Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Klassiskt
2013-12-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Lageson
Åsarna IK
28:14.169300
89.9p
2
Jens Burman
Åsarna IK
28:34.171350
+20.1950
88.7p
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
29:06.174530
+52.5130
87.0p
4
Marcus Ruus
Gillberga SK
29:23.176240
+1:09.6840
86.0p
5
Henrik Ottosson
Åsarna IK
29:45.178420
+1:31.9020
84.9p
6
Emil Svensson
Åsarna IK
30:02.180190
+1:48.10790
84.0p
7
Simon Åslin
Stockviks SF
30:04.180380
+1:50.10980
83.9p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
30:12.181150
+1:58.11750
83.5p
9
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
30:31.183070
+2:17.13670
82.5p
10
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
30:49.184800
+2:35.15400
81.7p
11
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
31:07.186600
+2:53.17200
80.8p
12
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
31:09.186810
+2:55.17410
80.7p
13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:20.187920
+3:06.18520
80.2p
14
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
31:30.188910
+3:16.19510
79.8p
15
Arnis Petersons
Latvia
31:45.190420
+3:31.21020
79.1p
16
Remi Trøen
Norway
31:48.190700
+3:34.21300
78.9p
17
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
31:55.191450
+3:41.22050
78.6p
18
Marcus Johansson
Gillberga SK
32:14.193360
+4:00.23960
77.8p
19
Viesturs Eglitis
Latvia
32:49.196870
+4:35.27470
76.3p
20
Erik Finnskog
Tranemo IF
32:53.197200
+4:39.27800
76.1p
21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
33:23.200250
+5:09.30850
74.9p
22
Jesper Thor
Åsarna IK
33:43.202230
+5:29.32830
74.1p
23
Theo Thåli
Falu IK
34:15.205410
+6:01.36010
72.8p
24
Per Bennermo
Hybo AIK
34:41.208080
+6:27.38680
71.8p
25
Gregor Young
Storbritannien
34:54.209390
+6:40.39990
71.3p
26
David Thorell
IK Stern
36:18.217730
+8:04.48330
68.4p
27
Anders Kallings
Visborgs OK
37:37.225650
+9:23.56250
65.8p
28
Eirik Stonor
Danmark
38:01.228060
+9:47.58660
65.1p
29
John Nyquist
IK Stern
45:38.273710
+17:24.104310
53.6p
-
Erik Persson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Dins Dinars Gutans
Latvia
23:59:59.8639800
-
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)