Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2014-04-06
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Haldo Hanssons Minne
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 524[
1
2
]
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
1:57:02.702100
94.3p
2
H 21
Petter JR Northug
Strindheim IL
1:58:24.710300
+1:22.8100
93.1p
3
H 21
Johan Kjølstad
Skogn IL
1:58:27.710600
+1:25.8400
93.0p
4
H 35
Anders Södergren
Hudiksvall IF
1:58:29.710800
+1:27.8600
93.0p
5
H 21
Tomas Northug
Strindheim IL
1:58:31.711000
+1:29.8800
93.0p
6
H 21
Vidar Undebakke
Strindheim IL
1:58:32.711100
+1:30.8900
92.9p
7
H 21
Anders Tettli Rennemo
Leksvik Elite
1:58:58.713700
+1:56.11500
92.6p
8
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:59:03.714200
+2:01.12000
92.5p
9
H 21
Sverre Solligård
Orkdal IL
1:59:52.719100
+2:50.16900
91.8p
10
H 35
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
1:59:56.719500
+2:54.17300
91.7p
11
H 35
Jörgen Brink
Hudiksvall IF
1:59:57.719600
+2:55.17400
91.7p
12
H 21
Lars Suther
Lima IF
2:00:12.721100
+3:10.18900
91.5p
13
H 21
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
2:00:44.724300
+3:42.22100
91.0p
14
H 21
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:01:02.726100
+4:00.23900
90.8p
15
H 21
Jonatan Thoresson
Östersund SK
2:01:04.726300
+4:02.24100
90.8p
16
H 35
Anders Högberg
Skogn IL
2:02:12.733100
+5:10.30900
89.8p
17
H 21
John Kristian Dahl
Strindheim IL
2:02:58.737700
+5:56.35500
89.2p
18
H 21
Eirik Lorentsen
Henning Skilag
2:03:00.737900
+5:58.35700
89.1p
19
H 21
Jonas A Kolstad
Henning Skilag
2:03:08.738700
+6:06.36500
89.0p
20
H 21
Ole Marius Bach
Leksvik Elite
2:03:47.742600
+6:45.40400
88.5p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:04:00
21
H 21
Torstein Østnor
Lierne IL
2:04:02.744100
+7:00.41900
88.3p
22
H 50
Jan Ottosson
Åsarna IK
2:05:40.753900
+8:38.51700
87.0p
23
D 21
Heidi Weng
IL BUL
2:06:04.756300
+9:02.54100
86.7p
24
H 21
Kristian Tettli Rennemo
Leksvik Elite
2:08:07.768600
+11:05.66400
85.2p
25
H 21
Johan Hundseth
Kolvereid IL
2:08:14.769300
+11:12.67100
85.1p
26
H 21
Oskar Kardin
Offerdals SK
2:08:25.770400
+11:23.68200
84.9p
27
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:08:28.770700
+11:26.68500
84.9p
28
H 35
Jann Inge Rosenvinge
Kolvereid IL
2:08:34.771300
+11:32.69100
84.8p
29
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:08:38.771700
+11:36.69500
84.8p
30
H 21
Erik Fagerholt
Orkdal IL
2:08:59.773800
+11:57.71600
84.5p
31
H 35
Jens Petter Estil
Lierne IL
2:09:08.774700
+12:06.72500
84.4p
32
H 21
Pål Trøan Aune
Steinkjer SK
2:09:11.775000
+12:09.72800
84.4p
33
H 21
Espen Sundsvik
Frol IL
2:09:18.775700
+12:16.73500
84.3p
34
H 35
Frode Lillefjell
Henning Skilag
2:09:55.779400
+12:53.77200
83.8p
35
H 35
Sture Sivertsen
Leirådal IL
2:10:06.780500
+13:04.78300
83.7p
36
H 21 Motion
Thomas Westgård
Steinkjer SK
2:10:29.782800
+13:27.80600
83.4p
37
H 21 Motion
Andreas Veerpalu
No Club
2:10:30.782900
+13:28.80700
83.4p
38
H 21
Robin Bryntesson
Schaing diabetes
2:10:37.783600
+13:35.81400
83.3p
39
H 21
Patrik Tallbom
Östersund SK
2:10:45.784400
+13:43.82200
83.2p
40
H 21
Even Kvemo
Lierne IL
2:10:54.785300
+13:52.83100
83.1p
41
H 35
Arild Olav Sagvold
Leirådal IL
2:11:04.786300
+14:02.84100
83.0p
42
H 21
Espen Kveli
Lierne IL
2:12:23.794200
+15:21.92000
82.1p
42
H 21
Eirik Nordvik
Henning Skilag
2:12:23.794200
+15:21.92000
82.1p
44
D 21
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Skilag
2:12:43.796200
+15:41.94000
81.9p
45
H 21
Ståle Sirijord
Hattfjelldal
2:12:54.797300
+15:52.95100
81.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:14:00
46
H 21
Børge Leiren
Byåsen IL
2:14:11.805000
+17:09.102800
80.9p
47
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
2:14:20.805900
+17:18.103700
80.8p
48
H 35
Roar Lillefjell
Steinkjer SK
2:15:35.813400
+18:33.111200
79.9p
49
H 21
Iver Tyldum
IL Hållingen
2:15:51.815000
+18:49.112800
79.8p
50
H 21 Motion
Martin Emilsson
Offerdals SK
2:15:58.815700
+18:56.113500
79.7p
51
D 21
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
2:16:40.819900
+19:38.117700
79.2p
52
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:17:30.824900
+20:28.122700
78.7p
53
H 50
Ola Berget
IL Skauga
2:17:53.827200
+20:51.125000
78.5p
54
H 35
Jonny Sundsvik
Frol IL
2:18:06.828500
+21:04.126300
78.3p
55
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:18:12.829100
+21:10.126900
78.3p
56
H 21
Keijo Priks
Lierne IL
2:18:17.829600
+21:15.127400
78.2p
57
H 21
Petter Torås Halseth
Steinkjer SK
2:18:22.830100
+21:20.127900
78.1p
58
H 50
Ola Morten Eidem
Selbustrand IL
2:18:58.833700
+21:56.131500
77.8p
59
H 35
Per Odd Rygg
Henning IL
2:19:59.839800
+22:57.137600
77.1p
60
H 21
Børje Cato Moen
Team MN Byggservice
2:20:08.840700
+23:06.138500
77.1p
61
H 35
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
2:20:10.840900
+23:08.138700
77.0p
62
H 21 Motion
Ove Andreas Westgård
Leka IL
2:20:16.841500
+23:14.139300
77.0p
63
H 35
Arnt Egil Brørs
Beitstad IL
2:20:27.842600
+23:25.140400
76.9p
