Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
47km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Johansson
Högsäters GF
2:17:23.824200
81.1p
2
H 21
Johan Myhr
Valsjöns IF
2:19:25.836400
+2:02.12100
79.9p
3
H 35
Magnus Andersson
Valsjöns IF
2:20:32.843100
+3:09.18800
79.2p
4
H 21
Hans Carlsson
Väsby SK
2:21:12.847100
+3:49.22800
78.9p
5
H 21
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:22:15.853400
+4:52.29100
78.3p
6
H 21
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:25:43.874200
+8:20.49900
76.4p
7
H 21
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:27:34.885300
+10:11.61000
75.5p
8
H 45
Olle Yttermo
IF Linden
2:28:10.888900
+10:47.64600
75.2p
9
H 35
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:28:11.889000
+10:48.64700
75.2p
10
H 50
Kalevi Penna
Telia IF, Farsta
2:28:42.892100
+11:19.67800
74.9p
11
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:32:34.915300
+15:11.91000
73.0p
12
H 21
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:33:12.919100
+15:49.94800
72.7p
13
H 35
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:34:07.924600
+16:44.100300
72.3p
14
H 35
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:34:57.929600
+17:34.105300
71.9p
15
H 40
Anders Svensson
Sundbybergs IK
2:35:11.931000
+17:48.106700
71.8p
16
H 35
Ulf Haglund
Sundbybergs IK
2:36:21.938000
+18:58.113700
71.2p
17
H 21
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:36:24.938300
+19:01.114000
71.2p
18
H 21
Anders Lagerwall
Sundbybergs IK
2:37:22.944100
+19:59.119800
70.8p
19
H 35
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
2:37:37.945600
+20:14.121300
70.7p
20
H 35
Olof Ekberg
Järla IF SK
2:37:45.946400
+20:22.122100
70.6p
21
H 21
Anders Johansson
Tullinge SK
2:38:50.952900
+21:27.128600
70.1p
22
H 21
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:39:23.956200
+22:00.131900
69.9p
23
H 45
Junegard Johnny
Tullinge SK
2:40:18.961700
+22:55.137400
69.5p
24
H 21
Jens Thorill
FK Herkules
2:40:44.964300
+23:21.140000
69.3p
25
H 50
Klaes-Hakan Bejmer
Vattenfalls IF Trollhättan
2:41:08.966700
+23:45.142400
69.1p
26
H 21
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:41:40.969900
+24:17.145600
68.9p
27
H 35
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:41:45.970400
+24:22.146100
68.8p
28
H 21
John Eriksson
IFK Strömsund
2:42:17.973600
+24:54.149300
68.6p
29
H 40
Stefan Örjes
Telia IF, Farsta
2:42:20.973900
+24:57.149600
68.6p
30
H 45
Per Backlund
Söders SOL Tyresö
2:42:37.975600
+25:14.151300
68.5p
31
H 40
Patrik Attermark
Nacka Värmdö SK
2:43:02.978100
+25:39.153800
68.3p
32
H 45
Göran Isaksson
Sjösa IF
2:44:19.985800
+26:56.161500
67.8p
33
H 65
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
2:44:28.986700
+27:05.162400
67.7p
34
H 35
Roger Eriksson
Väsby SK
2:44:29.986800
+27:06.162500
67.7p
35
H 40
