Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet Fredag
2013-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
35km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21
Frode Jermstad
Team Skigo
1:39:26.596500
86.5p
2
H/D 21
Patrik Karlsson
Team Sysarb
1:42:43.616200
+3:17.19600
83.4p
3
H/D 21
Peder Andreasson
No Club
1:47:39.645800
+8:13.49200
79.2p
4
H/D 21
Olle Jonsson
Duveds IF
1:49:06.654500
+9:40.57900
78.1p
5
H/D 21
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
1:50:04.660300
+10:38.63700
77.4p
6
H/D 21
Emma Eriksson
Team Årefjällsloppet
1:55:13.691200
+15:47.94600
73.6p
7
H/D 21
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
1:55:21.692000
+15:55.95400
73.5p
8
H/D 21
Kari Eie
Varden Il,
1:57:58.707700
+18:32.111100
71.7p
9
H/D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:58:03.708200
+18:37.111600
71.7p
10
H/D 21
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:58:44.712300
+19:18.115700
71.2p
11
H/D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:59:05.714400
+19:39.117800
71.0p
12
H/D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
1:59:38.717700
+20:12.121100
70.7p
13
H/D 21
Erik Ragnarsson
Deloitte
2:00:14.721300
+20:48.124700
70.3p
14
H/D 21
Lars Magnusson
Deloitte
2:01:46.730500
+22:20.133900
69.3p
15
H/D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
2:04:45.748400
+25:19.151800
67.5p
16
H/D 21
Emil Wallin
Deloitte
2:06:24.758300
+26:58.161700
66.6p
17
H/D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
2:07:56.767500
+28:30.170900
65.7p
18
H/D 21
Pelle Bergstrand
Deloitte
2:08:43.772200
+29:17.175600
65.3p
19
H/D 21
Emma Bergman
Deloitte
2:08:44.772300
+29:18.175700
65.3p
20
H/D 21
Jonas Hägglöf
Aspås IF
2:08:45.772400
+29:19.175800
65.3p
21
H/D 21
Peter Drottman
Ålems OK
2:09:36.777500
+30:10.180900
64.8p
22
H/D 21
Kenneth Olausson
Ålems OK
2:09:46.778500
+30:20.181900
64.7p
23
H/D 21
Katja Mjøsund
MS Parma
2:11:06.786500
+31:40.189900
64.0p
24
H/D 21
Peter Karsbo
Alfta-Ösa OK
2:12:01.792000
+32:35.195400
63.5p
25
H/D 21
Sven Secher
No Club
2:12:54.797300
+33:28.200700
63.1p
26
H/D 21
Urban Viklund
Storumans IK
2:13:31.801000
+34:05.204400
62.8p
27
H/D 21
Geir Stiklestad Kolstad
Eiendom Bil
2:17:52.827100
+38:26.230500
60.7p
28
H/D 21
Morten Hoff
Klungerbo Netcom Bil
2:18:42.832100
+39:16.235500
60.3p
29
H/D 21
Christine Hägglund
Peak Innovation
2:20:30.842900
+41:04.246300
59.4p
30
H/D 21
Pär Ohlsson
Sr/tv IF
2:21:26.848500
+42:00.251900
59.0p
31
H/D 21
Ove Brattaker
Lett&fin
2:22:23.854200
+42:57.257600
58.6p
32
H/D 21
Thomas Fjeldsæter Gorseth
Lett&fin
2:22:35.855400
+43:09.258800
58.5p
33
H/D 21
Thomas Johnsen
Team Veluxisola
2:23:05.858400
+43:39.261800
58.3p
34
H/D 21
Andreas Hansson
Duveds IF
2:23:45.862400
+44:19.265800
58.0p
35
H/D 21
Johan Olsson
No Club
2:24:07.864600
+44:41.268000
57.9p
36
H/D 21
John Kärrbrink
Preera IK
2:24:42.868100
+45:16.271500
57.6p
37
H/D 21
Pether Öhman
Bockträsk sk
2:26:04.876300
+46:38.279700
57.0p
38
H/D 21
Tobias Lundmark
Undersåkers IF
2:27:45.886400
+48:19.289800
56.3p
39
H/D 21
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
2:27:53.887200
+48:27.290600
