Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup
2013-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 509[
1
2
]
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
24:18.145780
89.8p
2
H 20
Jens Burman
Åsarna IK
24:58.149700
+39.3820
87.3p
3
H 20
Simon Lageson
Åsarna IK
25:05.150450
+46.4570
86.8p
4
H 18
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
25:08.150730
+49.4850
86.7p
5
H 20
Edvard Sundman
Åsarna IK
25:13.151210
+54.5330
86.4p
6
H 20
Markus Ruus
Gillberga SK
25:14.151360
+55.5480
86.3p
7
H 20
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
25:17.151620
+58.5740
86.1p
8
H 18
Filip Danielsson
Garphyttans IF
25:26.152520
+1:07.6640
85.6p
9
H 20
Emil Svensson
Åsarna IK
25:30.152940
+1:11.7060
85.3p
10
H 20
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
25:33.153210
+1:14.7330
85.1p
11
H 20
Olov Roos
Östersunds SK
25:34.153300
+1:15.7420
85.1p
12
H 18
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:38.153700
+1:19.7820
84.8p
13
H 20
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
25:39.153870
+1:20.7990
84.7p
14
H 20
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
25:49.154830
+1:30.8950
84.2p
15
H 20
Joergen Saeternes Ulvang
IL Varden
25:50.154980
+1:32.9100
84.1p
16
H 20
Björn Sandström
Täfteå IK
25:54.155380
+1:36.9500
83.9p
17
H 20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
25:55.155450
+1:36.9570
83.8p
18
H 20
Simon Öberg
Kalix SK
25:55.155480
+1:37.9600
83.8p
19
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
26:00.155950
+1:41.10070
83.5p
20
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
26:01.156030
+1:42.10150
83.5p
21
H 20
Simon Åslin
Stockviks SF
26:01.156060
+1:42.10180
83.5p
22
H 20
Jacob Engström
Kalix SK
26:08.156710
+1:49.10830
83.1p
23
H 18
Alfred Buskqvist
IK Stern
26:09.156830
+1:50.10950
83.0p
24
H 20
Olof Jonsson
Duveds IF
26:13.157230
+1:54.11350
82.8p
25
H 18
Marcus Grate
Täfteå IK
26:14.157390
+1:56.11510
82.7p
26
H 20
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
26:16.157560
+1:57.11680
82.6p
27
H 18
Jonas Austad
Inderoey IL
26:19.157810
+2:00.11930
82.5p
28
H 18
Max Novak
Offerdals SK
26:19.157870
+2:00.11990
82.4p
29
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:22.158130
+2:03.12250
82.3p
30
H 20
Emil Persson
Östersunds SK
26:22.158160
+2:03.12280
82.3p
31
H 20
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
26:24.158300
+2:05.12420
82.2p
32
H 18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
26:24.158320
+2:05.12440
82.2p
33
H 18
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
26:27.158620
+2:08.12740
82.0p
34
H 20
Viktor Eriksson
Malungs IF
26:27.158630
+2:08.12750
82.0p
35
H 20
Ole Skrove
Steinkjer Skiklubb
26:28.158760
+2:09.12880
81.9p
36
H 20
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
26:34.159370
+2:15.13490
81.6p
37
H 18
Elias Dahl
Offerdals SK
26:36.159520
+2:17.13640
81.5p
38
H 20
Anton Persson
SK Bore
26:42.160190
+2:24.14310
81.2p
39
H 20
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
26:45.160480
+2:27.14600
81.0p
40
H 18
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
26:47.160680
+2:29.14800
80.9p
41
H 20
Simon Fors
Domnarvets Goif
26:49.160800
+2:30.14920
80.8p
42
H 18
Stian Sundsvik
Frol IL
26:51.161050
+2:32.15170
80.7p
43
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:53.161280
+2:35.15400
80.6p
44
H 20
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:56.161520
+2:37.15640
80.4p
45
H 20
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
26:56.161590
+2:38.15710
80.4p
45
H 20
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
26:56.161590
+2:38.15710
80.4p
47
H 20
Hannes Stenström
Järpens SK
26:58.161710
+2:39.15830
80.3p
48
H 20
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
27:01.162030
+2:42.16150
80.2p
49
H 20
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
27:03.162240
+2:44.16360
80.1p
50
H 18
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
27:05.162440
+2:46.16560
80.0p
51
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
27:10.162950
+2:51.17070
79.7p
52
H 20
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
27:10.162960
+2:51.17080
79.7p
53
H 18
Svein Berg Fines
Strindheim IL
27:12.163140
+2:53.17260
79.6p
54
H 20
Sindre Stiklestad
Steinkjer Skiklubb
27:13.163230
+2:54.17350
79.5p
55
H 20
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
27:13.163290
+2:55.17410
79.5p
56
H 20
Anton Åström
Bodens SK
27:15.163420
+2:56.17540
79.4p
57
H 18
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
27:17.163640
+2:58.17760
79.3p
58
H 18
Jens Selahn
