Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Individuell 30/50km
2013-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
50km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:05:57.755650
96.7p
2
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:08:37.771650
+2:40.15900
95.1p
3
H 21
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
2:09:54.779340
+3:56.23590
94.3p
4
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:10:25.782470
+4:28.26720
94.0p
5
H 21
Magnus Jonsson
Biathlon Östersund IF
2:11:05.786400
+5:07.30650
93.6p
6
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
2:11:11.787000
+5:13.31250
93.6p
7
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:11:36.789560
+5:39.33810
93.3p
8
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:12:47.796660
+6:50.40910
92.7p
9
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:13:01.798040
+7:03.42290
92.5p
10
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
2:13:31.801070
+7:34.45320
92.2p
11
H 21
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
2:13:55.803480
+7:58.47730
92.0p
12
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:15:00.809990
+9:03.54240
91.4p
13
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
2:15:20.811960
+9:23.56210
91.2p
14
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:15:29.812850
+9:32.57100
91.2p
15
H 21
Anton Lindblad
Sollefteå SK
2:15:40.813960
+9:43.58210
91.1p
16
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:16:26.818590
+10:29.62840
90.7p
17
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
2:16:45.820400
+10:47.64650
90.5p
18
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
2:18:59.833890
+13:02.78140
89.3p
19
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:19:19.835840
+13:21.80090
89.1p
20
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
2:19:29.836820
+13:31.81070
89.0p
21
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
2:19:30.836930
+13:32.81180
89.0p
22
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:19:31.837030
+13:33.81280
89.0p
23
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
2:19:43.838280
+13:46.82530
88.9p
24
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:19:45.838480
+13:48.82730
88.9p
25
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:20:07.840640
+14:09.84890
88.7p
26
H 21
Johan Häggström
Kalix SK
2:20:36.843550
+14:39.87800
88.5p
27
H 21
Daniel Nordebo
Bodens SK
2:20:48.844790
+14:51.89040
88.4p
28
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:21:54.851350
+15:57.95600
87.8p
29
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
2:24:17.865680
+18:20.109930
86.6p
30
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
2:24:54.869350
+18:57.113600
86.3p
31
H 21
Carl Olander
IK Stern
2:25:10.870940
+19:12.115190
86.2p
32
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:25:17.871640
+19:19.115890
86.1p
33
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:25:21.872030
+19:23.116280
86.1p
34
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:25:36.873540
+19:38.117790
86.0p
35
H 21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
2:25:50.874950
+19:53.119200
85.9p
36
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:26:04.876340
+20:06.120590
85.8p
37
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:26:17.877660
+20:20.121910
85.7p
38
H 21
Johan Edin
IFK Mora SK
2:26:29.878890
+20:32.123140
85.6p
39
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
2:26:36.879560
+20:39.123810
85.5p
40
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
2:26:56.881520
+20:58.125770
85.4p
41
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
2:27:15.883470
+21:18.127720
85.2p
42
H 21
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
2:27:42.886120
+21:44.130370
85.0p
43
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:29:12.895140
+23:14.139390
84.3p
44
H 21
Simon Persson
IFK Umeå
2:29:20.895950
+23:23.140200
84.2p
45
H 21
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
2:30:01.900060
+24:04.144310
83.9p
46
H 21
David Nordström
IFK Umeå
2:30:11.901030
+24:13.145280
83.8p
47
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
2:30:18.901740
+24:20.145990
83.8p
48
H 21
Simon Öberg
Kalix SK
2:30:34.903300
+24:36.147550
83.7p
49
H 21
Jacob Engström
Kalix SK
2:31:22.908170
+25:25.152420
83.3p
50
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
2:32:40.915940
+26:42.160190
82.7p
51
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:32:50.916980
+26:53.161230
82.6p
52
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:33:12.919130
+27:14.163380
82.5p
53
H 21
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
2:34:48.928730
+28:50.172980
81.8p
54
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:34:55.929410
+28:57.173660
81.7p
55
H 21
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
2:38:16.949520
+32:18.193770
80.3p
56
H 21
Johan Lintzén
Försvarets Sk
2:40:48.964790
+34:51.209040
79.2p
57
H 21
Anton Åström
Bodens SK
2:40:49.964810
+34:51.209060
79.2p
58
H 21
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
2:43:43.982260
+37:46.226510
78.0p
59
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
2:50:24.1022360
+44:27.266610
75.5p
60
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
61
H 21
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Simon Hallström
Idre SK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Bill Impola
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
61
H 21
Emil Jönsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
30km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:23:03.498210
89.3p
2
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:27:07.522620
+4:04.24310
85.3p
3
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
1:28:23.530240
+5:20.31930
84.2p
4
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
1:29:28.536760
+6:25.38450
83.2p
5
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
1:30:09.540860
+7:06.42550
82.6p
6
D 21
Julia Svan
Vansbro AIK SK
1:30:31.543070
+7:28.44760
82.3p
7
D 21
Marika Sundin
Sollefteå SK
1:30:35.543440
+7:32.45130
82.2p
8
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå SK
1:31:08.546720
+8:05.48410
81.8p
9
D 21
Hanna Brodin
Åsarna IK
1:31:25.548450
+8:22.50140
81.5p
10
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:31:53.551200
+8:49.52890
81.1p
11
D 21
Jenny Hansson
Åre Längdskidklubb
1:33:18.559770
+10:15.61460
80.0p
12
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:33:39.561840
+10:36.63530
79.7p
13
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
1:34:05.564480
+11:02.66170
79.3p
14
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:34:20.565950
+11:17.67640
79.1p
15
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:35:31.573080
+12:28.74770
78.2p
16
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
1:35:55.575480
+12:52.77170
77.9p
17
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:35:59.575840
+12:56.77530
77.8p
18
D 21
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
1:36:06.576530
+13:03.78220
77.7p
19
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
1:36:46.580520
+13:43.82210
77.2p
20
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:37:08.582730
+14:05.84420
77.0p
21
D 21
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
1:38:06.588550
+15:03.90240
76.2p
22
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
1:38:18.589760
+15:15.91450
76.1p
23
D 21
Nina Lintzen
Årsunda IF
1:39:20.595980
+16:17.97670
75.3p
24
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:40:01.600000
+16:57.101690
74.8p
25
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:40:06.600520
+17:03.102210
74.8p
26
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:40:30.602950
+17:27.104640
74.5p
27
D 21
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
1:41:19.607800
+18:15.109490
73.9p
28
D 21
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
1:42:47.616660
+19:44.118350
72.9p
29
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:44:04.624320
+21:01.126010
72.1p
30
D 21
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
1:45:42.634160
+22:39.135850
71.0p
31
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
31
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
31
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
34
D 21
Elin Mattsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Julia Jansson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
34
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-