Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Distans
2014-01-18
Deltävling i
SM 2014
<<< SM Sprint
SM Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
37:55.227420
97.4p
2
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
38:00.227980
+5.460
97.1p
3
H 21
Emil Jönsson
IFK Mora SK
38:34.231350
+39.3830
95.6p
4
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
38:54.233300
+58.5780
94.8p
5
H 21
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
39:18.235790
+1:23.8270
93.7p
6
H 21
Jens Eriksson
Dala-floda IF
39:21.236000
+1:25.8480
93.6p
7
H 21
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
39:32.237180
+1:37.9660
93.1p
8
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
39:42.238100
+1:46.10580
92.8p
9
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
39:47.238600
+1:51.11080
92.6p
10
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
39:48.238750
+1:53.11230
92.5p
11
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
39:52.239100
+1:56.11580
92.4p
12
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
39:53.239230
+1:58.11710
92.3p
13
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
39:56.239590
+2:01.12070
92.2p
14
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
40:20.241940
+2:25.14420
91.2p
15
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
40:21.242000
+2:25.14480
91.2p
16
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
40:29.242810
+2:33.15290
90.9p
17
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
40:29.242830
+2:34.15310
90.9p
18
H 21
Bill Impola
SK Bore
40:29.242860
+2:34.15340
90.9p
19
H 21
Lars Suther
Lima IF
40:33.243260
+2:38.15740
90.7p
20
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
40:39.243830
+2:44.16310
90.5p
21
H 21
Erik Söderlund
Malungs IF
40:39.243840
+2:44.16320
90.5p
22
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
40:42.244160
+2:47.16640
90.3p
23
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
40:54.245320
+2:59.17800
89.9p
24
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
40:55.245460
+3:00.17940
89.8p
25
H 21
Oscar Persson
SK Bore
40:59.245810
+3:03.18290
89.7p
26
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
41:01.246030
+3:06.18510
89.6p
27
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
41:06.246500
+3:10.18980
89.4p
28
H 21
Jesper Nelin
Hestra IF
41:07.246690
+3:12.19170
89.4p
29
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
41:15.247450
+3:20.19930
89.1p
30
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
41:16.247520
+3:21.20000
89.0p
31
H 21
Björn Rydvall
Lycksele IF
41:22.248100
+3:26.20580
88.8p
32
H 21
Niklas Niska
Bodens SK
41:25.248420
+3:30.20900
88.7p
32
H 21
Oskar Kardin
Offerdals SK
41:25.248420
+3:30.20900
88.7p
34
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
41:30.248960
+3:35.21440
88.5p
35
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
41:33.249200
+3:37.21680
88.4p
36
H 21
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
41:33.249220
+3:38.21700
88.4p
37
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
41:36.249580
+3:41.22060
88.3p
38
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
41:37.249600
+3:41.22080
88.3p
39
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
41:40.249990
+3:45.22470
88.1p
40
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
41:56.251540
+4:01.24020
87.5p
41
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
41:58.251700
+4:02.24180
87.5p
42
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
42:01.252030
+4:06.24510
87.4p
43
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
42:01.252060
+4:06.24540
87.4p
44
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
42:03.252210
+4:07.24690
87.3p
45
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
42:05.252480
+4:10.24960
87.2p
46
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
42:13.253280
+4:18.25760
86.9p
47
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
42:19.253870
+4:24.26350
86.7p
48
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
42:42.256120
+4:47.28600
85.9p
49
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
42:42.256180
+4:47.28660
85.9p
50
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
42:43.256210
+4:47.28690
85.9p
51
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
42:52.257130
+4:57.29610
85.5p
52
H 21
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
42:56.257540
+5:01.30020
85.4p
53
H 21
Carl Olander
IK Stern
42:57.257650
+5:02.30130
85.4p
54
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
43:00.257940
+5:05.30420
85.3p
55
H 21
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
43:00.257950
+5:05.30430
85.3p
56
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
43:00.257970
+5:05.30450
85.3p
57
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
43:04.258350
+5:09.30830
85.1p
58
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
43:05.258480
+5:10.30960
85.1p
59
H 21
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
43:23.260260
+5:28.32740
84.5p
60
H 21
Olof Jonsson
Duveds IF
43:24.260390
+5:29.32870
84.4p
61
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
43:25.260410
+5:29.32890
84.4p
62
H 21
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
43:27.260650
+5:32.33130
84.3p
63
H 21
Jacob Engström
Kalix SK
43:37.261620
+5:42.34100
84.0p
64
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
43:41.262070
+5:46.34550
83.9p
65
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
43:46.262570
+5:51.35050
83.7p
66
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
43:48.262730
+5:53.35210
83.6p
67
H 21
Harald Kempe
Tynderö IK
43:57.263620
+6:02.36100
83.3p
68
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
43:58.263750
+6:03.36230
83.3p
69
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
44:05.264400
+6:09.36880
83.1p
70
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
44:08.264700
+6:12.37180
83.0p
71
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
44:10.264920
+6:15.37400
82.9p
72
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
44:11.265080
+6:16.37560
82.9p
73
H 21
Saevar Birgisson
Ulricehamns IF
44:14.265360
+6:19.37840
82.8p
74
H 21
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
44:16.265550
+6:21.38030
82.7p
75
H 21
Patrik Wikström
Dorotea IF
44:18.265760
+6:23.38240
82.6p
76
H 21
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
44:20.265940
+6:25.38420
82.6p
77
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF Skidklubb
44:25.266490
+6:30.38970
82.4p
78
H 21
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
44:29.266850
+6:34.39330