Stockviks SF
27:18.163750
+2:59.17870
79.3p
59
H 20
Truls Torvik
IL Varden
27:20.163940
+3:01.18060
79.2p
60
H 20
Daniel Södersten
Orsa SK
27:21.164030
+3:02.18150
79.1p
61
H 18
Adam Gillman
Garphyttans IF
27:23.164280
+3:05.18400
79.0p
62
H 20
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
27:24.164340
+3:05.18460
79.0p
63
H 20
Truls Troean Aune
Steinkjer Skiklubb
27:27.164640
+3:08.18760
78.8p
64
H 18
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
27:28.164710
+3:09.18830
78.8p
65
H 18
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
27:29.164810
+3:10.18930
78.7p
66
H 20
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
27:29.164880
+3:11.19000
78.7p
67
H 18
Jakob Jansson
Månkarbo IF
27:30.164930
+3:11.19050
78.7p
68
H 18
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
27:32.165130
+3:13.19250
78.6p
69
H 20
Daniel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
27:35.165430
+3:16.19550
78.4p
70
H 18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
27:46.166500
+3:27.20620
77.9p
71
H 18
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
27:46.166510
+3:27.20630
77.9p
72
H 20
August Nilsson
Östersunds SK
27:46.166550
+3:27.20670
77.8p
73
H 18
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:49.166800
+3:30.20920
77.7p
74
H 18
Jonatan Engström
Borås GIF
27:50.166940
+3:31.21060
77.6p
75
H 20
Erik Persson
Eksjö SOK
27:52.167150
+3:33.21270
77.5p
76
H 18
Anders Roos
Östersunds SK
27:53.167260
+3:34.21380
77.5p
77
H 18
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
28:02.168160
+3:43.22280
77.0p
78
H 18
Emil Thyrèn
Trönö IK
28:03.168270
+3:44.22390
77.0p
79
H 20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
28:05.168430
+3:46.22550
76.9p
80
H 20
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
28:07.168690
+3:49.22810
76.8p
81
H 20
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
28:10.168940
+3:51.23060
76.7p
82
H 20
Viktor Karlsson
Storumans IK
28:10.168980
+3:52.23100
76.6p
83
H 20
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
28:11.169010
+3:52.23130
76.6p
84
H 18
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
28:13.169230
+3:54.23350
76.5p
85
H 18
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:17.169630
+3:58.23750
76.3p
86
H 18
Olle Axelsson
Borås SK
28:20.169920
+4:01.24040
76.2p
87
H 20
Martin Johansson
Linköpings SK
28:21.170020
+4:02.24140
76.1p
88
H 20
Tobias Karlsson
Kalix SK
28:21.170080
+4:03.24200
76.1p
89
H 20
Joel Lager
Garphyttans IF
28:22.170140
+4:03.24260
76.1p
90
H 18
David Larsson
Hudiksvalls IF
28:24.170300
+4:05.24420
76.0p
90
H 20
Mårten Vänn
Stockviks SF
28:24.170300
+4:05.24420
76.0p
92
H 20
Theo Thåli
Falu IK
28:25.170480
+4:07.24600
75.9p
93
H 20
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
28:26.170510
+4:07.24630
75.9p
94
H 20
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
28:26.170540
+4:07.24660
75.9p
95
H 18
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
28:28.170740
+4:09.24860
75.8p
96
H 18
Morten Torvik
IL Varden
28:31.171010
+4:12.25130
75.7p
97
H 18
John Leander
Åsarna IK
28:31.171060
+4:12.25180
75.7p
98
H 20
Jesper Thor
Åsarna IK
28:33.171210
+4:14.25330
75.6p
99
H 18
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
28:34.171300
+4:15.25420
75.5p
100
H 18
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
28:38.171770
+4:19.25890
75.3p
101
H 18
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
28:42.172100
+4:23.26220
75.2p
102
H 18
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
28:46.172510
+4:27.26630
75.0p
103
H 18
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
28:46.172590
+4:28.26710
74.9p
104
H 20
Jesper Boman
Strömnäs GIF
28:47.172600
+4:28.26720
74.9p
105
H 20
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
28:47.172640
+4:28.26760
74.9p
106
H 18
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
28:49.172890
+4:31.27010
74.8p
107
H 18
August Spik
SK Leksand
28:50.172960
+4:31.27080
74.8p
108
H 18
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
28:51.173000
+4:32.27120
74.7p
109
H 20
Felix Hopstadius
Storumans IK
28:56.173560
+4:37.27680
74.5p
110
H 20
Magnus Brander
Åmotfors IF
28:58.173700
+4:39.27820
74.4p
111
H 18
Johan Nilsson
Byske SK
29:02.174150
+4:43.28270
74.2p
112
H 18
Oscar Johansson
Linköpings SK
29:06.174540
+4:47.28660
74.0p
113
H 18
Elias Olofsson
Vårby IK
29:10.174990
+4:52.29110
73.8p
114
H 18
Elias Andersson
Sunderby SK
29:15.175440
+4:56.29560
73.6p
115
H 18
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
29:15.175460
+4:56.29580
73.6p
116
H 18
