Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2013-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:29.170880
87.9p
2
Edvard Sundman
Åsarna IK
28:41.172070
+11.1090
87.3p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
28:51.173060
+21.2080
86.8p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
28:58.173700
+28.2720
86.4p
5
Olov Roos
Stuguns SK
29:18.175700
+48.4720
85.4p
6
Björn Sandström
Täfteå IK
29:19.175840
+49.4860
85.4p
7
Erik Persson
Eksjö SOK
29:22.176100
+52.5120
85.2p
8
Henrik Ottosson
Åsarna IK
29:24.176390
+55.5410
85.1p
9
Tobias Karlsson
Kalix SK
29:36.177560
+1:06.6580
84.5p
10
Alfred Buskqvist
IK Stern
29:40.177930
+1:10.6950
84.3p
11
Gustav Nilsson
Njutångers IF
29:41.178040
+1:11.7060
84.3p
12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
29:52.179130
+1:22.8150
83.8p
13
Max Novak
Offerdals SK
29:57.179680
+1:28.8700
83.5p
14
Olof Jonsson
Duveds IF
29:58.179760
+1:28.8780
83.5p
15
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
29:59.179870
+1:29.8890
83.4p
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
30:01.180010
+1:31.9030
83.4p
17
Torben Svensson
Järpens SK
30:03.180200
+1:33.9220
83.3p
18
Oskar Brandt
Grava SK
30:03.180210
+1:33.9230
83.3p
19
Jonatan Forsman
Grava SK
30:09.180840
+1:39.9860
83.0p
20
Elias Dahl
Offerdals SK
30:11.181000
+1:41.10020
82.9p
21
Jonathan Engström
Borås GIF
30:13.181200
+1:43.10220
82.8p
22
Emil Thyrèn
Trönö IK
30:19.181880
+1:50.10900
82.5p
23
Jens Selahn
Stockviks SF
30:21.182070
+1:51.11090
82.4p
24
Markus Persson
Hudiksvalls IF
30:24.182330
+1:54.11350
82.3p
25
Sebastian Olsson
Stockviks SF
30:24.182380
+1:55.11400
82.3p
26
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
30:35.183400
+2:05.12420
81.8p
27
Peter Nilsson
Lycksele IF
30:37.183650
+2:07.12670
81.7p
28
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
30:41.184000
+2:11.13020
81.5p
29
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
30:51.185090
+2:22.14110
81.0p
30
Jakob Jansson
Månkarbo IF
30:53.185270
+2:23.14290
80.9p
31
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
30:57.185690
+2:28.14710
80.8p
32
Anton Persson
SK Bore
30:58.185710
+2:28.14730
80.8p
33
Eddie Edström
Stockviks SF
31:00.185900
+2:30.14920
80.7p
34
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
31:01.186040
+2:31.15060
80.6p
35
Martin Emilsson
Offerdals SK
31:03.186200
+2:33.15220
80.5p
36
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
31:03.186280
+2:34.15300
80.5p
37
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
31:05.186430
+2:35.15450
80.4p
38
Emil Persson
Östersunds SK
31:06.186560
+2:36.15580
80.4p
39
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
31:10.186940
+2:40.15960
80.2p
40
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
31:14.187360
+2:44.16380
80.0p
41
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
31:17.187620
+2:47.16640
79.9p
42
Olle Axelsson
Borås SK
31:17.187690
+2:48.16710
79.9p
43
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
31:19.187830
+2:49.16850
79.8p
44
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
31:20.187920
+2:50.16940
79.8p
45
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:22.188120
+2:52.17140
79.7p
46
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
31:23.188240
+2:53.17260
79.7p
47
Marcus Grate
Täfteå IK
31:26.188570
+2:56.17590
79.5p
48
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
31:28.188760
+2:58.17780
79.4p
49
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
31:30.188950
+3:00.17970
79.3p
50
Martin Herbert
Sundbybergs IK
31:32.189130
+3:02.18150
79.3p
51
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
31:33.189250
+3:03.18270
79.2p
52
Markus Stenberg
Svegs IK
31:33.189270
+3:03.18290
79.2p
53
Henrik Montén
Domnarvets Goif
31:36.189550
+3:06.18570
79.1p
54
August Spik
Leksands SK
31:45.190440
+3:15.19460
78.7p
55
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
31:47.190660
+3:17.19680
78.6p
56
Ola Jonsson
Storumans IK
31:48.190740
+3:18.19760
78.6p
57
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
31:52.191160
+3:22.20180
78.4p
58
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
31:53.191260
