Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubbeljakt
2013-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
57:36.345590
86.8p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
57:37.345640
+0
86.8p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
57:41.346060
+4.370
86.6p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
57:43.346290
+7.600
86.6p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
57:50.346990
+14.1300
86.4p
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
59:21.356060
+1:44.10370
84.1p
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
59:22.356170
+1:45.10480
84.1p
8
Edvard Sundman
Åsarna IK
59:23.356220
+1:46.10530
84.1p
9
Peter Nilsson
Lycksele IF
1:00:00.359990
+2:24.14300
83.2p
10
Torben Svensson
Järpens SK
1:00:01.360000
+2:24.14310
83.2p
11
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
1:00:11.361000
+2:34.15310
83.0p
12
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
1:00:23.362250
+2:46.16560
82.7p
13
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:00:40.363980
+3:03.18290
82.3p
14
Henrik Montén
Domnarvets Goif
1:00:41.364050
+3:04.18360
82.3p
15
Oskar Brandt
Grava SK
1:00:42.364160
+3:05.18470
82.2p
16
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:00:45.364490
+3:09.18800
82.2p
17
Olov Roos
Stuguns SK
1:00:46.364500
+3:09.18810
82.2p
18
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:00:47.364620
+3:10.18930
82.1p
19
Jens Selahn
Stockviks SF
1:00:47.364650
+3:10.18960
82.1p
20
Erik Marsch
Näsvikens IK
1:00:49.364800
+3:12.19110
82.1p
21
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
1:00:50.364920
+3:13.19230
82.1p
22
Gustav Nilsson
Njutångers IF
1:01:05.366420
+3:28.20730
81.7p
23
Jonatan Forsman
Grava SK
1:01:06.366530
+3:29.20840
81.7p
24
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:01:09.366890
+3:33.21200
81.6p
25
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:01:12.367150
+3:35.21460
81.5p
26
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:01:23.368280
+3:46.22590
81.3p
27
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:01:29.368840
+3:52.23150
81.2p
28
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
1:01:30.368960
+3:53.23270
81.1p
29
Olof Jonsson
Duveds IF
1:01:37.369650
+4:00.23960
81.0p
30
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:01:39.369820
+4:02.24130
80.9p
31
Markus Persson
Hudiksvalls IF
1:01:49.370870
+4:12.25180
80.7p
32
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
1:01:57.371680
+4:20.25990
80.5p
33
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:02:10.372970
+4:33.27280
80.2p
34
Markus Stenberg
Svegs IK
1:02:13.373280
+4:36.27590
80.2p
35
Marcus Grate
Täfteå IK
1:02:14.373330
+4:37.27640
80.2p
36
Emil Persson
Östersunds SK
1:02:18.373700
+4:41.28010
80.1p
37
Sixten Walheim
Högbo GIF
1:02:18.373720
+4:41.28030
80.1p
38
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:02:22.374180
+4:45.28490
80.0p
39
Eddie Edström
Stockviks SF
1:02:35.375460
+4:58.29770
79.7p
40
Erik Persson
Eksjö SOK
1:02:38.375750
+5:01.30060
79.6p
41
Jonathan Engström
Borås GIF
1:02:43.376210
+5:06.30520
79.5p
42
Max Novak
Offerdals SK
1:02:53.377210
+5:16.31520
79.3p
43
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:03:28.380730
+5:51.35040
78.6p
44
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:03:32.381150
+5:55.35460
78.5p
45
Elias Dahl
Offerdals SK
1:03:42.382160
+6:05.36470
78.3p
46
Tobias Karlsson
Kalix SK
1:04:02.384110
+6:25.38420
77.9p
47
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:04:02.384170
+6:25.38480
77.8p
48
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
1:04:03.384250
+6:26.38560
77.8p
49
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:04:21.386010
+6:44.40320
77.5p
50
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:04:21.386090
+6:45.40400
77.5p
51
Martin Johansson
Linköpings SK
1:04:22.386100
+6:45.40410
77.4p
52
August Spik
Leksands SK
1:04:31.387050
+6:54.41360
77.3p
53
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:04:41.388050
+7:04.42360
77.1p
54
Daniel Södersten
Orsa SK
1:05:01.390000
+7:24.44310
76.7p
55
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
1:05:01.390030
+7:24.44340
76.6p
56
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:05:08.390720
+7:31.45030
76.5p
57
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:05:10.390930
+7:33.45240
76.5p
58
Magnus Brander
Köla AIK
1:05:18.391770
+7:41.46080
76.3p
59
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
1:05:39.393810
+8:02.48120
75.9p
60
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:05:43.394230
+8:06.48540
75.8p
61
Oliver Hallberg
Domnarvets Goif
1:05:45.394440
+8:08.48750
75.8p
62
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:05:48.394780
+8:11.49090
75.7p
63
Olle Axelsson
Borås SK
1:05:49.394870
+8:12.49180
75.7p
64
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:06:26.398500
+8:49.52810
75.0p
65
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
1:06:26.398530
+8:49.52840
75.0p
66
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
1:06:27.398620
+8:50.52930
75.0p
67
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:06:32.399130
+8:55.53440
74.9p
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:06:34.399380
+8:57.53690
74.8p
69
Albert Askengren
Visborgs OK
1:07:07.402620
+9:30.56930
74.2p
70
Jesper Thor
Åsarna IK
1:07:10.402910
+9:33.57220
74.1p
71
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:07:37.405660
+10:00.59970
73.6p
72
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
1:07:59.407820
+10:22.62130
73.2p
73
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:08:02.408190
+10:26.62500
73.2p
74
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:08:15.409420
+10:38.63730
72.9p
75
Ola Jonsson
Storumans IK
1:08:22.410100
+10:45.64410
72.8p
76
Emil Eriksson
Tierps IF
1:08:23.410290
+10:46.64600
72.8p
77
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
1:09:14.415310
+11:37.69620
71.9p
78
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
1:09:14.415340
+11:37.69650
71.9p
79
Daniel Hägesten
Remsle Skidklubb
1:10:06.420580
+12:29.74890
71.0p
80
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:10:08.420720
+12:31.75030
70.9p
81
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:10:31.423030
+12:54.77340
70.5p
82
Jonas Persson
Trönö IK
1:11:25.428430
+13:48.82740
69.6p
83
Erik Wickberg
Hägglunds Iofk
1:11:43.430290
+14:06.84600
69.3p
84
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:12:21.434060
+14:44.88370
68.7p
85
Martin Edman
Eds SK
1:12:45.436410
+15:08.90720
68.3p
86
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
1:14:26.446540
+16:49.100850
66.8p
87
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:14:44.448360
+17:07.102670
66.5p
88
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
1:15:05.450460
+17:28.104770
66.2p
89
Jonas Ingard
IK Rex
1:16:47.460690
+19:10.115000
64.7p
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Olle Strömbäck
Remsle Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Spjut
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Elias Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Kallings
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-