John Magnus Haugen
Hommelvik IL Ski
29:16.175590
+4:58.29710
73.6p
117
H 18
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
29:17.175670
+4:58.29790
73.5p
118
H 18
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
29:19.175810
+5:00.29930
73.5p
119
H 18
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
29:22.176100
+5:03.30220
73.3p
120
H 18
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
29:30.176900
+5:11.31020
73.0p
121
H 18
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
29:30.176950
+5:11.31070
73.0p
121
H 18
Vetle Varslot Halsan
Frol IL
29:30.176950
+5:11.31070
73.0p
123
H 18
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:33.177290
+5:15.31410
72.8p
124
H 20
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
29:43.178210
+5:24.32330
72.4p
125
H 18
August Östlund
Hedesunda IF
29:44.178300
+5:25.32420
72.4p
126
H 18
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
29:44.178390
+5:26.32510
72.3p
127
H 18
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
29:46.178520
+5:27.32640
72.3p
128
H 18
Arvid Aronsson
Stockviks SF
29:46.178530
+5:27.32650
72.3p
129
H 20
Lars Gellein Halvorsen
Botne SK
29:46.178570
+5:27.32690
72.3p
130
H 18
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
29:47.178630
+5:28.32750
72.2p
131
H 20
Erik Öman
Hägglunds Ski Team SK
29:51.179060
+5:32.33180
72.1p
132
H 20
Anders Vedin
Stockviks SF
29:58.179790
+5:40.33910
71.7p
133
H 18
Marcus Karlsson
Kalix SK
30:00.179990
+5:42.34110
71.7p
134
H 18
Olle Strömbäck
Husums IF SK
30:01.180000
+5:42.34120
71.7p
135
H 20
David Thorell
IK Stern
30:10.180950
+5:51.35070
71.3p
136
H 18
Emil Bennermo
Hybo AIK
30:12.181110
+5:53.35230
71.2p
137
H 18
André Mattei
Sävast Ski Team IF
30:20.181970
+6:01.36090
70.8p
138
H 18
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
30:23.182220
+6:04.36340
70.7p
139
H 18
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:27.182600
+6:08.36720
70.6p
140
H 18
Filip Åslin
Stockviks SF
30:29.182840
+6:10.36960
70.5p
141
H 20
Erik Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
30:35.183430
+6:16.37550
70.2p
142
H 18
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
30:38.183700
+6:19.37820
70.1p
143
H 18
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
30:41.184010
+6:22.38130
70.0p
144
H 18
Johan Forslund
Lycksele IF
30:44.184310
+6:25.38430
69.9p
145
H 18
Andreas Hamrin
Alnö SK
30:49.184850
+6:30.38970
69.7p
146
H 18
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
30:53.185260
+6:34.39380
69.5p
147
H 18
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
30:57.185640
+6:38.39760
69.3p
148
H 18
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
30:59.185810
+6:40.39930
69.3p
149
H 18
Joakim Ståhl
Järbo IF
31:07.186650
+6:48.40770
68.9p
150
H 18
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
31:09.186820
+6:50.40940
68.9p
151
H 18
Jonas Persson
Trönö IK
31:25.188420
+7:06.42540
68.3p
152
H 20
Jonas Ingard
IK Rex
31:44.190370
+7:25.44490
67.5p
153
H 18
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
31:58.191720
+7:39.45840
67.0p
154
H 18
Erik Björkman
Täfteå IK
32:27.194620
+8:08.48740
65.9p
155
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
32:34.195320
+8:15.49440
65.7p
156
H 18
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
33:14.199380
+8:56.53500
64.3p
157
H 18
Alex Thiger
Bergeforsens SK
33:36.201500
+9:17.55620
63.6p
158
H 18
Victor Haugaard
Alnö SK
34:25.206490
+10:07.60610
61.9p
159
H 18
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
159
H 18
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
159
H 20
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
159
H 20
Oskar Åström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
159
H 20
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
159
H 20
Torben Svensson
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
165
H 18
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
165
H 18
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Oscar Nordin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
165
H 18
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Mattias Jonsson
I 21 IF
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Viktor Ranerfors
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Martin Aune
Skogn IL
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Even Northug
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Erik Söderlund
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
165
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
15:36.93580
76.4p
2
D 18
Emma Ribom
