Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Erik Söderlund
Malungs IF
3
Olof Roos
Östersunds SK
4
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
5
Björn Sandström
Täfteå IK
6
August Nilsson
Östersunds SK
Semifinal
7
Torben Svensson
Järpens SK
8
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
9
Marcus Ruus
Gillberga SK
9
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
11
Anton Persson
SK Bore
12
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
13
Anton Åström
Bodens SK
13
Olof Jonsson
Duveds IF
13
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
16
Simeon Deyanov
Järpens SK
16
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
16
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
16
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
21
William Strömberg
Täfteå IK
21
Axel Jonsson
Duveds IF
21
Adam Nelin
Hestra IF
21
Simon Öberg
Kalix SK
26
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
26
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
26
Axel Ekström
Garphyttans IF
26
Erik Persson
Eksjö SOK
26
Sebastian Olsson
Stockviks SF
Kval
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:05.18490
32
Marcus Johansson
Gillberga SK
3:06:00.1115900
33
Teodor Thåli
Falu IK
3:06.18510
34
Hannes Stenström
Järpens SK
3:06.18520
35
Eddie Edström
Stockviks SF
3:06.18540
36
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
3:07.18670
37
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:07.18680
38
Jonathan Ström
Hägglunds SK
3:08.18710
39
Joel Lager
Garphyttans IF
3:08.18720
40
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:09.18810
41
Emil Persson
Östersunds SK
3:09.18830
42
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:10.18920
43
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:11.19080
44
Martin Johansson
Linköpings SK
3:12.19150
45
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:14:00.1163900
46
Daniel Södersten
Orsa SK
3:14.19320
47
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:15.19430
48
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:16.19580
49
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:18.19780
50
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:20.19920
51
Jesper Thor
Åsarna IK
3:21.20020
52
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:22.20180
53
Markus Grann
Sunne SLF
3:22.20190
54
Viktor Ranerfors
Rembo IK
3:26.20590
55
Elias Persson
Storumans IK
3:28.20740
56
Jonas Ingard
IK Rex
3:40:00.1319900
57
Anders Kallings
Visborgs OK
3:47.22680
58
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:49.22860
59
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Jens Burman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
59
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
59
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
59
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
59
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
59
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
59
Jesper Boman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
59
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
59
Björn Svensson
IK Stern
23:59:59.8639800