Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2013-08-24
Deltävling i
Ski Team Sweden ROLL Cup 2013
<<< Alliansloppet Backrace
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 664[
1
2
]
48km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Aukland
Team Xtra Personel
1:41:22.608100
93.8p
2
H 21
Simen Oestensen
Team Xtra Personel
1:42:16.613500
+54.5300
92.7p
3
H 21
Morten Eide Pedersen
Lillehammer SK
1:42:17.613600
+55.5400
92.7p
4
H 21
Johan Kjølstad
Skogn IL
1:43:23.620200
+2:01.12000
91.4p
5
H 21
John Kristian Dahl
Strindheim IL
1:43:29.620800
+2:07.12600
91.3p
6
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:43:30.620900
+2:08.12700
91.3p
6
H 21
Jens Eriksson
Dala-floda IF
1:43:30.620900
+2:08.12700
91.3p
6
H 21
Sami Jauhojärvi
Snowproof Racing
1:43:30.620900
+2:08.12700
91.3p
9
H 21
Alexey Dvoskin
Team Vitargo
1:43:31.621000
+2:09.12800
91.2p
9
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:43:31.621000
+2:09.12800
91.2p
11
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:43:32.621100
+2:10.12900
91.2p
12
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:43:36.621500
+2:14.13300
91.2p
12
H 21
Jörgen Aukland
Team Xtra Personel
1:43:36.621500
+2:14.13300
91.2p
14
H 21
Toni Livers
Switzerland
1:43:39.621800
+2:17.13600
91.1p
15
H 21
Algo Karp
Team Vitargo
1:43:41.622000
+2:19.13800
91.1p
15
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:43:41.622000
+2:19.13800
91.1p
17
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
1:43:53.623200
+2:31.15000
90.8p
18
H 21
Ivar Bjørn Tveiten Myhre
Bjørn Myhre Sport
1:45:09.630800
+3:47.22600
89.4p
19
H 21
Bill Impola
SK Bore
1:45:57.635600
+4:35.27400
88.5p
19
H 21
Vassili Rotchev
Russian Federation
1:45:57.635600
+4:35.27400
88.5p
21
H 21
Sondre Turvoll Fossli
Hokksund IL
1:46:50.640900
+5:28.32700
87.6p
22
H 21
Andrey Tyuterev
Russian Federation
1:48:14.649300
+6:52.41100
86.1p
23
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:48:15.649400
+6:53.41200
86.1p
23
H 21
Daniel Johansson
IFK Umeå
1:48:15.649400
+6:53.41200
86.1p
23
H 21
Antti Lampinen
Snowproof Racing
1:48:15.649400
+6:53.41200
86.1p
23
H 21
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
1:48:15.649400
+6:53.41200
86.1p
27
H 21
Bruno Debertolis
Team Rossignol
1:48:16.649500
+6:54.41300
86.1p
27
H 21
Kuanysh Kambarbaev
Russian Marathon Team
1:48:16.649500
+6:54.41300
86.1p
27
H 21
Sergey Shiryaev
Shiryaev Russia
1:48:16.649500
+6:54.41300
86.1p
30
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
1:49:04.654300
+7:42.46100
85.3p
30
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:49:04.654300
+7:42.46100
85.3p
32
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:49:08.654700
+7:46.46500
85.2p
33
H 21
Ivan Pavlov
Team Vitargo
1:49:38.657700
+8:16.49500
84.7p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:50:00
34
H 21
Martti Himma
Sportclub Sparta
1:50:34.663300
+9:12.55100
83.8p
35
H 21
Thomas Gifstad
Oppegård IL
1:50:45.664400
+9:23.56200
83.6p
36
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:50:52.665100
+9:30.56900
83.5p
36
H 21
Ilya Mashkov
Russian Federation
1:50:52.665100
+9:30.56900
83.5p
38
H 21
Egor Sorin
Russian Federation
1:50:53.665200
+9:31.57000
83.5p
39
H 21
Anders Høst Mølmen
Team Xtra Personel
1:51:33.669200
+10:11.61000
82.9p
40
H 21
Alexander Artemyev
Team Vitargo
1:52:11.673000
+10:49.64800
82.3p
41
H 21
Stian Roti Svendby
Lyn Ski
1:52:12.673100
+10:50.64900
82.2p
41
H 21
Petr Novak
Czech Republic
1:52:12.673100
+10:50.64900
82.2p
41
H 21
Ivan Arteev
Russian Federation
1:52:12.673100
+10:50.64900
82.2p
44
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:52:15.673400
+10:53.65200
82.2p
45
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:52:16.673500
+10:54.65300
82.2p
46
H 21
Andre Mets
No Club
1:52:17.673600
+10:55.65400
82.2p
46
H 21
Vadim Nesterov
Russian Federation
1:52:17.673600
+10:55.65400
82.2p
48
H 21
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:52:18.673700
+10:56.65500
82.2p
49
H 21
Jiri Rocarek
Czech Republic
1:52:22.674100
+11:00.65900
82.1p
50
H 21
Martin Koukal
Snowproof Racing
1:53:23.680200
+12:01.72000
81.2p
50
H 21
Marcus Ruus
Gillberga SK
1:53:23.680200
+12:01.72000
81.2p
52
H 21 Motion
Oskar Svensson
Sweden J Team
1:53:29.680800
+12:07.72600
81.1p
52
H 21
Morten Soensteby
Rustad IL
1:53:29.680800
+12:07.72600
81.1p
54
H 21 Motion
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:53:35.681400
+12:13.73200
81.0p
55
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:53:36.681500
+12:14.73300
81.0p
56
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:53:37.681600
+12:15.73400
80.9p
56
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:53:37.681600
+12:15.73400
80.9p
58
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
1:53:38.681700
+12:16.73500
80.9p
59
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:53:39.681800
+12:17.73600
80.9p
60
H 21
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:53:41.682000
+12:19.73800
80.9p
60
H 21
Geir Strandbakke
