Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskog Cup 1
2014-02-01
Deltävling i
Norrskogs Cup
<<< Norrskog Cup 2
Norrskog Cup 2 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Peter Nilsson
Lycksele IF
2:37.15600
2
H 20
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
2:39.15800
+2.100
3
H 20
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:43.16200
+6.500
4
H 18
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
2:44.16300
+7.600
4
H 18
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
2:44.16300
+7.600
4
H 18
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
2:44.16300
+7.600
7
H 16
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:50.16900
+13.1200
8
H 18
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
2:51.17000
+14.1300
9
H 16
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:52.17100
+15.1400
10
H 18
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
2:54.17300
+17.1600
11
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
2:57.17600
+20.1900
12
H 18
Olle Strömbäck
Husums IF SK
2:58.17700
+21.2000
13
H 16
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
3:02.18100
+25.2400
14
H 18
Jack Sjödin
Junsele IF
3:06.18500
+29.2800
14
D 20
Frida Hagström
Anundsjö IF
3:06.18500
+29.2800
14
D 20
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
3:06.18500
+29.2800
14
H 16
Johan Samuelsson
Husums IF SK
3:06.18500
+29.2800
14
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
3:06.18500
+29.2800
19
H 18
Lukas Sondell
Hägglunds SK
3:09.18800
+32.3100
19
H 16
Elis Strömbäck
Husums IF SK
3:09.18800
+32.3100
21
H 18
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
3:10.18900
+33.3200
22
D 18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:11.19000
+34.3300
22
H 16
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
3:11.19000
+34.3300
24
D 20
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
3:12.19100
+35.3400
25
D 16
Maja Petersson
Vårby IK
3:14.19300
+37.3600
25
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
3:14.19300
+37.3600
27
H 16
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:15.19400
+38.3700
28
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:17.19600
+40.3900
28
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds SK
3:17.19600
+40.3900
30
D 18
Regina Oja
I21 IF
3:18.19700
+41.4000
31
D 18
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:19.19800
+42.4100
31
D 16
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
3:19.19800
+42.4100
33
H 14
Anton Niederbach
Hägglunds SK
3:20.19900
+43.4200
34
D 18
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
3:21.20000
+44.4300
35
D 16
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
3:25.20400
+48.4700
36
H 14
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
3:28.20700
+51.5000
37
D 16
Hedda Berglund
Vårby IK
3:29.20800
+52.5100
38
D 16
Tilda Johansson
Skorpeds SK
3:30.20900
+53.5200
39
D 16
Frida Olofsson
Vårby IK
3:32.21100
+55.5400
40
H 14
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:33.21200
+56.5500
41
H 14
Emil Sjödin
Sollefteå Skidor IF
3:34.21300
+57.5600
41
H 14
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:34.21300
+57.5600
43
D 16
Maja Hagström
Anundsjö IF
3:35.21400
+58.5700
43
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
3:35.21400
+58.5700
45
D 16
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
3:38.21700
+1:01.6000
46
D 16
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
3:40.21900
+1:03.6200
47
H 14
Viktor Wallberg
Hägglunds SK
3:41.22000
+1:04.6300
47
H 14
Anton Sundberg
Sollefteå Skidor IF
3:41.22000
+1:04.6300
49
D 18
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
3:42.22100
+1:05.6400
49
H 14
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
3:42.22100
+1:05.6400
51
D 14
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
3:44.22300
+1:07.6600
52
D 14
Ida Norman
Kramfors Alliansen
3:48.22700
+1:11.7000
52
D 14
Sofia Boström
Skorpeds SK
3:48.22700
+1:11.7000
54
H 12
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:50.22900
+1:13.7200
55
H 14
Jakob Grönlund
Sollefteå Skidor IF
3:51.23000
+1:14.7300
56
H 14
Gustav Samuelsson
Husums IF SK
3:53.23200
+1:16.7500
56
H 14
Edvin Lindh
Bondsjöhöjdens IK
3:53.23200
+1:16.7500
56
D 14
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
3:53.23200
+1:16.7500
56
D 12
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
3:53.23200
+1:16.7500
60
D 12
Klara Torshage
Vårby IK
3:54.23300
+1:17.7600
61
H 14
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
3:57.23600
+1:20.7900
62
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:58.23700
+1:21.8000
63
D 14
Julia Johansson
Skorpeds SK
3:59.23800
+1:22.8100
63
D 14
Johanna Dahl
Vårby IK
3:59.23800
+1:22.8100
63
H 12
Melker Eklund
Vårby IK
3:59.23800
+1:22.8100
66
H 12
Hugo Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:01.24000
+1:24.8300
67
H 12
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
4:04.24300
+1:27.8600
68
H 12
Axel Mannelqvist
Vårby IK
