Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet klassiskt
2013-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
24:01.144070
95.0p
2
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
24:08.144720
+6.550
94.5p
3
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
24:08.144730
+6.560
94.5p
4
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
24:17.145620
+15.1450
93.8p
5
H 21
Jean Marc Gaillard
Douanes - Pays Rochois
24:19.145800
+17.1630
93.7p
6
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
24:26.146510
+24.2340
93.2p
7
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
24:38.147750
+36.3580
92.3p
8
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
24:39.147840
+37.3670
92.3p
9
H 21
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
24:44.148320
+42.4150
91.9p
10
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
24:48.148700
+46.4530
91.7p
11
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
24:54.149300
+52.5130
91.2p
12
H 21
Oskar Svärd
Försvarets Sk
24:55.149440
+53.5270
91.2p
13
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
24:55.149460
+53.5290
91.1p
14
H 21
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
25:00.149900
+58.5730
90.8p
15
H 21
Adrien Backscheider
Gerardmer
25:01.150000
+59.5830
90.8p
16
H 21
Lars Suther
Lima IF
25:03.150280
+1:02.6110
90.6p
17
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
25:04.150360
+1:02.6190
90.5p
18
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
25:04.150380
+1:03.6210
90.5p
19
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
25:05.150460
+1:03.6290
90.5p
20
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
25:05.150480
+1:04.6310
90.4p
21
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
25:07.150610
+1:05.6440
90.4p
22
H 21
Simon Persson
IFK Umeå
25:09.150830
+1:07.6660
90.2p
23
H 21
Mathias Wibault
Chamonix
25:10.150950
+1:08.6780
90.1p
24
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
25:11.151000
+1:09.6830
90.1p
25
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
25:11.151010
+1:09.6840
90.1p
26
H 21
Bastien Poirrier
Emhm - Markstein Ranspach
25:18.151750
+1:16.7580
89.6p
27
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
25:19.151840
+1:17.7670
89.5p
28
H 21
Ivan Perrillat Boiteux
Douanes Grand-Bornand
25:20.151950
+1:18.7780
89.5p
29
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
25:21.152000
+1:19.7830
89.4p
30
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
25:21.152030
+1:19.7860
89.4p
31
H 21
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
25:22.152170
+1:21.8000
89.3p
32
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
25:24.152340
+1:22.8170
89.2p
33
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
25:24.152370
+1:23.8200
89.2p
34
H 21
Christophe Perrillat Collomb
Douanes Grand-Bornand
25:26.152570
+1:25.8400
89.1p
35
H 21
Oscar Persson
SK Bore
25:28.152720
+1:26.8550
89.0p
35
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
25:28.152720
+1:26.8550
89.0p
37
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
25:30.152930
+1:28.8760
88.8p
38
H 21
Fredrik Riseth
Byåsen IL
25:32.153130
+1:30.8960
88.7p
39
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
25:36.153500
+1:34.9330
88.5p
40
H 21
Johan Edin
IFK Mora SK
25:36.153580
+1:35.9410
88.4p
41
H 21
Nicola Morandini
G.S. Castello Di Fiemme
25:37.153610
+1:35.9440
88.4p
42
H 21
Martin Lopota
Dukla Liberec
25:38.153730
+1:36.9560
88.3p
43
H 21
Javier Gutierrez
CLUB Esqui Solvay
25:39.153810
+1:37.9640
88.3p
44
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
25:40.153950
+1:38.9780
88.2p
45
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
25:40.153990
+1:39.9820
88.2p
46
H 21
Bill Impola
SK Bore
25:43.154240
+1:41.10070
88.0p
47
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo IL
25:44.154300
+1:42.10130
88.0p
48
H 21
Marcus Ruus
Gillberga SK
25:44.154360
+1:42.10190
87.9p
49
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
25:48.154770
+1:47.10600