Kalix SK
15:44.94360
+7.680
75.7p
3
D 20
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:52.95140
+15.1460
75.1p
4
D 18
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
15:56.95540
+19.1860
74.7p
5
D 18
Maria Jonasson
Östersunds SK
16:00.95910
+23.2230
74.4p
6
D 20
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:04.96300
+27.2620
74.1p
7
D 20
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
16:05.96480
+29.2800
74.0p
8
D 18
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
16:07.96650
+30.2970
73.8p
9
D 18
Ida Dahl
Östersunds SK
16:19.97880
+43.4200
72.8p
10
D 18
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
16:27.98670
+50.4990
72.2p
11
D 20
Line Sundsvik
Frol IL
16:31.99040
+54.5360
71.9p
12
D 18
Linnea Stark
Stockviks SF
16:34.99360
+57.5680
71.7p
13
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
16:44.100350
+1:07.6670
70.9p
14
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:47.100660
+1:10.6980
70.7p
15
D 18
Mathilda Ruus
Gillberga SK
16:47.100680
+1:11.7000
70.7p
16
D 20
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
16:52.101140
+1:15.7460
70.3p
17
D 18
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16:55.101480
+1:19.7800
70.1p
18
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
16:57.101650
+1:20.7970
70.0p
19
D 20
Mimmi Björn
IFK Umeå
16:57.101660
+1:20.7980
70.0p
20
D 20
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
16:57.101690
+1:21.8010
69.9p
21
D 20
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
17:01.102070
+1:24.8390
69.7p
22
D 18
Karin Björnlinger
IK Vista
17:03.102290
+1:27.8610
69.5p
23
D 18
Sara Wadman
IFK Mora SK
17:05.102450
+1:28.8770
69.4p
24
D 18
Solveig Boegseth
Henning Skilag
17:05.102480
+1:29.8800
69.4p
24
D 20
Sarah Hale
IFK Mora SK
17:05.102480
+1:29.8800
69.4p
26
D 18
Vilma Funck
IFK Kiruna
17:06.102570
+1:29.8890
69.3p
27
D 20
Ida Jonsson
Duveds IF
17:08.102710
+1:31.9030
69.2p
28
D 20
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
17:11.103080
+1:35.9400
68.9p
29
D 20
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
17:20.103900
+1:43.10220
68.4p
30
D 18
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
17:21.104040
+1:44.10360
68.3p
31
D 18
Matilda Björn
Sundbybergs IK
17:21.104050
+1:44.10370
68.3p
32
D 18
Ida Kihlén
Malungs IF
17:22.104140
+1:45.10460
68.2p
32
D 20
Anna Magnusson
Hemmingmarks Skidklubb
17:22.104140
+1:45.10460
68.2p
34
D 18
Emma Thalin
Svegs IK
17:24.104390
+1:48.10710
68.0p
35
D 18
Emma Backén
Svegs IK
17:25.104420
+1:48.10740
68.0p
36
D 20
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
17:29.104860
+1:52.11180
67.7p
37
D 20
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:30.104990
+1:54.11310
67.6p
38
D 20
Therese Axelsson
SK Bore
17:31.105070
+1:54.11390
67.6p
39
D 18
Signe Rosenberg
Duveds IF
17:35.105440
+1:58.11760
67.3p
40
D 18
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
17:39.105870
+2:02.12190
67.0p
41
D 18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:42.106150
+2:05.12470
66.8p
41
D 20
Ulrika Axelsson
Sya SK
17:42.106150
+2:05.12470
66.8p
43
D 18
Ida Hallquist
Åsarna IK
17:43.106290
+2:07.12610
66.7p
44
D 18
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
17:45.106480
+2:09.12800
66.6p
44
D 18
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:45.106480
+2:09.12800
66.6p
46
D 20
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:46.106590
+2:10.12910
66.5p
47
D 18
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:47.106630
+2:10.12950
66.5p
48
D 18
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
17:47.106660
+2:10.12980
66.5p
49
D 18
Jenny Fellman
IF Aland
17:48.106720
+2:11.13040
66.5p
49
D 18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:48.106720
+2:11.13040
66.5p
51
D 18
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:48.106770
+2:11.13090
66.4p
52
D 18
Emma Jonsson
Åsarna IK
17:55.107410
+2:18.13730
66.0p
53
D 20
Charlotte Myhre
IL Varden
17:56.107510
+2:19.13830
65.9p
54
D 18
Johanna Engström
Kalix SK
17:56.107550
+2:19.13870
65.9p
55
D 20
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
18:00.107920
+2:23.14240
65.7p
56
D 18
Saga Stenman
SK Järven
18:04.108310
+2:27.14630
65.4p
57
D 20
Matilda Andersson
Häggenås SK
18:05.108420
+2:28.14740
65.3p
58
D 18
Ilona Lusth
Åsarna IK
18:07.108620
+2:30.14940
65.2p
59
D 20
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
18:09.108870
+2:32.15190
65.1p
60
D 20
Hanna Öberg
Hemmingmarks Skidklubb
18:12.109150
+2:35.15470
64.9p
61
D 20
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
18:13.109200
