Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Upplandscrossen
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
4.6km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Malin Lüning
Bålsta SK
18:34.111300
2
Maja Plars
Bålsta SK
20:56.125500
+2:22.14100
D 14
3.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Lisa Umberg
IK Rex
14:53.89200
2
Cornelia Sundqvist
Bålsta SK
20:13.121200
+5:20.31900
H 14
3.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Olle Grywenz
Storvreta IK
11:12.67100
2
Edvin Nordström
Brottby SK
11:12.67100
3
Victor Svensson
Vassunda IF
11:18.67700
+6.500
4
Pontus Olofsson-bierfeldt
Torshälla-nyby IS
11:19.67800
+7.600
5
Martin Mickels
Bålsta SK
11:26.68500
+14.1300
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
11:28.68700
+16.1500
7
Anton Modin
Vassunda IF
11:33.69200
+21.2000
8
Johan Lüning
Bålsta SK
12:12.73100
+1:00.5900
9
Marcus Hägglund
IK Rex
13:28.80700
+2:16.13500
10
Hugo Hammarström
Bålsta SK
13:33.81200
+2:21.14000
11
Max Lindholm
Bålsta SK
16:28.98700
+5:16.31500
12
Svante Plars
Bålsta SK
22:01.132000
+10:49.64800
D 12
2.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Malin Olofsson Bierfeldt
Torshälla-nyby IS
8:12.49100
2
Lisa Nystedt
Täby IS SK
8:27.50600
+15.1400
3
Signe Svensson
IK Jordbänningarna Haninge
8:29.50800
+17.1600
4
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:34.51300
+22.2100
5
Ebba Karlsson
Täby IS SK
8:46.52500
+34.3300
6
Alma Nordström
Vassunda IF
9:28.56700
+1:16.7500
7
Embla Åhlen
Vassunda IF
11:02.66100
+2:50.16900
H 12
2.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
6:52.41100
2
Calle Rune
Täby IS SK
7:26.44500
+34.3300
3
Sverre Lindell
Vassunda IF
8:02.48100
+1:10.6900
4
Karl Grywenz
Storvreta IK
8:06.48500
+1:14.7300
5
Ludwig Sandberg
IK Rex
8:27.50600
+1:35.9400
D 8
1.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Isabelle Möllare
Sundbybergs IK
0
2
Tuva Åhlen
Vassunda IF
0
D 10
1.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Alice Modin
Vassunda IF
5:38.33700
2
Alice Lindqvist
Selånger SOK
9:22.56100
+3:44.22300
3
Linnea Nordström
Vassunda IF
9:39.57800
+4:01.24000
H 8
1.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
0
2
Olle Rune
Täby IS SK
0
3
Erik Skoglund
Täby IS SK
0
H 10
1.3km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Hampus Skoglund
Täby IS SK
5:03.30200
2
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
5:13.31200
+10.900
3
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
5:28.32700
+25.2400
4
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
5:33.33200
+30.2900
5
Elias Flink
Vassunda IF
5:35.33400
+32.3100
6
Lukas Karlberg
IK Rex
5:38.33700
+35.3400
7
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
5:52.35100
+49.4800
8
Otto Balck
Täby IS SK
5:55.35400
+52.5100
9
Niklas Lönnqvist
Ärla IF
6:06.36500
+1:03.6200
10
Tobias Pettersson
Nacka Värmdö SK
6:24.38300
+1:21.8000
11
Filip Markusson
Vassunda IF
6:51.41000
+1:48.10700