Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship Rollerski Uphill
2013-09-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
11.3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sergio Bonaldi
CS Esercito
35:30.212900
95.3p
2
Pepene Paul Constantin
Cs Dinamo Bucuresti
35:39.213840
+9.840
95.0p
3
Ivan Solodov
Russian Federation
35:58.215770
+28.2770
94.3p
4
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
36:09.216800
+39.3800
94.0p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
36:10.216900
+40.3900
93.9p
6
Eugenio Bianchi
Italy
36:11.217010
+41.4010
93.9p
7
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
36:48.220750
+1:18.7750
92.6p
8
Florian Rohde
Tyskland
36:49.220820
+1:19.7820
92.6p
9
Robin Norum
IF Umeå
37:07.222600
+1:37.9600
92.0p
10
Andrey Smolianin
Dinamo Kiev
37:10.222940
+1:40.9940
91.9p
11
Alexander Wolz
Tsv Buchenberg
37:24.224370
+1:54.11370
91.4p
12
Dmitriy Ploskonosov
Russian Federation
37:24.224380
+1:54.11380
91.4p
13
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
37:45.226450
+2:15.13450
90.8p
14
Simone Paredi
CS Esercito
37:52.227170
+2:22.14170
90.5p
15
Petrica Hogiu
Css Bistrita
38:07.228650
+2:37.15650
90.1p
16
Karl-Johan Westberg
Borås SK
38:10.228910
+2:40.15910
90.0p
17
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
38:10.228920
+2:40.15920
90.0p
18
Viorel Andrei Palici
SC Cheile Gradistei
38:17.229660
+2:47.16660
89.7p
19
Alfio DI Gregorio
Italy
38:44.232390
+3:14.19390
88.9p
20
Pavel Korostelev
Russian Federation
40:01.240090
+4:31.27090
86.6p
21
Juri Propp
Tus Erndtebrueck
40:22.242100
+4:52.29100
86.0p
22
Oleg Yoltukhovskyy
Ukraine
41:44.250360
+6:14.37360
83.7p
23
Romain Claudon
Gerardmer
42:52.257170
+7:22.44170
81.9p
24
Hermann Schindler
Wsv Oberhof 05
43:00.257910
+7:30.44910
81.7p
25
Oleksiy Dushyn
Ukraine
43:41.262000
+8:11.49000
80.7p
26
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
45:34.273300
+10:04.60300
77.9p
27
Baptiste Noel
LA Bressaude
51:35.309470
+16:05.96470
70.2p
28
Igor Cuny
LA Bressaude
51:35.309480
+16:05.96480
70.2p
-
Ivan Bilosyuk
Transcarpathian Olympic Training Center
23:59:59.8639800
-