+3:23.20280
78.4p
59
Daniel Södersten
Orsa SK
31:57.191640
+3:27.20660
78.2p
60
Sixten Walheim
Högbo GIF
31:58.191750
+3:28.20770
78.2p
61
Magnus Brander
Köla AIK
32:00.191970
+3:30.20990
78.1p
62
Felix Hopstadius
Storumans IK
32:13.193220
+3:43.22240
77.6p
63
Albert Askengren
Visborgs OK
32:21.194070
+3:51.23090
77.2p
64
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
32:22.194110
+3:52.23130
77.2p
65
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
32:24.194390
+3:55.23410
77.1p
66
Marcus Grann
Sunne Slf
32:25.194480
+3:56.23500
77.1p
67
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
32:30.194980
+4:01.24000
76.9p
68
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
32:31.195070
+4:01.24090
76.8p
69
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
32:36.195580
+4:07.24600
76.6p
70
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
32:41.196020
+4:11.25040
76.4p
71
Martin Johansson
Linköpings SK
33:02.198130
+4:32.27150
75.6p
72
Mårten Vänn
Stockviks SF
33:03.198240
+4:33.27260
75.6p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
33:08.198760
+4:38.27780
75.4p
74
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
33:18.199730
+4:48.28750
75.0p
75
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
33:36.201540
+5:06.30560
74.3p
76
August Östlund
Hedesunda IF
33:41.202030
+5:11.31050
74.1p
77
Olle Strömbäck
Remsle Skidklubb
33:44.202360
+5:14.31380
74.0p
78
Emil Eriksson
Tierps IF
34:04.204340
+5:34.33360
73.3p
79
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
34:30.206920
+6:00.35940
72.4p
80
Oliver Hallberg
Domnarvets Goif
34:31.207010
+6:01.36030
72.3p
81
Anders Kallings
Visborgs OK
34:40.207940
+6:10.36960
72.0p
82
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
34:40.207960
+6:10.36980
72.0p
83
Elias Persson
Storumans IK
34:48.208740
+6:18.37760
71.7p
84
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
34:49.208850
+6:19.37870
71.7p
85
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
35:00.209920
+6:30.38940
71.3p
86
Pär Björk
Bjuråkers GIF
35:01.210080
+6:32.39100
71.3p
87
Emil Bennermo
Hybo AIK
35:05.210420
+6:35.39440
71.1p
88
Daniel Hägesten
Remsle Skidklubb
35:12.211150
+6:42.40170
70.9p
89
Jonas Ingard
IK Rex
35:13.211230
+6:43.40250
70.9p
90
William Strömberg
Täfteå IK
35:24.212380
+6:55.41400
70.5p
91
Jonas Persson
Trönö IK
35:41.214090
+7:12.43110
69.9p
92
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
35:53.215230
+7:23.44250
69.5p
93
Martin Edman
Eds SK
36:18.217780
+7:49.46800
68.7p
94
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
36:27.218610
+7:57.47630
68.4p
95
Mikael Gardelin
Visborgs OK
36:31.219020
+8:01.48040
68.3p
96
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
36:50.220900
+8:20.49920
67.7p
97
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
37:16.223550
+8:46.52570
66.9p
98
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
37:20.223980
+8:51.53000
66.8p
99
Martin Spjut
Hällefors SK
37:38.225740
+9:08.54760
66.2p
100
Markus Nordmark
Nässjö Ski
39:42.238180
+11:13.67200
62.7p
-
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wickberg
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
Filip Melander
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Thor
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Marsch
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
-
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Mårtensson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
28:42.172110
87.2p
2
Jens Burman
Åsarna IK
28:43.172280
+1.70
87.2p
3
Markus Ruus
Gillberga SK
28:48.172770
+6.560
86.9p
4
Emil Svensson
Åsarna IK
29:03.174200
+20.1990
86.2p
5
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
29:13.175290
+31.3080
85.6p
6
Johan Forsberg
IFK Umeå
29:14.175310
+32.3100
85.6p
7
Simon Lageson
Hägglunds Iofk
29:25.176400
+42.4190
85.1p
8
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
29:30.176920
+48.4710
84.8p
9
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:30.176950
+48.4740
84.8p
10
Karl-johan Dyvik
Leksands SK
29:31.177090
+49.4880
84.8p
11
Simon Åslin
Stockviks SF
29:32.177100
+49.4890
84.7p
12
Jacob Engström
Kalix SK