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:45:06.990500
+27:43.166200
67.5p
36
H 21
Lars Erik Ness
Ericsson Kista SK
2:45:18.991700
+27:55.167400
67.4p
37
H 50
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:45:53.995200
+28:30.170900
67.1p
38
H 40
Mikael Videfors
Sundbybergs IK
2:46:58.1001700
+29:35.177400
66.7p
39
H 45
Olle Kjebon
Telia IF, Farsta
2:50:01.1020000
+32:38.195700
65.5p
40
H 60
Allan Johansson
Telia IF, Farsta
2:50:38.1023700
+33:15.199400
65.3p
41
H 35
Norling Jan
Söders SOL Tyresö
2:50:39.1023800
+33:16.199500
65.3p
42
H 21
Mårten Myrin
Stockholms SIF
2:52:06.1032500
+34:43.208200
64.7p
43
H 21
Erik Geijer
Boo IF
2:53:54.1043300
+36:31.219000
64.0p
44
H 45
Lars Friberg
Seb IF
2:54:59.1049800
+37:36.225500
63.6p
45
H 35
Per-Ivar Corin
Astrazeneca IF
2:55:42.1054100
+38:19.229800
63.4p
46
H 40
Per Eliasson
Hammarby IF SF
2:56:05.1056400
+38:42.232100
63.2p
47
H 45
Johan Rönnby
Södertälje IF
2:57:35.1065400
+40:12.241100
62.7p
48
H 50
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
2:57:42.1066100
+40:19.241800
62.7p
49
H 55
Lars Jakobsson
Telia IoFF
2:58:24.1070300
+41:01.246000
62.4p
50
H 35
Jerker Åberg
Bromma Vällingby SOK
2:58:32.1071100
+41:09.246800
62.4p
51
H 45
Rune Bergqvist
Vaxholms Kanotsällskap
2:59:09.1074800
+41:46.250500
62.2p
52
H 45
Anders Bylund
Pfizer SK
2:59:45.1078400
+42:22.254100
62.0p
53
H 35
Petrus Nordin
Ötzis Vänner SK
3:01:37.1089600
+44:14.265300
61.3p
54
H 40
Mats Söderlindh
Huddinge SK LF
3:02:06.1092500
+44:43.268200
61.2p
55
H 50
Olof Granberg
Ericsson Kista SK
3:02:27.1094600
+45:04.270300
61.0p
56
H 40
Peter Lindgren
Svenskt Näringslivs IF
3:02:38.1095700
+45:15.271400
61.0p
57
H 40
Jim Norgren
Möja IF
3:02:44.1096300
+45:21.272000
60.9p
58
H 40
Hans Sundberg
Ikj Haninge
3:03:19.1099800
+45:56.275500
60.7p
59
H 35
Pm Nilsson
Järla IF SK
3:03:38.1101700
+46:15.277400
60.6p
60
H 21
Daniel Witschard
Järfälla SK
3:03:49.1102800
+46:26.278500
60.6p
61
H 40
Joakim Borell
Omegapoint IF
3:03:59.1103800
+46:36.279500
60.5p
61
H 50
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:03:59.1103800
+46:36.279500
60.5p
63
H 21
Jörgen Uusitalo
IK Jarl Rättvik
3:04:43.1108200
+47:20.283900
60.3p
64
H 40
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
3:06:19.1117800
+48:56.293500
59.8p
65
H 40
Magnus Lennhagen
Vingåkers OK
3:06:31.1119000
+49:08.294700
59.7p
66
H 50
Tomas Storm
Spårvägens SK
3:07:21.1124000
+49:58.299700
59.4p
67
H 45
Frode Falkenhaug
Svaide-Roma SOK
3:07:30.1124900
+50:07.300600
59.4p
68
H 35
Anders Swärd
Säffle SK
3:08:05.1128400
+50:42.304100
59.2p
69
H 35
Tobieson Karl
No Club
3:08:17.1129600
+50:54.305300
59.1p
70
H 45
Claes Jansson
Sundbybergs IK
3:08:36.1131500
+51:13.307200
59.0p
71
H 45
Tomas Eidling
Mälarö SOK
3:08:58.1133700
+51:35.309400
58.9p
72
H 50
Hans Hamrin
Sundbybergs IK
3:09:26.1136500