Team Sport 1 Lillehammer
1:53:41.682000
+12:19.73800
80.9p
62
H 21
Manuel Hirner
Snowproof Racing
1:53:44.682300
+12:22.74100
80.8p
63
H 21
Per-gunnar Mustad
Langesund Tri Hauken
1:53:46.682500
+12:24.74300
80.8p
64
D 21
Katja Visnar
Slovakia
1:53:47.682600
+12:25.74400
80.8p
65
H 21
Fredrik Andrée
Bengtsfors Bois
1:54:21.686000
+12:59.77800
80.3p
66
H 21
Gjermund Steinsland
Vindbjart IL
1:54:32.687100
+13:10.78900
80.1p
67
H 21
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
1:54:36.687500
+13:14.79300
80.1p
68
H 21
Miroslav Rypl
Czech Republic
1:54:44.688300
+13:22.80100
79.9p
69
H 21
Anders Sörensson
Tanums IF
1:55:00.689900
+13:38.81700
79.7p
70
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
1:55:10.690900
+13:48.82700
79.6p
71
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
1:55:35.693400
+14:13.85200
79.2p
72
H 21
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:57:07.702600
+15:45.94400
77.9p
73
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
1:57:13.703200
+15:51.95000
77.8p
74
H 21 Motion
Axel Ekstroem
Sweden J Team
1:57:17.703600
+15:55.95400
77.8p
75
H 21 Motion
Pontus Hermansson
IK Stern
1:57:18.703700
+15:56.95500
77.7p
75
H 21
Kristian Santiago Ankersen
Oseberg Skilag
1:57:18.703700
+15:56.95500
77.7p
75
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:57:18.703700
+15:56.95500
77.7p
78
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
1:57:20.703900
+15:58.95700
77.7p
79
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:57:42.706100
+16:20.97900
77.4p
80
H 21 Motion
Marcus Fredriksson
Sweden J Team
1:57:55.707400
+16:33.99200
77.2p
81
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
1:58:06.708500
+16:44.100300
77.1p
81
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:58:06.708500
+16:44.100300
77.1p
83
H 21
Jan Erlend Innselset
Peab Fritid
1:58:07.708600
+16:45.100400
77.1p
84
H 21
Jan Krska
Czech Republic
1:58:19.709800
+16:57.101600
76.9p
85
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
1:58:21.710000
+16:59.101800
76.9p
86
H 21
Erik Nygren
Agnäs IK
1:58:24.710300
+17:02.102100
76.8p
86
H 21
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
1:58:24.710300
+17:02.102100
76.8p
88
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:58:32.711100
+17:10.102900
76.7p
89
H 21
Harald Fladseth
Toppidrettsveke
1:58:39.711800
+17:17.103600
76.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:59:00
90
H 21 Motion
Viktor Thorn
Sweden J Team
1:59:00.713900
+17:38.105700
76.4p
91
D 21
Natalia Zernova
Team s
1:59:07.714600
+17:45.106400
76.3p
92
H 21
Steffen Säterhagen Paulsen
Magnor Ul
1:59:09.714800
+17:47.106600
76.2p
93
H 21
Vladimir Fetisov
Stary Oskol
1:59:10.714900
+17:48.106700
76.2p
94
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:59:28.716700
+18:06.108500
76.0p
95
H 21
Erik Ohlström
IK Rex
1:59:29.716800
+18:07.108600
76.0p
95
H 21
Erling Lefsaker
Andebu IL
1:59:29.716800
+18:07.108600
76.0p
97
H 21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:59:31.717000
+18:09.108800
75.9p
98
D 21
Seraina Boner
Team Coop
1:59:32.717100
+18:10.108900
75.9p
99
H 21
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:00:11.721000
+18:49.112800
75.4p
100
H 21
Jens Carlevi
Vattenfall IF Älvkarleby
2:00:25.722400
+19:03.114200
75.2p
101
H 21
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:00:33.723200
+19:11.115000
75.1p
102
H 21
Martin Melin
OK Kullingshof
2:00:35.723400
+19:13.115200
75.1p
103
H 21
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:00:38.723700
+19:16.115500
75.1p
104
H 21
Erlend Gjestrud
Brynehein Stakerlag
2:00:40.723900
+19:18.115700
75.0p
105
H 21
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:00:41.724000
+19:19.115800
75.0p
106
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:47.724600
+19:25.116400
74.9p
107
D 21
Laila Kveli
Team Xtra Personel
2:00:48.724700
+19:26.116500
74.9p
107
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
2:00:48.724700
+19:26.116500
74.9p
109
H 21
Christian Westgaard
Rustad IL
2:01:06.726500
+19:44.118300
74.7p
109
H 21
Vaclav Sedlacek
Czech Republic
2:01:06.726500
+19:44.118300
74.7p
111
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
2:02:03.732200
+20:41.124000
74.0p
112
H 21
Adam Blomberg
IK Stern
2:02:04.732300
+20:42.124100
74.0p
113
H 21
Henrik Landström
Säffle SK
2:02:07.732600
+20:45.124400
73.9p
114
H 21
Daniel Netz
Göteborgs Slalomklubb
2:02:13.733200
+20:51.125000
73.8p
115
D 21
Kathrine Rolsted Harsem
Varden Il,
2:02:26.734500
+21:04.126300
73.7p
116
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
2:02:36.735500
+21:14.127300
73.6p
117
H 21
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:02:51.737000
+21:29.128800
73.4p
118
H 21
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:03:19.739800
+21:57.131600
73.0p
119
H 21
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:03:32.741100
+22:10.132900
72.9p
120
H 21
Marcus Johansson
IK Stern
2:03:42.742100
+22:20.133900
72.7p
121
H 21
Rasmus AX
Boxholm-ekeby SK
2:03:54.743300
+22:32.135100
72.6p
122
