Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2014-02-08
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Lars Suther
Lima IF
1:52:29.674800
91.4p
2
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
1:52:29.674830
+0
91.4p
3
H 21
Oskar Kardin
Offerdals SK
1:52:41.676040
+12.1140
91.2p
4
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
1:52:47.676620
+18.1720
91.1p
5
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
1:53:26.680530
+57.5630
90.5p
6
H 21
Anders Högberg
Skogn IL
1:54:23.686270
+1:54.11370
89.5p
7
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:54:24.686380
+1:55.11480
89.5p
8
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:55:16.691570
+2:47.16670
88.7p
9
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:55:17.691650
+2:48.16750
88.7p
10
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
1:55:35.693460
+3:06.18560
88.4p
11
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:55:49.694880
+3:20.19980
88.2p
12
H 21
Ted Armgren
Vilhelmina IK
1:55:58.695730
+3:29.20830
88.0p
13
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
1:57:39.705890
+5:10.30990
86.4p
14
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:57:40.705920
+5:11.31020
86.4p
15
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
1:57:43.706270
+5:14.31370
86.4p
16
H 21
ROBIN NORUM
IFK Umeå
1:59:15.715450
+6:46.40550
85.0p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
17
H 21
Carl Olander
IK Stern
2:01:00.725930
+8:31.51030
83.5p
18
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:01:36.729590
+9:07.54690
83.0p
19
H 21
Audun Thonstad
Strindheim Ski
2:01:40.729900
+9:11.55000
82.9p
20
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
2:03:10.738960
+10:41.64060
81.7p
21
H 21
ANDRÉ JAKOBSSON
Östersunds SK
2:03:11.739070
+10:42.64170
81.7p
22
H 21
Magnus Jonsson
Sollefteå IF Skidor
2:03:58.743760
+11:29.68860
81.1p
23
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
2:04:28.746750
+11:59.71850
80.7p
24
H 21
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
2:04:53.749210
+12:24.74310
80.3p
25
H 21
Anders Strid
Lucksta IF
2:04:53.749250
+12:24.74350
80.3p
26
H 21
Niclas Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:05:38.753780
+13:09.78880
79.7p
27
H 21
Morten Svinsås
Rindal IL
2:08:59.773830
+16:30.98930
77.2p
28
H 21
Geir Martin Björkeng
Leirådal IL
2:09:00.773900
+16:31.99000
77.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
29
H 21
Linus Jansson
Häverödals SK
2:10:49.784810
+18:20.109910
75.9p
30
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:10:59.785880
+18:30.110980
75.8p
31
H 21
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:11:37.789630
+19:08.114730
75.4p
32
H 21
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:11:48.790790
+19:19.115890
75.2p
33
H 21
John Junker
Norrbärke SK
2:12:12.793130
+19:43.118230
75.0p
34
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
2:13:09.798830
+20:40.123930
74.3p
35
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:13:09.798870
+20:40.123970
74.3p
36
H 21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:13:11.799010
+20:42.124110
74.3p
37
H 21
Lars Persson
Östersunds SK
2:13:21.800080
+20:52.125180
74.2p
38
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:13:26.800500
+20:57.125600
74.1p
39
H 21
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:13:43.802280
+21:14.127380
73.9p
40
D 21
Anna Carin Söderström
Malungs IF
2:14:02.804130
+21:33.129230
73.7p
41
H 21
Peter Spångberg
IF Berguven
2:15:14.811360
+22:45.136460
72.9p
42
H 21
Jörgen Lind
Edsbyns sk
2:15:53.815210
+23:24.140310
72.5p
43
H 21
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal Il
2:15:59.815870
+23:30.140970
72.5p
44
H 21
Niklas Allberg
Östersunds SK
2:16:11.817080
+23:42.142180
72.3p
45
H 21
David Erixon
IF Hallby SOK
2:16:30.818970
+24:01.144070
72.1p
46
H 21
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:16:57.821690
+24:28.146790
71.8p
47
H 21
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:17:12.823140
+24:43.148240
71.7p
48
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:17:13.823240
+24:44.148340
71.7p
49
H 21
Mats Jonasson
IFK Strömsund
2:17:30.824980
+25:01.150080
71.5p
50
H 21
David Olovsson
Sporttjänst ÖSD
2:19:12.835130
+26:43.160230
70.5p
51
H 21
Per Busk
Lillhärdals IF
2:19:26.836560
+26:57.161660
70.3p
52
D 21
