Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Klassiskt
2013-12-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
16:31.99000
77.4p
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
16:52.101190
+21.2090
75.3p
3
Mathilda Ruus
Gillberga SK
16:59.101800
+28.2700
74.8p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
17:27.104660
+56.5560
72.3p
5
Emma Thalin
Svegs IK
17:43.106260
+1:12.7160
71.0p
6
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:50.106950
+1:19.7850
70.4p
7
Karin Björnlinger
IK Vista
18:07.108600
+1:36.9500
69.1p
8
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
18:09.108840
+1:38.9740
69.0p
9
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
18:19.109890
+1:48.10790
68.2p
10
Amanda Simonsson
Lima IF
18:35.111470
+2:04.12370
67.0p
11
Linn Gustafsson
Filipstads SF
18:36.111520
+2:05.12420
67.0p
12
Emma Jonsson
Åsarna IK
18:36.111550
+2:05.12450
66.9p
13
Vineta PETERSONE
Latvia
18:44.112300
+2:13.13200
66.4p
14
Klara Svensson
Äspereds IF
18:51.113010
+2:20.13910
65.9p
15
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:53.113230
+2:22.14130
65.8p
16
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
18:57.113680
+2:26.14580
65.4p
17
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
19:09.114880
+2:38.15780
64.6p
18
Kitija Auzina
Latvia
19:13.115200
+2:42.16100
64.4p
19
Elin Karlsson
OK Borgen
19:22.116140
+2:51.17040
63.8p
20
Ilona Lusth
Åsarna IK
19:34.117310
+3:03.18210
63.0p
21
Krista RAZGALE
Latvia
19:52.119100
+3:21.20000
61.9p
22
Julia Jonsson
IK Stern
20:00.119980
+3:29.20880
61.4p
23
Maja Westin
Hägglunds SK
20:19.121880
+3:48.22780
60.3p
24
Malin Jonsson
IK Stern
20:20.121910
+3:49.22810
60.2p
25
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
20:42.124140
+4:11.25040
59.0p
26
Amanda Johansson
Tranemo IF
20:42.124190
+4:11.25090
58.9p
27
Maja Wiik
Tvärreds IF
20:59.125810
+4:28.26710
58.0p
28
Emma Höglund
IFK Mora SK
21:31.129030
+5:00.29930
56.4p
29
Frida Lindqvist
Hagfors SF
21:52.131130
+5:21.32030
55.3p
30
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
22:05.132480
+5:34.33380
54.6p
31
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:29.140860
+6:58.41760
50.9p
32
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
24:13.145270
+7:42.46170
49.1p
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Emma Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
23:59:59.8639800
-
Jessica Johansson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Elin Bryne
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)