D 21
Tatjana Jambaeva
Team s
2:03:56.743500
+22:34.135300
72.6p
123
H 21
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
2:03:57.743600
+22:35.135400
72.6p
124
H 21
Oleg Chernov
Stary Oskol
2:04:08.744700
+22:46.136500
72.4p
125
H 21
Patrik Sonehag
IK Stern
2:04:15.745400
+22:53.137200
72.4p
126
H 21
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:04:25.746400
+23:03.138200
72.2p
127
D 21
Solfrid Braathen
Norway
2:04:30.746900
+23:08.138700
72.2p
128
H 21
Anders Buskqvist
IK Stern
2:04:35.747400
+23:13.139200
72.1p
129
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
2:05:13.751200
+23:51.143000
71.7p
130
H 21
Henrik Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:05:16.751500
+23:54.143300
71.6p
131
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:05:17.751600
+23:55.143400
71.6p
132
D 21
Emelie Larsson
Finnskoga IF
2:05:19.751800
+23:57.143600
71.6p
133
H 21
Terje Engen
Team Swenor
2:05:35.753400
+24:13.145200
71.4p
134
H 21
Namnlös
No Club
2:05:36.753500
+24:14.145300
71.4p
135
D 21
Stephanie Santer
Snowproof Racing
2:05:37.753600
+24:15.145400
71.4p
136
H 21
Øystein Rodem
Driv Trening AS
2:05:46.754500
+24:24.146300
71.3p
137
H 21
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
2:06:01.756000
+24:39.147800
71.1p
138
H 21
Jan Mattsson
Vassunda IF
2:06:18.757700
+24:56.149500
70.9p
139
H 21
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
2:06:51.761000
+25:29.152800
70.5p
140
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:07:09.762800
+25:47.154600
70.3p
140
H 21
Fredrik Egriell
SK Glädjen Göteborg
2:07:09.762800
+25:47.154600
70.3p
142
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:07:10.762900
+25:48.154700
70.3p
143
H 21
Thomas Steurer
Austria
2:07:11.763000
+25:49.154800
70.3p
144
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:07:12.763100
+25:50.154900
70.3p
144
D 21
Tatjana Mannima
Team s
2:07:12.763100
+25:50.154900
70.3p
146
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:07:13.763200
+25:51.155000
70.3p
147
H 21
Tore Glomnes
Team Pay
2:07:14.763300
+25:52.155100
70.3p
148
H 21
Markus Johansson
Rydboholms SK
2:07:15.763400
+25:53.155200
70.2p
149
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:07:19.763800
+25:57.155600
70.2p
150
H 21
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:07:27.764600
+26:05.156400
70.1p
151
H 21
Morten Bergesen
Team Skigo
2:07:29.764800
+26:07.156600
70.1p
151
D 21
Maja Dalquist
Domnarvets GOIF
2:07:29.764800
+26:07.156600
70.1p
153
H 21
Anders Johansson
OK Kroppefjäll
2:07:35.765400
+26:13.157200
70.0p
153
H 21
Erik von Essen
Ulricehamns IF
2:07:35.765400
+26:13.157200
70.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:08:00
155
H 21
Jan Johansson
Uddevalla IS
2:08:13.769200
+26:51.161000
69.6p
156
H 21
Carl Bergsten
Åre Längdskidklubb
2:08:16.769500
+26:54.161300
69.6p
157
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:08:25.770400
+27:03.162200
69.5p
157
H 21
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:08:25.770400
+27:03.162200
69.5p
159
H 21
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:08:39.771800
+27:17.163600
69.3p
160
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:08:40.771900
+27:18.163700
69.3p
161
H 21
Emil Folkesson
Enklare Sport SK
2:08:53.773200
+27:31.165000
69.1p
162
H 21
Henrik Pay
Team Pay
2:09:10.774900
+27:48.166700
69.0p
163
H 21
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:09:11.775000
+27:49.166800
69.0p
164
H 21
Owe Holmstrand
Finnskogarnas SK
2:09:22.776100
+28:00.167900
68.8p
165
D 21
Rahel Imoberdorf
SAS
2:09:29.776800
+28:07.168600
68.8p
166
H 21
Marco Crestani
Alpini Italia Team
2:09:30.776900
+28:08.168700
68.7p
167
H 21
Thomas Gundersen
Team Pay
2:09:31.777000
+28:09.168800
68.7p
168
H 21
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
2:09:33.777200
+28:11.169000
68.7p
168
H 21
Odd Pedersen
Hytteplan Sport Norge
2:09:33.777200
+28:11.169000
68.7p
170
H 21
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:09:38.777700
+28:16.169500
68.7p
171
H 21
Stefan Carlen
OK Landehof
2:09:45.778400
+28:23.170200
68.6p
172
D 21
Susanne Nyström
Laisvalls SK
2:09:53.779200
+28:31.171000
68.5p
173
H 21
Erik Wold
Föreningen IKJ Haninge
2:09:59.779800
+28:37.171600
68.4p
174
H 21 Motion
Oskar Brandt
Grava SK
2:10:12.781100
+28:50.172900
68.3p
175
H 21
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:10:24.782300
+29:02.174100
68.2p
176
H 21
Bård Kloster
Team Ryfylke
2:11:10.786900
+29:48.178700
67.7p
177
H 21
Øyvind Lund Aker
Gjerdrum IL
2:11:11.787000
+29:49.178800
67.7p
178
H 21
Leif Eklund
IF Hagen SK
2:11:12.787100
+29:50.178900
67.7p
179
H 21
Stefan Larsson
Magra IS
2:11:21.788000
+29:59.179800
67.6p
180
H 21 Motion
Anton Persson
SK Bore
2:11:33.789200
+30:11.181000
67.4p
181
H 21
Thomas Wollentz
Halmstad Garnisons IF
2:11:35.789400
+30:13.181200
67.4p
181
H 21
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:11:35.789400
+30:13.181200
67.4p
183
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
2:11:39.789800
+30:17.181600
67.4p