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:19:35.837490
+27:06.162590
70.2p
53
H 21
Rolf Fasth
Östersund SK
2:19:55.839470
+27:26.164570
70.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
54
H 21
Mikael Bodne
Gräftåvallens SK
2:20:03.840210
+27:34.165310
69.9p
55
H 21
Anders Nordin
Lucksta IF
2:20:07.840620
+27:38.165720
69.9p
56
H 21
Carl-Olov Hansen
Utleira IL
2:21:55.851470
+29:26.176570
68.8p
57
H 21
Charlie Isaksson
Malgovik GoIF
2:22:09.852870
+29:40.177970
68.7p
58
H 21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:22:25.854420
+29:56.179520
68.6p
59
H 21
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:23:01.858080
+30:32.183180
68.2p
60
H 21
Jörgen Roos
Åsarna IK
2:23:09.858850
+30:40.183950
68.1p
61
H 21
Björn Haring
Östersunds SK
2:23:26.860540
+30:57.185640
68.0p
62
H 21
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:25:42.874140
+33:13.199240
66.7p
63
H 21
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:25:54.875320
+33:25.200420
66.6p
64
H 21
Sven Ingvar Svensson
Biathlon Östersund IF
2:26:07.876640
+33:38.201740
66.5p
65
H 21
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
2:26:45.880410
+34:16.205510
66.2p
66
H 21
Robert Stark
Lofsdalens SK
2:26:47.880630
+34:18.205730
66.1p
67
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:28:58.893700
+36:29.218800
65.0p
68
H 21
Oskar Åström
Stockviks SF
2:29:38.897710
+37:09.222810
64.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
69
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
2:30:05.900420
+37:36.225520
64.4p
70
H 21
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:30:36.903560
+38:07.228660
64.2p
71
H 21
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
2:31:00.905930
+38:31.231030
64.0p
72
H 21
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:31:31.909020
+39:02.234120
63.7p
73
H 21
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:32:09.912830
+39:40.237930
63.4p
74
D 21
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:32:23.914210
+39:54.239310
63.3p
75
D 21
Irina Persson
Lierne IL
2:32:23.914250
+39:54.239350
63.3p
76
H 21
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:32:31.915050
+40:02.240150
63.2p
77
H 21
Daniel Grohman
Norrbärke
2:33:30.920930
+41:01.246030
62.8p
78
D 21
Irene Åslund
Svegs IK
2:33:51.923020
+41:22.248120
62.6p
79
H 21
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
2:33:58.923740
+41:29.248840
62.5p
80
H 21
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:34:02.924190
+41:33.249290
62.5p
81
H 21
Tobias Rönneblad
Brunflo IF
2:34:12.925180
+41:43.250280
62.4p
82
H 21
John Tore Syrstad
IL Nor
2:34:31.927040
+42:02.252140
62.3p
83
H 21
Per-Ove Olofsson
Stuguns Skidklubb
2:34:35.927410
+42:06.252510
62.2p
84
H 21
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
2:35:22.932180
+42:53.257280
61.9p
85
H 21
Ulf Hjalmarsson
Tullinge SK
2:37:30.944950
+45:01.270050
60.9p
86
H 21
Peter Jansson
Östersunds SK
2:37:57.947620
+45:28.272720
60.7p
87
H 21
Erik Eriksson
Svegs IK
2:38:33.951250
+46:04.276350
60.4p
88
H 21
Rickard Olofsson
Svegs IK
2:39:01.954060
+46:32.279160
60.2p
89
H 21
Kristoffer Janze
Funäsdalens IF
2:39:06.954570
+46:37.279670
60.2p
90
H 21
Anders Busk
Lillhärdals IF
2:39:12.955140
+46:43.280240
60.1p
91
H 21
Billy Lindman
Trångsvikens IF
2:39:13.955230
+46:44.280330
60.1p
92
H 21
Jörgen Edvinsson
Myssjö Oviken
2:39:13.955270
+46:44.280370
60.1p
93
H 21
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
2:39:16.955500
+46:47.280600
60.1p
94
H 21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:39:39.957830
+47:10.282930
59.9p
95
D 21
Lena Höjlind
IFK Mora SK
2:39:46.958530
+47:17.283630
59.9p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
96
H 21
Johan Forssen
Frösö IF
2:41:15.967430
+48:46.292530
59.2p
97
H 21
Stein Sagvold
Helgådal IL
2:41:17.967680
+48:48.292780
59.2p
98
H 21
Erik Edler
Marieby
2:41:29.968800
+49:00.293900
59.1p
99
H 21
Göran Linde
Östersunds SK
2:41:33.969240
+49:04.294340
59.1p
100
H 21
Erik Persson
Lit
2:41:33.969270
+49:04.294370
59.1p
101
H 21
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:42:11.973070
+49:42.298170
58.8p
102
H 21
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:42:27.974630
+49:58.299730
58.7p
103
D 21
Lina Hallquist
Åsarna IK
2:42:49.976860
+50:20.301960
58.6p
104
H 21
Johan Gustafsson
OK Landehof
2:43:03.978230
+50:34.303330
58.5p
