Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2013-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:54.89340
79.6p
2
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
15:05.90450
+11.1010
78.5p
3
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:14.91370
+20.1930
77.7p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
15:32.93170
+38.3730
76.1p
5
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
15:58.95730
+1:03.6290
73.8p
6
Sofie Elebro
IFK Umeå
16:04.96340
+1:10.6900
73.3p
7
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
16:12.97180
+1:18.7740
72.7p
8
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:26.98550
+1:32.9110
71.6p
9
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
16:30.98900
+1:35.9460
71.3p
10
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16:30.98910
+1:35.9470
71.3p
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16:36.99560
+1:42.10120
70.8p
12
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:37.99660
+1:43.10220
70.7p
13
Katarina Olsson
Fränsta IK
16:40.99990
+1:46.10550
70.4p
14
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
16:48.100730
+1:53.11290
69.9p
15
Lovisa Sundin
Delsbo IF
16:50.100950
+1:56.11510
69.7p
16
Linnea Björn
Sundbybergs IK
16:53.101240
+1:59.11800
69.5p
17
Julia Dahl
IFK Mora SK
16:54.101340
+2:00.11900
69.4p
18
Josefin Nilsson
Filipstads SF
17:01.102000
+2:06.12560
68.9p
19
Maja Dahlkvist
Domnarvets Goif
17:10.102990
+2:16.13550
68.2p
20
Isabella Dannberg
Högbo GIF
17:12.103110
+2:17.13670
68.1p
21
Ida Jonsson
Duveds IF
17:17.103600
+2:22.14160
67.8p
22
Sara Hallquist
Åsarna IK
17:19.103820
+2:24.14380
67.6p
23
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
17:21.104020
+2:26.14580
67.5p
24
Emma Bergström
Kalix SK
17:21.104070
+2:27.14630
67.5p
25
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:35.105440
+2:41.16000
66.5p
26
Elsa Eriksson
Sya SK
17:46.106520
+2:51.17080
65.8p
27
Frida Hedman
Lycksele IF
17:47.106650
+2:53.17210
65.7p
28
Sara Hägesten
Remsle Skidklubb
17:55.107400
+3:00.17960
65.2p
29
Frida Persson
Eksjö SOK
17:58.107700
+3:03.18260
65.0p
30
Julia Nyström
Hägglunds Iofk
18:02.108170
+3:08.18730
64.7p
31
Marika Backman
Hede SK
18:02.108190
+3:08.18750
64.7p
32
Matilda Andersson
Häggenås SK
18:03.108280
+3:09.18840
64.7p
33
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
18:07.108640
+3:13.19200
64.4p
34
Anna Gunnars
IFK Mora SK
18:16.109530
+3:21.20090
63.9p
35
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:25.110430
+3:30.20990
63.3p
36
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
18:29.110870
+3:35.21430
63.0p
37
Carolina Nilsson
IK Fryken
18:35.111450
+3:41.22010
62.7p
38
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
18:39.111860
+3:45.22420
62.4p
39
Märta Jakobsson
Remsle Skidklubb
18:43.112290
+3:49.22850
62.2p
40
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
18:44.112380
+3:50.22940
62.1p
41
Linn Högman
Malmbergets Aif
18:45.112410
+3:50.22970
62.1p
42
Sofie Svensson
IK Vista
18:46.112580
+3:52.23140
62.0p
43
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
19:06.114560
+4:12.25120
60.9p
44
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
19:10.114920
+4:15.25480
60.7p
45
Elin Blick
OK Alehof
19:41.118040
+4:47.28600
58.9p
46
Marika Vikberg-elmkvist
Svegs IK
19:59.119800
+5:04.30360
58.0p
47
Kristin Persson
Hedesunda IF
20:38.123760
+5:44.34320
56.0p
-
Ulrika Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-