184
H 21
Anders Greff
Team Pay
2:11:40.789900
+30:18.181700
67.4p
185
H 21
Jonas Strandell
Axa SC
2:11:41.790000
+30:19.181800
67.3p
185
H 21
Nils Christian Green
Team Xtra Personel
2:11:41.790000
+30:19.181800
67.3p
185
H 21
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
2:11:41.790000
+30:19.181800
67.3p
188
H 21
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:11:42.790100
+30:20.181900
67.3p
189
H 21
Peter Eich
Tyskland
2:11:46.790500
+30:24.182300
67.3p
190
H 21 Motion
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:11:49.790800
+30:27.182600
67.3p
191
H 21
Michel Johansson
IK Stern
2:12:02.792100
+30:40.183900
67.1p
192
H 21
Otto Linderborg
Symposion
2:12:16.793500
+30:54.185300
67.0p
193
D 21
Jessica Muller
Xc-ski.de Skimarathonteam
2:12:18.793700
+30:56.185500
67.0p
194
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:12:51.797000
+31:29.188800
66.6p
195
H 21
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:13:12.799100
+31:50.190900
66.4p
196
H 21
Magnus Nygren
Axa SC
2:13:49.802800
+32:27.194600
66.0p
197
H 21
Henrik Johansson-kask
OK Kroppefjäll
2:13:55.803400
+32:33.195200
66.0p
198
D 21
Jonna Sundling
IFK Umeå SK
2:13:58.803700
+32:36.195500
65.9p
199
H 21
Patrik Ingesson
Team Sportia Uppsala
2:14:01.804000
+32:39.195800
65.9p
200
H 21
Jan Erik Pettersson
Säffle SK
2:14:03.804200
+32:41.196000
65.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:14:10.804900
+32:48.196700
65.8p
202
H 21
Roger Gustavsson
Magra IS
2:14:16.805500
+32:54.197300
65.8p
203
H 21
Patrik Petersson
Dalstorps IF
2:14:18.805700
+32:56.197500
65.7p
204
H 21
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:14:19.805800
+32:57.197600
65.7p
205
H 21
Thorgeir Anundsen
Team Ryfylke
2:14:25.806400
+33:03.198200
65.7p
206
D 21 Motion
Moa Molander Kristiansen
Sweden J Team
2:14:31.807000
+33:09.198800
65.6p
207
H 21
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:14:33.807200
+33:11.199000
65.6p
208
H 21
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
2:14:35.807400
+33:13.199200
65.6p
209
H 21
Morten E Lund
Hamar SK
2:14:36.807500
+33:14.199300
65.6p
210
H 21
Birger Edvinsson
Hybo AIK
2:14:38.807700
+33:16.199500
65.6p
211
H 21
Jan Johansson
Länsförsäkringar Älvsborg
2:14:40.807900
+33:18.199700
65.5p
212
H 21
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
2:14:46.808500
+33:24.200300
65.5p
213
H 21
Tony Norling
IK Stern
2:14:56.809500
+33:34.201300
65.4p
214
H 21
Björn Petersson
Göteborgs Polismäns IF
2:15:01.810000
+33:39.201800
65.3p
215
H 21
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:15:42.814100
+34:20.205900
64.9p
216
H 21
David Thorell
IK Stern
2:15:43.814200
+34:21.206000
64.9p
217
D 21
Adela Boudikova
Czech Republic
2:16:23.818200
+35:01.210000
64.5p
217
H 21
Jan Kríž
Czech Republic
2:16:23.818200
+35:01.210000
64.5p
219
H 21
Viktor Eriksson
Malungs IF
2:16:25.818400
+35:03.210200
64.5p
220
H 21
Kjetil Mathisen
Brynehein Stakerlag
2:16:33.819200
+35:11.211000
64.4p
221
H 21
Morten Tronböl
Magnor Ul
2:16:35.819400
+35:13.211200
64.4p
222
D 21
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
2:16:58.821700
+35:36.213500
64.2p
223
H 21
Markus Himma
Tartu Skiclub
2:16:59.821800
+35:37.213600
64.2p
223
H 21
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:16:59.821800
+35:37.213600
64.2p
225
H 21
Jan Benak
Czech Republic
2:17:02.822100
+35:40.213900
64.2p
226
H 21
BO Tigerberg
Lidköpings VSK
2:17:12.823100
+35:50.214900
64.1p
227
H 21
Jørgen Steen
Team Pay
2:17:26.824500
+36:04.216300
63.9p
228
H 21
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
2:17:36.825500
+36:14.217300
63.8p
229
H 21
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:17:44.826300
+36:22.218100
63.8p
230
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
2:17:48.826700
+36:26.218500
63.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:18:00
231
H 21
Lars-göran Järelöv
Alliansloppets SK
2:18:11.829000
+36:49.220800
63.5p
232
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:18:14.829300
+36:52.221100
63.5p
233
H 21
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:18:25.830400
+37:03.222200
63.4p
234
H 21
Lars-erik Larsson
Ryda SK
2:18:33.831200
+37:11.223000
63.3p
235
H 21
Gert Olsen
Holte Ski
2:18:47.832600
+37:25.224400
63.2p
236
H 21
Fredrik Almqvist
Länsförsäkringar IF
2:18:56.833500
+37:34.225300
63.1p
237
H 21
Pavel Jirasek
Czech Republic
2:19:09.834800
+37:47.226600
63.0p
238
H 21
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:19:41.838000
+38:19.229800
62.7p
239
H 21
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:20:02.840100
+38:40.231900
62.5p
240
H 21
John Einar Tørklep
Dnb
2:20:03.840200
+38:41.232000
62.5p
240
H 21
Martin Various
Czech Republic
2:20:03.840200
+38:41.232000
62.5p
242
H 21
Johan Månflod
Storvreta IK
2:20:06.840500
+38:44.232300
62.5p
242
H 21
Mikael Corbé
Borås GIF
2:20:06.840500
+38:44.232300
62.5p
242
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:20:06.840500
+38:44.232300
62.5p
245
H 21
Richard Hansson
Skillingaryds FK