82.3p
79
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
44:39.267800
+6:43.40280
82.0p
80
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
44:52.269100
+6:56.41580
81.6p
81
H 21
Gustav Nystedt
Stockviks SF
45:00.269900
+7:04.42380
81.3p
82
H 21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
45:13.271270
+7:18.43750
80.9p
83
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
45:17.271630
+7:22.44110
80.8p
84
H 21
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
45:36.273530
+7:41.46010
80.2p
85
H 21
Pierre Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
45:38.273780
+7:43.46260
80.1p
86
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
46:09.276820
+8:14.49300
79.2p
87
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
46:30.278910
+8:34.51390
78.5p
88
H 21
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
46:47.280670
+8:52.53150
78.0p
89
H 21
Albin Jonsson
Högbo GIF
47:34.285370
+9:39.57850
76.7p
90
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
47:42.286140
+9:47.58620
76.5p
91
H 21
Daniel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
49:52.299120
+11:57.71600
73.0p
92
H 21
Thomas Söderberg
IFK Umeå
50:04.300340
+12:09.72820
72.7p
93
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
52:39.315840
+14:44.88320
69.0p
94
H 21
Niclas Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
94
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
96
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Bob Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
-
96
H 21
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
96
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
29:16.175540
89.5p
2
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
30:29.182830
+1:12.7190
85.7p
3
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
30:45.184440
+1:29.8800
84.9p
4
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
30:48.184750
+1:32.9110
84.7p
5
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
31:03.186200
+1:46.10560
84.0p
6
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
31:08.186720
+1:51.11080
83.8p
7
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
31:09.186860
+1:53.11220
83.7p
8
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
31:13.187210
+1:56.11570
83.5p
9
D 21
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
31:21.188060
+2:05.12420
83.1p
10
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
31:26.188510
+2:09.12870
82.9p
11
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
31:50.190920
+2:33.15280
81.8p
12
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
31:55.191410
+2:38.15770
81.6p
13
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
31:57.191620
+2:40.15980
81.5p
14
D 21
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
32:00.191910
+2:43.16270
81.4p
15
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
32:03.192240
+2:47.16600
81.2p
16
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
32:09.192830
+2:52.17190
81.0p
17
D 21
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
32:10.192980
+2:54.17340
80.9p
18
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
32:21.194090
+3:05.18450
80.4p
19
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
32:22.194150
+3:06.18510
80.4p
20
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
32:27.194600
+3:10.18960
80.2p
21
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
32:48.196730
+3:31.21090
79.3p
22
D 21
Ida Indahl
Offerdals SK
32:49.196850
+3:33.21210
79.2p
23
D 21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
32:50.196950
+3:34.21310
79.2p
24
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
32:51.197090
+3:35.21450
79.1p
25
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:09.198850
+3:53.23210
78.4p
26
D 21
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
33:10.198900
+3:53.23260
78.3p
27
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
33:15.199410
+3:58.23770
78.1p
28
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
33:19.199850
+4:03.24210
78.0p
29
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:21.200040
+4:05.24400
77.9p
30
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
33:21.200050
+4:05.24410
77.9p
31
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
33:33.201250
+4:17.25610
77.4p
32
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
33:33.201260
+4:17.25620
77.4p
33
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
33:34.201300
+4:17.25660
77.4p
34
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
33:42.202160
+4:26.26520
77.0p
35
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
33:43.202270
+4:27.26630
77.0p
36
D 21
Nina Lintzen
Årsunda IF
33:52.203120
+4:35.27480
76.6p
37
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
33:57.203600
+4:40.27960
76.4p
38
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
34:05.204440
+4:49.28800
76.1p
39
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
34:13.205250
+4:57.29610
75.8p
40
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
34:16.205550
+5:00.29910
75.7p
41
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
34:20.205900
+5:03.30260
75.5p
42
D 21
Katarina Olsson
Fränsta IK
34:36.207590
+5:20.31950
74.9p
43
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
34:57.209630
+5:40.33990
74.1p
44
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
35:03.210220
+5:46.34580
73.9p
45
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
35:22.212120
+6:05.36480
73.2p
46
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
35:30.212980
+6:14.37340
72.9p
47
D 21
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
35:30.212990
+6:14.37350
72.9p
48
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
35:41.214070
+6:25.38430
72.5p
49
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
35:57.215690
+6:41.40050
71.9p
50
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
36:10.216930
+6:53.41290
71.5p
51
D 21
Maja Falk
Ulricehamns IF
36:22.218120
+7:05.42480
71.1p
52
D 21
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
36:29.218810
+7:12.43170
70.8p
53
D 21
Julia Nyström
Nordingrå SK
36:40.219950
+7:24.44310
70.5p
54
D 21
Julia Dahl
IFK Mora SK
36:46.220530
+7:29.44890
70.3p
55
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
37:34.225370
+8:18.49730
68.7p
56
D 21
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
40:38.243750
+11:22.68110
63.2p
57
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
42:24.254380
+13:08.78740
60.5p
58
D 21
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
58
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-