56.3p
40
H/D 21
Roger Hållstrand
Timmerstugans Söndagsclub
2:28:01.888000
+48:35.291400
56.2p
41
H/D 21
Tobias Bogeskär
Stena Renewable
2:28:07.888600
+48:41.292000
56.2p
42
H/D 21
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:28:12.889100
+48:46.292500
56.2p
43
H/D 21
Sixten Björklund
No Club
2:28:53.893200
+49:27.296600
55.9p
44
H/D 21
Håkan Anderson
No Club
2:29:17.895600
+49:51.299000
55.7p
45
H/D 21
Björn Henriksson
IFK Mora SK
2:29:32.897100
+50:06.300500
55.6p
46
H/D 21
Peter Hörwing
Åsarna IK
2:29:39.897800
+50:13.301200
55.6p
47
H/D 21
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
2:31:50.910900
+52:24.314300
54.7p
48
H/D 21
Jörgen Andersson
No Club
2:32:52.917100
+53:26.320500
54.3p
49
H/D 21
Kent Mück
Axa SC
2:33:03.918200
+53:37.321600
54.3p
50
H/D 21
Örjan Gulle
Team Inab
2:33:46.922500
+54:20.325900
54.0p
51
H/D 21
Anders Bromée
Peak Innovation
2:34:05.924400
+54:39.327800
53.9p
52
H/D 21
Kenny Hallberg
No Club
2:34:08.924700
+54:42.328100
53.9p
53
H/D 21
Martin Knutsson
Ammarnäs IF
2:35:03.930200
+55:37.333600
53.5p
54
H/D 21
Wilhelm Floberg
No Club
2:35:47.934600
+56:21.338000
53.3p
55
H/D 21
Mattias Lagerkvist
Deloitte
2:36:01.936000
+56:35.339400
53.2p
56
H/D 21
Simon Eriksson
Inab Automation
2:36:07.936600
+56:41.340000
53.1p
57
H/D 21
Thomas Jönsson
Peab Fritid
2:36:17.937600
+56:51.341000
53.1p
58
H/D 21
Irene Sivertsson
Kunskapen IF
2:36:20.937900
+56:54.341300
53.1p
59
H/D 21
Max Åkerlund
Dagens Nyh/Expressen IF
2:37:08.942700
+57:42.346100
52.8p
59
H/D 21
Christoffer Åkerlund
No Club
2:37:08.942700
+57:42.346100
52.8p
61
H/D 21
Patrik Viklund
Duveds IF
2:37:30.944900
+58:04.348300
52.6p
62
H/D 21
Johan Permansson
No Club
2:38:25.950400
+58:59.353800
52.3p
63
H/D 21
Eva Magnusson
IF Strategen
2:38:36.951500
+59:10.354900
52.3p
64
H/D 21
Tage Blomé
Åre SLK
2:38:44.952300
+59:18.355700
52.2p
64
H/D 21
Jan-erik Nilsson
Åre
2:38:44.952300
+59:18.355700
52.2p
66
H/D 21
Pär Nord Häggström
Interactive
2:38:50.952900
+59:24.356300
52.2p
67
H/D 21
Jon Davidsson
Åre Längdskidklubb
2:40:00.959900
+1:00:34.363300
51.8p
68
H/D 21
Ulf Von Sydow
Östersunds SK
2:40:27.962600
+1:01:01.366000
51.6p
69
H/D 21
Marie Söderhielm
Åre SLK
2:40:57.965600
+1:01:31.369000
51.4p
70
H/D 21
Håkan Norberg
Savvy Skiing
2:41:59.971800
+1:02:33.375200
51.1p
71
H/D 21
Lotta Johansson
No Club
2:42:09.972800
+1:02:43.376200
51.0p
72
H/D 21
Göran Månsson
No Club
2:42:10.972900
+1:02:44.376300
51.0p
73
H/D 21
Johan Larsson
No Club
2:42:43.976200
+1:03:17.379600
50.9p
74
H/D 21
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
2:43:18.979700
+1:03:52.383100
50.7p
75
H/D 21
Sten Edström
G
2:43:39.981800
+1:04:13.385200
50.5p
76
H/D 21
Lina EL Kott Helander
No Club
2:43:46.982500
+1:04:20.385900
50.5p
77
H/D 21
Per Redelius
No Club
2:43:54.983300
+1:04:28.386700
50.5p
78
H/D 21
Hans Westerlind
Bjurfors
2:43:59.983800
+1:04:33.387200
50.4p
79
H/D 21
Malin Eriksson
Årenaprapaterna
2:44:11.985000
+1:04:45.388400
50.4p
80
H/D 21
Jonne Einarsson
Malungs IF
2:44:23.986200
+1:04:57.389600
50.3p
81
H/D 21
Gabrielle Nyberg
No Club
2:44:35.987400
+1:05:09.390800
50.2p
82
H/D 21