87.7p
49
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
25:48.154770
+1:47.10600
87.7p
51
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
25:49.154820
+1:47.10650
87.6p
52
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
25:54.155300
+1:52.11130
87.3p
53
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
25:54.155390
+1:53.11220
87.3p
54
H 21
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
25:55.155450
+1:53.11280
87.2p
55
H 21
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
25:56.155530
+1:54.11360
87.2p
55
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
25:56.155530
+1:54.11360
87.2p
57
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
25:57.155680
+1:56.11510
87.1p
57
H 21
Phillip Bellingham
Birkebeiner Nordic Ski Club
25:57.155680
+1:56.11510
87.1p
59
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
25:58.155790
+1:57.11620
87.0p
60
H 21
Magnus Stensås
Lundamo IL
25:59.155850
+1:57.11680
87.0p
61
H 21
Pavel Ondrasek
Fenix Ski Team Jesenik
25:59.155870
+1:58.11700
87.0p
62
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
26:00.155990
+1:59.11820
86.9p
63
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
26:02.156120
+2:00.11950
86.8p
64
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
26:02.156190
+2:01.12020
86.8p
65
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
26:04.156310
+2:02.12140
86.7p
66
H 21
Erik Söderlund
Malungs IF
26:04.156330
+2:02.12160
86.7p
67
H 21
Miroslav Rypl
Dukla Liberec
26:06.156580
+2:05.12410
86.5p
68
H 21
Jakub Graef
Dukla Liberec
26:08.156790
+2:07.12620
86.4p
69
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
26:09.156890
+2:08.12720
86.4p
70
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
26:11.157020
+2:09.12850
86.3p
71
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
26:11.157090
+2:10.12920
86.2p
72
H 21
Per Olav Oedegaard Holm
Byåsen IL
26:12.157150
+2:10.12980
86.2p
73
H 21
Mattias Jonasson
Östersunds SK
26:12.157170
+2:11.13000
86.2p
74
H 21
Brian Mckeever
Foothills Nordic Ski Club
26:14.157300
+2:12.13130
86.1p
75
H 21
Adam Fellner
Fenix Ski Team Jesenik
26:15.157430
+2:13.13260
86.0p
75
H 21
Gerard Agnellet
Frankrike
26:15.157430
+2:13.13260
86.0p
77
H 21
Martin Moeller
Danmark
26:16.157500
+2:14.13330
86.0p
78
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
26:16.157520
+2:14.13350
86.0p
79
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
26:16.157550
+2:14.13380
86.0p
80
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
26:17.157630
+2:15.13460
85.9p
81
H 21
Jan Barton
Dukla Liberec
26:17.157650
+2:15.13480
85.9p
82
H 21
Benoit Chauvet
Frankrike
26:18.157730
+2:16.13560
85.8p
83
H 21
Ioseba Rojo
Alpino Uzturre
26:20.157910
+2:18.13740
85.7p
84
H 21
Callum Watson
Cooma Ski Club
26:21.158090
+2:20.13920
85.6p
85
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
26:22.158130
+2:20.13960
85.6p
86
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
26:23.158260
+2:21.14090
85.5p
86
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
26:23.158260
+2:21.14090
85.5p
88
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
26:25.158400
+2:23.14230
85.4p
89
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
26:25.158460
+2:23.14290
85.4p
90
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
26:26.158540
+2:24.14370
85.4p
91
H 21
Henrik Alm
Idre SK
26:26.158580
+2:25.14410
85.3p
92
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
26:28.158760
+2:26.14590
85.2p
93
H 21
Bob Impola
SK Bore
26:31.159000
+2:29.14830
85.1p
94
H 21
Max Novak
Offerdals SK
26:31.159050
+2:29.14880
85.1p
95
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
26:32.159110
+2:30.14940
85.0p
96
H 21
Lars Roeen Bakken
IK Rindals-Troll
26:33.159240
+2:31.15070
84.9p
97
H 21
Johan Persson
Järpens SK
26:33.159250
+2:31.15080
84.9p
98
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
26:34.159300
+2:32.15130
84.9p
99
H 21
Johan Riseth Hammer
Børsa IL
26:34.159350
+2:32.15180
84.9p
100
