Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Skiathlon
2014-01-16
Deltävling i
SM 2014
<<< SM Sprint
SM Stafett >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:13:19.439870
95.7p
2
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:13:20.439900
+0
95.7p
3
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:13:35.441490
+16.1520
95.3p
4
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:14:25.446420
+1:05.6450
94.3p
5
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:14:27.446670
+1:08.6700
94.2p
6
H 21
Bill Impola
SK Bore
1:14:38.447770
+1:19.7800
94.0p
7
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:15:46.454550
+2:26.14580
92.6p
8
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
1:15:51.455060
+2:31.15090
92.5p
9
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:15:51.455080
+2:32.15110
92.5p
10
H 21
Jesper Nelin
Hestra IF
1:15:52.455130
+2:32.15160
92.5p
11
H 21
Jens Eriksson
Dala-floda IF
1:16:20.457900
+3:00.17930
92.0p
12
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:16:28.458740
+3:08.18770
91.8p
13
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:16:46.460540
+3:26.20570
91.4p
14
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:17:02.462180
+3:43.22210
91.1p
15
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:17:10.462990
+3:51.23020
91.0p
16
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
1:17:11.463000
+3:51.23030
91.0p
17
H 21
Lars Suther
Lima IF
1:17:23.464230
+4:03.24260
90.7p
18
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:17:31.465050
+4:11.25080
90.6p
19
H 21
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:17:38.465720
+4:18.25750
90.4p
20
H 21
Björn Sandström
Täfteå IK
1:17:49.466800
+4:29.26830
90.2p
21
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:17:50.466950
+4:30.26980
90.2p
22
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
1:17:52.467120
+4:32.27150
90.2p
23
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:17:59.467880
+4:40.27910
90.0p
24
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:18:23.470250
+5:03.30280
89.6p
25
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:18:34.471300
+5:14.31330
89.4p
26
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
1:18:52.473180
+5:33.33210
89.0p
27
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:18:54.473330
+5:34.33360
89.0p
28
H 21
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:18:55.473460
+5:35.33490
89.0p
29
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
1:19:00.473940
+5:40.33970
88.9p
30
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:19:03.474260
+5:43.34290
88.8p
31
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
1:19:13.475290
+5:54.35320
88.6p
32
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
1:19:14.475310
+5:54.35340
88.6p
33
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
1:19:20.475920
+6:00.35950
88.5p
34
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:19:21.476010
+6:01.36040
88.5p
35
H 21
Niklas Niska
Bodens SK
1:19:21.476040
+6:01.36070
88.5p
36
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:19:22.476150
+6:02.36180
88.5p
37
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
1:19:56.479590
+6:37.39620
87.8p
38
H 21
Carl Olander
IK Stern
1:20:00.479950
+6:40.39980
87.8p
39
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:20:02.480120
+6:42.40150
87.7p
40
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
1:20:06.480590
+6:47.40620
87.7p
41
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:20:43.484210
+7:23.44240
87.0p
42
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:20:47.484690
+7:28.44720
86.9p
43
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:21:21.488050
+8:01.48080
86.3p
44
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:21:39.489830
+8:19.49860
86.0p
45
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:21:39.489870
+8:20.49900
86.0p
46
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:21:40.489940
+8:20.49970
86.0p
47
H 21
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
1:22:59.497820
+9:39.57850
84.6p
48
H 21
Bob Impola
SK Bore
1:23:08.498770
+9:49.58800
84.5p
49
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:23:44.502390
+10:25.62420
83.9p
50
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:24:07.504660
+10:47.64690
83.5p
51
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:24:14.505360
+10:54.65390
83.4p
52
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
1:24:45.508450
+11:25.68480
82.9p
53
H 21
Patrik Wikström
Dorotea IF
1:24:50.508970
+11:31.69000
82.8p
54
H 21
Espen Hultgren Weltzien
Sundbybergs IK
1:24:53.509260
+11:33.69290
82.8p
55
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
1:25:20.511950
+12:00.71980
82.3p
56
H 21
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
1:25:35.513410
+12:15.73440
82.1p
57
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
1:25:47.514670
+12:28.74700
81.9p
58
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:26:36.519580
+13:17.79610
81.1p
59
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:26:51.521070
+13:32.81100
80.9p
60
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
1:27:22.524100
+14:02.84130
80.4p
61
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:28:05.528480
+14:46.88510
79.8p
62
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:28:05.528490
+14:46.88520
79.8p
63
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
1:28:06.528530
+14:46.88560
79.8p
64
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:29:02.534190
+15:43.94220
78.9p
65
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
1:30:24.542300
+17:04.102330
77.8p
66
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
1:31:54.551350
+18:34.111380
76.5p
67
H 21
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
67
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:58.8639700
-
67
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
67
H 21
Mattias Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
71
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
71
H 21
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
71
H 21
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
71
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
39:23.236240
88.7p
2
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
41:10.246940
+1:47.10600
84.7p
3
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
41:10.246950
+1:47.10610
84.7p
4
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
41:18.247780
+1:55.11440
84.4p
5
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
41:49.250820
+2:25.14480
83.3p
6
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
41:49.250890
+2:26.14550
83.3p
7
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
41:55.251410
+2:31.15070
83.1p
8
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
41:56.251500
+2:32.15160
83.1p
9
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
42:35.255400
+3:11.19060
81.8p
10
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
42:35.255450
+3:12.19110
81.8p
11
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
43:10.258900
+3:46.22560
80.6p
12
D 21
Ida Indahl
Offerdals SK
43:28.260700
+4:04.24360
80.1p
13
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
43:28.260730
+4:04.24390
80.0p
14
D 21
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
43:34.261320
+4:10.24980
79.9p
15
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
43:40.261920
+4:16.25580
79.7p
16
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:56.263550
+4:33.27210
79.2p
17
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
44:05.264440
+4:42.28100
78.9p
18
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
44:05.264450
+4:42.28110
78.9p
19
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
44:17.265610
+4:53.29270
78.5p
20
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
44:17.265650
+4:54.29310
78.5p
21
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
44:30.266990
+5:07.30650
78.1p
22
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
44:39.267800
+5:15.31460
77.9p
23
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
44:39.267860
+5:16.31520
77.8p
24
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:10.270960
+5:47.34620
76.9p
25
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
45:14.271320
+5:50.34980
76.8p
26
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
45:14.271330
+5:50.34990
76.8p
27
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
45:18.271750
+5:55.35410
76.7p
28
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:18.271760
+5:55.35420
76.7p
29
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
45:35.273440
+6:12.37100
76.2p
30
D 21
Katarina Olsson
Fränsta IK
46:09.276850
+6:46.40510
75.2p
31
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
46:14.277380
+6:51.41040
75.1p
32
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
46:31.279030
+7:07.42690
74.6p
33
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
46:31.279090
+7:08.42750
74.6p
34
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
46:46.280500
+7:22.44160
74.2p
35
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
46:57.281620
+7:33.45280
73.9p
36
D 21
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
48:11.289090
+8:48.52750
71.9p
37
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
48:28.290750
+9:05.54410
71.5p
38
D 21
Julia Nyström
Nordingrå SK
48:49.292820
+9:25.56480
71.0p
39
D 21
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
49:38.297730
+10:14.61390
69.8p
40
D 21
Frida Hedman
Klimpfjäll IF
49:54.299390
+10:31.63050
69.4p
41
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
41
D 21
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
41
D 21
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
44
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
44
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
44
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
44
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
23:59:59.8639800
-