andersson
Tidaholm SOK Sisu
15:45.94400
+6:45.40400
30
H 12
Linus Öhman
Timmersdala Motion
17:15.103400
+8:15.49400
31
H 12
William Wällstedt
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
31
D 12
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
31
D 12
Lovisa Moqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
8:33.51200
2
H 10
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
9:32.57100
+59.5800
3
H 10
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
9:46.58500
+1:13.7200
4
H 10
Kalle Inemyr
Istrums SK
10:14.61300
+1:41.10000
5
D 10
Thea Tanhua
Istrums SK
10:38.63700
+2:05.12400
6
D 10
Lisa Järling
SOK Träff
10:49.64800
+2:16.13500
7
D 8
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
11:04.66300
+2:31.15000
8
D 10
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
11:11.67000
+2:38.15700
9
D 8
Molly Johansson
Tidaholm SOK Sisu
11:25.68400
+2:52.17100
10
D 8
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
11:34.69300
+3:01.18000
11
H 8
David Stomberg
Almby IK
11:39.69800
+3:06.18500
12
D 10
Mirjam Inemyr
Istrums SK
11:48.70700
+3:15.19400
13
D 10
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
11:49.70800
+3:16.19500
14
H 10
Ludvig Gustavsson
SOK Träff
12:20.73900
+3:47.22600
15
D 10
Galadriel Andersson
SOK Träff
12:30.74900
+3:57.23600
16
D 8
Elin Stomberg
Almby IK
12:31.75000
+3:58.23700
17
D 10
Elin Danielsson
Istrums SK
12:41.76000
+4:08.24700
18
D 8
Tindra Andersson
Tidaholm SOK Sisu
13:00.77900
+4:27.26600
19
H 10
Isac Tanhua
Istrums SK
15:41.94000
+7:08.42700
20
D 10
Malva Snäll
Tidaholm SOK Sisu
15:45.94400
+7:12.43100
21
D 8
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
22:37.135600
+14:04.84300
22
D 10
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)