Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötapremiären
2013-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
27:32.165100
86.0p
2
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
27:48.166700
+16.1500
85.2p
3
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
28:45.172400
+1:13.7200
82.4p
4
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
28:56.173500
+1:24.8300
81.9p
5
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
29:00.173900
+1:28.8700
81.7p
6
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
29:37.177600
+2:05.12400
80.0p
7
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
31:46.190500
+4:14.25300
74.6p
8
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
33:10.198900
+5:38.33700
71.4p
9
H 40
Björn Madsstuen
Halmstad OK
34:21.206000
+6:49.40800
69.0p
10
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
34:58.209700
+7:26.44500
67.7p
11
H 40
Mikael Fyhr
SOK Aneby
49:18.295700
+21:46.130500
48.0p
12
H 20
Alfred Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
12
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
12
H 21
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
12
H 21
Christian Josefsson
IK Ymer
23:59:59.8639800
12
H 21
Robin Lövgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
12
H 21
Anders Soovik
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
12
H 40
Anders Höjer
IK Trasten
23:59:59.8639800
12
H 40
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
12
H 40
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Erik Lieback
Ulricehamns IF
18:45.112400
2
H 16
Albin Persson
Tranemo IF
20:07.120600
+1:22.8100
3
H 50
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
20:31.123000
+1:46.10500
65.3p
4
H 16
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
20:35.123400
+1:50.10900
5
H 50
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
20:44.124300
+1:59.11800
64.6p
6
D 21
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
21:30.128900
+2:45.16400
62.3p
7
H 50
Magnus Aasa
OK Kullingshof
21:34.129300
+2:49.16800
62.1p
8
H 16
Linus Nygren
Ulricehamns IF
21:38.129700
+2:53.17200
9
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
22:20.133900
+3:35.21400
60.0p
10
D 16
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
22:32.135100
+3:47.22600
11
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
23:30.140900
+4:45.28400
57.0p
12
D 16
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
23:54.143300
+5:09.30800
13
H 50
Thomas Swahn
OK Landehof
23:58.143700
+5:13.31200
55.9p
14
H 16
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
24:48.148700
+6:03.36200
15
D 16
Stina Kannius
Ulricehamns IF
25:01.150000
+6:16.37500
16
D 20
Anna Johansson
SK Hylte
25:23.152200
+6:38.39700
52.8p
17
D 16
Victoria Andersson
Tranemo IF
29:17.175600
+10:32.63100
18
D 16
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
31:06.186500
+12:21.74000
19
D 16
Matilda Karlsson
Gnosjö FK
34:17.205600
+15:32.93100
20
H 16
Morten Laagen
Lidköpings VSK
35:49.214800
+17:04.102300
21
D 21
Karin Nilsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
22
H 16
Emil Karlsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
22
D 20
Ida Wånggren
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
22
D 21
Angelica Johansson
OK Alehof
23:59:59.8639800
22
H 65
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
22
H 70
Göran Pettersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
13:27.80600
2
H 14
Emil Madstuen
Halmstad OK
14:15.85400
+48.4700
3
D 14
Johanna Johansson
Tranemo IF
15:12.91100
+1:45.10400
4
H 14
Isak Lieback
Ulricehamns IF
15:22.92100
+1:55.11400
5
H 14
Linus Rydin
Tranemo IF
15:39.93800
+2:12.13100
6
D 14
Matilda Ekenberg
IK Stern
16:09.96800
+2:42.16100
7
H 14
Karl Stark
Vaggeryds SOK
16:33.99200
+3:06.18500
8
H 14
Harald Östensen
IFK Skövde SK
16:34.99300
+3:07.18600
9
H 14
Axel Berglund
Ulricehamns IF
16:35.99400
+3:08.18700
10
H 14
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
16:39.99800
+3:12.19100
11
H 14
Hugo Ström
Ulricehamns IF
16:41.100000
+3:14.19300
12
D 14
Tuva Persson
Tranemo IF
16:56.101500
+3:29.20800
13
D 14
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
17:06.102500
+3:39.21800
13
D 14
Lina Nygren
Ulricehamns IF
17:06.102500
+3:39.21800
15
H 14
Peter Hörstedt
Tranemo IF
17:15.103400
+3:48.22700
16
H 14
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
17:16.103500
+3:49.22800
17
H 14
Mårten Gedda
OK Landehof
17:26.104500
+3:59.23800
18
D 14
Maja Kannius
Ulricehamns IF
17:40.105900
+4:13.25200
19
H 14
Carl Hedin
Eksjö SOK
17:57.107600
+4:30.26900
20
H 14
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
18:16.109500
+4:49.28800
21
D 14
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
18:50.112900
+5:23.32200
22
H 14
Alfred Selin
Ulricehamns IF
18:55.113400
+5:28.32700
23
H 14
Hampus Fyhr
SOK Aneby
22:39.135800
+9:12.55100
24
D 14
Amanda Robertsson
SK Hylte
23:59:59.8639800
24
H 14
Rasmus Svensson
SK Hylte
23:59:59.8639800
24
H 14
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Hugo Sjögren
Tranemo IF
7:30.44900
2
H 12
Marius Madsstuen
Halmstad OK
8:24.50300
+54.5300
3
H 12
Elias Alstéus
Tranemo IF
8:26.50500
+56.5500
4
H 12
Isac Karlsson
Tranemo IF
8:52.53100
+1:22.8100
5
H 12
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
8:59.53800
+1:29.8800
5
H 12
Ludvig Andersson- Anderberg
IFK Skövde SK
8:59.53800
+1:29.8800
7
H 12
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
9:10.54900
+1:40.9900
8
H 12
Albin Nyqvist
OK Landehof
9:13.55200
+1:43.10200
9
H 12
Ludwig Rydén
Ulricehamns IF
9:20.55900
+1:50.10900
10
D 12
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
9:22.56100
+1:52.11100
11
D 12
Alma Gustafsson
SOK Aneby
9:32.57100
+2:02.12100
12
D 12
Malin Hörstedt
Tranemo IF
9:51.59000
+2:21.14000
13
H 12
Sondre Swahn
OK Landehof
9:52.59100
+2:22.14100
14
H 10
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
10:03.60200
+2:33.15200
14
D 12
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
10:03.60200
+2:33.15200
16
D 10
Emma Bengtsson
Tranemo IF
10:09.60800
+2:39.15800
17
H 10
Elias Nyqvist
OK Landehof
10:11.61000
+2:41.16000
18
H 10
Melker Hendén
Ulricehamns IF
10:18.61700
+2:48.16700
19
D 12
Ebba Rosander
SOK Aneby
10:27.62600
+2:57.17600
20
H 10
Edvin Högman
Ulricehamns IF
10:29.62800
+2:59.17800
21
D 10
Tilda Rosander
SOK Aneby
10:37.63600
+3:07.18600
22
D 12
Kristina Finnskog
Tranemo IF
10:50.64900
+3:20.19900
23
D 12
Alma Bovy
Ulricehamns IF
11:02.66100
+3:32.21100
24
D 10
Alice Nyman
Länghems IF
11:19.67800
+3:49.22800
25
D 12
Elsa Karlsson
Gnosjö FK
11:43.70200
+4:13.25200
26
D 10
Felicia Fyhr
SOK Aneby
12:09.72800
+4:39.27800
27
H 10
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
12:25.74400
+4:55.29400
28
D 10
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
12:43.76200
+5:13.31200
29
D 10
Ellen Arneborg
Ulricehamns IF
14:16.85500
+6:46.40500
30
D 10
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
30
D 12
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)