105
H 21
Alexander Engvall
Axa sports club
2:43:48.982750
+51:19.307850
58.2p
106
H 21
Martin Persson
Axa SC
2:44:47.988660
+52:18.313760
57.8p
107
H 21
Gunnar Hammarlund
Ockelbo SK
2:46:17.997600
+53:48.322700
57.2p
108
H 21
Roger Pettersson
Brunflo IF
2:47:22.1004110
+54:53.329210
56.7p
109
H 21
Stig Eriksson
Svegs IK
2:48:33.1011270
+56:04.336370
56.3p
110
H 21
Kenneth Svedjesten
Myssjö-Ovikens IF
2:49:08.1014780
+56:39.339880
56.0p
111
H 21
Ulf Bengtsson
Aspås IF
2:49:11.1015010
+56:42.340110
56.0p
112
H 21
Niklas Skaar
Nacka Värmdö SK
2:49:25.1016480
+56:56.341580
55.9p
113
H 21
Bengt Nilzén
Myssjö Oviken
2:49:50.1018970
+57:21.344070
55.8p
114
H 21
Rasmus Johansson
Kovlands IF
2:49:55.1019440
+57:26.344540
55.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
115
H 21
Joakim Olovsson
Ljungdalens GOIF
2:51:06.1026500
+58:37.351600
55.3p
116
H 21
Göte Kjellström
Åre SLK
2:52:35.1035440
+1:00:06.360540
54.8p
117
H 21
Hans Jernse
Föllinge IK
2:53:57.1043630
+1:01:28.368730
54.3p
118
D 21
Margareta Olsson
Stuguns Skidklubb
2:53:58.1043760
+1:01:29.368860
54.3p
119
H 21
Peter Göransson
Åsarna IK
2:55:08.1050790
+1:02:39.375890
53.8p
120
H 21
Johan Wachtmeister
Åsarna IK
2:55:09.1050850
+1:02:40.375950
53.8p
121
D 21
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
2:56:31.1059080
+1:04:02.384180
53.4p
122
H 21
Roger Kamskog
Storhogna
2:56:44.1060390
+1:04:15.385490
53.3p
123
H 21
Martin Palm
Axa sports club
2:57:17.1063610
+1:04:48.388710
53.1p
124
H 21
Ola Widegren
Östersunds SK
2:57:20.1063930
+1:04:51.389030
53.1p
125
H 21
Rickard Alte
Bromma
2:57:39.1065850
+1:05:10.390950
53.0p
126
H 21
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:59:05.1074460
+1:06:36.399560
52.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
127
D 21
Lina El Kott Helander
Juristfirma Mats El Kott
3:00:53.1085240
+1:08:24.410340
51.9p
128
D 21
Sanna El Kott Helander
Juristfirma Mats El Kott
3:00:53.1085260
+1:08:24.410360
51.9p
129
H 21
Emil Kristiansson
Östersunds SK
3:01:05.1086440
+1:08:36.411540
51.8p
130
H 21
Anders Borin
Östersunds SK
3:02:14.1093320
+1:09:45.418420
51.4p
131
H 21
Tobias Lundqvist
Friskis&Svettis Östersund
3:02:32.1095170
+1:10:03.420270
51.3p
132
H 21
Karl-Johan Andersson
Tåsjö IF
3:02:46.1096510
+1:10:17.421610
51.3p
133
H 21
Anders Petter Pettersson
Sigtuna
3:03:54.1103320
+1:11:25.428420
50.9p
134
H 21
Anders Bromée
Vemdalen Design
3:03:57.1103630
+1:11:28.428730
50.9p
135
H 21
Mattias Luukkonen
OK Landehof
3:03:59.1103820
+1:11:30.428920
50.9p
136
D 21
Maria Åström
Sundsvall
3:04:12.1105150
+1:11:43.430250
50.8p
137
D 21
Catrin Backman
Hede SK
3:06:01.1116010
+1:13:32.441110
50.3p
138
D 21
Kajsa Göransson
FK Finn
3:06:52.1121190
+1:14:23.446290
50.0p
139
H 21
Carl-Edvin Handler
Skålan IF
3:07:00.1121990
+1:14:31.447090
49.9p
140
H 21
Jon Olovsson
Ljungdalens GOIF
3:09:04.1134380
+1:16:35.459480
49.3p
141
H 21
Per-Oscar Persson
Johannisbergs AIK
3:09:06.1134500
+1:16:37.459600
49.3p
142
H 21
Tomas Edström
Sundsvalls OK
3:09:18.1135730
+1:16:49.460830
49.3p
143
H 21
Erik Olofsson
Gräftåvallens SK
3:10:17.1141610
+1:17:48.466710
49.0p
143
D 21
Viktoria Winberg
Gräftåvallens SK
3:10:17.1141610
+1:17:48.466710
49.0p
145
H 21
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
3:10:55.1145440
+1:18:26.470540
48.8p
146
H 21
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:11:53.1151280
+1:19:24.476380
48.5p
147
H 21
Ole Daniel Kjesbu
Leirådal IL
3:11:56.1151530
+1:19:27.476630
48.5p
148
H 21
Nicklas Lindgren
Skålan IF
3:12:19.1153840
+1:19:50.478940
48.4p
149
H 21
Leif Johansson
Kovlands IF
3:13:43.1162290
+1:21:14.487390
48.0p
150
H 21
Juhani Karanta
Nacka Värmdö
3:13:49.1162810
+1:21:20.487910
48.0p
151
D 21
Cecilia Edström
Sundsvalls OK
3:14:21.1166070
+1:21:52.491170
47.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
152
H 21
Jonny Engberg
Ljungaverk
3:15:21.1172080
+1:22:52.497180
47.5p
153
H 21
Niklas Häggström
Axa sports club
3:15:26.1172500
+1:22:57.497600
47.5p
154
H 21
Anton Göransson
FK Finn
3:16:12.1177130
+1:23:43.502230
47.3p
155
H 21
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:16:49.1180810
+1:24:20.505910
47.1p
156
D 21
Jenny Anderbjörk
Borås
3:19:08.1194740
+1:26:39.519840
46.5p
157
H 21
Kurt Johnsson
Åsarna IK
3:19:42.1198100
+1:27:13.523200
46.4p
158
D 21
Gerd Lejdstrand
Östersunds SK
3:21:19.1207850
+1:28:50.532950
45.9p