Johanna Silfver
Sofiaskol-if
2:45:07.990600
+1:05:41.394000
50.1p
83
H/D 21
Sanna EL Kott Helander
No Club
2:45:16.991500
+1:05:50.394900
50.0p
84
H/D 21
Jenny Swartz
No Club
2:45:52.995100
+1:06:26.398500
49.8p
85
H/D 21
Anna-carin Forsberg
Bollsta IK
2:46:01.996000
+1:06:35.399400
49.8p
86
H/D 21
Peter Bodemyr
Campustandläkarna
2:46:05.996400
+1:06:39.399800
49.8p
87
H/D 21
Monica Lenell
No Club
2:46:52.1001100
+1:07:26.404500
49.5p
88
H/D 21
Erik Asp
No Club
2:48:03.1008200
+1:08:37.411600
49.2p
89
H/D 21
Madeleine Alteby
Skidad.com
2:48:05.1008400
+1:08:39.411800
49.1p
89
H/D 21
Anna-pia Hådell-lidenmark
No Club
2:48:05.1008400
+1:08:39.411800
49.1p
91
H/D 21
Andreas Wassberg
Deloitte
2:49:04.1014300
+1:09:38.417700
48.8p
92
H/D 21
Dan Sandros
OK Alehof
2:49:10.1014900
+1:09:44.418300
48.8p
93
H/D 21
Marina Nilsson
OK Landehof
2:49:11.1015000
+1:09:45.418400
48.8p
94
H/D 21
Daniel Falk
Semså Fritid
2:49:44.1018300
+1:10:18.421700
48.6p
95
H/D 21
Johan Lindberg
No Club
2:50:15.1021400
+1:10:49.424800
48.5p
96
H/D 21
Johan Helgesen
No Club
2:50:19.1021800
+1:10:53.425200
48.5p
97
H/D 21
Marcus Lindstrøm
No Club
2:50:24.1022300
+1:10:58.425700
48.4p
98
H/D 21
Pia Hjalmarsson
IK Stern
2:50:25.1022400
+1:10:59.425800
48.4p
99
H/D 21
Anders Edblad
No Club
2:50:31.1023000
+1:11:05.426400
48.4p
100
H/D 21
Sara Häggström
No Club
2:50:44.1024300
+1:11:18.427700
48.3p
101
H/D 21
Lars Pedersen
No Club
2:51:08.1026700
+1:11:42.430100
48.2p
102
H/D 21
Ida Gran
No Club
2:51:10.1026900
+1:11:44.430300
48.2p
103
H/D 21
Tomas Östberg
Östersunds SK
2:52:40.1035900
+1:13:14.439300
47.8p
104
H/D 21
Susan Jansson
Månkarbo IF
2:52:51.1037000
+1:13:25.440400
47.7p
105
H/D 21
Ola Olsson
Tyrens
2:54:20.1045900
+1:14:54.449300
47.3p
106
H/D 21
Solveig Svahn
No Club
2:54:22.1046100
+1:14:56.449500
47.3p
107
H/D 21
Henric Jansson
OK Landehof
2:54:39.1047800
+1:15:13.451200
47.2p
108
H/D 21
Gösta Norén
Gävle SK
2:55:05.1050400
+1:15:39.453800
47.1p
109
H/D 21
Björn Wiberg
No Club
2:55:23.1052200
+1:15:57.455600
47.0p
110
H/D 21
Håkan Swang
Trygg Hansa FF
2:55:51.1055000
+1:16:25.458400
46.9p
111
H/D 21
Paula Kjellin
No Club
2:56:08.1056700
+1:16:42.460100
46.8p
112
H/D 21
Rickard Trum
Preera IK
2:57:05.1062400
+1:17:39.465800
46.5p
113
H/D 21
Håkan Wike
No Club
2:57:07.1062600
+1:17:41.466000
46.5p
114
H/D 21
Henning Holtin
No Club
2:57:27.1064600
+1:18:01.468000
46.4p
115
H/D 21
Helena Ståhl
Östersunds SK
2:57:37.1065600
+1:18:11.469000
46.4p
116
H/D 21
Tove Swenson
No Club
2:57:48.1066700
+1:18:22.470100
46.3p
117
H/D 21
Torbjörn Sjölander
No Club
2:58:24.1070300
+1:18:58.473700
46.1p
118
H/D 21
Sören Edfeldt
Bjurfors
2:59:06.1074500
+1:19:40.477900
46.0p
119
H/D 21
Emma Rodling
Utemagasinet
2:59:11.1075000
+1:19:45.478400
45.9p
120
H/D 21
Mårten Wiktor
No Club
2:59:22.1076100
+1:19:56.479500
45.9p
121
H/D 21
Sofie Ivarsson
No Club
2:59:44.1078300
+1:20:18.481700
45.8p
122
H/D 21
Annalena Olsson
Sweco Sundsvall
3:01:03.1086200
+1:21:37.489600
45.4p
123
H/D 21
Rickard Selvehed
Selvehed SK
3:02:07.1092600
+1:22:41.496000
45.2p
124
H/D 21
Lisa Kensen
No Club
3:02:15.1093400
+1:22:49.496800
45.1p
125
H/D 21
