Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship Rollerski Uphill
2013-09-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.3km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Sergio Bonaldi
CS Esercito
35:30.212900
95.3p
2
H 21
Pepene Paul Constantin
Cs Dinamo Bucuresti
35:39.213840
+9.840
95.0p
3
H 21
Ivan Solodov
Russian Federation
35:58.215770
+28.2770
94.3p
4
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
36:09.216800
+39.3800
94.0p
5
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
36:10.216900
+40.3900
93.9p
6
H 21
Eugenio Bianchi
Italy
36:11.217010
+41.4010
93.9p
7
H 21
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
36:48.220750
+1:18.7750
92.6p
8
H 21
Florian Rohde
Tyskland
36:49.220820
+1:19.7820
92.6p
9
H 21
Robin Norum
IF Umeå
37:07.222600
+1:37.9600
92.0p
10
H 21
Andrey Smolianin
Dinamo Kiev
37:10.222940
+1:40.9940
91.9p
11
H 21
Alexander Wolz
Tsv Buchenberg
37:24.224370
+1:54.11370
91.4p
12
H 21
Dmitriy Ploskonosov
Russian Federation
37:24.224380
+1:54.11380
91.4p
13
H 21
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
37:45.226450
+2:15.13450
90.8p
14
H 21
Simone Paredi
CS Esercito
37:52.227170
+2:22.14170
90.5p
15
H 21
Petrica Hogiu
Css Bistrita
38:07.228650
+2:37.15650
90.1p
16
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
38:10.228910
+2:40.15910
90.0p
17
H 21
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
38:10.228920
+2:40.15920
90.0p
18
H 21
Viorel Andrei Palici
SC Cheile Gradistei
38:17.229660
+2:47.16660
89.7p
19
H 20
Vadim Andreev
Russian Federation
38:22.230110
+2:52.17110
89.6p
20
H 20
Mikhail Matrentsev
Russian Federation
38:28.230780
+2:58.17780
89.4p
21
H 20
Christian Maj
Italy
38:34.231390
+3:04.18390
89.2p
22
H 20
Daniel Florin Pripici
Css Sinaia
38:44.232350
+3:14.19350
88.9p
23
H 21
Alfio DI Gregorio
Italy
38:44.232390
+3:14.19390
88.9p
24
H 20
Antonio Giulio Ruggiero
Italy
38:50.232900
+3:20.19900
88.7p
25
H 20
Andrey Nishakov
Russian Federation
38:54.233300
+3:24.20300
88.6p
26
H 20
Pietro Mosconi
S.C. Leffe
39:04.234370
+3:34.21370
88.3p
27
H 20
Evgeniy Duk
Russian Federation
39:37.237660
+4:07.24660
87.3p
28
H 21
Pavel Korostelev
Russian Federation
40:01.240090
+4:31.27090
86.6p
29
H 20
Janosch Brugger
SC Schluchsee
40:03.240230
+4:33.27230
86.6p
30
H 21
Juri Propp
Tus Erndtebrueck
40:22.242100
+4:52.29100
86.0p
31
H 20
Patrick Pfaff
SZ Brend
40:33.243290
+5:03.30290
85.7p
32
H 20
Stephan Struebel
SC Seebach
41:13.247200
+5:43.34200
84.6p
33
H 21
Oleg Yoltukhovskyy
Ukraine
41:44.250360
+6:14.37360
83.7p
34
H 20
Aleksander Dyrberg EK
Bærums Skiklubb
41:51.251050
+6:21.38050
83.5p
35
D 21
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
42:01.252080
+6:31.39080
83.2p
36
H 21
Romain Claudon
Gerardmer
42:52.257170
+7:22.44170
81.9p
37
D 21
Svetlana Hvostunkova
Russian Federation
42:57.257650
+7:27.44650
81.8p
38
H 21
Hermann Schindler
Wsv Oberhof 05
43:00.257910
+7:30.44910
81.7p
39
D 21