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
26:36.159500
+2:34.15330
84.8p
101
H 21
Martin Hovin
Byåsen IL
26:37.159660
+2:35.15490
84.7p
102
H 21
Olof Roos
Östersunds SK
26:37.159680
+2:36.15510
84.7p
103
H 21
Erik Carleton
Rocky Mountain Racers
26:37.159690
+2:36.15520
84.7p
104
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
26:39.159830
+2:37.15660
84.6p
105
H 21
Erik Bråten
Kjelsås IL
26:39.159840
+2:37.15670
84.6p
106
H 21
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
26:39.159850
+2:37.15680
84.6p
107
H 21
Sivert Grøtan Eriksen
Byåsen IL
26:41.160050
+2:39.15880
84.5p
108
H 21
Emilien Buisson
Douanes Grand-Bornand
26:42.160190
+2:41.16020
84.4p
109
H 21
Martin Polach
Czech Republic
26:44.160330
+2:42.16160
84.3p
110
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
26:44.160380
+2:43.16210
84.3p
111
H 21
Mickael Philipot
Pays Rochois
26:45.160450
+2:43.16280
84.2p
112
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
26:50.160920
+2:48.16750
84.0p
112
H 21
Pavels Ribakovs
Latvia
26:50.160920
+2:48.16750
84.0p
114
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
26:50.160950
+2:48.16780
83.9p
115
H 21
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
26:50.160990
+2:49.16820
83.9p
116
H 21
Jakub Sikora
VSK Vsb TU Ostrava
26:52.161140
+2:50.16970
83.8p
117
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
26:52.161150
+2:50.16980
83.8p
118
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
26:53.161220
+2:51.17050
83.8p
119
H 21
Sindre Groenflaten
Fjellørnen IL
26:54.161360
+2:52.17190
83.7p
120
H 21
Sverre Solligaard
Orkdal IL
26:55.161410
+2:53.17240
83.7p
121
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:55.161440
+2:53.17270
83.7p
122
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
26:58.161720
+2:56.17550
83.5p
123
H 21
Lasse Moelgaard
Danmark
27:03.162230
+3:01.18060
83.2p
124
H 21
Per Harald Skogstad
Lundamo IL
27:04.162330
+3:02.18160
83.2p
125
H 21
David Nordström
IFK Umeå
27:06.162510
+3:04.18340
83.1p
126
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
27:11.163020
+3:09.18850
82.8p
127
H 21
Øystein Ellefsen Sjøli
Byåsen IL
27:11.163080
+3:10.18910
82.7p
128
H 21
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
27:12.163110
+3:10.18940
82.7p
129
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
27:12.163150
+3:10.18980
82.7p
130
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
27:14.163350
+3:12.19180
82.6p
131
H 21
Saevar Birgisson
Island
27:16.163530
+3:14.19360
82.5p
132
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
27:20.163940
+3:18.19770
82.3p
133
H 21
Viktor Eriksson
Malungs IF
27:22.164130
+3:20.19960
82.2p
134
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
27:26.164550
+3:24.20380
81.9p
135
H 21
Johan Herrman
SK Ringen
27:26.164560
+3:24.20390
81.9p
136
H 21
Lasse Hulgaard
København SK
27:30.164910
+3:28.20740
81.7p
137
H 21
Tomas Kvasnicka
Dukla Liberec
27:36.165530
+3:34.21360
81.4p
138
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
27:37.165620
+3:35.21450
81.3p
139
H 21
Per Egil Bjoergen
Trønderlyn Ski
27:37.165680
+3:36.21510
81.3p
140
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
27:38.165700
+3:36.21530
81.3p
141
H 21
Truls Torvik
Varden Il,
27:39.165850
+3:37.21680
81.2p
142
H 21
Jonas Thor Olsen
Danmark
27:46.166550
+3:44.22380
80.8p
143
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
27:47.166610
+3:45.22440
80.8p
144
H 21
Anton Ringen Killi
Selbu IL
27:47.166650
+3:45.22480
80.8p
145
H 21
Thibault Osterberger
Chamonix
27:49.166800
+3:47.22630
80.7p
146
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
27:49.166860
+3:47.22690
80.7p
147
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
27:51.167080
+3:50.22910
80.6p
148
H 21
Jo-inge Sandvik
Svorkmo/Noi
27:56.167530
+3:54.23360
80.3p
149
H 21
Nicolas Vieville
Chamonix
27:57.167660
+3:55.23490
80.3p
150
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
28:07.168610
+4:05.24440
79.8p
151
H 21
Georg Lande
Terråk il.