Carina Nilsson
No Club
3:02:20.1093900
+1:22:54.497300
45.1p
125
H/D 21
Ann-mari Olzon Eklund
Jädraås AIK
3:02:20.1093900
+1:22:54.497300
45.1p
127
H/D 21
Tommy Lahdenperä
No Club
3:02:32.1095100
+1:23:06.498500
45.0p
128
H/D 21
Jan Andersson
Åre Kommun Uif
3:02:52.1097100
+1:23:26.500500
45.0p
129
H/D 21
Hans Ericson
No Club
3:03:29.1100800
+1:24:03.504200
44.8p
130
H/D 21
Tove Hydén
No Club
3:03:41.1102000
+1:24:15.505400
44.8p
131
H/D 21
Sibylla Lundström
No Club
3:03:42.1102100
+1:24:16.505500
44.7p
132
H/D 21
Lars Christerson
No Club
3:04:47.1108600
+1:25:21.512000
44.5p
133
H/D 21
Marie Bucht
Ccc1000
3:04:50.1108900
+1:25:24.512300
44.5p
134
H/D 21
Eva Thoresson Norin
Gräftåvallens SK
3:05:19.1111800
+1:25:53.515200
44.3p
135
H/D 21
Jannike Wikander
Årenaprapaterna
3:05:59.1115800
+1:26:33.519200
44.2p
136
H/D 21
Magdalena Waller Dahlgren
Årenaprapaterna
3:06:19.1117800
+1:26:53.521200
44.1p
137
H/D 21
Peter Olofsson
Undersåkers IF
3:06:43.1120200
+1:27:17.523600
44.0p
138
H/D 21
Eva Edfeldt
No Club
3:06:54.1121300
+1:27:28.524700
43.9p
139
H/D 21
Lena Persson
Jämtkraft IF
3:07:13.1123200
+1:27:47.526600
43.9p
139
H/D 21
Karin Hederyd
Trevål IF
3:07:13.1123200
+1:27:47.526600
43.9p
141
H/D 21
Max Ronander
Preera IK
3:07:26.1124500
+1:28:00.527900
43.8p
142
H/D 21
Eivor Mettävainio
Sveaskogs IF
3:07:44.1126300
+1:28:18.529700
43.7p
143
H/D 21
Frida Rönnlund
Stocksunds IF
3:07:45.1126400
+1:28:19.529800
43.7p
143
H/D 21
Martin Rönnlund
Stocksunds IF
3:07:45.1126400
+1:28:19.529800
43.7p
145
H/D 21
Ingmar Nilsson
Uddevalla SK
3:08:22.1130100
+1:28:56.533500
43.6p
146
H/D 21
Henrika Lavoniuswike
No Club
3:08:49.1132800
+1:29:23.536200
43.5p
147
H/D 21
Agneta Olofsson
Deloitte
3:08:50.1132900
+1:29:24.536300
43.5p
148
H/D 21
Henrik Åsberg
No Club
3:10:19.1141800
+1:30:53.545200
43.1p
149
H/D 21
Verner Eriksson
No Club
3:10:28.1142700
+1:31:02.546100
43.1p
150
H/D 21
Martina Grufstedt Påhlsson
No Club
3:10:36.1143500
+1:31:10.546900
43.0p
151
H/D 21
Åsa Perklén
Vallbo SK
3:10:37.1143600
+1:31:11.547000
43.0p
152
H/D 21
Cecilia Hemer
Bjurfors
3:10:41.1144000
+1:31:15.547400
43.0p
153
H/D 21
Cecilia Roos
No Club
3:11:12.1147100
+1:31:46.550500
42.9p
154
H/D 21
Richard Kahm
No Club
3:11:31.1149000
+1:32:05.552400
42.8p
155
H/D 21
Fredrik Pettersson
Fondkollen.se
3:11:42.1150100
+1:32:16.553500
42.8p
156
H/D 21
Maria Marklund
No Club
3:12:04.1152300
+1:32:38.555700
42.7p
157
H/D 21
Lisa Sjöström
IFK Gnarp
3:12:48.1156700
+1:33:22.560100
42.5p
158
H/D 21
Maria Andersson
No Club
3:13:48.1162700
+1:34:22.566100
42.3p
159
H/D 21
Birgitta Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:14:28.1166700
+1:35:02.570100
42.1p
160
H/D 21
Therese Prestberg
No Club
3:14:58.1169700
+1:35:32.573100
42.0p
161
H/D 21
Karin Olsson
Östersund
3:15:17.1171600
+1:35:51.575000
42.0p
162
H/D 21
Emelie Lundqvist
No Club
3:15:43.1174200
+1:36:17.577600
41.9p
163
H/D 21
Maria Persson
Edsåsdalens Slalomklubb
3:15:50.1174900
+1:36:24.578300
41.8p
164
H/D 21
Annika Bergner
Vindelns IF
3:16:19.1177800
+1:36:53.581200
41.7p
165
H/D 21
Henrik Arwidson
No Club
3:16:47.1180600
+1:37:21.584000
41.6p
166
H/D 21