2:20:07.840600
+38:45.232400
62.5p
245
H 21
Claes Hjertman
Sas-Klubben
2:20:07.840600
+38:45.232400
62.5p
247
H 21
Torstein Brox
Broxtrening.no
2:20:08.840700
+38:46.232500
62.4p
248
H 21
Arve Lid
Team Fjelluft
2:20:09.840800
+38:47.232600
62.4p
249
H 21
Henrik Hammelsø
Danmark
2:20:11.841000
+38:49.232800
62.4p
250
H 21
Yngve Alven
Redvägs SK
2:20:12.841100
+38:50.232900
62.4p
251
H 21
Anders Soovik
Alliansloppets SK
2:20:17.841600
+38:55.233400
62.4p
252
H 21
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:20:22.842100
+39:00.233900
62.3p
253
H 21
Frode Myrmel
Spydeberg IL
2:20:26.842500
+39:04.234300
62.3p
254
H 21
Sören Skålberg
IK Stern
2:20:28.842700
+39:06.234500
62.3p
255
H 21
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:20:31.843000
+39:09.234800
62.2p
256
H 21
Jonas Bülow
Jönköpings OK
2:20:32.843100
+39:10.234900
62.2p
256
H 21
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:20:32.843100
+39:10.234900
62.2p
258
H 21
Martin Cleve
Brattås CK
2:20:33.843200
+39:11.235000
62.2p
259
H 21
Martin Clément
København SK
2:20:35.843400
+39:13.235200
62.2p
260
H 21 Motion
Martin Johansson
Linköpings SK
2:20:38.843700
+39:16.235500
62.2p
261
H 21
Eddy Lidström
OK Landehof
2:20:46.844500
+39:24.236300
62.1p
262
H 21
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:21:06.846500
+39:44.238300
61.9p
263
H 21 Motion
Peter Norin
Nacka Värmdö SK
2:21:11.847000
+39:49.238800
61.9p
264
H 21
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:21:20.847900
+39:58.239700
61.8p
265
H 21
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:21:21.848000
+39:59.239800
61.8p
266
H 21
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:21:38.849700
+40:16.241500
61.6p
267
H 21
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
2:21:40.849900
+40:18.241700
61.6p
267
H 21
Ladislav Knapek
Czech Republic
2:21:40.849900
+40:18.241700
61.6p
269
H 21
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
2:21:42.850100
+40:20.241900
61.6p
270
H 21
Fredrik Liljesäter
Länsförsäkringar IF
2:21:53.851200
+40:31.243000
61.5p
271
H 21
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:21:56.851500
+40:34.243300
61.5p
272
H 21
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:21:59.851800
+40:37.243600
61.5p
273
H 21
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
2:22:06.852500
+40:44.244300
61.4p
274
H 21
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:22:09.852800
+40:47.244600
61.4p
275
H 21
Robert Johansson
Främmestads IK
2:22:17.853600
+40:55.245400
61.3p
276
H 21
Christer Hördell
Föreningen IKJ Haninge
2:22:22.854100
+41:00.245900
61.3p
277
H 21
Håvard Nyhus
Granli IL
2:22:23.854200
+41:01.246000
61.3p
278
H 21
Daniel Drottz
Högsäters GF
2:22:24.854300
+41:02.246100
61.2p
279
H 21
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
2:22:29.854800
+41:07.246600
61.2p
280
D 21
Catharina Ramhult
Borås SK
2:22:31.855000
+41:09.246800
61.2p
281
H 21
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
2:22:34.855300
+41:12.247100
61.2p
282
H 21
Hasse Andersson
Bollnäs BK
2:22:40.855900
+41:18.247700
61.1p
283
H 21
Lars Jonasson
Uddevalla IS
2:22:47.856600
+41:25.248400
61.0p
284
D 21 Motion
Sanne Jørgensen
København SK
2:23:11.859000
+41:49.250800
60.8p
284
H 21
Magnus Persson
Bottnaryd IF
2:23:11.859000
+41:49.250800
60.8p
286
H 21
Per Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:23:15.859400
+41:53.251200
60.8p
287
H 21
Johan Fornander
IK Rex
2:23:25.860400
+42:03.252200
60.7p
288
H 21
Rune Dahl Mortensen
København SK
2:23:27.860600
+42:05.252400
60.7p
289
H 21
Inge Odqvist
Borås SK
2:23:29.860800
+42:07.252600
60.7p
290
H 21
Lars Olsson
Hestra IF
2:23:49.862800
+42:27.254600
60.5p
291
H 21
Peter Ravn Brinck
København SK
2:23:56.863500
+42:34.255300
60.5p
292
H 21
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
2:24:12.865100
+42:50.256900
60.3p
293
H 21
Niclas Olausson
Dala XC Ski Team
2:24:13.865200
+42:51.257000
60.3p
294
H 21 Motion
Finn Jørgensen
København SK
2:24:21.866000
+42:59.257800
60.3p
295
H 21
Joel Lager
Garphyttans IF
2:24:34.867300
+43:12.259100
60.1p
296
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
2:24:35.867400
+43:13.259200
60.1p
297
H 21
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
2:24:38.867700
+43:16.259500
60.1p
298
H 21
Anders Wadman
Arvika IS
2:24:39.867800
+43:17.259600
60.1p
299
H 21
Anders Smevold
Skultuna IS
2:24:40.867900
+43:18.259700
60.1p
300
H 21
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
2:24:47.868600
+43:25.260400
60.0p
301
H 21
Erik Jonsson
Hestra IF
2:24:59.869800
+43:37.261600
59.9p
302
D 21
Sofie Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:25:28.872700
+44:06.264500
59.7p
303
H 21
Jonas Fogelberg
Sisu Forshaga SK
2:25:29.872800
+44:07.264600
59.7p
304
H 21 Motion
Anders Dahl
Axa SC
2:25:44.874300
+44:22.266100
59.6p
305
H 21
Peter Tall
IF Ski Team Skåne
2:25:54.875300
+44:32.267100
59.5p
306
H 21
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:26:07.876600
+44:45.268400
59.4p
307
H 21
Rikard Nedar
Gkn Aerospace FF