64
H 35
Joakim Kangasharju
Ragunda if
2:21:16.847500
+24:14.145300
76.4p
65
H 35
Rune Veie
Det norske BIL
2:21:17.847600
+24:15.145400
76.4p
66
H 50
Knut Inge Finne
Kolvereid IL
2:21:29.848800
+24:27.146600
76.2p
67
H 35
Geirmartin Bjørkeng
Leirådal Il
2:21:36.849500
+24:34.147300
76.2p
68
H 50
Leo Lyngstad
Team Sørli
2:21:46.850500
+24:44.148300
76.1p
69
H 21
Johan Riseth Hammer
Byåsen IL
2:22:00.851900
+24:58.149700
75.9p
70
H 21
Jonas Byman
Myssjö Oviken
2:22:09.852800
+25:07.150600
75.8p
71
D 21
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
2:22:16.853500
+25:14.151300
75.8p
72
H 35
Frode Smevik
Byåsen IL
2:22:22.854100
+25:20.151900
75.7p
73
H 21
Eskil Blix
Vemodian Society
2:22:23.854200
+25:21.152000
75.7p
74
H 35
Jo Magne Tyldum
IL Hållingen
2:22:56.857500
+25:54.155300
75.4p
75
H 21
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
2:23:05.858400
+26:03.156200
75.3p
76
H 50
Runar Flønes
Orkdal IL
2:23:14.859300
+26:12.157100
75.2p
77
H 35
Asgeir Nervik
No Club
2:23:48.862700
+26:46.160500
74.9p
78
H 35
Andreas Vannebo
Spillum IL
2:23:52.863100
+26:50.160900
74.8p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:24:00
79
H 21 Motion
Mikael Olsen
Namdal løpeklubb
2:24:05.864400
+27:03.162200
74.7p
80
H 50
Trond Arild Seem Fossan
Veidekke BIL
2:24:07.864600
+27:05.162400
74.7p
81
H 21 Motion
David Berg
Bodsjöböle SK
2:24:15.865400
+27:13.163200
74.6p
82
H 35
Svein Oluf Øren
Kolvereid IL
2:24:18.865700
+27:16.163500
74.6p
83
H 35
Ole Leirvik
Spillum IL
2:24:36.867500
+27:34.165300
74.4p
84
H 35
Henry Martin Forfod
Malm IL
2:24:37.867600
+27:35.165400
74.4p
85
H 35
Ragnar Ness
Posten IL Trondheim
2:24:46.868500
+27:44.166300
74.3p
86
H 21 Motion
Sture Ramdal
Leksvik IL
2:24:53.869200
+27:51.167000
74.3p
87
H 35
Bård Jørgen Elden
Hwk Norge
2:25:14.871300
+28:12.169100
74.1p
88
H 21
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:25:28.872700
+28:26.170500
73.9p
89
H 35
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal IL
2:25:29.872800
+28:27.170600
73.9p
90
H 35
Asle Landrø
No Club
2:25:33.873200
+28:31.171000
73.9p
91
H 21 Motion
August Ness Fiskum
Byåsen IL
2:25:34.873300
+28:32.171100
73.9p
92
H 21 Motion
Eirik Solstad
Kolvereid IL
2:25:51.875000
+28:49.172800
73.7p
93
D 21
Anne Lise Grubbmo
klubblös
2:26:02.876100
+29:00.173900
73.6p
94
H 50
Ole Ingebrigt Dyrhaug
Tydal IL
2:26:16.877500
+29:14.175300
73.5p
95
H 60
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:26:17.877600
+29:15.175400
73.5p
96
H 60
Øystein Lorentsen
Henning Skilag
2:26:25.878400
+29:23.176200
73.4p
97
D 21
Berit Mogstad
Strindheim IL
2:27:10.882900
+30:08.180700
73.0p
98
H 50
Torstein Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:27:12.883100
+30:10.180900
73.0p
99
D 21
Kristin Gausen
Inderøy IL
2:27:18.883700
+30:16.181500
72.9p
100
D 35
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Skilag
2:27:19.883800
+30:17.181600
72.9p
101
H 21 Motion
Odd Magnar Nordlund
Veidekke BIL
2:28:04.888300
+31:02.186100
72.5p
102
H 21
Simon Platt
Östersund SK
2:28:14.889300
+31:12.187100
72.4p
103
H 50
Bernt Olav Hilmo
Byaasen Skiklubb
2:28:19.889800
+31:17.187600
72.4p
104
H 35
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:28:20.889900
+31:18.187700
72.4p
105
H 60
Tor Bøgseth
HWK Norge
2:28:26.890500
+31:24.188300
72.3p
106
H 21 Motion
Øivind Marius Binde
No Club
2:28:51.893000
+31:49.190800
72.1p
107
H 21
Dag Raaum
Team Nava Sport
2:28:58.893700
+31:56.191500
72.0p
108
H 21 Motion
Bjørn Tore Nordlund
Elva/Namsskogan IL
2:28:59.893800
+31:57.191600
72.0p
109
H 50
Olav Kjøglum
IL Hållingen
2:29:07.894600
+32:05.192400
71.9p
110
H 35
Ståle Brennhaug
Fiplingdal IL
2:29:44.898300
+32:42.196100
71.6p
111
H 21 Motion
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:30:23.902200
+33:21.200000
71.3p
112
H 21 Motion
Bertil Smalås
Egge IL
2:31:12.907100
+34:10.204900
70.8p
113
H 35
Herbjørn Kolstad
Namdalseid IL
2:31:23.908200
+34:21.206000
70.8p
114
H 50
Helge Vedvik
Grong IL
2:31:33.909200
+34:31.207000
70.7p
115
H 50
Tommy Grip
Brunflo IF
2:31:40.909900
+34:38.207700
70.6p
116
H 21 Motion
Jørn Berdal
Åfjord IL
2:31:47.910600
+34:45.208400
70.5p
117
H 21 Motion
Per Inge Rustad
Røyrvik IF
2:31:56.911500
+34:54.209300
70.5p
118
H 60
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:32:04.912300
+35:02.210100
70.4p
119
H 60
Per Arild Bolaas
Steinkjer SK
2:32:15.913400
+35:13.211200
70.3p
120
H 21 Motion
Adrian Thorsen
Elvalandet idrettslag
2:32:18.913700
+35:16.211500
70.3p
121
D 21 Motion
Beathe Breivik
Spillum IL
2:32:22.914100
+35:20.211900
70.3p
122
H 50
Rune Morten Vannebo
Nord-Trøndelag FK
2:32:34.915300
+35:32.213100
70.2p
123
H 50
Nils Ivar Wallinder
Lierne IL
2:32:42.916100
+35:40.213900
70.1p
124
H 35
Morten Elvseth
Lierne IL
2:32:56.917500
+35:54.215300
70.0p
125
H 21
Johan Brännström
Bolidens SK
2:32:57.917600
+35:55.215400
70.0p
126
H 35
Olav M Grongstad
IL Hållingen
2:32:59.917800
+35:57.215600
69.9p
127
H 21
Vegard Saursaunet
Egge IL
2:33:12.919100
+36:10.216900
69.8p
128
H 21
Eirik Wahlstrøm Gartland
