Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sävast Ski Team Jultempo Masstart
2013-12-28
Deltävling i
Folksam Cup Norrbotten 2013/14
<<< Boden Mini tour
Kukkolaspelen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
13:08.78700
83.7p
2
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
13:34.81300
+26.2500
81.0p
3
H 20
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
13:43.82200
+35.3400
80.1p
4
H 18
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
14:19.85800
+1:11.7000
76.8p
5
H 20
Maxim Murashkin
Bodens SK
14:35.87400
+1:27.8600
75.4p
6
H 18
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
14:38.87700
+1:30.8900
75.1p
7
H 18
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
14:43.88200
+1:35.9400
74.7p
8
H 21
Mikael Stenqvist
Sävast Ski Team IF
14:54.89300
+1:46.10500
73.8p
9
H 18
Elias Andersson
Sunderby SK
14:55.89400
+1:47.10600
73.7p
10
H 18
Marcus Karlsson
Kalix SK
15:10.90900
+2:02.12100
72.5p
11
H 18
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
15:14.91300
+2:06.12500
72.2p
12
H 18
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
15:19.91800
+2:11.13000
71.8p
13
H 18
André Mattei
Sävast Ski Team IF
15:20.91900
+2:12.13100
71.7p
14
H 18
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
15:28.92700
+2:20.13900
71.1p
15
H 18
Kalle Henriksson
Bodens SK
15:52.95100
+2:44.16300
69.3p
16
H 18
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
16:28.98700
+3:20.19900
66.7p
17
H 21
Johan Holmqvist
Sävast Ski Team IF
16:57.101600
+3:49.22800
64.8p
18
H 18
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
18
H 20
Anton Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
18
H 20
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
18
H 21
Espen Trældal
Bodens SK
23:59:59.8639800
18
H 21
Nils Ola Sikku
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
4km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
10:48.64700
75.1p
2
D 20
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
11:31.69000
+43.4200
70.5p
3
D 20
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
11:37.69600
+49.4800
69.9p
4
D 18
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
11:45.70400
+57.5600
69.1p
5
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
11:46.70500
+58.5700
69.0p
6
D 20
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
11:57.71600
+1:09.6800
67.9p
7
D 18
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
12:00.71900
+1:12.7100
67.6p
8
D 18
Isabel Salén
OK Renen
12:11.73000
+1:23.8200
66.6p
9
D 18
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
12:22.74100
+1:34.9300
65.6p
10
D 21
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
12:56.77500
+2:08.12700
62.7p
11
D 20
Victoria Eriksson
Sävast Ski Team IF
13:09.78800
+2:21.14000
61.7p
12
D 21
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
13:20.79900
+2:32.15100
60.9p
13
D 18
Vilma Funck
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
13
D 18
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
13
D 20
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Simon Stenberg
Kalix SK
7:10.42900
2
H 16
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
7:20.43900
+10.900
3
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
7:22.44100
+12.1100
4
H 16
Albin Larsson
Sunderby SK
7:37.45600
+27.2600
5
H 16
Christoffer Marjeta
Kalix SK
7:43.46200
+33.3200
6
H 16
Rasmus Wickbom
Sävast Ski Team IF
7:54.47300
+44.4300
7
H 16
Anton Laine
Kalix SK
7:55.47400
+45.4400
8
H 16
Martin Granberg
Strömnäs GIF
7:57.47600
+47.4600
8
D 16
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
7:57.47600
+47.4600
10
H 16
Markus Norman
Kalix SK
7:59.47800
+49.4800
11
H 16
Truls Lindholm
IFK Kiruna
8:00.47900
+50.4900
11
D 16
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
8:00.47900
+50.4900
13
D 16
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
8:06.48500
+56.5500
14
D 16
Sara Thyni
Kalix SK
8:15.49400
+1:05.6400
15
D 16
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
8:28.50700
+1:18.7700
16
D 16
Elin Lundgren
Sävast Ski Team IF
8:31.51000
+1:21.8000
17
D 16
Linda Marie Tillstam
Jukkasjärvi IF
8:41.52000
+1:31.9000
18
D 16
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
8:42.52100
+1:32.9100
19
D 16
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
8:45.52400
+1:35.9400
20
D 16
Elin Blomberg
Lycksele IF
8:48.52700
+1:38.9700
21