159
H 21
Anders Lodin
Jordbänningarna
3:21:21.1208040
+1:28:52.533140
45.9p
160
H 21
Jonas Nilsson
Kovlands IF
3:21:54.1211380
+1:29:25.536480
45.8p
161
D 21
Maria Rydhult
Svegs IK
3:23:27.1220630
+1:30:58.545730
45.4p
162
D 21
Britta Almestål
Östersunds SK
3:25:26.1232570
+1:32:57.557670
44.9p
163
H 21
Harry Tängmark
IFK Strömsund
3:25:53.1235290
+1:33:24.560390
44.8p
164
H 21
Peter Roos
PRMUSIK
3:26:14.1237370
+1:33:45.562470
44.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
165
H 21
Magnus Hansson
Östersunds SK
3:32:15.1273400
+1:39:46.598500
43.3p
166
H 21
Joel Stenvall
Östersunds SK
3:39:24.1316340
+1:46:55.641440
41.7p
167
H 21
Claes Nordling
Aspås IF
3:44:04.1344300
+1:51:35.669400
40.8p
168
H 21
Peter Johansson
Åsarna IK
3:44:35.1347480
+1:52:06.672580
40.6p
169
H 21
Erlend Rotmo
Leirådal IL
3:44:51.1349090
+1:52:22.674190
40.6p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
170
D 21
Linn Elmlund
ÅF Skidklubb
3:45:37.1353680
+1:53:08.678780
40.4p
171
H 21
Odd martin Kvelstad
Stiklestad IL
3:46:17.1357620
+1:53:48.682720
40.3p
172
D 21
Kristina Grahn Persson
Vemdalen Design
3:52:25.1394480
+1:59:56.719580
39.1p
173
D 21
Annika Wilhelmsson
IF Livskvalité
3:56:30.1418900
+2:04:01.744000
38.4p
174
D 21
Emilia Winberg
Gräftåvallens SK
4:05:39.1473810
+2:13:10.798910
36.8p
175
H 21
Björn Botold
Länsförsäkringar IF
4:34:12.1645100
+2:41:43.970200
32.6p
176
H 21
Johan Persson
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Henrik Ilhamn
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
176
H 21
Henrik Jönsson
Hammerdals IF
23:59:58.8639700
-
180
H 21
Karl Junker
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Göran Heidenvall
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Per Sellman
Östersund SK
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Jörgen Olsson
Dalåsen
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Christian Longberg
Munsö IF
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Johnny Nordman
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Mikael Timan
Tullus SG
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Niklas Eliasson
Jämtdykarna
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Johan Brännström
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Thomas Låstbom
Härlövs if
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Ulf von Sydow
Östersund SK
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Mattias Ahlberg
Klövsjö
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Markus Åsberg
Trevål IF
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Jocke Kangasharju
Ragunda IF
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Christer Bäckman
Östersund
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Per-Åke Forsberg
Bräcke Sport klubb
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Uno Kallström
Häggenås
23:59:59.8639800
-
180
H 21
Antaris Persson
Stugun
23:59:59.8639800
-
180
D 21
Marie Nordlander
IF Myntet
23:59:59.8639800
-
180
D 21
Ida Höglund
Stockvik
23:59:59.8639800
-
180
D 21
Lena Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
180
D 21
Ninni Skyttner
Hammerdal IF
23:59:59.8639800
-
180
D 21
Alexandra Lundberg
Brunflo
23:59:59.8639800
-
180
D 21
Ann Svensson
SK Östersund
23:59:59.8639800
-
17km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:29.284860
87.1p
2
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
47:30.284920
+0
87.1p
3
H 21
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
47:32.285110
+2.150
87.0p
4
H 21
Olof Roos
Östersunds SK
48:09.288830
+39.3870
85.7p
5
H 21
Max Novak
Offerdals SK
48:10.288980
+41.4020
85.6p
6
H 21
Hannes Stenström
Järpens SK
48:11.289000
+41.4040
85.6p
7
H 21
Elias Dahl
Offerdals SK
48:16.289580
+47.4620
85.4p
8
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
49:12.295180
+1:43.10220
83.5p
9
H 21
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
49:26.296560
+1:57.11600
83.0p
10
H 21
Konrad Mattsson-Myhr
Funäsdalens IF
49:32.297130
+2:02.12170
82.8p
11
H 21
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
49:49.298870
+2:20.13910
82.3p
12
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
50:06.300560
+2:37.15600
81.7p
13
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
50:09.300830
+2:39.15870
81.6p
14
H 21
Olle Jonsson
Duveds IF
50:10.300970
+2:41.16010
81.6p
15
H 21
Martin Emilsson
Offerdals SK