Stina Svensson
No Club
3:17:38.1185700
+1:38:12.589100
41.4p
167
H/D 21
Maria Jahrefjord
Åmots SK
3:18:28.1190700
+1:39:02.594100
41.3p
168
H/D 21
Gudmund Ericson
Kilafors SK
3:18:37.1191600
+1:39:11.595000
41.2p
169
H/D 21
Anna Christensen
No Club
3:18:44.1192300
+1:39:18.595700
41.2p
170
H/D 21
Fredrik Gustafsson
No Club
3:19:52.1199100
+1:40:26.602500
41.0p
171
H/D 21
Fredrik Hård
Fondkollen.se
3:19:59.1199800
+1:40:33.603200
40.9p
172
H/D 21
Cecilia Jigstedt
Bjurfors
3:20:03.1200200
+1:40:37.603600
40.9p
173
H/D 21
Kerstin Nilsson
Vindelns IF
3:20:36.1203500
+1:41:10.606900
40.8p
174
H/D 21
Per Westlund
Simklubben H2o
3:20:43.1204200
+1:41:17.607600
40.8p
175
H/D 21
Jenny Örn
No Club
3:21:09.1206800
+1:41:43.610200
40.7p
176
H/D 21
Lena Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
3:21:12.1207100
+1:41:46.610500
40.7p
177
H/D 21
Maria Olsson
Skogslöparna
3:21:53.1211200
+1:42:27.614600
40.5p
178
H/D 21
Olle Mårtensson
No Club
3:22:04.1212300
+1:42:38.615700
40.5p
179
H/D 21
Per-uno Bergner
Vindelns IF
3:22:08.1212700
+1:42:42.616100
40.5p
180
H/D 21
Lars-eric Ellow
No Club
3:23:11.1219000
+1:43:45.622400
40.3p
181
H/D 21
Peter Sahlin
No Club
3:23:22.1220100
+1:43:56.623500
40.2p
182
H/D 21
Jan Nilsson
Fondkollen.se
3:23:27.1220600
+1:44:01.624000
40.2p
183
H/D 21
Elisabet Forss
Hudiksvalls IF
3:24:10.1224900
+1:44:44.628300
40.1p
184
H/D 21
Gunnar Hedberg
Järpens SK
3:24:19.1225800
+1:44:53.629200
40.0p
185
H/D 21
Sven-erik Zachrisson
Friskis & Svettis Lidingö
3:24:26.1226500
+1:45:00.629900
40.0p
186
H/D 21
Katarina Wiklund
No Club
3:24:56.1229500
+1:45:30.632900
39.9p
187
H/D 21
Frida Bendix
No Club
3:25:37.1233600
+1:46:11.637000
39.8p
188
H/D 21
Hans Hellby
No Club
3:25:44.1234300
+1:46:18.637700
39.7p
189
H/D 21
Maria Hansson
No Club
3:25:53.1235200
+1:46:27.638600
39.7p
190
H/D 21
Lennart Lundberg
Swede Wolves
3:25:58.1235700
+1:46:32.639100
39.7p
191
H/D 21
Maria Larsdotter
Näldens IF
3:26:23.1238200
+1:46:57.641600
39.6p
192
H/D 21
Mikael Wiklund
No Club
3:26:26.1238500
+1:47:00.641900
39.6p
193
H/D 21
Birgitta Norlin
Sveaskogs IF
3:27:18.1243700
+1:47:52.647100
39.4p
194
H/D 21
Magnus Igel
No Club
3:27:19.1243800
+1:47:53.647200
39.4p
195
H/D 21
Nina Hefte
Edsåsdalens Slalomklubb
3:27:42.1246100
+1:48:16.649500
39.3p
196
H/D 21
Anne Andersson
Ica Kvantum Tyresö
3:28:20.1249900
+1:48:54.653300
39.2p
197
H/D 21
Andreas Nord Eriksson
Interactive
3:28:22.1250100
+1:48:56.653500
39.2p
198
H/D 21
Leif Anderson
No Club
3:29:04.1254300
+1:49:38.657700
39.1p
199
H/D 21
Anna Klara Carlsten
Preera IK
3:29:53.1259200
+1:50:27.662600
38.9p
200
H/D 21
Margitha Ridell
No Club
3:30:21.1262000
+1:50:55.665400
38.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H/D 21
Per Granath
No Club
3:30:28.1262700
+1:51:02.666100
38.8p
202
H/D 21
GÉ Frielink
Nornäs SK
3:30:40.1263900
+1:51:14.667300
38.8p
203
H/D 21
Malin Bergqvist
No Club
3:32:16.1273500
+1:52:50.676900
38.5p
204
H/D 21
Hedda Helgesen
No Club
3:32:49.1276800
+1:53:23.680200
38.4p
205
H/D 21
Christel Nyman
No Club
3:33:20.1279900
+1:53:54.683300
38.3p
206
H/D 21
Gunilla Karlsson
No Club
3:33:25.1280400
+1:53:59.683800