+52:03.312200
58.8p
73
H 40
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
3:09:47.1138600
+52:24.314300
58.7p
74
H 40
Hans-Eric Aaltonen
Sundbybergs IK
3:09:48.1138700
+52:25.314400
58.7p
75
H 50
Lars-Erik Norberg
Järfälla OK
3:09:57.1139600
+52:34.315300
58.6p
76
H 45
Lars Bjurling
Stockholms-Polisens IF
3:11:36.1149500
+54:13.325200
58.1p
77
H 35
Jonas Eriksson
Bonbiz SK
3:11:58.1151700
+54:35.327400
58.0p
78
H 60
Raine Heikkilä
Nacka Värmdö SK
3:12:07.1152600
+54:44.328300
58.0p
79
H 55
Leif Rolin
Arlanda-Märsta SK
3:13:56.1163500
+56:33.339200
57.4p
80
H 35
Jonas Fogelkvist
Ericsson IK
3:14:22.1166100
+56:59.341800
57.3p
81
H 50
Nils Holmström
Sundbybergs IK
3:14:40.1167900
+57:17.343600
57.2p
82
H 35
Kristofer Öhman
Öhrlings IF I Stockholm
3:14:55.1169400
+57:32.345100
57.1p
83
H 35
Mattias Lindholm
Boo IF
3:16:03.1176200
+58:40.351900
56.8p
84
H 35
Johan Rydh
Vassunda IF
3:16:19.1177800
+58:56.353500
56.7p
85
H 45
Matz Tapper
Bromma Vällingby SOK
3:16:47.1180600
+59:24.356300
56.6p
86
H 35
Johan Dahlman
Afa Fritids IF
3:17:06.1182500
+59:43.358200
56.5p
87
H 35
Andreas Westman
Brottby SK
3:17:11.1183000
+59:48.358700
56.5p
88
H 21
Mattias Olofsson
OK Landehof
3:17:38.1185700
+1:00:15.361400
56.3p
89
H 40
Sten Wallin
Hammarby IF SF
3:18:33.1191200
+1:01:10.366900
56.1p
90
H 35
Forssell Axel
Skandia Kamratförening IF
3:20:28.1202700
+1:03:05.378400
55.6p
91
H 45
Magnus Svanfeldt
Enebybergs IF
3:21:11.1207000
+1:03:48.382700
55.4p
92
H 65
Kati Nilsson
Hammarby IF SF
3:21:37.1209600
+1:04:14.385300
55.2p
93
H 40
Peter Westerlund
Swedbank IF
3:21:44.1210300
+1:04:21.386000
55.2p
94
H 45
Erling Gustafsson
Fjärås AIK
3:21:56.1211500
+1:04:33.387200
55.1p
95
H 35
Christer Wretman
IFK Lidingö SOK
3:22:59.1217800
+1:05:36.393500
54.9p
96
H 35
Sven Hansson
Axa SC
3:23:21.1220000
+1:05:58.395700
54.8p
97
H 50
Stefan Alm
Trosabygdens OK
3:24:10.1224900
+1:06:47.400600
54.5p
98
H 40
Svante Sundholm
Danmark
3:24:28.1226700
+1:07:05.402400
54.5p
99
H 21
Petter Skantze
Sundbybergs IK
3:24:48.1228700
+1:07:25.404400
54.4p
100
H 45
Stefan Sundélius
Järfälla OK
3:26:03.1236200
+1:08:40.411900
54.0p
101
H 40
Per Sjögrund
Telia IF, Farsta
3:26:12.1237100
+1:08:49.412800
54.0p
102
H 55
Richard Angel
Norrbärke SK
3:28:23.1250200
+1:11:00.425900
53.4p
103
H 50
Per Einarsson
Sveriges Radio IF
3:29:05.1254400
+1:11:42.430100
53.3p
104
H 40
Jim Favre
Peab Dalarna IF
3:29:22.1256100
+1:11:59.431800
53.2p
105
H 40
Jan Jendeby
IK Stern
3:31:27.1268600
+1:14:04.444300
52.7p
106
H 40
Ola Barthelson
Boo IF
3:32:19.1273800
+1:14:56.449500
52.5p
107
H 21
Magnus Nordström
Älvsjö AIK SOK
3:33:01.1278000
+1:15:38.453700
52.3p
108
H 45
Göran Bylund
Svaide-Roma SOK
3:33:33.1281200
+1:16:10.456900
52.1p
109
H 35
Johan Eklund
Boo IF
3:33:41.1282000
+1:16:18.457700
52.1p
110
H 50
Mats Holmer
Carnegie IF
3:36:50.1300900