D 16
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
8:49.52800
+1:39.9800
22
D 16
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
8:50.52900
+1:40.9900
23
D 16
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
8:54.53300
+1:44.10300
24
D 16
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
9:11.55000
+2:01.12000
25
D 16
Kristin Uusitalo
Sävast Ski Team IF
9:24.56300
+2:14.13300
26
D 16
Karin Rönnbäck
Kalix SK
10:13.61200
+3:03.18200
27
D 16
Tova Bohlin
Bodens SK
10:42.64100
+3:32.21100
28
H 16
Kevin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
28
H 16
Jesper Matti
Bodens SK
23:59:59.8639800
28
H 16
Joel Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
28
D 16
Linn Svahn
Lycksele IF
23:59:59.8639800
28
D 16
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
D 16
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
28
D 16
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
28
D 16
Amanda Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
5:40.33900
2
H 14
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
5:45.34400
+5.400
3
D 14
Olivia Alm
Strömnäs GIF
5:47.34600
+7.600
4
D 14
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
5:55.35400
+15.1400
5
D 14
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
5:57.35600
+17.1600
6
H 14
Erik Granström
Strömnäs GIF
5:58.35700
+18.1700
7
D 14
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
6:00.35900
+20.1900
8
D 14
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
6:01.36000
+21.2000
9
H 14
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
6:09.36800
+29.2800
9
D 14
Linn Tapani
Falu IK
6:09.36800
+29.2800
11
D 14
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
6:11.37000
+31.3000
12
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
6:12.37100
+32.3100
13
D 14
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
6:20.37900
+40.3900
14
H 14
Gleyson Mendez
Bodens SK
6:23.38200
+43.4200
15
D 14
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
6:30.38900
+50.4900
16
H 14
Jakob Tapani
Falu IK
6:31.39000
+51.5000
17
H 14
Hampus Östlin
Sunderby SK
6:34.39300
+54.5300
18
H 14
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
6:35.39400
+55.5400
19
H 14
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
6:37.39600
+57.5600
20
D 14
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
6:39.39800
+59.5800
21
H 14
Anton Wikström
Bodens SK
6:53.41200
+1:13.7200
22
D 14
Alma Nelson
Bodens SK
6:54.41300
+1:14.7300
23
D 14
Wilma Kilpala
Sunderby SK
6:57.41600
+1:17.7600
24
D 14
Agnes Uusitalo
Sävast Ski Team IF
7:01.42000
+1:21.8000
25
H 14
Fabian Csiky
Lycksele IF
7:05.42400
+1:25.8400
26
H 14
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
7:06.42500
+1:26.8500
27
D 14
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
7:09.42800
+1:29.8800
28
D 14
Therese Hedlund
Sävast Ski Team IF
7:10.42900
+1:30.8900
29
H 14
Isak Mikael Sikku
IFK Kiruna
7:15.43400
+1:35.9400
30
H 14
Hugo Sundberg
Bodens SK
7:20.43900
+1:40.9900
31
D 14
Lilly Johansson
Norrfjärdens IF
7:21.44000
+1:41.10000
32
D 14
Alva Bohlin
Bodens SK
9:35.57400
+3:55.23400
33
H 14
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:59.8639800
33
H 14
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
33
H 14
Jens Eriksson
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
33
D 14
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
33
D 14
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
33
D 14
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
33
D 14
Rebecca Franzén
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
33
D 14
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Martin Blomberg
Lycksele IF
4:25.26400
2
H 12
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
4:28.26700
+3.200
3
H 12
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
4:33.27200
+8.700
4
H 12
Albin Åström
Bodens SK
4:50.28900
+25.2400
5
H 12
Leo Svahn
Lycksele IF
4:57.29600
+32.3100
6
H 12
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
4:58.29700
+33.3200
7
D 12
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
5:02.30100
+37.3600
8
H 12
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
5:04.30300
+39.3800
9
H 12
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
5:08.30700
+43.4200
10
H 12
Markus Blind
IFK Kiruna
5:09.30800
+44.4300
11
H 10
Albert Marjeta
Kalix SK
5:15.31400
