15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Bill Impola | SK Bore | 38:27.230600 | 89.8p | |
2 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 39:45.238400 | 86.9p | |
3 | Bob Impola | SK Bore | 40:00.239900 | 86.3p | |
9.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Helene Söderlund | IFK Mora SK | 26:38.159700 | 79.0p | |
2 | Marika Sundin | Sollefteå Skidor IF | 27:56.167500 | 75.4p | |
3 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 29:19.175800 | 71.8p | |
9.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Nico Larsson | Bengtsfors Bois | 27:54.167300 | 75.5p | |
2 | Markus Johansson | Zinkgruvans IF | 27:59.167800 | 75.2p | |
3 | Albin Tärning | Falköpings AIK SK | 29:07.174600 | 72.3p | |
9.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 24:23.146200 | 86.3p | |
2 | Axel Ekström | Garphyttans IF | 24:32.147100 | 85.8p | |
3 | Joel Lager | Garphyttans IF | 26:19.157800 | 80.0p | |
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 18:42.112100 | ||
2 | Eleonora Olsmats | Sundbybergs IK | 20:15.121400 | ||
3 | Jenny Movitz | Borås SK | 20:22.122100 | ||
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Mathilda Ruus | Gillberga SK | 17:22.104100 | 65.2p | |
2 | Moa Olsson | Vansbro AIK SK | 17:25.104400 | 65.1p | |
3 | Ida Kihlén | Malungs IF | 17:37.105600 | 64.3p | |
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 17:07.102600 | 66.2p | |
2 | Moa Wikberg | Grava SK | 17:18.103700 | 65.5p | |
3 | Olivia Hansson | Garphyttans IF | 17:40.105900 | 64.1p | |
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Eric Rosjö | IF Hallby SOK | 16:24.98300 | ||
2 | Lukas Högfelt | Borås SK | 17:07.102600 | ||
3 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 17:17.103600 | ||
3.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 13:14.79300 | ||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 14:11.85000 | ||
3 | Elin Westh | SK Bore | 14:42.88100 | ||
3.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 11:59.71800 | ||
2 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 12:32.75100 | ||
3 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 12:45.76400 | ||
3.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Fabian Hermansson | Filipstads SF | 13:44.82300 | ||
2 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 13:57.83600 | ||
3 | Kasper Olsen | Grava SK | 14:06.84500 | ||
3.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Julius Berg | Sunne SLF | 11:20.67900 | ||
2 | Jonathan Norder | IF Rigor | 11:26.68500 | ||
3 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 11:51.71000 | ||
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Ida Rosjö | IF Hallby SOK | 8:49.52800 | ||
2 | Jonna Lindblad | Granbergsdals IF | 8:54.53300 | ||
3 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 9:21.56000 | ||
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Norder | IF Rigor | 6:58.41700 | ||
2 | Filip Sundin | Grava SK | 7:44.46300 | ||
3 | Alfons Wedin | Garphyttans IF | 8:09.48800 |