29:54.179350
+1:12.7140
83.7p
13
Håkan Emilsson
Offerdals SK
30:09.180880
+1:27.8670
82.9p
14
Simon Öberg
Kalix SK
30:18.181780
+1:36.9570
82.5p
15
Victor Hallquist
Åsarna IK
30:24.182330
+1:42.10120
82.3p
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
30:33.183290
+1:51.11080
81.8p
17
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:35.183410
+1:53.11200
81.8p
18
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:35.183440
+1:53.11230
81.8p
19
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
30:37.183650
+1:55.11440
81.7p
20
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
30:43.184230
+2:01.12020
81.4p
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
30:53.185220
+2:11.13010
81.0p
22
Gustav Lundholm
Remsle Skidklubb
30:58.185730
+2:16.13520
80.7p
23
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:03.186250
+2:21.14040
80.5p
24
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
31:04.186310
+2:22.14100
80.5p
25
Viktor Forsblom
Falu IK
31:06.186540
+2:24.14330
80.4p
26
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
31:06.186570
+2:24.14360
80.4p
27
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
31:10.186980
+2:28.14770
80.2p
28
Erik Strindlund
Östersunds SK
31:22.188140
+2:40.15930
79.7p
29
Harald Kempe
Tynderö IK
31:24.188350
+2:42.16140
79.6p
30
Simeon Deyanov
Järpens SK
31:25.188440
+2:43.16230
79.6p
31
Simon Fors
Domnarvets Goif
31:28.188700
+2:45.16490
79.5p
32
Olle Olsson Bad
Tullus SG
31:34.189340
+2:52.17130
79.2p
33
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
31:35.189400
+2:52.17190
79.2p
34
August Nilsson
Östersunds SK
31:39.189810
+2:57.17600
79.0p
35
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
31:41.190010
+2:59.17800
78.9p
36
Anton Åström
Bodens SK
31:48.190730
+3:06.18520
78.6p
37
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
31:51.191010
+3:09.18800
78.5p
38
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:54.191310
+3:12.19100
78.4p
39
Ulrik Nordberg
Sävast Ski Team IF
31:57.191660
+3:15.19450
78.2p
40
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
32:08.192740
+3:26.20530
77.8p
41
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
32:16.193510
+3:34.21300
77.4p
42
Johan Bergman
Remsle Skidklubb
32:21.194010
+3:39.21800
77.2p
43
Niclas Eriksson
Hägglunds Iofk
32:24.194330
+3:42.22120
77.1p
44
Anton Mattsson
SK Bore
32:31.195020
+3:49.22810
76.8p
45
Fredrik Andreé
Årjängs IF
32:31.195080
+3:49.22870
76.8p
46
Emil Svensson
Marhults Sport O FK
32:32.195100
+3:49.22890
76.8p
47
Albin Jonsson
Högbo GIF
32:32.195120
+3:50.22910
76.8p
48
Daniel Johansson
Hägglunds Iofk
32:32.195140
+3:50.22930
76.8p
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
32:36.195580
+3:54.23370
76.6p
50
Kristoffer Fallgren
SK Bore
32:48.196790
+4:06.24580
76.1p
51
Elias Öhgren
Högbo GIF
32:51.197010
+4:09.24800
76.1p
52
Simon Svanebo
Alnö SK
32:51.197030
+4:09.24820
76.0p
53
Gustav Nystedt
Stockviks SF
32:55.197460
+4:13.25250
75.9p
54
Patrik Millestu
Häggenås SK
33:05.198430
+4:23.26220
75.5p
55
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
33:07.198660
+4:25.26450
75.4p
56
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
33:08.198700
+4:25.26490
75.4p
57
Viktor Ranerfors
Rembo IK
33:19.199870
+4:37.27660
74.9p
58
Adam Nelin
Hestra IF
33:26.200530
+4:44.28320
74.7p
59
Theo Thåli
Falu IK
33:31.201010
+4:49.28800
74.5p
59
Joel Lager
Garphyttans IF
33:31.201010
+4:49.28800
74.5p
61
David Adolfsson
Täfteå IK
33:31.201030
+4:49.28820
74.5p
62
Gustav Wikman
Alnö SK
33:48.202710
+5:06.30500
73.9p
63
Mikael Edström
Strömnäs GIF
33:49.202880
+5:07.30670
73.8p
64
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
33:56.203540
+5:14.31330
73.6p
65
Erik Öman
Hägglunds Iofk
34:07.204620
+5:25.32410
73.2p
66
Henric Öberg
Strömnäs GIF
34:10.204930
+5:28.32720
73.1p
67
David Thorell
IK Stern
34:16.205570
+5:34.33360
72.8p
68
Per Bennermo
Hybo AIK
34:18.205780
+5:36.33570
72.8p
69
Viktor Karlsson
Storumans IK
34:28.206770
+5:46.34560
72.4p
70
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
34:31.207090
+5:49.34880
72.3p
71
Oskar Åström
Stockviks SF
34:41.208000
+5:58.35790
72.0p
72
Björn Svensson