+2:36.15520
64.9p
62
D 18
Olivia Persson
Storumans IK
18:13.109240
+2:36.15560
64.8p
63
D 20
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
18:16.109570
+2:39.15890
64.6p
64
D 18
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:17.109610
+2:40.15930
64.6p
64
D 20
Stina Widmark
Tullus SG
18:17.109610
+2:40.15930
64.6p
66
D 20
Frida Hedman
Klimpfjälls Iif
18:23.110210
+2:46.16530
64.2p
67
D 20
Frida Hagström
Anundsjö IF
18:23.110250
+2:46.16570
64.2p
68
D 20
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
18:23.110290
+2:47.16610
64.2p
69
D 20
Josefin Jonsson
Delsbo IF
18:24.110320
+2:47.16640
64.2p
70
D 18
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
18:28.110720
+2:51.17040
63.9p
71
D 18
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
18:31.111030
+2:54.17350
63.7p
72
D 18
Hanna Fritz
Åmåls OK
18:32.111160
+2:55.17480
63.6p
73
D 20
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
18:32.111170
+2:55.17490
63.6p
74
D 18
Regina Oja
I 21 IF
18:34.111380
+2:58.17700
63.5p
75
D 20
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
18:38.111700
+3:01.18020
63.3p
76
D 20
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
18:41.112090
+3:05.18410
63.1p
77
D 18
Sara Björklund
Alnö SK
18:44.112380
+3:08.18700
62.9p
78
D 18
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
18:46.112510
+3:09.18830
62.8p
79
D 20
Emma Rusth
Stockviks SF
18:47.112690
+3:11.19010
62.7p
80
D 18
Amanda Lindblad
Stockviks SF
18:50.112910
+3:13.19230
62.6p
81
D 18
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
18:55.113410
+3:18.19730
62.3p
82
D 20
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
18:57.113610
+3:20.19930
62.2p
83
D 18
Elin Karlsson
OK Borgen
18:57.113670
+3:20.19990
62.2p
84
D 18
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
19:00.113990
+3:24.20310
62.0p
85
D 18
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
19:02.114110
+3:25.20430
61.9p
86
D 18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:02.114140
+3:25.20460
61.9p
87
D 20
Josefin Nilsson
IK Fryken
19:02.114180
+3:26.20500
61.9p
88
D 18
Amanda Simonsson
Lima IF
19:12.115100
+3:35.21420
61.3p
89
D 18
Linnea Hägglund
Hägglunds Ski Team SK
19:12.115180
+3:36.21500
61.3p
90
D 18
Sara Östling
Svegs IK
19:15.115450
+3:38.21770
61.2p
91
D 18
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
19:17.115620
+3:40.21940
61.1p
92
D 20
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
19:32.117150
+3:55.23470
60.2p
93
D 18
Hanna Carlström
Svegs IK
19:35.117420
+3:58.23740
60.1p
94
D 20
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
19:35.117470
+3:58.23790
60.0p
95
D 18
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
19:36.117580
+4:00.23900
60.0p
96
D 18
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:40.117920
+4:03.24240
59.8p
97
D 20
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
19:58.119730
+4:21.26050
58.9p
98
D 18
Märta Torshage
Vårby IK
20:04.120330
+4:27.26650
58.5p
99
D 18
Emma Höglund
IFK Mora SK
20:20.121970
+4:43.28290
57.7p
100
D 18
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
20:23.122230
+4:46.28550
57.6p
101
D 18
Frida Lindqvist
Hagfors SF
21:12.127170
+5:35.33490
55.2p
102
D 18
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
21:22.128180
+5:46.34500
54.8p
103
D 18
Klara Nordlund
Hybo AIK
21:41.130030
+6:04.36350
54.0p
104
D 18
Josefine Hopkins
Junsele IF
24:48.148770
+9:11.55090
46.9p
105
D 20
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:57.8639600
-
106
D 18
Matilda Widén
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
106
D 18
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
106
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
106
D 20
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
106
D 20
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
111
D 18
Hanna Claréus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Jessica Johansson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Patricia Lockner
Graninge-alliansen
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Rebecca Vidman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
111
D 18
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
111
D 20
Carolina Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
111
D 20
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
36:04.216360
94.1p
2
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:09.216830
+4.370
93.9p
3
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
36:22.218190
+18.1730
93.3p
4
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
