Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
King of the Hill
2013-06-09
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2013
och
Västsvenska Ungdomsrullskidcupen 2013
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
17:35.105400
87.8p
2
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
17:39.105800
+4.300
87.4p
3
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
17:40.105900
+5.400
87.4p
4
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
18:05.108400
+30.2900
85.2p
5
H 21
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
18:14.109300
+39.3800
84.4p
6
H 40
Tobias Westman
IK Stern
18:17.109600
+42.4100
84.2p
7
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
18:25.110400
+50.4900
83.6p
8
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
18:32.111100
+57.5600
83.0p
9
H 20
Thomm Fahlen
Landsbro IF SK
18:33.111200
+58.5700
82.9p
10
H 20
Fredrik André
Årjängs IF
18:34.111300
+59.5800
82.8p
11
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
18:38.111700
+1:03.6200
82.5p
12
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
19:08.114700
+1:33.9200
80.2p
13
H 21
Karl Ohlander
IK Stern
19:09.114800
+1:34.9300
80.1p
14
H 21
Lars Ericsson
Målerås IF
19:12.115100
+1:37.9600
79.9p
14
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
19:12.115100
+1:37.9600
79.9p
16
H 20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
19:13.115200
+1:38.9700
79.8p
17
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
19:26.116500
+1:51.11000
78.9p
18
H 21
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
20:05.120400
+2:30.14900
76.2p
18
H 40
Marcus Thormé
OK Lindena
20:05.120400
+2:30.14900
76.2p
20
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
20:15.121400
+2:40.15900
75.5p
21
H 21
Per Löwendahl
IK Stern
20:23.122200
+2:48.16700
75.0p
22
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
20:41.124000
+3:06.18500
73.8p
23
H 20
David Thorell
IK Stern
20:44.124300
+3:09.18800
73.6p
24
H 40
Stefan Carlen
OK Landehof
20:46.124500
+3:11.19000
73.5p
25
H 21
Johan Kanto
IK Stern
20:56.125500
+3:21.20000
72.9p
26
H 40
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
20:58.125700
+3:23.20200
72.8p
27
H 21
Ivan Hedlund
IK Stern
20:59.125800
+3:24.20300
72.7p
27
D 21
Maria Nordström
Gävle SK
20:59.125800
+3:24.20300
72.7p
29
H 50
Adam Blomberg
IK Stern
21:01.126000
+3:26.20500
72.6p
30
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
21:30.128900
+3:55.23400
70.9p
31
H 50
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
21:54.131300
+4:19.25800
69.5p
32
H 50
Magnus Aasa
OK Kullingshof
22:09.132800
+4:34.27300
68.7p
33
H 40
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
22:10.132900
+4:35.27400
68.6p
34
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
22:13.133200
+4:38.27700
68.4p
35
H 40
Björn Olsson
SK Bore
22:21.134000
+4:46.28500
68.0p
36
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
22:27.134600
+4:52.29100
67.7p
37
H 20
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
22:31.135000
+4:56.29500
67.5p
38
H 21
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
22:35.135400
+5:00.29900
67.3p
39
H 40
Claes Olsson
Göteborgs SK
22:38.135700
+5:03.30200
67.1p
40
H 21
Fredrik Andersson
IK Stern
23:07.138600
+5:32.33100
65.6p
41
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
23:08.138700
+5:33.33200
65.6p
42
H 60
BO Tigerberg
Lidköpings VSK
23:12.139100
+5:37.33600
65.4p
43
H 50
Bengt-åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
23:31.141000
+5:56.35500
64.5p
44
H 20
Oskar Jensen Sondén
IF Ski Team Skåne
23:57.143600
+6:22.38100
63.2p
45
H 65
Göran Pettersson
Göteborgs SK
24:35.147400
+7:00.41900
61.5p
46
H 65
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
24:44.148300
+7:09.42800
61.1p
47
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
24:56.149500
+7:21.44000
60.6p
47
H 60
Yngve Alvén
Redvägs SK
24:56.149500
+7:21.44000
60.6p
49
D 20
Sofie Svensson
IK Hakarpspojkarna
25:01.150000
+7:26.44500
60.4p
50
H 40
Mats Jirebeck
IK Stern
25:06.150500
+7:31.45000
60.2p
51
H 50
Sören Skålberg
IK Stern
26:02.156100
+8:27.50600
57.9p
52
H 65
Claes-göran Claesson
OK Alehof
26:13.157200
+8:38.51700
57.5p
53
H 21
Erik Karlsson
Göteborgs SK
26:23.158200
+8:48.52700
57.1p
54
H 40
Tomas Kristendom
OK Alehof
26:47.160600
+9:12.55100
56.2p
55
H 40
Martin Bramsved
OK Landehof
27:12.163100
+9:37.57600
55.3p
56
H 16
Karl Hjalmarsson
IK Stern
28:33.171200
+10:58.65700
57
H 50
Kjell Torbensson
OK Alehof
28:51.173000
+11:16.67500
52.0p
58
D 16
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
28:52.173100
+11:17.67600
59
H 65
Kjell Carlgren
OK Alehof
29:21.176000
+11:46.70500
51.1p
60
H 60
Gunnar Schymberg
IK Stern
30:23.182200
+12:48.76700
49.3p
61
D 16
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
30:44.184300
+13:09.78800
62
H 14
Olle Westin
IK Stern
31:22.188100
+13:47.82600
63
H 12
Per Nordholm
Sävedalens AIK
32:08.192700
+14:33.87200
64
D 16
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
32:13.193200
+14:38.87700
65
H 12
Mårten Gedda
OK Landehof
34:09.204800
+16:34.99300
66
H 12
Harald Ekenberg
IK Stern
37:25.224400
+19:50.118900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)