Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
2:01:04.726300
78.3p
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:01:08.726700
+4.300
78.2p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:03:35.741400
+2:31.15000
76.3p
4
Anders Sörensson
Tanums IF
2:04:19.745800
+3:15.19400
75.7p
5
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:04:20.745900
+3:16.19500
75.7p
6
Anders Johansson
Ryda SK
2:06:53.761200
+5:49.34800
73.8p
7
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:08:45.772400
+7:41.46000
72.5p
8
Erik Hägg
Finspångs SOK
2:09:24.776300
+8:20.49900
72.0p
9
Johan Hellman
Strömstad Lk
2:12:41.796000
+11:37.69600
69.8p
10
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:13:02.798100
+11:58.71700
69.6p
11
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
2:16:56.821500
+15:52.95100
67.2p
12
Erik Karlsson
Tanums IF
2:18:37.831600
+17:33.105200
66.2p
13
Jan Erik Pettersson
Säffle SK
2:18:47.832600
+17:43.106200
66.1p
14
Dan Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:24:36.867500
+23:32.141100
62.9p
15
Martin Mattsson
Uddevalla IS
2:25:36.873500
+24:32.147100
62.4p
16
Magnus Svensson
Åmåls OK
2:28:54.893300
+27:50.166900
60.7p
17
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:29:58.899700
+28:54.173300
60.2p
18
Christian Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:30:22.902100
+29:18.175700
60.0p
19
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:32:02.912100
+30:58.185700
59.2p
20
Daniel Drottz
Högsäters GF
2:32:44.916300
+31:40.189900
58.9p
21
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:33:50.922900
+32:46.196500
58.4p
22
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:33:56.923500
+32:52.197100
58.3p
23
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
2:36:23.938200
+35:19.211800
57.3p
24
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:36:31.939000
+35:27.212600
57.2p
25
Mattias Sundell
Eds SK
2:36:52.941100
+35:48.214700
57.1p
26
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:37:33.945200
+36:29.218800
56.8p
27
Mikael Palgrim
Vänersborgs SK
2:39:48.958700
+38:44.232300
55.8p
28
Petter Josteus
Gillberga SK
2:40:48.964700
+39:44.238300
55.4p
29
Fredrik Persson
Bengtsfors Bois
2:41:44.970300
+40:40.243900
55.0p
30
Peter Johansson
Gillberga SK
2:42:19.973800
+41:15.247400
54.8p
31
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:42:54.977300
+41:50.250900
54.6p
32
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:44:39.987800
+43:35.261400
53.9p
33
Tomas Fredriksson
Bengtsfors Bois
2:45:02.990100
+43:58.263700
53.7p
34
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:45:21.992000
+44:17.265600
53.6p
35
Hans Larsson
Eds SK
2:46:50.1000900
+45:46.274500
53.1p
36
Jörgen Henriksson
Eds SK
2:47:31.1005000
+46:27.278600
52.8p
37
Mikael Paulsson
Bullarens GOIF
2:48:02.1008100
+46:58.281700
52.6p
38
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
2:50:33.1023200
+49:29.296800
51.7p
39
Ulrik Lager
Bengtsfors Bois
2:51:14.1027300
+50:10.300900
51.5p
40
Markus Kindberg
SK Granan
2:52:37.1035600
+51:33.309200
51.0p
41
Erik Bergqvist
Säffle SK
2:54:06.1044500
+53:02.318100
50.5p
42
Stefan Gunarsson
Åmål
2:54:13.1045200
+53:09.318800
50.4p
43
Tommy Nord
Bengtsfors Bois
2:55:26.1052500
+54:22.326100
50.0p
44
Ove Tisell
Bullarens GOIF
2:56:08.1056700
+55:04.330300
49.8p
45
Ulf Johansson
Axa SC
3:01:04.1086300
+1:00:00.359900
48.2p
46
Arvid Galborgen
Eds SK
3:01:31.1089000
+1:00:27.362600
48.1p
47
Lars-Henrik Galborgen
Eds SK
3:01:40.1089900
+1:00:36.363500
48.0p
48
Robert Danielsson
Säffle SK
3:03:04.1098300
+1:02:00.371900
47.6p
49
Roland Andersson
OK Gipen
3:04:53.1109200
+1:03:49.382800
47.1p
50
Staffan Jönsson
Säffle SK
3:05:06.1110500
+1:04:02.384100
47.0p
51
Ronny Axelsson
Säffle SK
3:06:04.1116300
+1:05:00.389900
46.7p
52
Leo Mellgren
Bengtsfors Bois
3:06:09.1116800
+1:05:05.390400
46.7p
53
Christer Bergh
Bengtsfors Bois
3:07:49.1126800
+1:06:45.400400
46.2p
54
Jonatan Carlsson
SK Granan
3:08:26.1130500
+1:07:22.404100
46.0p
55
Sören Pettersson
SK Granan
3:13:21.1160000
+1:12:17.433600
44.7p
56
Lars Holmgård
Kils OK
3:13:51.1163000
+1:12:47.436600
44.6p
57
Peter Lundquist
Gillberga SK
3:22:14.1213300
+1:21:10.486900
42.5p
58
Bjarne Gårdebratt
Åmåls OK
3:23:58.1223700
+1:22:54.497300
42.1p
59
Joakim Näs
Gillberga SK
3:32:07.1272600
+1:31:03.546200
40.2p
60
Lars Holm
OK Gipen
3:32:23.1274200
+1:31:19.547800
40.2p
61
Lars Claesson
Uddevalla SK
3:32:40.1275900
+1:31:36.549500
40.1p
62
Fredrik Carlund
Axa SC
3:33:17.1279600
+1:32:13.553200
40.0p
63
Jan Lorentsson
Bengtsfors
3:37:47.1306600
+1:36:43.580200
39.0p
64
Fredrik Hansson
Uddevalla SK
3:44:01.1344000
+1:42:57.617600
37.8p
-
Niklas Gustafsson
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
Anders Johansson
OK Kroppefjäll
23:59:58.8639700
-
Lars-erik Dahlström
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
Anders Ågren
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
Lars-Inge Eskfelt
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
BO Ingemarson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
Kristofer Wennerström
Eds SK
23:59:58.8639700
-
Magnus Jansson
Säffle SK
23:59:58.8639700
-
Jan Persson
SK Granan
23:59:58.8639700
-
Tobias Magnusson
Eds SK
23:59:58.8639700
-
Fredrik Söderberg
Tanums IF
23:59:58.8639700
-
Carl Ivar Johansson
Uddevalla SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)