50:13.301220
+2:43.16260
81.5p
16
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
51:20.307920
+3:50.22960
79.4p
17
H 21
Hannes Liljedal
Östersunds SK
52:13.313210
+4:43.28250
77.8p
18
H 21
Oskar Hynne
Leirådal I.L
52:40.315920
+5:10.30960
77.0p
19
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
52:40.315990
+5:11.31030
77.0p
20
H 21
John Leander
Åsarna IK
54:13.325250
+6:43.40290
74.4p
21
H 21
Elias Olofsson
Vårby IK
54:35.327400
+7:05.42440
73.8p
22
H 21
Filip Åslin
Stockviks SF
54:53.329270
+7:24.44310
73.3p
23
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
54:58.329760
+7:29.44800
73.2p
24
H 21
Jesper Persson
Åsarna IK
55:03.330280
+7:34.45320
73.1p
25
H 21
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
55:33.333290
+8:04.48330
72.3p
26
H 21
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
55:43.334290
+8:14.49330
72.0p
27
D 21
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
56:13.337230
+8:43.52270
71.3p
28
H 21
Martin Spjuth
Hällefors SK
57:44.346390
+10:15.61430
69.1p
29
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
58:19.349810
+10:49.64850
68.3p
30
D 21
Emma Backén
Svegs IK
58:20.349940
+10:50.64980
68.3p
31
D 21
Signe Rosenberg
Duveds IF
59:01.354090
+11:32.69130
67.3p
32
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
59:32.357110
+12:02.72150
66.7p
33
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
59:34.357340
+12:04.72380
66.6p
34
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
59:35.357480
+12:06.72520
66.6p
35
H 21
Mats Jonsson
Duveds IF
59:40.357970
+12:11.73010
66.5p
36
H 21
Sven Leander
Åsarna IK
59:44.358310
+12:14.73350
66.4p
37
H 21
Ossian Rosenberg
Duveds IF
59:45.358470
+12:16.73510
66.4p
38
H 21
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:00:34.363340
+13:04.78380
65.4p
39
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:00:37.363690
+13:08.78730
65.3p
40
D 21
Ilona Lusth
Åsarna IK
1:01:41.370050
+14:11.85090
64.0p
41
D 21
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:01:47.370670
+14:18.85710
63.9p
42
D 21
Ida Jonsson
Duveds IF
1:02:03.372270
+14:34.87310
63.6p
43
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
1:02:08.372710
+14:38.87750
63.5p
44
H 21
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
1:02:12.373120
+14:42.88160
63.4p
45
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
1:02:15.373400
+14:45.88440
63.3p
46
D 21
Petra Nilsson Björklund
Åsarna IK
1:03:01.378080
+15:32.93120
62.4p
47
H 21
Jörgen Mattsson
Tandsbyns IF
1:03:04.378390
+15:35.93430
62.4p
48
D 21
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
1:04:12.385120
+16:42.100160
61.1p
49
D 21
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
1:04:45.388480
+17:16.103520
60.5p
50
D 21
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
1:05:23.392290
+17:54.107330
59.8p
51
H 21
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:07:41.406020
+20:11.121060
57.5p
52
D 21
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:07:41.406050
+20:11.121090
57.5p
53
H 21
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
1:07:44.406370
+20:15.121410
57.5p
54
D 21
Lina Åslund
Hedesunda IF
1:08:11.409090
+20:42.124130
57.1p
55
H 21
Jürgen Snell
just4sport
1:08:14.409380
+20:45.124420
57.0p
56
D 21
Josefin Dahlsten
Hede SK
1:08:42.412110
+21:12.127150
56.6p
57
H 21
Andreas Björns
Hede SK
1:09:55.419460
+22:26.134500
55.5p
58
H 21
Lars-Erik Bäckman
Hede IK
1:11:05.426490
+23:36.141530
54.4p
59
H 21
Thomas Alme
Åsarna IK
1:12:15.433460
+24:46.148500
53.4p
60
H 21
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:12:23.434220
+24:53.149260
53.3p
61
H 21
Rune Åslund
Åsarna IK
1:13:56.443510
+26:26.158550
52.1p
62
H 21
Pär Sundström
Iggesunds SK
1:14:16.445560
+26:47.160600
51.8p
63
D 21
Karin Estensson
Vallbo SK
1:15:01.450000
+27:31.165040
51.2p
64
D 21
Anna Backman
Hede SK
1:15:20.451960
+27:51.167000
51.0p
65
D 21
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:16:26.458570
+28:57.173610
50.2p
66
D 21
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:16:27.458640
+28:57.173680
50.1p
67
D 21
Eivor Lindgren
Fåker IK
1:17:02.462190
+29:33.177230
49.7p
68
H 21
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:17:08.462770
+29:39.177810
49.6p
69
D 21
Anna Snell
Tullus SG
1:17:11.463080
+29:42.178120
49.6p
70
D 21
Erica Ajax
Rörösjöns IK
1:17:19.463810
+29:49.178850
49.5p
71