38.2p
207
H/D 21
Håkan Åsberg
No Club
3:34:24.1286300
+1:54:58.689700
38.1p
208
H/D 21
Tomas Östlund
No Club
3:34:53.1289200
+1:55:27.692600
38.0p
209
H/D 21
Annika Norlander
Ockelbo SK
3:35:38.1293700
+1:56:12.697100
37.8p
210
H/D 21
Helena Åsell
No Club
3:36:11.1297000
+1:56:45.700400
37.7p
211
H/D 21
Gabriella Mårtensson
No Club
3:36:35.1299400
+1:57:09.702800
37.7p
212
H/D 21
Christina Persson
Östersunds SK
3:36:45.1300400
+1:57:19.703800
37.6p
213
H/D 21
Gunilla Jonsson
No Club
3:40:07.1320600
+2:00:41.724000
37.0p
214
H/D 21
Kjell-ola Berg
IF Strategen
3:40:34.1323300
+2:01:08.726700
36.9p
215
H/D 21
Jens Norrlund
Orrvikspotatis
3:41:52.1331100
+2:02:26.734500
36.7p
216
H/D 21
Lars-göran Berglund
No Club
3:42:23.1334200
+2:02:57.737600
36.6p
217
H/D 21
Nina Stensland-mellby
Kvärne Verdal Bil
3:43:13.1339200
+2:03:47.742600
36.5p
218
H/D 21
Lena Nilsson
No Club
3:44:03.1344200
+2:04:37.747600
36.4p
219
H/D 21
Majse Öhrn
No Club
3:44:53.1349200
+2:05:27.752600
36.2p
220
H/D 21
Elisabet Wiklund
No Club
3:44:55.1349400
+2:05:29.752800
36.2p
221
H/D 21
Jonna Hägglund
Ope IF Skidor
3:45:27.1352600
+2:06:01.756000
36.1p
222
H/D 21
Stine Hostad
No Club
3:45:33.1353200
+2:06:07.756600
36.1p
223
H/D 21
Anna Löf
No Club
3:45:45.1354400
+2:06:19.757800
36.1p
224
H/D 21
Eva Benita Brodin
No Club
3:46:07.1356600
+2:06:41.760000
36.0p
225
H/D 21
Ingela Andersson
No Club
3:46:43.1360200
+2:07:17.763600
35.9p
226
H/D 21
Helen Persson
No Club
3:46:45.1360400
+2:07:19.763800
35.9p
227
H/D 21
Anki Prestberg Ahlström
No Club
3:46:58.1361700
+2:07:32.765100
35.9p
228
H/D 21
Evalena Vallo
Orrvikens IK
3:48:34.1371300
+2:09:08.774700
35.6p
229
H/D 21
Hanna Groundstroem
Årenaprapaterna
3:48:48.1372700
+2:09:22.776100
35.6p
230
H/D 21
Eva Forsberg Gradin
No Club
3:50:28.1382700
+2:11:02.786100
35.3p
231
H/D 21
Lena Hägglund
No Club
3:51:24.1388300
+2:11:58.791700
35.1p
232
H/D 21
Amanda Tomasdotter
No Club
3:51:28.1388700
+2:12:02.792100
35.1p
233
H/D 21
Johanna Englund
No Club
3:52:27.1394600
+2:13:01.798000
35.0p
234
H/D 21
Ulrika Johnsson
No Club
3:52:28.1394700
+2:13:02.798100
35.0p
235
H/D 21
Johanna Östin
No Club
3:53:51.1403000
+2:14:25.806400
34.8p
236
H/D 21
Monika Schulz
No Club
3:53:52.1403100
+2:14:26.806500
34.8p
236
H/D 21
Lena Kjellberg
Sdc IF
3:53:52.1403100
+2:14:26.806500
34.8p
238
H/D 21
Margita Sahlberg
Sdc IF
3:53:54.1403300
+2:14:28.806700
34.8p
239
H/D 21
Ylva Wahlund
No Club
3:54:20.1405900
+2:14:54.809300
34.7p
240
H/D 21
Conny Wiktor
No Club
3:54:36.1407500
+2:15:10.810900
34.7p
241
H/D 21
Anne-cathrine Arph
No Club
3:54:46.1408500
+2:15:20.811900
34.6p
242
H/D 21
Stina Sahlén
No Club
3:55:32.1413100
+2:16:06.816500
34.5p
243
H/D 21
Annika Kjellgren
No Club
3:55:37.1413600
+2:16:11.817000
34.5p
244
H/D 21
Jan Thörnell
No Club
3:57:09.1422800
+2:17:43.826200
34.3p
245
H/D 21
Jan Andhagen
Frösåker Golfklubb
3:57:10.1422900
+2:17:44.826300
34.3p
246
H/D 21
Joakim Oknefjell
Club Ski & Run
3:57:32.1425100
+2:18:06.828500
34.2p
247
H/D 21
Signhild Olsson
No Club
3:58:34.1431300
+2:19:08.834700
34.1p
247
H/D 21
Inger Nilsson
No Club
3:58:34.1431300
+2:19:08.834700
34.1p
249
H/D 21