No Club
2:33:13.919200
+36:11.217000
69.8p
129
H 50
Thor Birger Østnor
Lierne IL
2:33:17.919600
+36:15.217400
69.8p
130
H 50
Morten Tomter
Rustad IL
2:33:18.919700
+36:16.217500
69.8p
131
H 35
Oddmund Aarø
Klæbu IL
2:33:51.923000
+36:49.220800
69.5p
132
H 21
Morten Binde Bratberg
Stod IL
2:33:57.923600
+36:55.221400
69.5p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:34:00
133
H 35
Einar Kvemo
Lierne IL
2:34:11.925000
+37:09.222800
69.3p
134
D 21 Motion
Berit Kjøglum Skarland
IL Hållingen
2:34:27.926600
+37:25.224400
69.2p
135
H 35
Roar Brøndbo
Namdal løpeklubb
2:34:40.927900
+37:38.225700
69.1p
136
H 35
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:35:01.930000
+37:59.227800
68.9p
137
H 35
Arnt Frode Derås
Bangsund
2:35:07.930600
+38:05.228400
68.9p
138
D 35
Tone Beate Grøtan
Asker SK
2:35:26.932500
+38:24.230300
68.7p
139
H 21
Arne Westum
Team Nava Sport
2:35:37.933600
+38:35.231400
68.6p
140
H 21 Motion
Jan Morten Rogstad
Elva/Namsskogan IL
2:35:48.934700
+38:46.232500
68.6p
141
H 21 Motion
Pål Rune Nyvik
NTE BIL
2:35:51.935000
+38:49.232800
68.5p
142
H 50
Arne Ugseth
Elvalandet idrettslag
2:35:56.935500
+38:54.233300
68.5p
143
H 35
Jörgen Roos
Ôstersunds sk
2:36:01.936000
+38:59.233800
68.4p
144
H 35
Håvard Overland
Snåsa IL
2:36:16.937500
+39:14.235300
68.3p
145
H 35
Hallgeir Johnny Heggli Sagmo
Kvam IL
2:36:23.938200
+39:21.236000
68.3p
146
H 21 Motion
Fredrik Totsås
Lierne IL
2:36:41.940000
+39:39.237800
68.1p
147
H 50
Bengt Hall
Järla IF
2:36:52.941100
+39:50.238900
68.0p
148
H 50
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:36:53.941200
+39:51.239000
68.0p
149
D 35
Hild Sissel K Vannebo
Spillum IL
2:36:55.941400
+39:53.239200
68.0p
150
H 21 Motion
Jo Arne Kjøglum
Team StallSporten
2:36:57.941600
+39:55.239400
68.0p
151
H 60
Jostein Hals
Lierne IL
2:37:01.942000
+39:59.239800
68.0p
152
H 50
Jo Terje Sagmo
Overhalla IL
2:37:23.944200
+40:21.242000
67.8p
153
H 35
Ove Sandvik
Lierne IL
2:37:43.946200
+40:41.244000
67.6p
154
H 21 Motion
Torgeir Valøen
FuglesangDahl BIL
2:37:50.946900
+40:48.244700
67.6p
155
H 50
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:37:57.947600
+40:55.245400
67.5p
156
H 60
Kasper Myhr
Klæbu IL
2:38:03.948200
+41:01.246000
67.5p
157
H 60
Per Magne Siraas
Selbu IL
2:38:09.948800
+41:07.246600
67.4p
158
H 35
Sigmund Grimstad
NTNUi
2:38:15.949400
+41:13.247200
67.4p
159
H 35
Henrik Åström
SK Skinnsberg
2:38:35.951400
+41:33.249200
67.2p
160
H 60
Ottar Lyngstad
Team Sørli
2:38:45.952400
+41:43.250200
67.2p
161
H 60
Almar Nilsen
Terråk IL
2:38:48.952700
+41:46.250500
67.1p
162
H 21
Anders Jørstad
Snåsa IL
2:39:36.957500
+42:34.255300
66.8p
163
H 50
Bjørn Sagmo
Trones IL
2:39:37.957600
+42:35.255400
66.8p
164
H 35
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:39:38.957700
+42:36.255500
66.8p
165
H 50
Arnt Magne Steigedal
IL Nor
2:39:41.958000
+42:39.255800
66.7p
166
H 21 Motion
Måns-Erik Frank
Hallvikens IF
2:39:51.959000
+42:49.256800
66.7p
167
H 50
Stein Rønning
Gjensidige Sport
2:39:53.959200
+42:51.257000
66.6p
168
H 21
Kay Arne Bergåker Sandvik
Otterøy IL
2:39:56.959500
+42:54.257300
66.6p
169
H 21 Motion
Erik Lona
No Club
2:40:10.960900
+43:08.258700
66.5p
170
H 35
Pål Jørgensen
No Club
2:40:24.962300
+43:22.260100
66.4p
171
H 21 Motion
Erlend Salberg Løe
Røra IL
2:40:38.963700
+43:36.261500
66.3p
172
H 35
Per Ola Sneve
Strindheim IL
2:40:51.965000
+43:49.262800
66.2p
173
H 35
Kjell Anders Vikan
Botnan IL
2:40:59.965800
+43:57.263600
66.1p
174
H 35
Erling Jørgen Halseth
No Club
2:41:11.967000
+44:09.264800
66.0p
175
H 21 Motion
Salberg Øystein Løe
Røra IL
2:41:24.968300
+44:22.266100
66.0p
176
H 21 Motion
Andreas Farbu
Leksvik IL
2:41:37.969600
+44:35.267400
65.9p
177
H 50
Ola Kvemo
Lierne IL
2:41:52.971100
+44:50.268900
65.7p
178
H 21 Motion
Robert Husby
Malm IL
2:41:58.971700
+44:56.269500
65.7p
179
H 35
Brynjar Farstad
No Club
2:42:05.972400
+45:03.270200
65.6p
180
H 21 Motion
Harald Engan
Lhl Helse Røros
2:42:13.973200
+45:11.271000
65.6p
181
H 21 Motion
Øyvind Myren
Skogn IL
2:42:19.973800
+45:17.271600
65.5p
182
H 21 Motion
Øystein Ramdal
Leksvik IL
2:42:24.974300
+45:22.272100
65.5p
183
H 21 Motion
Leif Kjesbu
Ogndal IL
2:42:26.974500
+45:24.272300
65.5p
184
H 21 Motion
Jon Helge Normann
Steinkjer SK
2:42:30.974900
+45:28.272700
65.5p
184
H 50
Øyvind Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
2:42:30.974900
+45:28.272700
65.5p
186
H 21 Motion
Torgeir Hermanstad
Harran IL
2:42:44.976300
+45:42.274100
65.4p
187
H 35
Kjell Ove Tiller
Leksdal IL
2:43:00.977900
+45:58.275700
65.2p
188
H 21 Motion
Ivar Asbjørn Lervåg
IL Hållingen
2:43:09.978800
+46:07.276600
65.2p
189
D 21 Motion
Hanna Mørkved
Spillum IL
2:43:14.979300
+46:12.277100
65.1p
190
H 21 Motion
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:43:52.983100
+46:50.280900
64.9p
191
H 21 Motion
Tor Arne Enes
Egge IL
2:43:56.983500
+46:54.281300
64.8p
192
H 21 Motion
Håvard Valøen
NTE BIL
2:43:57.983600
+46:55.281400
64.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:44:00
