Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Individuell
2014-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:46.94560
2
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
16:47.100620
+1:00.5960
3
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
16:49.100860
+1:03.6200
4
Linn Svahn
Lycksele IF
16:50.100900
+1:03.6240
5
Kristina Axelsson
Sya SK
17:01.102090
+1:15.7430
6
Elin Backén
Svegs IK
17:05.102450
+1:18.7790
7
Nora Jacobsson
Rembo IK
17:12.103190
+1:26.8530
8
Maja Petersson
Vårby IK
17:16.103540
+1:29.8880
9
Jenny Movitz
Borås SK
17:21.104000
+1:34.9340
10
Ida Persson
Högbo GOIF
17:33.105210
+1:46.10550
11
Tilda Jacobsson
Rembo IK
17:33.105260
+1:46.10600
12
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:34.105390
+1:48.10730
13
Frida Olofsson
Vårby IK
17:35.105450
+1:48.10790
14
Sara Thyni
Kalix SK
17:39.105820
+1:52.11160
15
Carolina Yngvesson
Rembo IK
17:39.105830
+1:52.11170
16
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
17:50.106980
+2:04.12320
17
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:52.107130
+2:05.12470
18
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
17:52.107140
+2:05.12480
19
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
17:57.107610
+2:10.12950
20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
17:57.107640
+2:10.12980
21
Anna Herbert
Sundbybergs IK
18:02.108110
+2:15.13450
22
Klara Ask
Borås SK
18:10.108990
+2:24.14330
23
Amanda Lundström
Bodens SK
18:11.109010
+2:24.14350
24
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
18:12.109140
+2:25.14480
25
Elin Blomberg
Lycksele IF
18:15.109470
+2:29.14810
26
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
18:22.110130
+2:35.15470
27
Sanna Ångström
Duveds IF
18:43.112210
+2:56.17550
28
Emma Snällfot
Skellefteå SK
18:46.112560
+2:59.17900
29
Tilda Johansson
Skorpeds SK
18:46.112570
+3:00.17910
30
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:48.112770
+3:02.18110
31
Michela Andreasson
Gillberga SK
18:54.113360
+3:07.18700
32
Sofia Berglund
Storvreta IK
18:58.113780
+3:12.19120
33
Alva Karlsson
OK Borgen
18:59.113890
+3:13.19230
34
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
19:00.113940
+3:13.19280
35
Siri Löfgren
Skellefteå SK
19:12.115150
+3:25.20490
36
Emmy Nygren
Alnö SK
19:13.115250
+3:26.20590
37
Sandra Boström
Storvreta IK
19:20.115940
+3:33.21280
38
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
19:23.116230
+3:36.21570
39
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
19:32.117130
+3:45.22470
40
Frida Svensson
Filipstads SF
20:31.123010
+4:44.28350
41
Emma Gustafsson
Bodens SK
21:00.125930
+5:13.31270
42
Linn Halvardsson
Åmåls OK
21:20.127910
+5:33.33250
43
Emma Bouvin
Alnö SK
21:29.128860
+5:42.34200
-
Patricia Ivansson
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Sara Toreheim
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Ida Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Anja Svedholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
Stina Kannius
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Meta Nordesjö
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Nora Nordlund
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Nora Bäckström
Robertsfors IK
23:59:59.8639800
-
Agnes Sondell
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)