2:26:09.876800
+44:47.268600
59.4p
308
H 21
John Johannesen Moss
Moss SK
2:26:29.878800
+45:07.270600
59.2p
309
D 21
Tille Marie Breda
Team Skigo
2:26:49.880800
+45:27.272600
59.0p
310
H 21
Jonas Karlsson
IK Stern
2:27:03.882200
+45:41.274000
58.9p
311
H 21
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:27:04.882300
+45:42.274100
58.9p
312
H 21
Marcus Stoor
Axa SC
2:27:19.883800
+45:57.275600
58.8p
313
H 21
Björn Tunander
Hällefors SK
2:27:53.887200
+46:31.279000
58.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:28:00
314
H 21 Motion
Thomas Arnesson
IK Hakarpspojkarna
2:28:04.888300
+46:42.280100
58.4p
315
H 21
Lars Karlsen
Holte Ski
2:28:13.889200
+46:51.281000
58.4p
316
H 21
Andreas Danielsson
IFK Västerås SK
2:28:16.889500
+46:54.281300
58.4p
317
H 21
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:28:22.890100
+47:00.281900
58.3p
318
H 21
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:28:30.890900
+47:08.282700
58.2p
319
H 21
Henrik Sahlström
Främmestads IK
2:28:34.891300
+47:12.283100
58.2p
320
H 21
Johan Gustafsson
Magra IS
2:28:45.892400
+47:23.284200
58.1p
321
H 21 Motion
Stefan Elfström
No Club
2:28:48.892700
+47:26.284500
58.1p
322
H 21
Marcus Kartberg
Hindås SK
2:28:49.892800
+47:27.284600
58.1p
322
H 21
Assar Dahlin
IK Stern
2:28:49.892800
+47:27.284600
58.1p
324
H 21
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:29:05.894400
+47:43.286200
58.0p
325
H 21
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:29:28.896700
+48:06.288500
57.8p
326
H 21 Motion
Magnus Forsberg
IFK Österbymo
2:29:30.896900
+48:08.288700
57.8p
327
H 21
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:29:32.897100
+48:10.288900
57.8p
328
H 21
Kristoffer Jidetoft
Trollhättans SOK
2:29:46.898500
+48:24.290300
57.7p
329
H 21 Motion
Andreas Holgersson
No Club
2:29:48.898700
+48:26.290500
57.6p
330
H 21
Are Fjerdingstad
Team Pay
2:30:01.900000
+48:39.291800
57.5p
331
H 21
Martin Eriksson
Axa SC
2:30:12.901100
+48:50.292900
57.5p
332
H 21
Gunnar Holmberg
Alliansloppets SK
2:30:15.901400
+48:53.293200
57.4p
333
H 21 Motion
Magnus Videll
Länsförsäkringar Älvsborg
2:30:16.901500
+48:54.293300
57.4p
333
H 21
Tommy Skiöld
OK Gipen
2:30:16.901500
+48:54.293300
57.4p
335
H 21
Jesper Bengtsson
Simlångsdalens IF
2:30:21.902000
+48:59.293800
57.4p
336
H 21
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:30:29.902800
+49:07.294600
57.3p
337
H 21
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:30:32.903100
+49:10.294900
57.3p
338
H 21
Mattias Brolin
Magra IS
2:31:21.908000
+49:59.299800
56.9p
339
H 21
Per Lagerström
IFK Västerås SK
2:31:31.909000
+50:09.300800
56.9p
340
H 21
Zdenek Stuchlik
Czech Republic
2:31:43.910200
+50:21.302000
56.8p
341
H 21
Thomas Lowén
Vreta Skid o Mk
2:31:52.911100
+50:30.302900
56.7p
342
H 21
Pär Sundqvist
Bollnäs BK
2:32:00.911900
+50:38.303700
56.6p
343
H 21 Motion
Nils Ipsen
Göteborg
2:32:09.912800
+50:47.304600
56.6p
344
H 21
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
2:32:15.913400
+50:53.305200
56.5p
345
H 21
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:32:21.914000
+50:59.305800
56.5p
346
H 21
Jon Holmberg
Axa SC
2:32:27.914600
+51:05.306400
56.4p
347
D 21
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:32:51.917000
+51:29.308800
56.3p
348
H 21
Lennart Bernström
Team Sportia
2:33:17.919600
+51:55.311400
56.1p
349
H 21
Kim Storvoll
Alliansloppets SK
2:33:37.921600
+52:15.313400
55.9p
350
H 21 Motion
Håkan Harrysson
Koppartrans IF
2:33:46.922500
+52:24.314300
55.9p
351
H 21
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:33:48.922700
+52:26.314500
55.9p
352
H 21
Ingemar Andersson
Göteborgs Hamns IF
2:33:57.923600
+52:35.315400
55.8p
353
H 21
Magnus Wall
Trollhättan HC
2:34:06.924500
+52:44.316300
55.7p
354
H 21
Mats Jirebeck
IK Stern
2:34:08.924700
+52:46.316500
55.7p
355
H 21
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:34:13.925200
+52:51.317000
55.7p
356
H 21
Anders Holmberg
Ccc1000
2:34:17.925600
+52:55.317400
55.7p
357
H 21 Motion
Erik Van Der Meiden
Bottnaryd IF
2:34:23.926200
+53:01.318000
55.6p
358
H 21
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:34:56.929500
+53:34.321300
55.4p
359
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
2:35:04.930300
+53:42.322100
55.3p
360
H 21
Otto Strandvig
Holte Ski
2:35:11.931000
+53:49.322800
55.3p
361
H 21 Motion
Per Åkeflo
Axa SC
2:35:15.931400
+53:53.323200
55.2p
362
H 21
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:35:20.931900
+53:58.323700
55.2p
363
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:35:28.932700
+54:06.324500
55.2p
364
H 21 Motion
Magnus Johansson
Axa SC
2:35:30.932900
+54:08.324700
55.1p
365
H 21
Gunnar Lefsaker
Barkåker IF
2:35:42.934100
+54:20.325900
55.1p
366
H 21
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
2:36:00.935900
+54:38.327700
54.9p
367
H 21
Torbjörn Stolpe
Alliansloppets SK
2:36:11.937000
+54:49.328800
54.9p
368
D 21 Motion
Martina Himma
Tartu Skiclub
2:36:14.937300
+54:52.329100
54.8p
369
H 21 Motion
Claes Westberg