28:09.168860
+4:07.24690
79.6p
152
H 21
Erik Ohlström
IK Rex
28:10.168950
+4:08.24780
79.6p
153
H 21
Jesper Brofjärd
Borås SK
28:16.169590
+4:15.25420
79.2p
154
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
28:17.169600
+4:15.25430
79.2p
155
H 21
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
28:21.170000
+4:19.25830
79.0p
156
H 21
Martin Zabka
Dukla Liberec
28:24.170350
+4:22.26180
78.9p
157
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
28:29.170870
+4:28.26700
78.6p
158
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
28:42.172180
+4:41.28010
77.9p
159
H 21
Aleksander Riseth
Byåsen IL
28:53.173290
+4:52.29120
77.4p
160
H 21
Albin Jonsson
Högbo GOIF
28:55.173490
+4:54.29320
77.3p
161
H 21
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
29:03.174210
+5:01.30040
76.9p
162
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
29:04.174350
+5:02.30180
76.9p
163
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
29:06.174500
+5:04.30330
76.8p
164
H 21
Kari Peters
Luxembourg
29:07.174610
+5:05.30440
76.7p
165
H 21
Sven Tore Toerres
Röros IL
29:09.174850
+5:07.30680
76.6p
166
H 21
Emil Sorsell
Storforshei IF
29:17.175600
+5:15.31430
76.3p
167
H 21
Frantisek Jakl
Dukla Liberec
29:18.175710
+5:16.31540
76.2p
168
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
29:19.175840
+5:17.31670
76.2p
169
H 21
Jonas Berg
Byåsen IL
29:20.175930
+5:18.31760
76.1p
170
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
29:23.176230
+5:21.32060
76.0p
171
H 21
Ondrej Tuka
Kbl Jasna
29:31.177070
+5:30.32900
75.6p
172
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
29:34.177300
+5:32.33130
75.5p
173
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
29:40.177970
+5:39.33800
75.2p
174
H 21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
29:58.179770
+5:57.35600
74.3p
175
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
30:07.180650
+6:05.36480
73.9p
176
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
30:24.182380
+6:23.38210
73.2p
177
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
31:41.190030
+7:39.45860
70.0p
178
H 21
Andreas Razafimahatratra
Madagascar
42:03.252240
+18:01.108070
51.6p
179
H 21
Ralfs Eiduks
Latvia
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Niklas Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Raimo Vigants
Latvia
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Martin Lank
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Dins Dinars Gutans
Latvia
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Dusan Augustinak
SK Nove Mesto Na Morave
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Robin Duvillard
Emhm - Villard De Lans
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Maurice Manificat
Douanes/Agy ST Sigismond
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
179
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
13:16.79550
88.9p
2
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
13:53.83290
+37.3640
84.4p
3
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
13:58.83750
+42.4100
83.9p
4
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
13:59.83860
+43.4210
83.7p
5
D 21
Hanna Erikson
Åsarna IK
14:02.84120
+45.4470
83.4p
6
D 21
Seraina Boner
SC Klosters
14:02.84180
+46.4530
83.4p
7
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
14:08.84710
+51.5060
82.8p
8
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
14:08.84780
+52.5130
82.7p
9
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
14:10.84940
+53.5290
82.5p
10
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
14:12.85110
+55.5460
82.4p
11
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
14:14.85370
+58.5720
82.1p
12
D 21
Celia Aymonier
Defense Emhm Les Fourgs
14:16.85520
+59.5870
81.9p
13
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:16.85590
+1:00.5940
81.8p
14
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
14:17.85620
+1:00.5970
81.8p
15
D 21
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
14:22.86100
+1:05.6450
81.3p
16
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
14:23.86260
+1:07.6610
81.1p
17
D 21
Coraline Hugue
Defense Emhm - Crevoux
14:24.86320
+1:07.6670
81.1p
18
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
14:24.86340
+1:07.6690
81.0p
19
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
14:25.86400
+1:08.6750
81.0p
19
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
14:25.86400
+1:08.6750
81.0p
21
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
14:25.86440
+1:08.6790
80.9p
22
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
14:30.86910
+1:13.7260
80.4p
23
D 21
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
14:30.86990
+1:14.7340
80.4p
24
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
14:31.87030
+1:14.7380
80.3p
25
D 21
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:32.87170
+1:16.7520
80.2p
26
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
14:34.87300
+1:17.7650
80.0p
26
D 21
Aurore Jean
Douanes Skieurs Rousselands
14:34.87300
+1:17.7650
80.0p
28
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
14:36.87580
+1:20.7930
79.7p
28
D 21
Anouk Faivre Picon
Defense Emhm -pontarlier
14:36.87580
+1:20.7930
79.7p
30
D 21
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
14:39.87800
+1:22.8150
79.5p
31
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
14:40.87920
+1:23.8270
79.4p
32
D 21
Ida Indahl
Offerdals SK
14:46.88520
+1:29.8870
78.8p
33
D 21
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
14:50.88930
