Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Umeloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leif Sjödin
Österforse IF
2:27:08.882700
65.7p
2
Jonas Nordin
IK Studenterna
2:41:37.969600
+14:29.86800
58.3p
3
Johan Sandström
IFK Umeå
2:47:02.1002100
+19:54.119300
55.9p
4
David Åkesson
Stensele SK
2:49:57.1019600
+22:49.136800
54.7p
5
Robert Eriksson
Norum-Djäkneboda SK
2:56:39.1059800
+29:31.177000
52.1p
6
Fredrik Andersson
IFK Rundvik
2:58:57.1073600
+31:49.190800
51.3p
7
Per Åke Domeij
Molidens IK
2:59:21.1076000
+32:13.193200
51.2p
8
Tore Klingberg
IFK Umeå
3:00:24.1082300
+33:16.199500
50.8p
9
Kent Larsson
Handelsbankens IF
3:00:37.1083600
+33:29.200800
50.7p
10
David Tjällskog
Axa SC
3:01:35.1089400
+34:27.206600
50.4p
11
Patrik Viberg
Umeå
3:02:49.1096800
+35:41.214000
50.0p
12
Niklas Gröning
IK Studenterna
3:04:50.1108900
+37:42.226100
49.3p
13
Pär Lindqvist
Axa SC
3:05:52.1115100
+38:44.232300
49.0p
14
Stefan Lejon
IFK Umeå
3:06:33.1119200
+39:25.236400
48.8p
15
Patrik Widebo
Västerbottens Skidveteraner
3:08:29.1130800
+41:21.248000
48.2p
16
Per-Anders Lindgren
IFK Umeå
3:11:57.1151600
+44:49.268800
47.1p
17
Lars Granberg
Ericsson IK
3:14:05.1164400
+46:57.281600
46.5p
18
Leif Eriksson
IFK Rundvik
3:15:22.1172100
+48:14.289300
46.1p
19
Anders Lindqvist
Vuollerims SK
3:19:23.1196200
+52:15.313400
45.0p
20
Urban Lundström
Umeå
3:20:35.1203400
+53:27.320600
44.7p
21
Alexander Lindström
Umeå
3:21:41.1210000
+54:33.327200
44.4p
22
Marcus Friberg
Umedalens IF
3:24:59.1229800
+57:51.347000
43.5p
23
Robert Åström
Umedalens IF
3:31:35.1269400
+1:04:27.386600
41.9p
24
Mats Persson
Umeå
3:32:05.1272400
+1:04:57.389600
41.8p
25
Anders Lundström
Rödåbygdens IK
3:32:40.1275900
+1:05:32.393100
41.6p
26
Sven Stigenlöv
Högåkers OK
3:34:05.1284400
+1:06:57.401600
41.3p
27
Hans Nordström
Axa SC
3:48:26.1370500
+1:21:18.487700
38.3p
28
Karl-åke Janson
Saltsjöbadens SLK
3:58:28.1430700
+1:31:20.547900
36.4p
29
Sören Wulff
Umeå
4:11:31.1509000
+1:44:23.626200
34.2p
30
Ola Nilsson
Axa SC
4:16:31.1539000
+1:49:23.656200
33.4p
-
Magnus Vinblad
Team Esplanad
23:59:58.8639700
-
-
Jacob Johannesson
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
-
Jens Johannesson
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
-
Fredrick Göransson
Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Vilhelmsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Marko Savela
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Johan Ledstedt
Sweden
23:59:59.8639800
-