4:05.24400
+1:28.8700
69
D 14
Ida Wickberg
Hägglunds SK
4:06.24500
+1:29.8800
70
H 12
Sebastian Hägglöf
Hägglunds SK
4:07.24600
+1:30.8900
70
D 12
Elin Forsgren
Vårby IK
4:07.24600
+1:30.8900
72
D 12
Elsa Eriksson
Husums IF SK
4:08.24700
+1:31.9000
73
D 14
Sanna Sjöberg
Anundsjö IF
4:10.24900
+1:33.9200
73
D 12
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
4:10.24900
+1:33.9200
75
D 14
Emelie Wiberg
Nätra SK
4:11.25000
+1:34.9300
76
D 12
Sanna Berglund
Vårby IK
4:12.25100
+1:35.9400
76
D 12
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
4:12.25100
+1:35.9400
78
H 12
Laban Nordin
Vårby IK
4:14.25300
+1:37.9600
79
H 12
Viktor Olsson
Husums IF SK
4:17.25600
+1:40.9900
80
D 12
Tess Andersson
Sollefteå Skidor IF
4:19.25800
+1:42.10100
81
H 12
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
4:20.25900
+1:43.10200
82
H 12
Johan Söderholm
Anundsjö IF
4:22.26100
+1:45.10400
83
D 14
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
4:23.26200
+1:46.10500
83
H 12
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
4:23.26200
+1:46.10500
85
H 10
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
4:25.26400
+1:48.10700
86
D 12
Alva Persson
Vårby IK
4:26.26500
+1:49.10800
87
H 10
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
4:27.26600
+1:50.10900
88
H 12
Axel Saitton
Vårby IK
4:29.26800
+1:52.11100
88
H 10
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
4:29.26800
+1:52.11100
90
D 12
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
4:30.26900
+1:53.11200
90
D 12
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
4:30.26900
+1:53.11200
92
D 12
Maja Kallin
Hägglunds SK
4:32.27100
+1:55.11400
92
H 10
Viking Olsson
Husums IF SK
4:32.27100
+1:55.11400
94
D 10
Elin Näslund
Vårby IK
4:33.27200
+1:56.11500
95
H 10
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
4:34.27300
+1:57.11600
95
D 10
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:34.27300
+1:57.11600
97
H 10
Hugo Petersson
Vårby IK
4:38.27700
+2:01.12000
98
H 12
Elias Grönlund
Sollefteå Skidor IF
4:39.27800
+2:02.12100
98
D 12
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
4:39.27800
+2:02.12100
100
H 12
Teo Eikelboom
Vårby IK
4:42.28100
+2:05.12400
101
H 12
Linus Dahl
Vårby IK
4:47.28600
+2:10.12900
101
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
4:47.28600
+2:10.12900
101
D 10
Nora Westerlund
Vårby IK
4:47.28600
+2:10.12900
104
D 16
Emma Wiberg
Nätra SK
4:50.28900
+2:13.13200
105
H 12
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
4:53.29200
+2:16.13500
105
H 10
Isak Karlsson
Anundsjö IF
4:53.29200
+2:16.13500
107
H 12
Jonathan Thelander
Forsmo IF
4:54.29300
+2:17.13600
107
H 12
Hugo Sjödin
Sollefteå Skidor IF
4:54.29300
+2:17.13600
109
D 12
Hilda Sundberg
Sollefteå Skidor IF
4:56.29500
+2:19.13800
110
H 10
Oskar Persson
Vårby IK
4:57.29600
+2:20.13900
111
D 10
Maja Wallberg
Hägglunds SK
4:58.29700
+2:21.14000
112
H 10
Knut Saitton
Vårby IK
5:00.29900
+2:23.14200
113
D 12
Ella Sehlberg
Hägglunds SK
5:04.30300
+2:27.14600
114
D 12
Sally Gustafsson
Vårby IK
5:09.30800
+2:32.15100
114
D 12
Sanna Sundström
Husums IF SK
5:09.30800
+2:32.15100
116
H 10
Jonatan Hälldal
Hägglunds SK
5:10.30900
+2:33.15200
117
H 10
Johannes Ulander
Husums IF SK
5:14.31300
+2:37.15600
118
H 10
Erik Byström
Vårby IK
5:22.32100
+2:45.16400
119
D 10
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
5:30.32900
+2:53.17200
120
D 12
Kajsa Lindberg
Vårby IK
5:33.33200
+2:56.17500
121
D 12
Melina Vestermark
Hägglunds SK
5:34.33300
+2:57.17600
121
H 10
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
5:34.33300
+2:57.17600
123
H 10
Sebastian Stenmark
Forsmo IF
5:36.33500
+2:59.17800
124
H 10
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
5:42.34100
+3:05.18400
125
H 10
Westin Mathias
Ramsele IK
5:44.34300
+3:07.18600
125
D 10
Hanna Westerlundholmgren
Husums IF SK
5:44.34300
+3:07.18600
127
H 12
Alexander Halvarsson
Sollefteå Skidor IF
5:48.34700
+3:11.19000
128
D 10
Maja Fröberg
Nordingrå SK
5:53.35200
+3:16.19500
128
D 10
Alice Näsmark
Sollefteå Skidor IF
5:53.35200
+3:16.19500
130
H 10
Filip Nordström
Hägglunds SK
5:57.35600
+3:20.19900
130
D 10
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:57.35600
+3:20.19900
132
D 10
Thea Söderqvist
Forsmo IF
6:11.37000
+3:34.21300
133
H 10
Philip Thelander
Forsmo IF
6:21.38000
+3:44.22300
134
D 10
Ellen Norenius
Hägglunds SK
6:37.39600
+4:00.23900
135
D 10
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds SK
6:42.40100
+4:05.24400
136
D 10
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
6:49.40800
+4:12.25100
137
H 10
Emil Palmqvist
Sollefteå Skidor IF
7:02.42100
+4:25.26400
138
D 12
Julia Bohman
Vårby IK
7:14.43300
+4:37.27600
139
D 10
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:27.44600
+4:50.28900
140
D 10
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
7:30.44900
+4:53.29200
141
H 10
Oliver Lindman
Forsmo IF
7:47.46600
+5:10.30900
142
H 10
William Aronsson
Sollefteå Skidor IF
8:40.51900
+6:03.36200