36:32.219190
+28.2730
92.8p
5
H 21
Emil Jönsson
IFK Mora SK
36:33.219290
+29.2830
92.8p
6
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
36:49.220850
+44.4390
92.1p
7
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
36:53.221220
+48.4760
92.0p
8
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
36:53.221260
+49.4800
92.0p
9
H 21
Ole Marius Bach
Byåsen IL
37:05.222460
+1:01.6000
91.5p
10
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
37:12.223160
+1:08.6700
91.2p
11
H 21
Ronny Fredrik Ansnes
Klæbu IL
37:14.223300
+1:09.6840
91.1p
12
H 21
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
37:15.223400
+1:10.6940
91.1p
13
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:15.223410
+1:10.6950
91.1p
14
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
37:15.223480
+1:11.7020
91.0p
15
H 21
Bill Impola
SK Bore
37:19.223860
+1:15.7400
90.9p
16
H 21
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
37:20.223980
+1:16.7520
90.8p
17
H 21
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
37:27.224690
+1:23.8230
90.5p
18
H 21
Eirik Lorentsen
Henning Sl
37:32.225150
+1:27.8690
90.4p
19
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
37:33.225210
+1:28.8750
90.3p
20
H 21
Simon Hallström
Idre SK
37:33.225270
+1:29.8810
90.3p
21
H 21
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
37:37.225620
+1:32.9160
90.2p
22
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
37:43.226250
+1:38.9790
89.9p
23
H 21
Petter Soleng Veidekke Skinstad
Vind IL
37:56.227530
+1:51.11070
89.4p
24
H 21
Niklas Niska
Bodens SK
38:00.227950
+1:55.11490
89.2p
25
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
38:00.227990
+1:56.11530
89.2p
26
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
38:04.228370
+2:00.11910
89.1p
27
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
38:05.228440
+2:00.11980
89.0p
28
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
38:08.228790
+2:04.12330
88.9p
29
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
38:13.229230
+2:08.12770
88.7p
30
H 21
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
38:15.229440
+2:10.12980
88.7p
31
H 21
Erik Oevsthus Bakkejord
Strindheim IL
38:18.229730
+2:13.13270
88.5p
32
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
38:21.230030
+2:16.13570
88.4p
33
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
38:23.230270
+2:19.13810
88.3p
34
H 21
Janis Paipals
Latvia
38:24.230380
+2:20.13920
88.3p
35
H 21
Jesper Nelin
Hestra IF
38:28.230790
+2:24.14330
88.1p
36
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
38:29.230830
+2:24.14370
88.1p
37
H 21
Mattias Jonasson
Östersunds SK
38:38.231730
+2:33.15270
87.8p
38
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
38:43.232200
+2:38.15740
87.6p
39
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
38:43.232280
+2:39.15820
87.6p
40
H 21
Torstein Östnor
Lierne IL
38:44.232380
+2:40.15920
87.5p
41
H 21
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
38:45.232480
+2:41.16020
87.5p
42
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
38:53.233270
+2:49.16810
87.2p
43
H 21
Johan Edin
IFK Mora SK
38:56.233540
+2:51.17080
87.1p
44
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
38:58.233770
+2:54.17310
87.0p
45
H 21
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
39:01.234060
+2:57.17600
86.9p
46
H 21
Oscar Persson
SK Bore
39:03.234250
+2:58.17790
86.8p
47
H 21
Martin Riseth
Byåsen IL
39:04.234350
+2:59.17890
86.8p
48
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
39:10.234970
+3:06.18510
86.6p
49
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
39:14.235360
+3:10.18900
86.4p
50
H 21
Per Olav Ødegård Holm
Byåsen IL
39:19.235840
+3:14.19380
86.2p
51
H 21
Espen Kveli
Lierne IL
39:27.236640
+3:22.20180
85.9p
52
H 21
Eirik Telebond
Klæbu IL
39:28.236740
+3:23.20280
85.9p
53
H 21
Juris Germanis
Latvia
39:30.236950
+3:25.20490
85.8p
54
H 21
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
39:35.237470
+3:31.21010
85.6p
55
H 21
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Tif
39:40.237900
+3:35.21440
85.5p
56
H 21
Johan Persson
Järpens SK
39:43.238240
+3:38.21780
85.4p
57
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
39:49.238890
+3:45.22430
85.1p
58
H 21
Morten Vannebo
Varden Il,
39:51.239080
+3:47.22620
85.1p
59
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
39:52.239120
+3:47.22660
85.0p
60
H 21
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
39:53.239230
+3:48.22770
85.0p
61
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
39:57.239630
+3:52.23170
84.9p
62