OK Landehof
35:08.210760
+6:26.38550
71.0p
73
Jimmy Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
35:46.214540
+7:04.42330
69.8p
74
Jonas Björklund
Alnö SK
35:47.214600
+7:04.42390
69.7p
75
Andreas Holmström
Skellefteå SK
37:41.226000
+8:58.53790
66.2p
76
Tobias Palolampi
Tynderö IK
38:13.229220
+9:31.57010
65.2p
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GIF
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Ström
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
16:15.97410
72.5p
2
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16:18.97780
+3.270
72.2p
3
Linnea Stark
Stockviks SF
16:20.97980
+5.470
72.0p
4
Ida Dahl
Östersunds SK
16:29.98860
+14.1350
71.3p
5
Sandra Olsson
SK Bore
16:30.98910
+15.1400
71.3p
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
16:42.100110
+27.2600
70.4p
7
Jenny Solin
Remsle Skidklubb
16:48.100730
+33.3220
69.9p
8
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets Goif
16:49.100850
+34.3340
69.8p
9
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
16:49.100860
+34.3350
69.8p
10
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16:51.101040
+36.3530
69.7p
11
Saga Stenman
SK Järven
16:54.101390
+39.3880
69.4p
12
Angelica Johansson
IFK Mora SK
16:55.101450
+40.3940
69.3p
13
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
16:56.101560
+41.4050
69.3p
14
Josefin Jonsson
Delsbo IF
17:00.101970
+45.4460
69.0p
15
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
17:01.102020
+46.4510
68.9p
16
Karin Björnlinger
IK Vista
17:04.102320
+49.4810
68.7p
17
Klara Svensson
Äspereds IF
17:12.103110
+56.5600
68.1p
18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:16.103570
+1:01.6060
67.8p
19
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
17:18.103710
+1:02.6200
67.7p
20
Ida Kihlén
Domnarvets Goif
17:20.103910
+1:04.6400
67.6p
21
Ellen Sarenmark
Leksands SK
17:22.104190
+1:07.6680
67.4p
22
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:24.104330
+1:09.6820
67.3p
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:25.104400
+1:09.6890
67.2p
24
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:28.104770
+1:13.7260
67.0p
25
Frida Hagström
Anundsjö IF
17:29.104820
+1:14.7310
66.9p
26
Mimmi Björn
IFK Umeå
17:31.105020
+1:16.7510
66.8p
27
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
17:32.105100
+1:16.7590
66.8p
28
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
17:32.105170
+1:17.7660
66.7p
29
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:32.105190
+1:17.7680
66.7p
30
Elin Bryne
IK Fryken
17:39.105880
+1:24.8370
66.2p
31
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
17:41.106030
+1:26.8520
66.1p
32
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
17:45.106430
+1:30.8920
65.9p
33
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:49.106840
+1:34.9330
65.6p
34
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
17:50.106910
+1:34.9400
65.5p
35
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
17:51.107070
+1:36.9560
65.4p
36
Vilma Funck
IFK Kiruna
17:52.107120
+1:37.9610
65.4p
37
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
17:54.107350
+1:39.9840
65.3p
38
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
17:55.107490
+1:40.9980
65.2p
39
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
18:11.109090
+1:56.11580
64.1p
40
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
18:14.109330
+1:59.11820
64.0p
41
Sara Östling
Svegs IK
18:23.110230
+2:08.12720
63.4p
42
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
18:26.110550
+2:11.13040
63.2p
43
Julia Eriksson
Årjängs IF
18:34.111390
+2:19.13880
62.7p
44
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
18:35.111400
+2:19.13890
62.7p
45
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
18:36.111560
+2:21.14050
62.6p
46
Jennifer Forsmark
Rembo IK
18:46.112510
+2:30.15000
62.0p
47
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
18:50.112990
+2:35.15480
61.8p
48
Linnea Nyström
Älvdalens IF SK
18:55.113460
+2:40.15950
61.5p
49
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
18:58.113700
+2:42.16190
61.4p
50
Clara Lundgren
Täfteå IK
19:00.113990
+2:45.16480
61.2p
51