+1:33.9280
78.4p
34
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
14:50.88990
+1:34.9340
78.3p
35
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
14:52.89140
+1:35.9490
78.2p
36
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
14:53.89250
+1:37.9600
78.1p
37
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
14:55.89460
+1:39.9810
77.9p
38
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
14:58.89700
+1:41.10050
77.6p
38
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
14:58.89700
+1:41.10050
77.6p
40
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
14:58.89760
+1:42.10110
77.6p
41
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
15:03.90200
+1:46.10550
77.2p
42
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
15:04.90330
+1:47.10680
77.0p
43
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
15:05.90410
+1:48.10760
77.0p
44
D 21
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
15:05.90480
+1:49.10830
76.9p
45
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
15:06.90560
+1:50.10910
76.8p
46
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
15:06.90590
+1:50.10940
76.8p
47
D 21
Fiona-elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski C
15:08.90710
+1:51.11060
76.7p
48
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:08.90750
+1:52.11100
76.6p
48
D 21
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
15:08.90750
+1:52.11100
76.6p
50
D 21
Petra Hyncicova
Dukla Liberec
15:10.90910
+1:53.11260
76.5p
51
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
15:14.91330
+1:57.11680
76.1p
52
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:16.91500
+1:59.11850
75.9p
53
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
15:16.91510
+1:59.11860
75.9p
54
D 21
Laura Orgue
Cefuc-rfedi
15:16.91540
+1:59.11890
75.9p
55
D 21
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
15:17.91680
+2:01.12030
75.8p
56
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
15:18.91790
+2:02.12140
75.7p
57
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
15:21.92090
+2:05.12440
75.4p
58
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:22.92110
+2:05.12460
75.4p
59
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:23.92240
+2:06.12590
75.3p
60
D 21
Laure Barthelemy
Defense Emhm - Pays Rochois
15:23.92260
+2:07.12610
75.2p
61
D 21
Klara Moravcova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
15:27.92660
+2:11.13010
74.9p
62
D 21
Marie Kromer
Frankrike
15:39.93800
+2:22.14150
73.9p
63
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
15:41.94070
+2:25.14420
73.6p
64
D 21
Manon Locatelli
Méaudre
15:43.94290
+2:27.14640
73.4p
65
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
15:45.94460
+2:29.14810
73.3p
66
D 21
Mathilda Ruus
Gillberga SK
15:45.94480
+2:29.14830
73.3p
67
D 21
Inga Daushkane
Lat
15:48.94720
+2:31.15070
73.1p
68
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
15:55.95420
+2:38.15770
72.5p
69
D 21
Natalia Mueller
Sarsura Zernez
16:00.95980
+2:44.16330
72.0p
70
D 21
Sarka Klaclova
SK Nove Mesto NA Morave
16:02.96100
+2:45.16450
71.9p
71
D 21
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
16:02.96120
+2:45.16470
71.9p
72
D 21
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
16:03.96200
+2:46.16550
71.8p
73
D 21
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
16:03.96270
+2:47.16620
71.8p
74
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
16:04.96390
+2:48.16740
71.7p
75
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
16:06.96520
+2:49.16870
71.6p
76
D 21
Isabella Dannberg
Högbo GIF
16:07.96610
+2:50.16960
71.5p
77
D 21
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
16:11.97050
+2:55.17400
71.1p
78
D 21
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
16:14.97380
+2:58.17730
70.9p
79
D 21
Julia Nyström
Nordingrå SK
16:17.97620
+3:00.17970
70.7p
80
D 21
Sarah Hale
IFK Mora SK
16:23.98290
+3:07.18640
70.1p
81
D 21
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
16:24.98360
+3:08.18710
70.1p
82
D 21
Linnea Björn
Sundbybergs IK
16:25.98400
+3:08.18750
70.1p
83
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
16:30.98900
+3:13.19250
69.7p
84
D 21
Solveig Kvam Torsvik
Lsk
16:30.98940
+3:13.19290
69.6p
85
D 21
Karolína Preislerova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
16:30.98950
+3:14.19300
69.6p
86
D 21
Kamila Knopova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
16:38.99790
+3:22.20140
69.0p
87
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
16:43.100200
+3:26.20550
68.7p
88
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
16:43.100220
+3:26.20570
68.7p
89
D 21
Ida Jonsson
Duveds IF
16:44.100360
+3:28.20710
68.5p
90
D 21
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16:51.101060
+3:35.21410
68.0p
91
D 21
Ingrid Leask
University OF New Mexico Ski Team
17:13.103230
+3:56.23580
66.4p
92
D 21
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:19.103860
+4:03.24210
66.0p
93
D 21
Frida Lövgren
IFK Mora SK
17:31.105030
+4:14.25380
65.2p
94
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
95
D 21
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Natalija Kovalova
Latvia
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Kitija Auzina
Latvia
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Iris Pessey
Douanes Grand-Bornand
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Celia Bourgeois
Lans En Vercors
23:59:59.8639800
-
95
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
23:59:59.8639800
-