Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2014-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
1:55:31.693010
75.0p
2
Susanne Nyström
Laisvalls SK
1:55:35.693470
+4.360
75.0p
3
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
1:57:43.706260
+2:12.13150
73.5p
4
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:00:43.724270
+5:12.31160
71.4p
5
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:04:57.749650
+9:26.56540
68.8p
6
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:07:20.763970
+11:49.70860
67.3p
7
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:08:30.770990
+12:59.77880
66.7p
8
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:09:31.777090
+14:00.83980
66.1p
9
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:14:10.804900
+18:38.111790
63.6p
10
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:21:24.848370
+25:53.155260
60.0p
11
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
2:22:47.856640
+27:16.163530
59.4p
12
Frida Lövgren
IFK Mora SK
2:22:48.856770
+27:17.163660
59.4p
13
Frida Börjesson
Stockholms RK
2:30:07.900650
+34:36.207540
56.2p
14
Caroline Ström
Tierps IF
2:30:57.905690
+35:26.212580
55.9p
15
Lina Gustafsson
Sävast Ski Team IF
2:31:56.911580
+36:25.218470
55.5p
16
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:32:55.917420
+37:24.224310
55.1p
17
Sara Westerström Mangs
Kimstad GOIF
2:35:37.933690
+40:06.240580
54.1p
18
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:36:22.938150
+40:51.245040
53.8p
19
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:36:27.938680
+40:56.245570
53.8p
20
Marie Sandberg
Sköldinge IF
2:39:17.955640
+43:46.262530
52.7p
21
Jenny Josefsson
Swedbank IF
2:44:07.984690
+48:36.291580
51.0p
22
Ida Christensen
Karlsbyhedens IK
2:52:07.1032620
+56:36.339510
48.5p
23
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:52:19.1033870
+56:48.340760
48.4p
24
Martina Hylén
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:52:35.1035450
+57:04.342340
48.4p
25
Stina Bolö
Växjö OK
2:59:57.1079610
+1:04:26.386500
46.2p
26
Kristina Bäckstrand
Norbergs OK
3:02:11.1093050
+1:06:40.399940
45.6p
27
Ann Christine Kihlström
Axa SC
3:07:26.1124510
+1:11:55.431400
44.3p
28
Johanna Tuuf
Axa SC
3:14:22.1166170
+1:18:51.473060
42.6p
29
Charlotte Bengtsson
Axa SC
3:25:57.1235640
+1:30:26.542530
40.0p
30
Anna Rudolfsson
Axa SC
3:35:53.1295220
+1:40:22.602110
38.1p
31
Lina Eklund
Ka 3 IF, Fårösund
3:47:59.1367890
+1:52:28.674780
36.0p
32
Anna Engström
IK Jarl Rättvik
3:56:53.1421200
+2:01:21.728090
34.5p
33
Jennie Spetz
Göteborg
4:16:22.1538180
+2:20:51.845070
31.8p