+50.4900
11
D 12
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
5:15.31400
+50.4900
13
D 12
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
5:16.31500
+51.5000
14
H 12
Sven Lindmark
IFK Kiruna
5:17.31600
+52.5100
14
D 12
Julia Lundgren
Lycksele IF
5:17.31600
+52.5100
16
H 12
Victor Berglund
Bodens SK
5:18.31700
+53.5200
17
D 12
Elsa Eriksson
Husums IF SK
5:22.32100
+57.5600
18
H 12
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
5:24.32300
+59.5800
19
H 12
David Lantto
Gällivare SK
5:25.32400
+1:00.5900
19
D 12
Hilma Gustafsson
IFK Arvidsjaur SK
5:25.32400
+1:00.5900
21
H 12
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
5:32.33100
+1:07.6600
22
D 12
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
5:34.33300
+1:09.6800
23
H 12
Viktor Olsson
Husums IF SK
5:35.33400
+1:10.6900
24
D 12
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
5:37.33600
+1:12.7100
25
D 12
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
5:38.33700
+1:13.7200
26
H 10
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
5:48.34700
+1:23.8200
27
D 12
Saga Nelson
Bodens SK
5:49.34800
+1:24.8300
28
H 10
Jesper Lindqvist
Bodens SK
5:53.35200
+1:28.8700
29
D 10
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
5:55.35400
+1:30.8900
30
D 10
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
5:59.35800
+1:34.9300
31
H 10
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
6:00.35900
+1:35.9400
31
H 12
André Uusitalo
Sävast Ski Team IF
6:00.35900
+1:35.9400
33
H 10
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
6:04.36300
+1:39.9800
34
D 12
Elly-margreth Sikku
IFK Kiruna
6:15.37400
+1:50.10900
35
D 10
Lisa Näsvall
Sävast Ski Team IF
6:17.37600
+1:52.11100
36
D 12
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
6:18.37700
+1:53.11200
37
D 12
Hanna Kilpala
Sunderby SK
6:24.38300
+1:59.11800
38
H 10
Viking Olsson
Husums IF SK
6:26.38500
+2:01.12000
38
H 12
Johan Nevanperä
Sävast Ski Team IF
6:26.38500
+2:01.12000
40
D 12
Linnea Antonsen
Sävast Ski Team IF
6:27.38600
+2:02.12100
41
D 10
Alva Svahn
Lycksele IF
6:29.38800
+2:04.12300
41
D 12
Klara Gustavsson
Sävast Ski Team IF
6:29.38800
+2:04.12300
43
D 10
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
6:36.39500
+2:11.13000
44
D 12
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
6:44.40300
+2:19.13800
45
D 12
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
6:46.40500
+2:21.14000
46
D 10
Ella Larsson
Brändöns IF
6:48.40700
+2:23.14200
47
D 10
Anna Lindh
Sävast Ski Team IF
7:00.41900
+2:35.15400
48
D 12
Emma Johansson
Bodens SK
7:05.42400
+2:40.15900
49
D 10
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
7:07.42600
+2:42.16100
50
H 10
Isak Kettunen
Bodens SK
7:10.42900
+2:45.16400
51
H 10
Anton Vesterlund
Sävast Ski Team IF
7:21.44000
+2:56.17500
52
D 10
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
7:23.44200
+2:58.17700
53
D 10
Mira Vikström
Sävast Ski Team IF
7:34.45300
+3:09.18800
54
H 10
Nils Johansson
Bodens SK
7:39.45800
+3:14.19300
55
D 10
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
7:47.46600
+3:22.20100
56
D 12
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
7:48.46700
+3:23.20200
57
D 12
Ronja Lineruth
Sävast Ski Team IF
7:52.47100
+3:27.20600
58
D 12
Jennifer Nevanperä
Sävast Ski Team IF
8:03.48200
+3:38.21700
59
D 10
Lina Lantto
Gällivare SK
8:04.48300
+3:39.21800
60
D 10
Ella Gustavsson
Sävast Ski Team IF
8:07.48600
+3:42.22100
61
D 10
Malvina Söderberg
Sunderby SK
8:23.50200
+3:58.23700
62
D 10
Emmi Riikola
Sävast Ski Team IF
8:29.50800
+4:04.24300
63
H 10
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
8:35.51400
+4:10.24900
64
D 10
Sandra Lineruth
Sävast Ski Team IF
8:37.51600
+4:12.25100
64
D 10
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
8:37.51600
+4:12.25100
66
H 10
Edvin Enbom
Bodens SK
9:14.55300
+4:49.28800
67
D 10
Alva Nordmark
Sävast Ski Team IF
9:15.55400
+4:50.28900
68
D 12
Emmy Löfgren
Sävast Ski Team IF
10:14.61300
+5:49.34800
69
D 10
Tove Lidén
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
69
D 10
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
69
D 10
Isabell Åberg
Brändöns IF
23:59:59.8639800
69
D 10
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
69
H 12
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
69
D 12
Emma Lindqvist
Bodens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)