193
H 35
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
2:44:05.984400
+47:03.282200
64.8p
194
H 35
Torgeir Olsen
Fluks Finans AS
2:44:28.986700
+47:26.284500
64.6p
195
H 21 Motion
Tor Morten Klingen
Namdal løpeklubb
2:44:32.987100
+47:30.284900
64.6p
196
H 35
Robert Hedman
Vindelns IF
2:44:35.987400
+47:33.285200
64.6p
197
H 21 Motion
Aleksander Sormul
NTE BIL
2:44:40.987900
+47:38.285700
64.5p
198
H 60
Hallgeir Kveli
Lierne IL
2:45:03.990200
+48:01.288000
64.4p
199
H 21 Motion
Lars Emil Heggstad
Røyrvik IF
2:45:06.990500
+48:04.288300
64.3p
200
H 21
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
2:45:13.991200
+48:11.289000
64.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Øyvind Sneve
Egge IL
2:45:16.991500
+48:14.289300
64.3p
202
H 21 Motion
Kjetil Mollan
Sparbu IL
2:45:22.992100
+48:20.289900
64.2p
203
H 21 Motion
Mathias Mørkved
Spillum IL
2:45:25.992400
+48:23.290200
64.2p
204
H 50
Stein Øksnes
Kvam IL
2:45:32.993100
+48:30.290900
64.2p
205
H 21 Motion
Svein Åge Nesbø
HEGRA IL
2:45:33.993200
+48:31.291000
64.1p
206
H 21 Motion
Skjalg Stordal
Team Stordal
2:45:34.993300
+48:32.291100
64.1p
207
H 21
Dan Carlos Nyvik
Røyrvik IF
2:45:48.994700
+48:46.292500
64.0p
207
H 21 Motion
Ove Nesterud
Myssjö Oviken
2:45:48.994700
+48:46.292500
64.0p
209
D 35
Hege Galguften
Overhalla IL
2:45:49.994800
+48:47.292600
64.0p
210
D 21 Motion
Hilde Østnor
Lierne IL
2:45:55.995400
+48:53.293200
64.0p
211
H 21 Motion
Ole Kristian Sagvik
Pwc Bil
2:46:06.996500
+49:04.294300
63.9p
212
H 21 Motion
Sigurd Romundstad
Grong IL
2:46:11.997000
+49:09.294800
63.9p
213
H 21 Motion
Lorns Olav Aunsmo
Skogn IL
2:46:16.997500
+49:14.295300
63.8p
214
H 21 Motion
Gunnar Salberg Løe
Røra IL
2:46:30.998900
+49:28.296700
63.7p
215
H 21 Motion
Steinar Olav Gartland
Gartland sportsklubb
2:46:38.999700
+49:36.297500
63.7p
216
H 35
Egil Solstad
Kolvereid IL
2:46:42.1000100
+49:40.297900
63.7p
217
H 21 Motion
Conny Anjevall
Frösön
2:46:55.1001400
+49:53.299200
63.6p
218
H 60
Asbjørn Flaat
Snåsa IL
2:47:15.1003400
+50:13.301200
63.4p
219
H 50
Gunnar Kvarsvik
Terråk IL
2:47:42.1006100
+50:40.303900
63.3p
220
H 50
Jan Einar Dahl
IL Hållingen
2:47:46.1006500
+50:44.304300
63.2p
221
H 21 Motion
Kjetil Hermanstad
Harran IL
2:48:05.1008400
+51:03.306200
63.1p
222
H 35
Frank Gjertsås
Lierne IL
2:48:19.1009800
+51:17.307600
63.0p
223
H 21 Motion
Rolf Åge Aagård
Lierne ungkarsklubb
2:48:21.1010000
+51:19.307800
63.0p
224
H 21
Tor Even Hammer
Henning IL
2:48:28.1010700
+51:26.308500
62.9p
225
D 35
Berit Aunli
Strindheim IL
2:48:46.1012500
+51:44.310300
62.8p
225
H 21 Motion
Arve Aasen
Tunnsjø IL
2:48:46.1012500
+51:44.310300
62.8p
227
H 21 Motion
Håvard Jakobsen
Lund IL
2:48:52.1013100
+51:50.310900
62.8p
228
H 50
Einar Hjellen
Leinstrand IL
2:49:14.1015300
+52:12.313100
62.6p
229
H 21 Motion
Magnar Hegland
Lierne IL
2:49:37.1017600
+52:35.315400
62.5p
230
H 35
Geir Lauten
Team Haugen Kolvereid
2:49:38.1017700
+52:36.315500
62.5p
231
H 21 Motion
Roger Hasselvold
Overhalla IL
2:49:44.1018300
+52:42.316100
62.4p
232
H 35
Øystein Ramstad Bach
Stjørdals-blink IL
2:49:56.1019500
+52:54.317300
62.3p
233
H 35
Fredrik Trahn
Järla IF
2:49:59.1019800
+52:57.317600
62.3p
234
H 21 Motion
Bjørnar Valøen
NTNUi
2:50:09.1020800
+53:07.318600
62.3p
235
H 21 Motion
Anders G Owesen
NTE BIL
2:50:10.1020900
+53:08.318700
62.3p
236
H 21 Motion
Arve Lægran
Snota as
2:50:14.1021300
+53:12.319100
62.2p
237
H 60
Erik Eriksson
Svegs IK
2:50:15.1021400
+53:13.319200
62.2p
238
H 50
Håkon Holand
Sport1 Rørvik
2:50:25.1022400
+53:23.320200
62.2p
239
H 21 Motion
Robert Hunnestad
Nexans Bil
2:51:25.1028400
+54:23.326200
61.8p
240
H 21 Motion
Sigve Storvoll
Åfjord IL
2:51:28.1028700
+54:26.326500
61.7p
241
D 21 Motion
Ingeborg Eian
Steinkjer SK
2:51:46.1030500
+54:44.328300
61.6p
242
H 21 Motion
Knut Paulsen
Kolvereid IL
2:51:48.1030700
+54:46.328500
61.6p
243
H 21 Motion
Dennis Berglund
Gäddede SK
2:52:03.1032200
+55:01.330000
61.5p
244
H 21 Motion
Lars Petter Danielsen
Spillum IL
2:52:12.1033100
+55:10.330900
61.5p
245
H 21 Motion
Stian Sundsvik
Frol IL
2:53:00.1037900
+55:58.335700
61.1p
246
H 21 Motion
Yngve Brauti
Kvam IL
2:53:01.1038000
+55:59.335800
61.1p
247
H 21 Motion
Terje Homo
Lierne IL
2:53:06.1038500
+56:04.336300
61.1p
248
H 21 Motion
Tomas Sandvik
Otterøy IL
2:53:08.1038700
+56:06.336500
61.1p
249
H 35
Ove Ryan
Harran
2:53:11.1039000
+56:09.336800
61.1p
250
H 21 Motion
Andrè Gartland
NTE BIL
2:53:20.1039900
+56:18.337700
61.0p
251
H 21 Motion
Arne Kristian Lorås
Nessegutten
2:53:24.1040300
+56:22.338100
61.0p
251
H 21 Motion
Geir Ottesen
IL endelig fram
2:53:24.1040300
+56:22.338100
61.0p
253
H 21 Motion
Rune Myren
Skogn IL
2:53:25.1040400
+56:23.338200
61.0p
254
H 35
Dan Leo L Totland
Team MN Byggservice
2:53:44.1042300
+56:42.340100
60.9p
255
H 60
Rune Karlsen
OSAN Skilag
2:53:52.1043100
+56:50.340900
60.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:54:00
256
H 21 Motion
Kåre Nilssen
Troms Kraft BIL
2:54:00.1043900
+56:58.341700
60.8p
257
H 21
Anders Hynne