D 21
Johanna Snell
Sveaskog IF
1:19:07.474610
+31:37.189650
48.3p
72
H 21
Olof Roos
Gräftåvallens SK
1:20:03.480220
+32:33.195260
47.6p
73
D 21
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:20:15.481470
+32:46.196510
47.5p
74
H 21
Lars-Åke Lindgren
Funäsdalens IF
1:21:10.486980
+33:41.202020
46.9p
75
H 21
Pär Eriksson
Vemdalens IF
1:22:21.494060
+34:52.209100
46.2p
76
H 21
Samuel Saur
Åsarna IK
1:22:22.494180
+34:53.209220
46.1p
77
H 21
Birger Eriksson
Vemdalens IF
1:22:27.494600
+34:57.209640
46.1p
78
D 21
Ann-Mari Olzon Eklund
Jädraås AIK
1:22:35.495430
+35:05.210470
46.0p
79
H 21
Einar Larsson
IF Livskvalite
1:25:30.512930
+38:00.227970
44.3p
80
H 21
Ulf Bergström
Posten IF
1:26:03.516200
+38:33.231240
44.0p
81
D 21
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:26:35.519450
+39:05.234490
43.7p
82
D 21
Frida Brynjestål
Tandsbyns IF
1:28:13.529280
+40:44.244320
42.8p
83
D 21
Malla Olsson
Hede SK
1:28:49.532810
+41:19.247850
42.5p
84
D 21
Marlene Wahlström
IFK Strömsund
1:29:54.539390
+42:25.254430
41.9p
85
D 21
Veronica Degerström
Tandsbyns IF
1:30:30.542940
+43:00.257980
41.6p
86
H 21
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:34:45.568400
+47:15.283440
39.5p
87
D 21
Gunnel Sundström
Iggesunds SK
1:35:59.575880
+48:30.290920
39.0p
88
H 21
Isac Saur
Åsarna IK
1:36:49.580800
+49:19.295840
38.6p
89
D 21
Jennifer Saur
Åsarna IK
1:36:55.581480
+49:26.296520
38.6p
90
D 21
Majlis Saur
Åsarna IK
1:36:59.581840
+49:29.296880
38.5p
91
H 21
Sven-Erik Saur
Åsarna IK
1:37:21.584030
+49:51.299070
38.4p
92
H 21
Rasmus Alvarsson
Åsarna IK
1:39:33.597210
+52:03.312250
37.5p
93
D 21
Erika Öhrnell
Åsarna IK
1:40:23.602280
+52:54.317320
37.1p
94
D 21
Ann-Louise Morin
Åsarna IK
1:40:24.602300
+52:54.317340
37.1p
95
D 21
Marie Pettersson
Tandsbyn IF
1:42:25.614430
+54:55.329470
36.3p
96
D 21
Mimmi Henning
BK Borsten Stockolm
1:45:17.631620
+57:47.346660
35.3p
97
D 21
Kerstin Sjöberg
Sundsvalls SLK
1:46:09.636800
+58:39.351840
34.9p
98
D 21
Anna Olofsson
Åsarna IK
1:47:44.646310
+1:00:14.361350
34.4p
99
D 21
Veronica Karlsson
Axa sports club
1:47:55.647430
+1:00:25.362470
34.3p
100
H 21
Jörgen Hagström
BK Borsten Stockolm
1:48:52.653120
+1:01:22.368160
34.0p
101
H 21
Dennis Hagström
Åsarna IK
1:50:00.659960
+1:02:31.375000
33.6p
102
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
102
H 21
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
102
H 21
Terje Jönsson
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
102
H 21
Ingvar Palm
Älta
23:59:59.8639800
-
102
H 21
Jan Eklund
Jädraås AIK
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Annika Grindborg
ÅS IL
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Veronica Karlsson
AXA Spots Club
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Monica Holmström
Östersund
23:59:59.8639800
-
102
D 21
Susanne Göransson
Svenstavik
23:59:59.8639800
-
6.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Carl Rotvold
Åsarna IK
22:29.134870
70.4p
2
H 21
Tobias Olsson
Åsarna IK
22:39.135830
+9.860
69.8p
3
H 21
Ludvig Karlsson
Järpens SK
22:56.137580
+27.2610
68.8p
4
H 21
Viktor Jonsson
Åsarna IK
23:25.140450
+55.5480
67.1p
5
H 21
Jakob Nilsson
Vemdalens IF
24:38.147760
+2:08.12790
63.3p
6
D 21
Tove Ericsson
Stockviks SF
26:05.156410
+3:35.21440
59.3p
7
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
29:16.175530
+6:46.40560
51.9p
8
H 21
David Göransson
Åsarna IK
29:17.175670
+6:48.40700
51.9p
9
H 21
Oskar Åslund
Östersunds SK
29:30.176950
+7:00.41980
51.5p
10
H 21
Jonas Nilsson
Åsarna IK
29:38.177710
+7:08.42740
51.2p
11
D 21
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
30:15.181400
+7:45.46430
50.0p
12
H 21
Anton Andersson
Åsarna IK
30:22.182110
+7:52.47140
49.8p
13
H 21
Edvin Nordgren
Åsarna IK
31:12.187110
+8:42.52140
48.3p
14
H 21
Olof Eriksson
Åsarna IK
31:12.187130
+8:42.52160
48.3p
15
H 21
Kjell Eriksson
Åsarna IK
31:14.187340
+8:44.52370
48.3p
16
H 21
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
32:04.192380
+9:35.57410
46.8p
17
D 21
Tilda Malmgren
Åsarna IK
32:11.193070
+9:42.58100
46.7p
18
H 21
Pär Åslund
Åsarna IK
32:15.193450
+9:45.58480
46.6p
19
D 21
Wilma Johansson
Åsarna IK
33:18.199790
+10:49.64820
44.9p
20
H 21
Stefan Johansson
Åsarna IK
33:20.199930
+10:50.64960
44.9p
21
H 21
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
34:18.205770
+11:48.70800
43.5p
22
H 21
