Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
1:46:33.639200
74.6p
2
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
1:46:34.639300
+1
74.5p
3
Mikael Larsson
I 19 IF
1:47:14.643300
+41.4000
74.0p
4
Lars Nordmark
Överkalix IF
1:47:45.646400
+1:12.7100
73.5p
5
Tommy Ljung
Gellivare SK
1:48:04.648300
+1:31.9000
73.3p
6
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:50:18.661700
+3:45.22400
71.4p
7
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:51:35.669400
+5:02.30100
70.4p
8
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
1:51:57.671600
+5:24.32300
70.1p
9
Jonas Persson
Strömnäs GIF
1:52:09.672800
+5:36.33500
70.0p
10
Tomas Larsson
Vuollerims SK
1:53:38.681700
+7:05.42400
68.9p
11
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
1:54:36.687500
+8:03.48200
68.2p
12
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
1:57:51.707000
+11:18.67700
65.9p
13
Stefan Juntti
Seskarö IF
1:57:58.707700
+11:25.68400
65.8p
14
Samuel Jonsson
Vittangi SK
1:58:31.711000
+11:58.71700
65.4p
15
Ingemar Enberg
F 21 IF
1:59:50.718900
+13:17.79600
64.6p
16
Henrik Sjöström
Sorsele SK
2:00:22.722100
+13:49.82800
64.2p
17
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
2:03:00.737900
+16:27.98600
62.6p
18
Petter Alapää
Korpilombolo GIF
2:06:21.758000
+19:48.118700
60.6p
19
Henrik Risberg
Hemmingsmarks IF
2:06:26.758500
+19:53.119200
60.5p
20
David Englund
Studentidrott
2:09:47.778600
+23:14.139300
58.7p
21
Magnus Persson
Evertsbergs SK
2:10:55.785400
+24:22.146100
58.1p
22
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:12:06.792500
+25:33.153200
57.5p
23
Jens Nilsson
Riviera
2:13:22.800100
+26:49.160800
56.8p
24
Simon Mattsson
Aapua IF
2:19:52.839100
+33:19.199800
53.7p
25
Robert Wennberg
Piteå Elit SK
2:20:13.841200
+33:40.201900
53.6p
26
Stefan Hertil
OK Sarven
2:20:31.843000
+33:58.203700
53.4p
27
Juha Laurila
Jukkasjärvi IF
2:22:17.853600
+35:44.214300
52.7p
28
Karl Sterner
SOK 68
2:34:12.925100
+47:39.285800
48.0p
29
Daniel Hedblad
Skellefteå SK
2:40:36.963500
+54:03.324200
45.8p
30
Daniel Jönsson
Råneå SK
2:40:37.963600
+54:04.324300
45.8p
31
Mattias Brännström
Skellefteå SK
2:40:38.963700
+54:05.324400
45.8p
32
Tommy Resin
Stadium IF
2:41:55.971400
+55:22.332100
45.3p
33
Gustav Sterner
SOK 68
2:42:14.973300
+55:41.334000
45.2p
34
Patrik Sjöström
Sorsele SK
2:48:43.1012200
+1:02:10.372900
43.3p
35
Jonas Mattsson
Lkab FF
2:50:34.1023300
+1:04:01.384000
42.7p
36
Johan Stenvall
Infjärdens SK
2:55:06.1050500
+1:08:33.411200
41.5p
37
Daniel Lind
Kappa Kraftliner KK
2:57:36.1065500
+1:11:03.426200
40.8p
38
Erik Sterner
SOK 68
2:59:21.1076000
+1:12:48.436700
40.4p
39
Linus Studahl
IK Studenterna
3:13:22.1160100
+1:26:49.520800
37.1p
40
Wilhelm Forsman
Öjebyns IF
3:45:54.1355300
+1:59:21.716000
31.2p