No Club
2:54:03.1044200
+57:01.342000
60.7p
258
H 21 Motion
Odd Morten Aalberg
Follafoss IL
2:54:12.1045100
+57:10.342900
60.7p
259
H 21
Anders Holberg
Team Kosheim
2:54:14.1045300
+57:12.343100
60.7p
259
H 21 Motion
Knut Håvard Lysberg
Namdal sykkelklubb
2:54:14.1045300
+57:12.343100
60.7p
261
H 21 Motion
Stian Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
2:54:35.1047400
+57:33.345200
60.5p
262
D 21 Motion
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:54:42.1048100
+57:40.345900
60.5p
263
H 21 Motion
Roar Snerting
Inderøy IL
2:54:43.1048200
+57:41.346000
60.5p
264
H 21 Motion
Olav Ådne Rotvold
Inderøy IL
2:54:49.1048800
+57:47.346600
60.5p
265
H 21 Motion
Trond Hestvik
Salsbruket IL
2:54:50.1048900
+57:48.346700
60.5p
266
H 21 Motion
Morten Moe
Grong IL
2:54:56.1049500
+57:54.347300
60.4p
267
H 21 Motion
Andreas Lindström
Östersund SK
2:55:18.1051700
+58:16.349500
60.3p
268
H 50
Antaris Persson
Stuguns Sk
2:55:22.1052100
+58:20.349900
60.3p
269
H 21 Motion
Hans Erik Ness
Team HE-Plan
2:55:24.1052300
+58:22.350100
60.2p
270
H 21 Motion
Arnt Sitter
Namdal Elektro BIL
2:55:26.1052500
+58:24.350300
60.2p
271
H 50
Arve Østgaard
Hommelvik IL
2:55:37.1053600
+58:35.351400
60.2p
272
H 60
Hermann Lande
Hattfjelldal
2:55:38.1053700
+58:36.351500
60.2p
273
H 35
Pål Årsandøy
IL Hållingen
2:55:39.1053800
+58:37.351600
60.1p
274
H 50
Roar Bardal
NSSG
2:55:43.1054200
+58:41.352000
60.1p
275
H 21 Motion
Jonas Appelkvist
Orkanger IF
2:56:06.1056500
+59:04.354300
60.0p
276
H 50
Johnny Nordman
Aspås IF
2:56:14.1057300
+59:12.355100
59.9p
277
H 50
Bård Ove Fagerli
ST Olavs Hospital
2:56:33.1059200
+59:31.357000
59.8p
278
H 21 Motion
Nils Tore Sklett
Grong IL
2:56:43.1060200
+59:41.358000
59.8p
279
H 21 Motion
Roald Sand
Ogndal IL
2:56:50.1060900
+59:48.358700
59.7p
280
H 21 Motion
Jan Tore Knudsen
NTE BIL
2:56:51.1061000
+59:49.358800
59.7p
281
H 21 Motion
Trygve Lægran
Snota as
2:57:01.1062000
+59:59.359800
59.6p
282
H 21 Motion
Ole Ivar Ness
Lierne IL
2:57:05.1062400
+1:00:03.360200
59.6p
283
H 50
Tor Bach
Leksvik Elite
2:57:11.1063000
+1:00:09.360800
59.6p
284
H 21 Motion
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:57:13.1063200
+1:00:11.361000
59.6p
285
H 21 Motion
Knut Blomdal
Blomdals Maskin IL
2:57:19.1063800
+1:00:17.361600
59.5p
286
H 21 Motion
Fredrik Lian
Spillum IL
2:57:22.1064100
+1:00:20.361900
59.5p
287
H 21 Motion
Geir Ivar Hildrum
GRONG badmintonklubb
2:58:03.1068200
+1:01:01.366000
59.3p
288
H 21 Motion
Erik Belbo
Snåsa IL
2:58:05.1068400
+1:01:03.366200
59.3p
289
H 21 Motion
Børre Furulund
Overhalla IL
2:58:11.1069000
+1:01:09.366800
59.2p
289
H 21 Motion
Hallgeir Stjern
Åfjord IL
2:58:11.1069000
+1:01:09.366800
59.2p
291
H 21 Motion
Geir Kvello
Namdal sykkelklubb
2:58:25.1070400
+1:01:23.368200
59.1p
291
H 21 Motion
Øyvind Skarstad
Trones IL
2:58:25.1070400
+1:01:23.368200
59.1p
293
H 35
Magnus Salamon Flaat
Forra IL
2:58:40.1071900
+1:01:38.369700
59.0p
294
H 21 Motion
Ronny Ole Sandnes
Nærøy IL
2:59:03.1074200
+1:02:01.372000
58.9p
295
H 21 Motion
Roger Johansen
Namdal sykkelklubb
2:59:05.1074400
+1:02:03.372200
58.9p
296
H 21 Motion
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:59:07.1074600
+1:02:05.372400
58.9p
297
H 21 Motion
Ted Jönsson
Gäddede SK
2:59:14.1075300
+1:02:12.373100
58.8p
298
H 35
Arild Barlien
Sømna IL
2:59:24.1076300
+1:02:22.374100
58.8p
299
H 21 Motion
Ole A Hustad
Frol IL
2:59:33.1077200
+1:02:31.375000
58.7p
300
H 21 Motion
Knut Gjølga
Inderøy IL
2:59:48.1078700
+1:02:46.376500
58.6p
301
H 21 Motion
Aksel Håkonsen
Overhalla IL
3:00:05.1080400
+1:03:03.378200
58.5p
302
H 21 Motion
Odd Karstein Solum
Salmonor
3:00:19.1081800
+1:03:17.379600
58.5p
303
H 21 Motion
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
3:00:24.1082300
+1:03:22.380100
58.4p
304
H 21 Motion
Knut Solbakken
NTE BIL
3:00:31.1083000
+1:03:29.380800
58.4p
305
H 60
Ole Oddvar Kjøglum
IL Hållingen
3:00:45.1084400
+1:03:43.382200
58.3p
306
H 35
Inge Hafstad
Leirådal IL
3:01:26.1088500
+1:04:24.386300
58.1p
307
H 60
Lars Jonar Larsen
Team Olfredriksa
3:01:41.1090000
+1:04:39.387800
58.0p
308
H 21 Motion
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
3:02:25.1094400
+1:05:23.392200
57.7p
309
H 21 Motion
Andre Reitlo
NTE BIL
3:02:27.1094600
+1:05:25.392400
57.7p
310
H 21 Motion
Sverker Högbom
Häggsjöns IK
3:02:38.1095700
+1:05:36.393500
57.7p
311
H 21 Motion
Odd Eirik Grøttheim
NTE BIL
3:02:45.1096400
+1:05:43.394200
57.6p
312
D 21 Motion
Trude Lerfald
Grong IL
3:02:46.1096500
+1:05:44.394300
57.6p
313
H 50
Ola Marius Amdal
Leksås Sport
3:03:11.1099000
+1:06:09.396800
57.5p
314
H 21 Motion
Espen Stjern
Åfjord IL
3:03:41.1102000
+1:06:39.399800
57.3p
315
H 35
Lars Hjelde
No Club
3:03:43.1102200
+1:06:41.400000
57.3p
316
H 21 Motion
Knut Georg Sandvik
Kbuss
3:03:51.1103000
+1:06:49.400800
57.2p
317
H 21 Motion
Frans Otto Kveli
No Club
3:03:52.1103100
+1:06:50.400900
57.2p
318
H 21 Motion
Ola Røvik
Inderøy IL
3:03:54.1103300
+1:06:52.401100
57.2p
319
H 21 Motion
Knut Lian
Spillum IL
3:03:56.1103500