+1:19:27.476600
51.4p
111
H 21
Mathias Jonsson
Sundbybergs IK
3:37:31.1305000
+1:20:08.480700
51.2p
112
H 65
Sven Rinman
Masters Ski Club
3:37:45.1306400
+1:20:22.482100
51.1p
113
H 40
Ronny Kjellgren
Möja IF
3:39:17.1315600
+1:21:54.491300
50.8p
114
H 40
Lars Olsson
IK Stern
3:40:29.1322800
+1:23:06.498500
50.5p
115
H 40
Anders Löfgren
Ikj Haninge
3:42:32.1335100
+1:25:09.510800
50.0p
116
H 40
Staffan Ljung
Spirit IF
3:43:24.1340300
+1:26:01.516000
49.8p
117
H 40
Thomas Lindberg
Boo IF
3:43:41.1342000
+1:26:18.517700
49.8p
118
H 40
Patrik Ageman
Boo IF
3:44:44.1348300
+1:27:21.524000
49.6p
119
H 60
Jan-Olov Andersson
Semko IK
3:44:57.1349600
+1:27:34.525300
49.5p
120
H 35
Fredrik Andersson
Boo IF
3:45:11.1351000
+1:27:48.526700
49.5p
121
H 35
Per Jarnemo
Boo IF
3:46:37.1359600
+1:29:14.535300
49.1p
122
H 21
Tobias Bjöörn
Kilafors SK
3:48:56.1373500
+1:31:33.549200
48.6p
123
H 40
Fredrik Allard
Sundbybergs IK
3:49:03.1374200
+1:31:40.549900
48.6p
124
H 35
Carl Jorns
Trossingen
3:51:47.1390600
+1:34:24.566300
48.0p
125
H 21
Johan Lund
Ikj Haninge
3:52:05.1392400
+1:34:42.568100
48.0p
126
H 40
Håkan Lundberg
Svaide-Roma SOK
3:52:33.1395200
+1:35:10.570900
47.9p
127
H 40
Lars Sönnerfors
Malungs IF
3:52:49.1396800
+1:35:26.572500
47.8p
128
H 35
Jesper Heindow
Hasarna IK
3:53:34.1401300
+1:36:11.577000
47.7p
129
H 50
Tomas Hellman
Sundbybergs IK
3:53:36.1401500
+1:36:13.577200
47.7p
130
H 35
Kristian Viklund
Vissefjärda GOIF
3:54:11.1405000
+1:36:48.580700
47.6p
131
H 40
Claude Unge
Nacka Värmdö SK
3:54:24.1406300
+1:37:01.582000
47.5p
132
H 55
Christer Nordström
Älvsjö AIK SOK
3:54:54.1409300
+1:37:31.585000
47.4p
133
H 45
Magnus Fröblom
Boo IF
3:55:31.1413000
+1:38:08.588700
47.3p
134
H 40
Börje Larsson
FK Friskus Varberg
3:56:34.1419300
+1:39:11.595000
47.1p
135
H 35
Pär-Ola Larsson
Väsby SK
3:57:52.1427100
+1:40:29.602800
46.8p
136
H 75
David Jonsson
Hammarby IF SF
3:58:14.1429300
+1:40:51.605000
46.7p
137
H 55
Boje Ericson
IFK Tumba SOK
3:58:21.1430000
+1:40:58.605700
46.7p
138
H 40
Stefan Brunzell
Nynäshamns IF SK
4:00:47.1444600
+1:43:24.620300
46.3p
139
H 35
Bengtsson Lars
No Club
4:03:03.1458200
+1:45:40.633900
45.8p
140
H 60
Bo Ohlson
Atlas Copco IF
4:05:16.1471500
+1:47:53.647200
45.4p
141
H 35
Johan Lillsund
Vassunda IF
4:10:40.1503900
+1:53:17.679600
44.4p
142
H 21
Ricard Fihlen
Hasarna IK
4:15:24.1532300
+1:58:01.708000
43.6p
143
H 45
Lars-Erik Englund
Hammarby IF SF
4:16:53.1541200
+1:59:30.716900
43.4p
144
H 35
Stefan Sandelin
Svaide-Roma SOK
4:19:09.1554800
+2:01:46.730500
43.0p
145
H 40
Johan Bergström
Rävdun SK
4:20:00.1559900
+2:02:37.735600
42.8p
146
H 45
Hans Rosengren
Ikj Haninge
4:32:16.1633500
+2:14:53.809200
40.9p
147
H 65
Per Öhrland
Huddinge Ais
4:42:15.1693400
+2:24:52.869100
39.5p
148
H 45
Fredrik Mellgren
Malungs IF
4:45:32.1713100
+2:28:09.888800
39.0p