Alexander Lusth
Åsarna IK
34:32.207120
+12:02.72150
43.1p
23
H 21
Greger Wendin
Ica Supermarket
35:27.212670
+12:57.77700
41.9p
24
H 21
Tim Wikén
Åsarna IK
35:34.213310
+13:04.78340
41.8p
25
H 21
Sven-Eric Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
35:43.214210
+13:13.79240
41.6p
26
H 21
Evald Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
35:43.214280
+13:14.79310
41.6p
27
H 21
Anton Olsson
Åsarna IK
36:42.220150
+14:12.85180
40.3p
28
H 21
Adam Björns
Hede SK
36:50.220930
+14:20.85960
40.2p
29
D 21
Klara Alte
Bromma
37:05.222410
+14:35.87440
39.9p
30
D 21
Madeleine Algotsson
Östersund
37:10.222950
+14:40.87980
39.8p
31
H 21
Stefan Andersson
Myssjö Oviken IF
37:30.224910
+15:00.89940
39.4p
32
H 21
Gustaf Andersson
Myssjö Oviken IF
37:31.225000
+15:01.90030
39.4p
33
H 21
Jonathan Olsson Algotsson
Spikbodarnas IK
37:58.227750
+15:28.92780
38.9p
34
D 21
Nathalie Olsson Algotsson
Spikbodarnas IK
38:09.228820
+15:39.93850
38.7p
35
H 21
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
38:49.232870
+16:19.97900
37.9p
36
D 21
Elin Carlsson
Åsarna IK
39:37.237620
+17:07.102650
37.1p
37
H 21
Ove Carlsson
Berg
39:39.237830
+17:09.102860
37.0p
38
H 21
Daniel Gideonsson
Litsbyggdens SK
39:55.239460
+17:25.104490
36.8p
39
H 21
Ebbe Zachrisson
Litsbyggdens SK
39:56.239500
+17:26.104530
36.8p
40
H 21
Sören Staaf
ÅS IL
40:05.240480
+17:36.105510
36.6p
41
H 21
Eric Staaf
ÅS IL
40:10.240940
+17:40.105970
36.5p
42
D 21
Elsa Malmgren
Åsarna IK
40:19.241860
+17:49.106890
36.4p
43
D 21
Helena Malmgren
Åsarna IK
40:20.241910
+17:50.106940
36.4p
44
D 21
Märith Östberg
Åsarna IK
40:20.241990
+17:51.107020
36.4p
45
D 21
Irma Östberg
Åsarna IK
40:21.242040
+17:51.107070
36.3p
46
H 21
Fredrik Malmgren
Åsarna IK
40:22.242150
+17:52.107180
36.3p
47
H 21
Dan Hedin
Ica Supermarket
40:49.244800
+18:19.109830
35.9p
48
D 21
Frida Eriksson
Åsarna IK
40:50.244900
+18:20.109930
35.9p
49
D 21
Tilda Andersson
Åsarna IK
42:27.254640
+19:57.119670
34.4p
50
D 21
Meja Engrund
Åsarna IK
42:27.254690
+19:58.119720
34.4p
51
D 21
Ulrika Eriksson
Åsarna IK
42:31.255010
+20:01.120040
34.3p
52
H 21
Edvin Mårtensson
Åsarna IK
42:44.256330
+20:14.121360
34.1p
53
H 21
Andreas Mårtensson
Åsarna IK
42:45.256420
+20:15.121450
34.1p
54
H 21
Ante Sivertsson
Skålan
43:13.259240
+20:43.124270
33.7p
55
D 21
Åsa Karlström
Skålan
43:13.259280
+20:44.124310
33.7p
56
D 21
Agneta Sivertsson
Nästeln
43:14.259330
+20:44.124360
33.7p
57
H 21
Fabian Borg
Åsarna IK
43:17.259600
+20:47.124630
33.7p
58
H 21
Jens Burman
Tillsammans för ICA-loppet
43:17.259660
+20:47.124690
33.7p
59
H 21
Peter Berling
Tillsammans för ICA-loppet
43:27.260610
+20:57.125640
33.5p
60
H 21
Tomas Hansson
Bergsgymnasterna
44:29.266800
+21:59.131830
32.7p
61
H 21
Anders Johansson
Berg
44:36.267550
+22:06.132580
32.6p
62
D 21
Anna Johansson
Åsarna IK
44:37.267600
+22:07.132630
32.6p
63
D 21
Marina Wahlström
IFK Strömsund
44:49.268870
+22:19.133900
32.4p
64
H 21
Stefan Eriksson
Berg
45:35.273450
+23:05.138480
31.8p
65
D 21
Jenny Eriksson
Åsarna IK
45:35.273480
+23:06.138510
31.8p
66
H 21
Nils Hamrin Borin
Östersunds SK
45:46.274590
+23:17.139620
31.7p
67
D 21
Linn Jonsson
Östersunds SK
45:51.275090
+23:22.140120
31.6p
68
D 21
Maja Hamrin Borin
Östersunds SK
45:53.275240
+23:23.140270
31.6p
69
D 21
Elina Göransson
Åsarna IK
46:23.278220
+23:53.143250
31.2p
70
D 21
Lilian Hansson
Myrvikens Skol IF
46:23.278280
+23:54.143310
31.2p
71
D 21
Marie Algotsson
Åsarna IK
46:28.278730
+23:58.143760
31.2p
72
H 21
Jonas Jonsson
Östersunds SK
47:03.282200
+24:33.147230
30.8p
73
D 21
Anki Jonsson
Fjällgymnasiet
47:18.283730
+24:48.148760
30.6p
74
D 21
Filippa Åslund
Åsarna IK
47:33.285270
+25:03.150300
30.4p
75
H 21
Lars Göran Åslund
Åsarna IK
47:36.285500
+25:06.150530
30.4p
76
D 21
Jenny Karlsson
Huddinge
47:38.285740
+25:08.150770
30.4p
77
H 21
Tobias Brosson
Tillsammans för ICA-loppet
47:51.287080
+25:22.152110
30.2p
78
H 21
Fredrik Lagerholm
Tillsammans för ICA-loppet
47:53.287200
+25:23.152230
30.2p
79
D 21
Stina Rotvold Perols
Åsarna IK
49:28.296740
+26:58.161770
29.1p
80
H 21
Anders Perols
Dala-Järna IK
49:29.296870
+26:59.161900
29.1p
81
H 21
Casper Kårwik
Svenstavik
49:39.297880
+27:10.162910
29.0p
82
H 21
Arvid Kårwik
Svenstavik
49:42.298130
+27:12.163160
29.0p
83
H 21
Love Tholander
Sundbybergs IK
49:57.299610
+27:27.164640
28.8p
84
D 21
Enya Daabach
Åsarna IK
50:00.299950