+1:06:54.401300
57.2p
320
H 21 Motion
Hans Ola Jordet
Tolga IL
3:03:59.1103800
+1:06:57.401600
57.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:04:00
321
H 60
Oddvar Sneve
Team HS bygg
3:04:08.1104700
+1:07:06.402500
57.2p
322
H 21 Motion
Mats Jonasson
IFK Strömsund
3:04:13.1105200
+1:07:11.403000
57.1p
323
H 21 Motion
Kjell Arne Raaum
Salmonor
3:04:19.1105800
+1:07:17.403600
57.1p
324
H 21 Motion
Kristoffer Odin Hakli Foss
Botnan IL
3:04:38.1107700
+1:07:36.405500
57.0p
325
D 21 Motion
Else Laksnes
Spillum IL
3:05:01.1110000
+1:07:59.407800
56.9p
326
H 21 Motion
Jan Roger Sørdahl
No Club
3:05:05.1110400
+1:08:03.408200
56.8p
327
H 21
Martin Tverdal
Nordic Semiconductor
3:05:12.1111100
+1:08:10.408900
56.8p
328
H 21 Motion
Leif Nordland
Hakeland Sjukehus IL
3:05:15.1111400
+1:08:13.409200
56.8p
329
H 21 Motion
Vegard Strøm
Åfjord IL
3:05:24.1112300
+1:08:22.410100
56.7p
330
H 21 Motion
Bernt Ivar Elvseth
Lierne IL
3:05:32.1113100
+1:08:30.410900
56.7p
331
H 21 Motion
Bendik Skarstad
Trones IL
3:05:34.1113300
+1:08:32.411100
56.7p
332
H 21 Motion
Arne Haug
SpareBank1
3:05:35.1113400
+1:08:33.411200
56.7p
333
D 21 Motion
Berit Viken Kjøglum
IL Hållingen
3:05:45.1114400
+1:08:43.412200
56.6p
334
D 21 Motion
Merete Røthe
Namdal løpeklubb
3:05:52.1115100
+1:08:50.412900
56.6p
335
H 21 Motion
Knut Sklett
Grong IL
3:06:48.1120700
+1:09:46.418500
56.3p
336
D 21 Motion
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
3:07:15.1123400
+1:10:13.421200
56.1p
337
H 60
Even Holås
NTE BIL
3:07:26.1124500
+1:10:24.422300
56.1p
338
H 21 Motion
Vegar Brøndbo
Saltbuveien IL
3:07:35.1125400
+1:10:33.423200
56.0p
339
H 21 Motion
Joakim Kvello
Namsos IL
3:07:38.1125700
+1:10:36.423500
56.0p
340
H 60
Agnar Kvam
Inderøy IL
3:07:48.1126700
+1:10:46.424500
55.9p
341
D 21 Motion
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:08:23.1130200
+1:11:21.428000
55.8p
342
H 21 Motion
Tore Solstad
Lierne IL
3:08:25.1130400
+1:11:23.428200
55.7p
343
H 21 Motion
Jan Ove Klingen
Spillum IL
3:08:37.1131600
+1:11:35.429400
55.7p
344
H 21 Motion
Henrik Sekander
Gäddede SK
3:08:46.1132500
+1:11:44.430300
55.6p
345
H 21 Motion
Sten Vikestad
Kula IL
3:08:50.1132900
+1:11:48.430700
55.6p
346
H 21 Motion
Tor Arne Langdal
Egge IL
3:09:14.1135300
+1:12:12.433100
55.5p
347
H 21 Motion
Ove Westgård
Leka IL
3:09:41.1138000
+1:12:39.435800
55.3p
348
H 21 Motion
Trond Eriksson
Statskog
3:09:43.1138200
+1:12:41.436000
55.3p
349
H 21 Motion
Morten Haugen
No Club
3:09:46.1138500
+1:12:44.436300
55.3p
350
H 21 Motion
Lars Henrik Totsås
HBF
3:09:47.1138600
+1:12:45.436400
55.3p
351
H 21 Motion
Pål Brørs
Nessegutten
3:10:10.1140900
+1:13:08.438700
55.2p
352
H 21 Motion
Jan Leo Fjeldstad
Leka IL
3:10:15.1141400
+1:13:13.439200
55.2p
353
H 21 Motion
Kristian Foss
Botnan IL
3:10:30.1142900
+1:13:28.440700
55.1p
354
H 21 Motion
Magne Holand
Sømna IL
3:10:53.1145200
+1:13:51.443000
55.0p
355
H 21 Motion
Lasse Øien
Namsos IL Fotball
3:11:03.1146200
+1:14:01.444000
54.9p
356
H 35
Nils Christian Green
No Club
3:11:20.1147900
+1:14:18.445700
54.8p
357
H 21 Motion
Ole Kristian Moe Skille
Overhalla IL
3:11:27.1148600
+1:14:25.446400
54.8p
358
H 21 Motion
Kjell Einar Totsås
TMHNO
3:11:31.1149000
+1:14:29.446800
54.8p
359
H 21 Motion
Ove Jonny Knudsen
NTE BIL
3:11:44.1150300
+1:14:42.448100
54.7p
360
D 21 Motion
Kristine Moe Skille
Jaktlaget spett og spade
3:11:45.1150400
+1:14:43.448200
54.7p
361
H 21 Motion
Halle Duun
Grong IL
3:11:47.1150600
+1:14:45.448400
54.7p
362
H 21 Motion
Harald Bugge Midthjell
Verdal OK
3:12:10.1152900
+1:15:08.450700
54.6p
362
H 21 Motion
Arild Pedersen
Kveeidet IL
3:12:10.1152900
+1:15:08.450700
54.6p
364
H 21 Motion
Tor Palmqvist
Ångsta
3:12:26.1154500
+1:15:24.452300
54.5p
365
H 21 Motion
Robert Ødegård
NTE BIL
3:12:27.1154600
+1:15:25.452400
54.5p
366
H 35
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
3:12:46.1156500
+1:15:44.454300
54.4p
367
H 21 Motion
Stig Eidesmo
No Club
3:12:56.1157500
+1:15:54.455300
54.3p
368
D 21 Motion
Annika Westgård
Leka IL
3:12:58.1157700
+1:15:56.455500
54.3p
369
H 50
Roger Angelo
Namdal løpeklubb
3:13:17.1159600
+1:16:15.457400
54.2p
370
H 21 Motion
Kjell Olav Leirvik
NTE BIL
3:13:39.1161800
+1:16:37.459600
54.1p
371
H 60
Erling Aagård
Team Olfredriksa
3:14:00.1163900
+1:16:58.461700
54.0p
372
H 35
Håvard Eian
Steinsdalen IL
3:14:42.1168100
+1:17:40.465900
53.8p
373
H 21 Motion
Östen Strömgren
Husum SK
3:14:43.1168200
+1:17:41.466000
53.8p
374
D 21 Motion
Sissel Fløan Solum
NTE BIL
3:14:59.1169800
+1:17:57.467600
53.7p
375
H 21 Motion
Jørgen Bergli
Lierne IL
3:15:36.1173500
+1:18:34.471300
53.5p
376
H 21 Motion
Odd Arne Pettersen
Snåsa IL
3:15:38.1173700
+1:18:36.471500
53.5p
377
H 21 Motion
Nils Hallvard Brørs
Namsos kommune BIL
3:15:48.1174700
+1:18:46.472500
53.5p
378
D 21 Motion
Ragnhild Holmberg Aunsmo
Skogn IL
3:15:51.1175000
+1:18:49.472800
53.5p
379
H 21 Motion
Jo Skjelstad
Skjelstadmark Idrettslag
3:16:13.1177200
+1:19:11.475000
53.4p
380
H 21 Motion
Ole Bjørn Ålmo
Snåsa IL
3:17:11.1183000