Stennäsets IF
2:36:15.937400
+54:53.329200
54.8p
370
H 21
Oskar Björk
Alliansloppets SK
2:36:27.938600
+55:05.330400
54.7p
371
H 21
Hans Tjäder
Kungälv
2:36:33.939200
+55:11.331000
54.7p
372
H 21
Kim Larsen
København SK
2:36:39.939800
+55:17.331600
54.7p
373
H 21
Per Videsäter
SK Glädjen Göteborg
2:36:45.940400
+55:23.332200
54.6p
374
D 21
Sanna Eriksson
Sya SK
2:36:58.941700
+55:36.333500
54.5p
374
H 21
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:36:58.941700
+55:36.333500
54.5p
376
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:37:03.942200
+55:41.334000
54.5p
377
H 21
Klaus Jungbluth
Team Pay
2:37:43.946200
+56:21.338000
54.2p
378
H 21
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
2:37:58.947700
+56:36.339500
54.1p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:38:00
379
H 21 Motion
Anders Holmedahl
Trollhättans SOK
2:38:05.948400
+56:43.340200
54.1p
380
H 21
Öyvind Berggren
Nmk Skilaus
2:38:16.949500
+56:54.341300
54.0p
381
H 21
Bengt Norberg
Göteborgs Hamns IF
2:38:34.951300
+57:12.343100
53.9p
382
H 21
Anders Fogelberg
Team Flexqube
2:39:15.955400
+57:53.347200
53.6p
383
H 21
Joakim Berglund
Gkn Aerospace FF
2:39:58.959700
+58:36.351500
53.3p
384
H 21 Motion
Staffan Ahlandsberg
Orsa SK
2:40:14.961300
+58:52.353100
53.2p
385
H 21 Motion
Magnus Hedlund
Axa SC
2:40:23.962200
+59:01.354000
53.2p
386
H 21 Motion
Johan Jes Sundberg
Multisport
2:40:33.963200
+59:11.355000
53.1p
387
H 21 Motion
Torbjørn Larsen
Tfl
2:40:48.964700
+59:26.356500
53.0p
388
H 21 Motion
Markus Ockborn
Granbergsdals IF
2:40:54.965300
+59:32.357100
53.0p
389
H 21 Motion
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:40:59.965800
+59:37.357600
52.9p
390
H 21 Motion
Måns Hilling
IK Stern
2:41:11.967000
+59:49.358800
52.9p
391
D 21
Emma Jonsson
Team Sportia
2:41:16.967500
+59:54.359300
52.8p
392
H 21
Jan-Olof Jansson
Trollhättans SOK
2:41:35.969400
+1:00:13.361200
52.7p
393
H 21
Jonas Wakeus
IK Stern
2:41:38.969700
+1:00:16.361500
52.7p
394
H 21 Motion
Mikael Frendberg
SK Granan
2:41:51.971000
+1:00:29.362800
52.6p
395
H 21
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:42:00.971900
+1:00:38.363700
52.5p
396
H 21
Antonio Massimo Musetti Carrara
Italy
2:42:22.974100
+1:01:00.365900
52.4p
397
H 21
Thorstein Hymer
Alliansloppets SK
2:42:28.974700
+1:01:06.366500
52.4p
398
H 21 Motion
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
2:43:00.977900
+1:01:38.369700
52.2p
399
H 21
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:43:08.978700
+1:01:46.370500
52.1p
400
H 21
Peter Wendlemyr
Karlslunds IF SF
2:43:48.982700
+1:02:26.374500
51.9p
401
H 21
Lukas Gustavsson
Alvesta SOK
2:44:02.984100
+1:02:40.375900
51.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Odd Löfvendahl
IK Stern
2:44:17.985600
+1:02:55.377400
51.7p
403
H 21
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:44:20.985900
+1:02:58.377700
51.7p
404
H 21
Oskar Stömne
Lugi SK
2:44:34.987300
+1:03:12.379100
51.6p
405
H 21 Motion
Fredric Killén
Vänersborgs SK
2:44:37.987600
+1:03:15.379400
51.6p
406
D 21
Johanna Karoline Åkerlund
Follafoss IL
2:45:03.990200
+1:03:41.382000
51.4p
407
H 21 Motion
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:45:12.991100
+1:03:50.382900
51.3p
408
H 21 Motion
Biarne Kullander
Länsförsäkringar IF
2:45:24.992300
+1:04:02.384100
51.3p
409
H 21 Motion
Per Demelid
Axa SC
2:45:35.993400
+1:04:13.385200
51.2p
410
H 21 Motion
Olivier Leclercq
Axa SC
2:45:38.993700
+1:04:16.385500
51.2p
411
H 21
Christer Holm
Axa SC
2:45:47.994600
+1:04:25.386400
51.1p
412
D 21
Malin Svensson
IK Vista
2:45:58.995700
+1:04:36.387500
51.1p
413
H 21
Patrick Friestad
IF Ski Team Skåne
2:46:07.996600
+1:04:45.388400
51.0p
414
H 21 Motion
Johnny Thorslund
Teamsportia Uppsala
2:46:39.999800
+1:05:17.391600
50.8p
415
H 21 Motion
Torgny Billevik
IK Nocout.se
2:46:40.999900
+1:05:18.391700
50.8p
416
H 21 Motion
Nils-einar Stenmyren
Team Amateur
2:46:49.1000800
+1:05:27.392600
50.8p
417
H 21 Motion
Stefan Djurström
Upplands-ekeby IF
2:46:56.1001500
+1:05:34.393300
50.7p
418
H 21 Motion
Jonas Björk
Länsförsäkringar Älvsborg
2:47:05.1002400
+1:05:43.394200
50.7p
419
H 21 Motion
Robert Brundin
Kumla SF
2:47:06.1002500
+1:05:44.394300
50.7p
420
H 21
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
2:47:10.1002900
+1:05:48.394700
50.6p
421
H 21
Henrik Ärlig
No Club
2:47:21.1004000
+1:05:59.395800
50.6p
422
H 21
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:47:30.1004900
+1:06:08.396700
50.5p
423
D 21 Motion
Emma Green
Långshyttans AIK SK
2:47:57.1007600
+1:06:35.399400
50.4p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:48:00
424
H 21
Håkan Ferdinandsson
Brattås CK
2:48:17.1009600
+1:06:55.401400
50.2p
425
H 21 Motion
Peter Jäderström
OK Linné
2:48:30.1010900
+1:07:08.402700
50.2p
426
H 21
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:48:50.1012900
+1:07:28.404700
50.1p
427
H 21
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:49:19.1015800
+1:07:57.407600
49.9p
428
H 21 Motion
Billy Nicklasson
OK Norrvirdarna