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
19:03.114250
+2:48.16740
61.0p
52
Sara Björklund
Alnö SK
19:04.114310
+2:48.16800
61.0p
53
Emmalisa Strömberg
Remsle Skidklubb
19:08.114730
+2:53.17220
60.8p
54
Emma Åsberg
Duveds IF
19:08.114750
+2:53.17240
60.7p
55
Elin Karlsson
OK Borgen
19:08.114780
+2:53.17270
60.7p
56
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
19:15.115410
+2:59.17900
60.4p
57
Maja Vestin
Hägglunds Iofk
19:28.116710
+3:12.19200
59.7p
58
Rebecca Widman
Bolidens SK
19:50.118940
+3:35.21430
58.5p
59
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
19:57.119640
+3:42.22130
58.1p
60
Lina Åslund
Hedesunda IF
20:36.123550
+4:21.26040
56.1p
-
Malin Svensson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Rusth
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:54.89340
79.6p
2
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
15:05.90450
+11.1010
78.5p
3
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:14.91370
+20.1930
77.7p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
15:32.93170
+38.3730
76.1p
5
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
15:58.95730
+1:03.6290
73.8p
6
Sofie Elebro
IFK Umeå
16:04.96340
+1:10.6900
73.3p
7
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
16:12.97180
+1:18.7740
72.7p
8
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:26.98550
+1:32.9110
71.6p
9
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
16:30.98900
+1:35.9460
71.3p
10
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16:30.98910
+1:35.9470
71.3p
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16:36.99560
+1:42.10120
70.8p
12
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:37.99660
+1:43.10220
70.7p
13
Katarina Olsson
Fränsta IK
16:40.99990
+1:46.10550
70.4p
14
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
16:48.100730
+1:53.11290
69.9p
15
Lovisa Sundin
Delsbo IF
16:50.100950
+1:56.11510
69.7p
16
Linnea Björn
Sundbybergs IK
16:53.101240
+1:59.11800
69.5p
17
Julia Dahl
IFK Mora SK
16:54.101340
+2:00.11900
69.4p
18
Josefin Nilsson
Filipstads SF
17:01.102000
+2:06.12560
68.9p
19
Maja Dahlkvist
Domnarvets Goif
17:10.102990
+2:16.13550
68.2p
20
Isabella Dannberg
Högbo GIF
17:12.103110
+2:17.13670
68.1p
21
Ida Jonsson
Duveds IF
17:17.103600
+2:22.14160
67.8p
22
Sara Hallquist
Åsarna IK
17:19.103820
+2:24.14380
67.6p
23
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
17:21.104020
+2:26.14580
67.5p
24
Emma Bergström
Kalix SK
17:21.104070
+2:27.14630
67.5p
25
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:35.105440
+2:41.16000
66.5p
26
Elsa Eriksson
Sya SK
17:46.106520
+2:51.17080
65.8p
27
Frida Hedman
Lycksele IF
17:47.106650
+2:53.17210
65.7p
28
Sara Hägesten
Remsle Skidklubb
17:55.107400
+3:00.17960
65.2p
29
Frida Persson
Eksjö SOK
17:58.107700
+3:03.18260
65.0p
30
Julia Nyström
Hägglunds Iofk
18:02.108170
+3:08.18730
64.7p
31
Marika Backman
Hede SK
18:02.108190
+3:08.18750
64.7p
32
Matilda Andersson
Häggenås SK
18:03.108280
+3:09.18840
64.7p
33
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
18:07.108640
+3:13.19200
64.4p
34
Anna Gunnars
IFK Mora SK
18:16.109530
+3:21.20090
63.9p
35
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:25.110430
+3:30.20990
63.3p
36
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
18:29.110870
+3:35.21430
63.0p
37
Carolina Nilsson
IK Fryken
18:35.111450
+3:41.22010
62.7p
38
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
18:39.111860
+3:45.22420
62.4p
39
Märta Jakobsson
Remsle Skidklubb
18:43.112290
+3:49.22850
62.2p
40
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
18:44.112380
+3:50.22940
62.1p
41
Linn Högman
Malmbergets Aif
18:45.112410
+3:50.22970
62.1p
42
Sofie Svensson
IK Vista
18:46.112580
+3:52.23140
62.0p
43
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
19:06.114560
+4:12.25120
60.9p
44
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
19:10.114920
+4:15.25480
60.7p
45
Elin Blick
OK Alehof
19:41.118040
+4:47.28600
58.9p
46
Marika Vikberg-elmkvist
Svegs IK
19:59.119800
+5:04.30360
58.0p
47
Kristin Persson
Hedesunda IF
20:38.123760
+5:44.34320
56.0p
-
Ulrika Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-