+27:30.164980
28.8p
85
H 21
Markus Daabach
Åsarna IK
50:01.300030
+27:31.165060
28.8p
86
D 21
Lena Daabach
Hede SK
50:02.300150
+27:32.165180
28.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
87
H 21
Alex Rönnerfjäll
Östersunds SK
51:47.310690
+29:18.175720
27.7p
88
H 21
Lukas Lindberg
Åsarna IK
54:46.328590
+32:17.193620
26.1p
89
D 21
Desirèe Göransson
Åsarna IK
54:51.329010
+32:21.194040
26.1p
90
D 21
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
55:53.335280
+33:24.200310
25.6p
91
D 21
Veronica Pettersson
Åsarna IK
55:56.335560
+33:26.200590
25.6p
92
H 21
Andreas Pedersen
Åsarna IK
55:56.335590
+33:27.200620
25.5p
93
H 21
Liam Rönnerfjäll
Östersunds SK
56:06.336530
+33:36.201560
25.5p
94
D 21
Elin Alte
Bromma
57:24.344340
+34:54.209370
24.9p
95
H 21
Markus Arvidsson
Tillsammans för ICA-loppet
58:05.348480
+35:36.213510
24.5p
96
H 21
Emil Svensson
Tillsammans för ICA-loppet
58:06.348590
+35:37.213620
24.5p
97
H 21
Zakris Handler
Åsarna IK
1:01:28.368720
+38:58.233750
23.1p
98
H 21
Birk Flodén
Åsarna IK
1:01:33.369250
+39:03.234280
23.1p
99
H 21
Albin Göransson
Åsarna IK
1:01:56.371530
+39:26.236560
22.9p
100
D 21
Hilma Nord
Åsarna IK
1:04:38.387760
+42:08.252790
21.9p
101
H 21
Ola Nord
Åsarna IK
1:04:38.387790
+42:09.252820
21.9p
102
D 21
Stina Eriksson
Åsarna IK
1:04:48.388740
+42:18.253770
21.9p
103
D 21
Emma Tholander
Sundbybergs IK
1:04:48.388770
+42:19.253800
21.9p
104
D 21
Marie Eriksson
Åsarna IK
1:04:50.388920
+42:20.253950
21.9p
105
H 21
Magnus Rönnerfjäll
Östersunds SK
1:05:29.392890
+43:00.257920
21.6p
105
H 21
Filip Rönnerfjäll
Östersund
1:05:29.392890
+43:00.257920
21.6p
107
H 21
Herman Göransson
Åsarna IK
1:06:43.400210
+44:13.265240
21.2p
108
D 21
Julia Lindberg
Åsarna IK
1:09:44.418350
+47:14.283380
20.2p
109
H 21
Lars Lindberg
Åsarna IK
1:09:44.418370
+47:15.283400
20.2p
110
H 21
Måns Nord
Åsarna IK
1:15:19.451800
+52:49.316830
18.7p
111
H 21
Olle Nord
Berg
1:15:22.452100
+52:52.317130
18.7p
112
D 21
Ada Zakrisson
Åsarna IK
1:15:29.452860
+52:59.317890
18.6p
113
D 21
Jessica Zakrisson
Åsarna IK
1:15:30.452900
+53:00.317930
18.6p
114
D 21
EmmaLina Flodén
Åsarna IK
1:16:11.457060
+53:41.322090
18.4p
115
D 21
Troja Flodén
Åsarna IK
1:16:13.457260
+53:43.322290
18.4p
116
D 21
Kajsa Kilberg
Skålan
1:16:59.461860
+54:29.326890
18.2p
117
D 21
Isabell Hemmingsson
Fjällgymnasiet
1:16:59.461890
+54:30.326920
18.2p
118
D 21
Felicia Ahlberg-Sahlen
Klövsjö
1:17:09.462850
+54:39.327880
18.2p
119
D 21
Ingela Nordenberg
Skålan
1:17:11.463060
+54:41.328090
18.2p
120
H 21
Jan-Erik Björkqvist
Tillsammans för ICA-loppet
1:23:01.498030
+1:00:31.363060
16.9p
121
D 21
Kristina Göransson
Fjällgymnasiet
1:23:01.498040
+1:00:31.363070
16.9p
122
H 21
Emil Göransson
Åsarna IK
1:30:49.544830
+1:08:19.409860
15.4p
122
H 21
Lennart Göransson
Åsarna IK
1:30:49.544830
+1:08:19.409860
15.4p
122
H 21
King Thom Kinglike
Kinglike Lojalite
1:30:49.544830
+1:08:19.409860
15.4p
125
D 21
Amelie Alte
Bromma
1:39:15.595480
+1:16:46.460510
14.0p
125
D 21
Anna Alte
Bromma
1:39:15.595480
+1:16:46.460510
14.0p
127
H 21
Elliot Engrund
Åsarna IK
1:41:13.607210
+1:18:43.472240
13.7p
128
D 21
Karolina Engrund
Åsarna IK
1:41:14.607330
+1:18:44.472360
13.7p
129
H 21
Ante Handler
Åsarna IK
1:44:10.624950
+1:21:40.489980
13.3p
130
D 21
Åsa Handler
Åsarna IK
1:44:12.625120
+1:21:42.490150
13.3p
131
H 21
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
131
H 21
Mikael Gardelin
Tillsammans för ICA-loppet
23:59:59.8639800
-
131
H 21
Edvin Setälä
Tillsammans för ICA-loppet
23:59:59.8639800
-
131
H 21
Andreas Gunnarsson
Tillsammans för ICA-loppet
23:59:59.8639800
-
131
H 21
Håkan Flodén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
131
H 21
Ulf Linder
Klövsjö IF
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Isabel Carlberg
Tillsammans för ICA-loppet
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Selma Zachrisson
Litsbyggden SK
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Ewa Berggren
Östersunds OK
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Elin Zachrisson
Litsbyggdens SK
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Madeleine Lindgren
Tillsammans för ICA-loppet
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Klara Göransson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
131
D 21
Elsa Carlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-