Åsa Pettersson
No Club
3:58:40.1431900
+2:19:14.835300
34.0p
250
H/D 21
Ole Larsson
No Club
3:58:41.1432000
+2:19:15.835400
34.0p
251
H/D 21
Mona Larsson
No Club
3:58:42.1432100
+2:19:16.835500
34.0p
252
H/D 21
Cecilia Stenberg
No Club
4:00:48.1444700
+2:21:22.848100
33.7p
253
H/D 21
Jennie Fredriksson
No Club
4:03:52.1463100
+2:24:26.866500
33.3p
254
H/D 21
Ida Johansson
No Club
4:05:30.1472900
+2:26:04.876300
33.1p
255
H/D 21
Jan Olofsson
No Club
4:07:02.1482100
+2:27:36.885500
32.8p
256
H/D 21
Per Munch
Peak Innovation
4:08:17.1489600
+2:28:51.893000
32.7p
257
H/D 21
Åsa Drakenberg
Fondkollen.se
4:14:20.1525900
+2:34:54.929300
31.9p
258
H/D 21
Siv Helander
No Club
4:17:52.1547100
+2:38:26.950500
31.4p
258
H/D 21
Mats EL Kott Helander
No Club
4:17:52.1547100
+2:38:26.950500
31.4p
260
H/D 21
Helena Hedström
No Club
4:19:06.1554500
+2:39:40.957900
31.3p
261
H/D 21
Ingrid Sundin
No Club
4:20:00.1559900
+2:40:34.963300
31.1p
262
H/D 21
Eva Olsson
Duveds IF
4:20:44.1564300
+2:41:18.967700
31.1p
263
H/D 21
Pernilla Jansson
No Club
4:21:24.1568300
+2:41:58.971700
31.0p
264
H/D 21
Anna-karin Johansson
No Club
4:21:53.1571200
+2:42:27.974600
30.9p
265
H/D 21
Beatrice Forsberg Gradin
No Club
4:22:26.1574500
+2:43:00.977900
30.8p
266
H/D 21
Birgitta Forssblad
No Club
4:23:02.1578100
+2:43:36.981500
30.8p
267
H/D 21
Johan Forssblad
No Club
4:23:15.1579400
+2:43:49.982800
30.7p
268
H/D 21
Charlotte Rosén
No Club
4:35:20.1651900
+2:55:54.1055300
29.4p
269
H/D 21
Maria Jacobson
No Club
4:35:32.1653100
+2:56:06.1056500
29.3p
269
H/D 21
Maria Nyman
No Club
4:35:32.1653100
+2:56:06.1056500
29.3p
271
H/D 21
Susanna Broms
No Club
4:40:55.1685400
+3:01:29.1088800
28.7p
272
H/D 21
Helena Jönsson
No Club
4:43:43.1702200
+3:04:17.1105600
28.5p
272
H/D 21
Malin Thuresson
No Club
4:43:43.1702200
+3:04:17.1105600
28.5p
274
H/D 21
Andrea Eriksson
No Club
4:43:45.1702400
+3:04:19.1105800
28.5p
275
H/D 21
Ellen Hägg
No Club
4:43:46.1702500
+3:04:20.1105900
28.4p
276
H/D 21
Pia Nilsson
Fondkollen.se
4:46:19.1717800
+3:06:53.1121200
28.2p
276
H/D 21
Irene Rikkinen
Fondkollen.se
4:46:19.1717800
+3:06:53.1121200
28.2p
278
H/D 21
Fred Geers
No Club
4:47:05.1722400
+3:07:39.1125800
28.1p
279
H/D 21
Kristian Kull
No Club
4:56:56.1781500
+3:17:30.1184900
27.1p
280
H/D 21
Victor Book
Marieby GIF
4:57:16.1783500
+3:17:50.1186900
27.1p
281
H/D 21
Lena Book
Marieby GIF
4:57:17.1783600
+3:17:51.1187000
27.1p
282
H/D 21
Anna Lindstrom
Hudiksvalls IF
5:39:21.2036000
+3:59:55.1439400
23.7p
283
H/D 21
Ann-britt Dolk
No Club
5:39:22.2036100
+3:59:56.1439500
23.7p
284
H/D 21
Monika Edh
Edsåsdalens Slalomklubb
5:47:43.2086200
+4:08:17.1489600
23.1p
285
H/D 21
Kristina Jönsson
Timrå SOK
23:59:58.8639700
-
286
H/D 21
Linnea Olofsdotter
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Johanna Broms
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Karin Ericsson
Gjerpen IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Astri Finnanger
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Gustaf Lindström
Mongus Idrottsförening
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Katarina Andersson
Åre Kommun Uif
