Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Raneboloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Ander
OK Landehof
3:00:40.1083900
58.5p
2
Malin Widén
Uddevalla IS
3:01:16.1087500
+36.3500
58.3p
3
Elin Hamrefors
OK Landehof
3:22:33.1215200
+21:53.131200
52.1p
4
Gullvi Widén
Uddevalla IS
3:26:53.1241200
+26:13.157200
51.0p
5
Johanna Apelryd
Uddevalla SK
3:36:58.1301700
+36:18.217700
48.7p
6
Helen Ander
OK Landehof
3:55:21.1412000
+54:41.328000
44.9p
7
Fia Alderin
Hamburgsund
4:04:50.1468900
+1:04:10.384900
43.1p
-
Agneta Öster
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:21:29.848800
74.6p
2
Anders Sörensson
Tanums IF
2:24:49.868800
+3:20.19900
72.9p
3
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:26:46.880500
+5:17.31600
72.0p
4
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:29:54.899300
+8:25.50400
70.4p
5
Johan Hellman
Strömstad Lk
2:32:44.916300
+11:15.67400
69.1p
6
Erik Karlsson
Tanums IF
2:33:28.920700
+11:59.71800
68.8p
7
Anders Stoovik
Göteborgs IK
2:36:35.939400
+15:06.90500
67.4p
8
Martin Mattsson
Uddevalla IS
2:38:25.950400
+16:56.101500
66.7p
9
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
2:41:32.969100
+20:03.120200
65.4p
10
Christian Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:46:02.996100
+24:33.147200
63.6p
11
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:47:29.1004800
+26:00.155900
63.1p
12
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:48:23.1010200
+26:54.161300
62.7p
13
Jan Stoovik
Göteborgs IK
2:48:53.1013200
+27:24.164300
62.5p
14
Morgan Jerkfjord
OK Kullingshof
2:49:42.1018100
+28:13.169200
62.2p
15
Bror Widén
Uddevalla IS
2:50:23.1022200
+28:54.173300
62.0p
16
Niklas Grunden
Preem IF
2:50:24.1022300
+28:55.173400
62.0p
17
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:51:48.1030700
+30:19.181800
61.5p
18
Martin Cleve
Brattås Ck
2:55:24.1052300
+33:55.203400
60.2p
19
Anders Östberg
Bovallstrands SK
2:55:54.1055300
+34:25.206400
60.0p
20
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
3:01:10.1086900
+39:41.238000
58.3p
21
Gert-ove Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:01:41.1090000
+40:12.241100
58.1p
22
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
3:02:19.1093800
+40:50.244900
57.9p
23
Jonas Sand
Hamburgsund
3:03:18.1099700
+41:49.250800
57.6p
24
Fredrik Lunde
OK Gipen
3:05:00.1109900
+43:31.261000
57.1p
25
Jan Andersson Back
OK Gipen
3:09:16.1135500
+47:47.286600
55.8p
26
Håkan Melander
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:13:53.1163200
+52:24.314300
54.5p
27
Per Apelryd
Uddevalla SK
3:21:28.1208700
+59:59.359800
52.4p
28
Christian Johansson
Bovallstrands SK
3:23:34.1221300
+1:02:05.372400
51.9p
29
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:25:33.1233200
+1:04:04.384300
51.4p
30
Calle Lönnvald
Uddevalla IS
3:25:34.1233300
+1:04:05.384400
51.4p
31
Göran Hamrefors
Volvo IF
3:26:11.1237000
+1:04:42.388100
51.2p
32
Cermith Lunde
OK Gipen
3:32:24.1274300
+1:10:55.425400
49.7p
33
Carl Ivar Johansson
Uddevalla SK
3:47:27.1364600
+1:25:58.515700
46.4p
34
Johannes Carlsson
OK Gipen
3:47:54.1367300
+1:26:25.518400
46.3p
35
Graham Spencer
Strömstad Lk
3:49:07.1374600
+1:27:38.525700
46.1p
36
Magnus Wedholm
Peab Fritid
3:49:25.1376400
+1:27:56.527500
46.0p
37
Stefan Larssson
Uis Uddevalla
3:52:27.1394600
+1:30:58.545700
45.4p
38
Martin Hansson
Axa SC
3:57:54.1427300
+1:36:25.578400
44.4p
39
Mattias Jansson
Axa SC
3:58:34.1431300
+1:37:05.582400
44.3p
-
Gunnar Elveljung
Bakhalt FF
23:59:58.8639700
-
-
Göran Hansson
Bullarens GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Johansson
Stångenäs Ais
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Elmqvist
Gkm Fridtid
23:59:58.8639700
-
-
Dan Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Hofvander
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Robin Östberg
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Rasmussen
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
-
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
-
Jaime Carranza
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Thorin
Preem IF
1:26:22.518100
60.6p
1
Emil Benjaminsson
Håby IF
1:26:22.518100
60.6p
3
Kjell Lundgren
Tanums IF
1:39:40.597900
+13:18.79700
52.5p
4
Thomas Dahlberg
No Club
1:47:06.642500
+20:44.124300
48.9p
5
Bert Ola Mattsson
Idefjordens SK
1:47:48.646700
+21:26.128500
48.6p
6
Anders Isaksson
Tanums IF
1:58:37.711600
+32:15.193400
44.1p
7
Arne Alfredsson
Vattenfalls IF
1:58:49.712800
+32:27.194600
44.1p
8
Göran Larsson
OK Kroppefjäll
2:00:25.722400
+34:03.204200
43.5p
9
Emma Håkansson
Tanums IF
2:00:31.723000
+34:09.204800
43.4p
10
Bengt Olsson
Tanums IF
2:00:32.723100
+34:10.204900
43.4p
11
Charlotta Wihelmsson
Munkedals SOK
2:00:48.724700
+34:26.206500
43.3p
12
Elias Sörqvist
Kvillebyn
2:08:45.772400
+42:23.254200
40.7p
13
Hans Sörqvist
Kvillebyn
2:08:46.772500
+42:24.254300
40.7p
14
Ann Karlsson
No Club
2:08:52.773100
+42:30.254900
40.6p
15
Ann-cathrine Berg
No Club
2:09:09.774800
+42:47.256600
40.5p
16
Hans Östlund
OK Kroppefjäll
2:14:05.804400
+47:43.286200
39.1p
17
Anton Karlsson
Tanums IF
2:21:57.851600
+55:35.333400
36.9p
18
Jörgen Carlsson
Tanums IF
2:22:10.852900
+55:48.334700
36.8p
19
Viveca Johansson
No Club
2:38:36.951500
+1:12:14.433300
33.0p