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
39:58.239790
+3:54.23330
84.8p
63
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
40:04.240300
+3:59.23840
84.6p
64
H 21
Einar A Ulsund
Byåsen IL
40:05.240460
+4:01.24000
84.6p
65
H 21
Carl Olander
IK Stern
40:07.240610
+4:02.24150
84.5p
66
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
40:11.241070
+4:07.24610
84.3p
67
H 21
Oscar Kardin
Offerdals SK
40:13.241210
+4:08.24750
84.3p
68
H 21
Eric Storvall
Täfteå IK
40:14.241370
+4:10.24910
84.2p
69
H 21
Bob Impola
SK Bore
40:19.241800
+4:14.25340
84.1p
70
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
40:20.241950
+4:15.25490
84.0p
71
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
40:32.243140
+4:27.26680
83.6p
72
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
40:37.243670
+4:33.27210
83.4p
73
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
40:52.245140
+4:47.28680
82.9p
74
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
40:53.245200
+4:48.28740
82.9p
75
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
40:56.245520
+4:51.29060
82.8p
76
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
41:11.247000
+5:06.30540
82.3p
77
H 21
Tobias Engblom
Stockviks SF
41:12.247180
+5:08.30720
82.2p
78
H 21
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
41:15.247470
+5:11.31010
82.1p
79
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
41:18.247760
+5:14.31300
82.1p
80
H 21
Anton Ringen Killi
Selbu IL
41:20.247910
+5:15.31450
82.0p
81
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
41:23.248250
+5:18.31790
81.9p
82
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
41:26.248510
+5:21.32050
81.8p
83
H 21
Petter Torås Halseth
Steinkjer Skl
41:36.249500
+5:31.33040
81.5p
84
H 21
Niclas Eriksson
Hägglunds SK
41:42.250110
+5:37.33650
81.3p
84
H 21
Per Harald Skogstad
Lundamo IL
41:42.250110
+5:37.33650
81.3p
86
H 21
Didrik Fjeld
Oseberg Skilag
41:44.250300
+5:39.33840
81.2p
87
H 21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
41:59.251840
+5:54.35380
80.7p
88
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
41:59.251870
+5:55.35410
80.7p
89
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
42:06.252570
+6:02.36110
80.5p
90
H 21
Johan Hundseth
Kolvereid IL
42:12.253110
+6:07.36650
80.3p
91
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
42:12.253170
+6:08.36710
80.3p
92
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
42:23.254240
+6:18.37780
79.9p
93
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
42:27.254600
+6:22.38140
79.8p
94
H 21
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
42:28.254760
+6:24.38300
79.8p
95
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
42:35.255410
+6:30.38950
79.6p
96
H 21
Mikael Edström
Strömnäs GIF
42:38.255720
+6:33.39260
79.5p
97
H 21
Harald Kempe
Tynderö IK
42:38.255740
+6:33.39280
79.5p
98
H 21
Albin Jonsson
Högbo GOIF
42:39.255800
+6:34.39340
79.5p
99
H 21
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
43:20.259960
+7:16.43500
78.2p
100
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
43:23.260250
+7:18.43790
78.1p
101
H 21
Andre Jakobsson
Östersunds SK
43:40.261960
+7:36.45500
77.6p
102
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
43:41.262020
+7:36.45560
77.6p
103
H 21
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
44:16.265580
+8:12.49120
76.5p
104
H 21
Leandro Ribela
Brazil
45:08.270720
+9:03.54260
75.0p
105
H 21
Alasdair Tutt
Birkebeiner Nordic Ski Club
45:54.275370
+9:50.58910
73.8p
106
H 21
Henric Öberg
Strömnäs GIF
48:15.289410
+12:10.72950
70.2p
107
H 21
Fabrizio Bourguignon
Brazil
48:27.290620
+12:22.74160
69.9p
108
H 21
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
108
H 21
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
108
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
111
H 21
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Robert Sjöström
I21 IF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
111
H 21
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Espen Sundsvik
Frol IL
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
111
H 21
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
30:49.184890
83.4p
2
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:21.188010
+31.3020
82.0p
3
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
31:21.188090
+32.3100
82.0p
4
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
31:40.189990
+51.5000
81.1p
5
D 21
Julia Svan
Vansbro AIK SK
31:43.190200
+53.5210
81.0p
6
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