+1:20:09.480800
53.1p
381
D 21 Motion
Vigdis Hjulstad Belbo
Snåsa IL
3:17:39.1185800
+1:20:37.483600
52.9p
382
H 21 Motion
Bernt Gausen
Steinkjer SK
3:18:22.1190100
+1:21:20.487900
52.7p
383
H 21 Motion
Stig Vikestad
Kula IL
3:18:43.1192200
+1:21:41.490000
52.6p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:19:00
384
H 60
Sigbjørn Gjertsås
Lierne IL
3:19:38.1197700
+1:22:36.495500
52.4p
385
H 50
Jens Kveli
SVV-BiL
3:20:04.1200300
+1:23:02.498100
52.3p
386
H 21 Motion
Gunnar Kvarnlöf
Litsjöbygdens IF
3:20:05.1200400
+1:23:03.498200
52.3p
387
H 60
Jarl Kanestrøm
Aure IL
3:20:27.1202600
+1:23:25.500400
52.2p
388
H 21 Motion
Einar Rønningen
Skogn IL
3:20:29.1202800
+1:23:27.500600
52.1p
389
H 35
Øystein Brenna
Søppelskuret
3:20:33.1203200
+1:23:31.501000
52.1p
390
H 21 Motion
Stig Engström
Strömsund
3:20:56.1205500
+1:23:54.503300
52.0p
391
H 21 Motion
Jon Ragnar Aspnes
No Club
3:21:00.1205900
+1:23:58.503700
52.0p
392
H 50
Urban Johansson
Älvros IK
3:21:28.1208700
+1:24:26.506500
51.9p
393
H 21 Motion
Robin Angelo
Pharmaq
3:22:06.1212500
+1:25:04.510300
51.7p
394
H 21 Motion
Ove Løfsnæs
Flatanger IL
3:22:28.1214700
+1:25:26.512500
51.6p
395
D 21 Motion
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:22:34.1215300
+1:25:32.513100
51.6p
396
H 21 Motion
Ola Ålmo
Snåsa IL
3:22:51.1217000
+1:25:49.514800
51.5p
397
H 21 Motion
Alf Ole Staven
flatanger IL
3:23:04.1218300
+1:26:02.516100
51.4p
398
H 21 Motion
Odin Magnus Johnson
Helgådal IL
3:23:15.1219400
+1:26:13.517200
51.4p
399
H 21 Motion
Jan Einar Nilssen
Grong IL
3:23:27.1220600
+1:26:25.518400
51.3p
400
H 21 Motion
Jampe Albertsson
Frostviksfjällens Kennel
3:23:54.1223300
+1:26:52.521100
51.2p
400
H 21 Motion
Patrik Lundgren
Lierne IL
3:23:54.1223300
+1:26:52.521100
51.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 35
Bjørn Tore Haug
Kolvereid IL
3:24:19.1225800
+1:27:17.523600
51.1p
402
D 21 Motion
Beate Ålmo
Snåsa IL
3:24:19.1225800
+1:27:17.523600
51.1p
404
H 21 Motion
Ivar Reinås
Frol IL
3:24:37.1227600
+1:27:35.525400
51.0p
405
H 21 Motion
Stein Gisle Sagmo
Spillum IL
3:24:39.1227800
+1:27:37.525600
51.0p
406
H 21 Motion
Thor Aage Nesser
Grong IL
3:24:43.1228200
+1:27:41.526000
51.0p
407
H 21 Motion
Tor Marius Grande
Saltbuveien IL
3:25:10.1230900
+1:28:08.528700
50.9p
408
H 21 Motion
Kjartan Fjell
klinga IL
3:25:15.1231400
+1:28:13.529200
50.8p
409
H 21 Motion
Vidar Dale
NTE BIL
3:25:43.1234200
+1:28:41.532000
50.7p
410
H 50
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:25:58.1235700
+1:28:56.533500
50.7p
411
H 21 Motion
Bjarne Arvasli
Team MN Byggservice
3:26:16.1237500
+1:29:14.535300
50.6p
412
H 21 Motion
Martin Kyhl Jensen
Team Kyhl
3:26:50.1240900
+1:29:48.538700
50.4p
413
D 21 Motion
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
3:27:10.1242900
+1:30:08.540700
50.3p
414
D 21 Motion
Liv Bentzen
Brønnøy sykkelklubb
3:27:24.1244300
+1:30:22.542100
50.3p
415
H 21 Motion
Ørjan Avdem
Lierne Høvleri
3:27:26.1244500
+1:30:24.542300
50.3p
416
D 21 Motion
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
3:27:27.1244600
+1:30:25.542400
50.3p
416
H 21 Motion
Joar Nybo
Skiforeningen
3:27:27.1244600
+1:30:25.542400
50.3p
418
H 21 Motion
Jan Vidar Rønning
Tranabakkan SK
3:27:31.1245000
+1:30:29.542800
50.3p
419
H 21 Motion
Erlend Grønseth
Danske Bank
3:27:35.1245400
+1:30:33.543200
50.2p
420
H 21 Motion
Frode Stifjell
Skorovas IL
3:27:42.1246100
+1:30:40.543900
50.2p
421
H 60
Harald Skjelbred
Egge IL
3:27:47.1246600
+1:30:45.544400
50.2p
422
H 21 Motion
Eirik Bach
Lierne IL
3:27:53.1247200
+1:30:51.545000
50.2p
423
H 21 Motion
Mads Håvard Fagerstrand
Lierne IL
3:29:31.1257000
+1:32:29.554800
49.7p
424
H 21 Motion
Nils-Birger Jentoftsen
Inderøy IL
3:29:50.1258900
+1:32:48.556700
49.7p
425
H 21 Motion
Knut Finsaas
Leksdal IL
3:29:53.1259200
+1:32:51.557000
49.6p
426
D 21 Motion
Kristin Staven
Namdalseid IL
3:30:02.1260100
+1:33:00.557900
49.6p
427
H 21 Motion
Bertil Aasheim
Ogndal IL
3:30:10.1260900
+1:33:08.558700
49.6p
428
D 21 Motion
Elisabeth M. Kilvik
No Club
3:31:34.1269300
+1:34:32.567100
49.2p
429
D 21 Motion
Marthe Nagelhus Haug
No Club
3:31:39.1269800
+1:34:37.567600
49.2p
430
H 60
Oddvar Strøm
Lierne IL
3:31:46.1270500
+1:34:44.568300
49.2p
431
D 21 Motion
Maria Haldorsen
IL Hållingen
3:32:41.1276000
+1:35:39.573800
48.9p
432
D 21 Motion
Anna Hognes
IL Hållingen
3:33:13.1279200
+1:36:11.577000
48.8p
433
H 21 Motion
Jonsverre Finsaas
Leksdal IL
3:33:18.1279700
+1:36:16.577500
48.8p
434
H 21 Motion
Ole Nybo
Team Julsrud
3:33:23.1280200
+1:36:21.578000
48.8p
435
D 21 Motion
Sølvi Therese B Sandvik
Xxl Sport
3:33:24.1280300
+1:36:22.578100
48.8p
436
H 21
Eirik Leitring
No Club
3:33:45.1282400
+1:36:43.580200
48.7p
437
H 21 Motion
Lars Kanon
Uppsala LK
3:33:46.1282500
+1:36:44.580300
48.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:34:00
438
H 21 Motion
Bjørn Tore Lindset
Ogndal IL
3:35:17.1291600
+1:38:15.589400
48.3p
439
H 60
Bert-Allan Persson
Team Esplanad
3:35:18.1291700
+1:38:16.589500
48.3p
440
D 21
Gunn Tove Leiren