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Lena Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Anders Pettersson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Anniqa Holmgren
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Lorenz Risk-plotzki
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Göran O Westerberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Jakob Jansson
Månkarbo IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Jørgen Semmingsen Høistad
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Elisabeth Albertsson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Niklas Braathen
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Ann-marie Eriksson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Madeleine Blix
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Maria Vejdeland
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Camilla Frank
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Veronica Hilding
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Marie Halén
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Nina Mittjas
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Mathias Murman
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Susanne Emanuelsson
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Kajsa Lidén
Undersåkers IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Sonja Pettersson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Karin Jonsson
Personalklubben Jämtlands Läns Landsting
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Ole Christian Norvik
Ytterøy
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Mats Mungsgård
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Petter Björklund
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Kerry Mcgawley
Östersund Triathlon
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Örjan Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Bengt SA Lindström
Fänsbodai
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Sofie Sjöberg
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Joel Sjöberg
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Katarina Granath
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Markus Kempf
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Mia Wiktor
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Marie Ottosson
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Lena Falk
Fondkollen.se
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Robert Edvardsson
Preem Bygg AB
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Mattias Heimdahl
Preera IK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Ann Schurman
Preera IK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Jahn Thelin
No Club
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Torben Svensson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Simeon Deyanov
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Louise Westerlund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Christina Nilsson
Sdc IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
286
H/D 21
Rolf Johansson
Norconsult
23:59:59.8639800
-