31:52.191160
+1:02.6170
80.6p
7
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
31:53.191240
+1:03.6250
80.6p
8
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
31:58.191760
+1:08.6770
80.4p
9
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
32:00.191960
+1:10.6970
80.3p
10
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
32:03.192210
+1:13.7220
80.2p
11
D 21
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
32:06.192530
+1:16.7540
80.0p
12
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
32:17.193610
+1:27.8620
79.6p
13
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
32:22.194100
+1:32.9110
79.4p
14
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
32:27.194600
+1:37.9610
79.2p
15
D 21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
32:27.194610
+1:37.9620
79.2p
16
D 21
Ida Indahl
Offerdals SK
32:39.195820
+1:49.10830
78.7p
17
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
32:40.195920
+1:50.10930
78.6p
18
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
32:41.196010
+1:51.11020
78.6p
19
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
32:48.196720
+1:58.11730
78.3p
20
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
32:57.197680
+2:07.12690
77.9p
21
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
32:58.197730
+2:08.12740
77.9p
22
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
33:01.198040
+2:11.13050
77.8p
23
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
33:02.198170
+2:12.13180
77.7p
24
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
33:18.199710
+2:28.14720
77.1p
25
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:19.199860
+2:29.14870
77.0p
26
D 21
Julie Gausen
Inderøy IL
33:34.201340
+2:44.16350
76.4p
27
D 21
Merete Myrseth
Strindheim IL
33:38.201730
+2:48.16740
76.3p
28
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
33:41.202080
+2:51.17090
76.2p
29
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
33:46.202530
+2:56.17540
76.0p
30
D 21
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
34:05.204460
+3:15.19470
75.3p
31
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
34:10.204960
+3:20.19970
75.1p
32
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
34:15.205410
+3:25.20420
74.9p
33
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
34:17.205610
+3:27.20620
74.8p
34
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
34:19.205880
+3:29.20890
74.7p
35
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
34:23.206270
+3:33.21280
74.6p
36
D 21
Cajsa Grape
IFK Mora SK
34:30.206930
+3:40.21940
74.3p
37
D 21
Lovise Grape
Strindheim IL
34:34.207360
+3:44.22370
74.2p
38
D 21
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
34:43.208230
+3:53.23240
73.9p
39
D 21
Kim Adolfsson
Vansbro AIK SK
34:47.208600
+3:57.23610
73.7p
40
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
35:04.210320
+4:14.25330
73.1p
41
D 21
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
35:04.210330
+4:14.25340
73.1p
42
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
35:05.210480
+4:15.25490
73.0p
43
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
35:08.210710
+4:18.25720
73.0p
44
D 21
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
35:08.210750
+4:18.25760
73.0p
45
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
35:09.210840
+4:19.25850
72.9p
46
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
35:10.210970
+4:20.25980
72.9p
47
D 21
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
35:25.212480
+4:35.27490
72.3p
48
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
35:52.215140
+5:02.30150
71.4p
49
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
35:54.215340
+5:04.30350
71.4p
50
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
36:12.217160
+5:22.32170
70.7p
51
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
36:14.217350
+5:24.32360
70.7p
52
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
36:41.220050
+5:51.35060
69.8p
53
D 21
Helena Gustafsson
Täfteå IK
37:09.222810
+6:19.37820
68.9p
54
D 21
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
37:19.223800
+6:29.38810
68.6p
55
D 21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
37:28.224720
+6:38.39730
68.3p
56
D 21
Katarina Olsson
Fränsta IK
37:37.225670
+6:47.40680
68.0p
57
D 21
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
37:38.225770
+6:48.40780
68.0p
58
D 21
Linn Nyback
Finland
38:31.231050
+7:41.46060
66.4p
59
D 21
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
39:00.233930
+8:10.48940
65.6p
Visar resultat 1 till 500 av 509[
1
2
]