Nadezhda Izhutina
Russian Federation
43:25.260400
+7:55.47400
81.1p
40
D 21
Barbara Jezersek
Tsk Triglav Kranj
43:30.260990
+8:00.47990
80.9p
41
D 21
Lucia Anger
SC Oberstdorf
43:37.261660
+8:07.48660
80.7p
42
H 21
Oleksiy Dushyn
Ukraine
43:41.262000
+8:11.49000
80.7p
43
H 20
Mariusz Dziadkowiec-michon
KS Sniezka Karpacz
43:54.263310
+8:24.50310
80.3p
44
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
44:40.267920
+9:10.54920
79.2p
45
D 21
Anna Grushina
Russian Federation
44:45.268430
+9:15.55430
79.1p
46
D 21
Marina Lisogor
Ukraine
45:07.270660
+9:37.57660
78.5p
47
H 20
Emanuele Becchis
S.C. Valle Pesio
45:09.270850
+9:39.57850
78.5p
48
D 21
Timeea Sara
Css Gheorgheni
45:11.271060
+9:41.58060
78.4p
49
H 21
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
45:34.273300
+10:04.60300
77.9p
50
D 21
Ksenia Konohova
Russian Federation
45:36.273520
+10:06.60520
77.9p
51
D 21
Valiantsina Kaminskaya
Belarus
45:49.274800
+10:19.61800
77.6p
52
D 20
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
46:07.276670
+10:37.63670
77.1p
53
D 21
Jessica Mueller
Sv Baiersbronn
46:13.277250
+10:43.64250
77.0p
54
D 21
Kateryna Serdyuk
Ukraine
47:12.283140
+11:42.70140
75.7p
55
D 21
Erika Bettineschi
S.C. Schilpario
47:17.283630
+11:47.70630
75.5p
56
D 20
Anastasia Bushueva
Russian Federation
47:26.284550
+11:56.71550
75.3p
57
D 20
Maria Kondratenko
Russian Federation
47:40.285940
+12:10.72940
75.0p
58
H 20
Philipp Ficker
Tus Zwoenitz
47:46.286570
+12:16.73570
74.9p
59
D 21
Maria Nordström
Gävle SK
47:53.287210
+12:23.74210
74.8p
60
D 20
Tatiana Chvanova
Russian Federation
48:41.292080
+13:11.79080
73.7p
61
D 21
Karolina Bicova
Dukla Liberec
48:42.292190
+13:12.79190
73.7p
62
D 21
Sarah Wagner
SC Motor Zella-Mehlis
48:44.292310
+13:14.79310
73.7p
63
D 20
Urszula Letocha
Poland
48:59.293820
+13:29.80820
73.4p
64
D 20
Lisa Bolzan
S.C. Orsago
50:04.300320
+14:34.87320
72.0p
65
D 20
Pia Schneider
ST Schonach-Rohrhardsberg
50:09.300890
+14:39.87890
71.9p
66
D 20
Oksana Shatalova
Ukraine
50:12.301130
+14:42.88130
71.9p
67
D 20
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
50:38.303770
+15:08.90770
71.3p
68
D 21
Terese Andersson
IF Umeå
51:04.306300
+15:34.93300
70.8p
69
D 20
Olena Zubok
Ukraine
51:29.308800
+15:59.95800
70.4p
70
H 21
Baptiste Noel
LA Bressaude
51:35.309470
+16:05.96470
70.2p
71
H 21
Igor Cuny
LA Bressaude
51:35.309480
+16:05.96480
70.2p
72
D 20
Giulia Malagoni
S.c Cunardo Asd
51:52.311140
+16:22.98140
69.9p
73
D 20
Anna Bolzan
S.C. Orsago
52:32.315170
+17:02.102170
69.2p
74
D 20
Kira Claudi
Lbc Banfetal
53:53.323270
+18:23.110270
67.7p
75
D 20
Anikken Gjerde Alnæs
Gjerdrum IL
54:08.324770
+18:38.111770
67.4p
76
D 20
Maria Privezentseva
Russian Federation
54:19.325810
+18:49.112810
67.2p
77
D 20
Tina Willert
SV Luetzel
59:32.357170
+24:02.144170
62.1p
78
D 21
Nina Broznic
Tsk Rijeka-cavle
23:59:58.8639700
-
79
H 21
Ivan Bilosyuk
Transcarpathian Olympic Training Center
23:59:59.8639800
-