Byåsen IL
3:36:13.1297200
+1:39:11.595000
48.1p
440
H 21 Motion
Lars-Åke Lindgren
No Club
3:36:13.1297200
+1:39:11.595000
48.1p
442
H 21 Motion
Dan Westerberg
Falu idrottsklubb
3:36:17.1297600
+1:39:15.595400
48.1p
443
D 21 Motion
Marit Johansen
Gråmarka IL
3:36:24.1298300
+1:39:22.596100
48.0p
443
H 21 Motion
Roald Dolmen
Gråmarka IL
3:36:24.1298300
+1:39:22.596100
48.0p
445
H 60
Johannes Kalland
Aure IL
3:36:49.1300800
+1:39:47.598600
47.9p
446
H 21 Motion
Mats Johansson
Östersund SK
3:37:07.1302600
+1:40:05.600400
47.9p
447
H 21 Motion
Tormod Johansen
Otterøy IL
3:37:38.1305700
+1:40:36.603500
47.8p
448
H 21 Motion
Johan Jansson
Hägersta GF
3:37:42.1306100
+1:40:40.603900
47.7p
449
H 21 Motion
Hans Kristian Musum
Skanska BIL
3:38:15.1309400
+1:41:13.607200
47.6p
450
H 21 Motion
Kåre Sandmo
Felleskjøpet
3:38:20.1309900
+1:41:18.607700
47.6p
451
H 21 Motion
Marius Flasnes
Overhalla IL
3:38:44.1312300
+1:41:42.610100
47.5p
452
D 21 Motion
Sissel Sørhøy
Terråk IL
3:39:14.1315300
+1:42:12.613100
47.4p
453
H 21 Motion
Odd Arne Flasnes
OIL
3:39:25.1316400
+1:42:23.614200
47.3p
454
D 21 Motion
Lisbet Gaupset
Sykehuset Namsos BIL
3:39:36.1317500
+1:42:34.615300
47.3p
455
D 21 Motion
Trude Falch
Sykehuset Namsos BIL
3:39:37.1317600
+1:42:35.615400
47.3p
455
H 21 Motion
Carl Hartman
Uppsala LK
3:39:37.1317600
+1:42:35.615400
47.3p
457
D 21 Motion
Eli Fenne
No Club
3:40:18.1321700
+1:43:16.619500
47.1p
458
H 21 Motion
Nils Erik Eriksson
Undersåkers IF
3:42:02.1332100
+1:45:00.629900
46.7p
459
H 21 Motion
Kjetil Ravlo
Nessegutten
3:42:04.1332300
+1:45:02.630100
46.7p
460
D 21 Motion
Tone Brauti Saugestad
Beitstad IL
3:42:16.1333500
+1:45:14.631300
46.7p
461
H 21 Motion
Per Sandvik
Otterøy IL
3:42:17.1333600
+1:45:15.631400
46.7p
462
D 21 Motion
Iselin Haug
Trondheim SK
3:43:04.1338300
+1:46:02.636100
46.5p
463
H 21 Motion
Karl Morten Mathisen
Overhalla IL
3:43:42.1342100
+1:46:40.639900
46.4p
464
D 21 Motion
Lisbeth Mari Larsen
Team Olfredriksa
3:44:37.1347600
+1:47:35.645400
46.2p
465
H 21 Motion
Jan Georg Holthe Nygård
Gråmarka IL
3:45:43.1354200
+1:48:41.652000
45.9p
466
D 35
Marianne Persson
Stuguns Sk
3:45:48.1354700
+1:48:46.652500
45.9p
467
H 21 Motion
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:45:56.1355500
+1:48:54.653300
45.9p
468
H 21 Motion
Olle Torekull
VSVOK
3:48:47.1372600
+1:51:45.670400
45.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:49:00
469
H 35
Jonas Blom
Jormvattnets IF
3:49:07.1374600
+1:52:05.672400
45.2p
470
H 21 Motion
Arne-Albert Bekkevold
Terråk IL
3:50:11.1381000
+1:53:09.678800
45.0p
471
H 21 Motion
Jan Ståle Ahlin
IL Hållingen
3:50:36.1383500
+1:53:34.681300
44.9p
472
H 21 Motion
Tommy Gulstad
No Club
3:51:08.1386700
+1:54:06.684500
44.8p
473
H 21 Motion
Per Helge Haugdal
Overhalla IL
3:51:11.1387000
+1:54:09.684800
44.8p
474
D 21
Gerd Lejdstrand
Östersunds SK
3:51:17.1387600
+1:54:15.685400
44.8p
475
H 21 Motion
Stig Engelin
Engelin IL
3:51:31.1389000
+1:54:29.686800
44.7p
476
H 21 Motion
Fredrik Jonsson
Marieby GIF
3:53:11.1399000
+1:56:09.696800
44.4p
477
H 21 Motion
Stian Knudsen
No Club
3:54:06.1404500
+1:57:04.702300
44.2p
478
D 21 Motion
Agneta Söderberg
Rödöns SK
3:54:41.1408000
+1:57:39.705800
44.1p
479
D 21 Motion
Marie Berglund
Gäddede SK
3:54:57.1409600
+1:57:55.707400
44.0p
480
H 21 Motion
Pål Lid
Overhalla IL
3:55:31.1413000
+1:58:29.710800
43.9p
481
D 21 Motion
Ingri Gartland
Grong IL
3:56:20.1417900
+1:59:18.715700
43.7p
481
H 21 Motion
Jan Magnar Klinkenberg
Grong IL
3:56:20.1417900
+1:59:18.715700
43.7p
483
D 21 Motion
Irene Vannebo
Overhalla IL
3:56:21.1418000
+1:59:19.715800
43.7p
484
H 21 Motion
Kjell Sedeniussen
TEAM VELUX ISOLA
3:56:51.1421000
+1:59:49.718800
43.6p
485
H 21 Motion
Bengt Ericsson
Slätta SK
3:59:26.1436500
+2:02:24.734300
43.1p
486
H 21 Motion
Frode Kristian Holand
Team HE-Plan
3:59:57.1439600
+2:02:55.737400
43.0p
486
H 60
Ivar Hustad
Namsos IL
3:59:57.1439600
+2:02:55.737400
43.0p
488
H 21 Motion
Terje Husvik
Otterøy IL
4:00:06.1440500
+2:03:04.738300
43.0p
489
H 21 Motion
Roger Engesvik
Spillum IL
4:00:20.1441900
+2:03:18.739700
43.0p
490
H 21 Motion
Kjell Gunnarsson
Föllinge IK
4:00:21.1442000
+2:03:19.739800
43.0p
491
H 21 Motion
Jan Grawé
Hwilan
4:04:21.1466000
+2:07:19.763800
42.2p
492
D 21 Motion
Aud Iren Løvaas
Grong IL
4:05:35.1473400
+2:08:33.771200
42.0p
493
H 21 Motion
Johannes Haugen
Homstadnesset jaktlag
4:06:22.1478100
+2:09:20.775900
41.9p
494
H 21 Motion
Mads Vidar Øyen
Snåsa IL
4:06:38.1479700
+2:09:36.777500
41.8p
495
H 21 Motion
Alf Nilsson
Föllinge IK
4:07:40.1485900
+2:10:38.783700
41.6p
496
H 21 Motion
Johannes K Okstad
IL Hållingen
4:09:19.1495800
+2:12:17.793600
41.3p
497
H 21 Motion
Frode Berre
klinga IL
4:09:25.1496400
+2:12:23.794200
41.3p
498
H 21 Motion
Gisle Berre
klinga IL
4:09:36.1497500
+2:12:34.795300
41.3p
499
H 21 Motion
Thorstein Wennevik
Spillum IL
4:14:07.1524600
+2:17:05.822400
40.5p
500
H 60
Trond Bertelsen
Elva/Namsskogan IL
4:14:39.1527800
+2:17:37.825600
40.4p
Visar resultat 1 till 500 av 524[
1
2
]