2:49:54.1019300
+1:08:32.411100
49.7p
428
H 21 Motion
Oskar Röed
Kexholms SK
2:49:54.1019300
+1:08:32.411100
49.7p
430
H 21
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
2:50:04.1020300
+1:08:42.412100
49.6p
431
H 21 Motion
Niklas Lagersson
No Club
2:50:07.1020600
+1:08:45.412400
49.6p
432
D 21
Karin Laurik
Estonia
2:51:06.1026500
+1:09:44.418300
49.3p
433
H 21
Niclas Peterson
SK Glädjen Göteborg
2:51:08.1026700
+1:09:46.418500
49.3p
434
H 21
Peter Lindberg
SK Glädjen Göteborg
2:51:09.1026800
+1:09:47.418600
49.3p
435
H 21
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:52:01.1032000
+1:10:39.423800
49.0p
436
H 21
Robert Ödlund
Ryda SK
2:52:17.1033600
+1:10:55.425400
48.9p
437
D 21
Fern Cates
Skifit
2:54:27.1046600
+1:13:05.438400
48.2p
438
H 21
Lennart Klingberg
Orsa SK
2:55:37.1053600
+1:14:15.445400
47.8p
439
H 21
Lars Ferdinandsson
Brattås CK
2:56:53.1061200
+1:15:31.453000
47.4p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 2:58:00
440
H 21
Thomas Jarnehill
No Club
2:58:55.1073400
+1:17:33.465200
46.8p
441
D 21
Sara Westerström Mangs
Kimstad Goif
3:01:07.1086600
+1:19:45.478400
46.1p
442
H 21
Åke Nilsson
Göteborgs Slalomklubb
3:01:23.1088200
+1:20:01.480000
46.1p
443
H 21 Motion
Arne Adolfsson
Linköpings SK
3:01:34.1089300
+1:20:12.481100
46.0p
444
H 21 Motion
Dan Sjölander
IK Stern
3:03:11.1099000
+1:21:49.490800
45.5p
445
H 21
Olle Edvardsson
OK Alehof
3:05:13.1111200
+1:23:51.503000
45.0p
446
H 21 Motion
Marcus Kindbom
Sya SK
3:07:23.1124200
+1:26:01.516000
44.4p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:08:00
447
H 21 Motion
Urban Dahlin
No Club
3:08:10.1128900
+1:26:48.520700
44.2p
448
H 21
Johan Ekman
Visborgs OK
3:09:49.1138800
+1:28:27.530600
43.7p
449
H 21
Robin Lövgren
IK Trasten
3:12:12.1153100
+1:30:50.544900
43.1p
450
H 21
Dag Lars Erichsrud
Oslostudentenes IK Ski
3:12:44.1156300
+1:31:22.548100
43.0p
451
H 21
Anders Bennrup
IF Ski Team Skåne
3:13:28.1160700
+1:32:06.552500
42.8p
452
H 21 Motion
Dan Nordqvist
Linköpings SK
3:14:13.1165200
+1:32:51.557000
42.6p
453
H 21
Michael Classon
IK Stern
3:15:12.1171100
+1:33:50.562900
42.3p
454
H 21
Thomas Poppen
Göteborgs Polismäns IF
3:17:58.1187700
+1:36:36.579500
41.7p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:18:00
455
D 21 Motion
Åsa Jilkén
No Club
3:19:07.1194600
+1:37:45.586400
41.4p
456
H 21 Motion
Ole Jørgensen
Holte Ski
3:21:49.1210800
+1:40:27.602600
40.8p
457
H 21 Motion
Jonathan Widlund
No Club
3:23:52.1223100
+1:42:30.614900
40.3p
458
H 21
Juri Marcinkevicz
Estonia
3:27:31.1245000
+1:46:09.636800
39.5p
459
H 21
Mikael Ericsson
Trollhättans SOK
3:27:41.1246000
+1:46:19.637800
39.5p
460
H 21 Motion
Bengt Stjärnered
No Club
3:31:12.1267100
+1:49:50.658900
38.7p
461
H 21 Motion
Joakim Swahn
Vrk
3:54:29.1406800
+2:13:07.798600
34.4p
462
H 21 Motion
Ingmar Johansson
Lerums SOK
23:59:58.8639700
-
462
H 21 Motion
Anders Östberg
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
462
H 21 Motion
Christer Zakariasson
Gkn
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Andreas Henningsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
462
H 21
David Nordqvist
Trångsvikens IF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Staffan Karnå
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Simone Bosin
Team Rossignol
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Anders Logström
Visborgs OK
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Pierangelo Lora
Alpini Italia Team
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Tore Helmersson
Länsförsäkringar IF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Christer Bengtsson
Lundsbergs IF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Anders Jonasson
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Tobias Eriksson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
462
H 21 Motion
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
462
H 21 Motion
Johan Byegård
No Club
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Chris Andre Jespersen
IL Korlevoll
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Stanislav Rezac
Team Xtra Personel
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Mats Håkon Breda
Sande Sportsklubb
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Lasse Ericsson
Målerås IF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Igor Tyrnov
Team Vitargo
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Björn Lystedt
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
462
H 21
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
23:59:58.8639700
-
492
D 21 Motion
Hedda Bångman
Sweden J Team
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Valentina Shevchenko
Snowproof Racing
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Eleonor Öström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
492
D 21
Karin Söderström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
492
H 21 Motion
Kent Andreasson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
-
Visar resultat 1 till 500 av 664[
1
2
]