Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Master SM Fristil
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 40
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
41:49.250890
82.4p
2
H 40
Jani Nousiainen
IFK Umeå
43:26.260530
+1:36.9540
79.4p
3
H 40
Mikael Andersson G
ÅS IL
45:44.274310
+3:54.23320
75.4p
4
H 40
Anders Erikson
Föreningen IKJ Haninge
47:34.285310
+5:44.34320
72.5p
5
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
47:48.286710
+5:58.35720
72.1p
6
H 50
Ivan Kuzmin
Sundsvalls OK
48:58.293750
+7:08.42760
70.4p
7
H 45
Sören Sundberg
Högbo GOIF
49:05.294400
+7:15.43410
70.3p
8
H 45
Thomas Johansson
Föreningen IKJ Haninge
49:07.294690
+7:18.43700
70.2p
9
H 40
Tomas Olofsson
Lycksele IF
49:33.297270
+7:43.46280
69.6p
10
H 50
Esa Alalauri
Drömne
50:08.300770
+8:18.49780
68.8p
11
H 35
Markus Zetterström
Väsby SK
51:21.308010
+9:31.57020
67.2p
12
H 50
Johan Lund
Föreningen IKJ Haninge
51:42.310120
+9:52.59130
66.7p
13
H 45
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
52:14.313360
+10:24.62370
66.0p
14
H 55
Thomas Foxegård
Älvdalens IF SK
54:52.329150
+13:02.78160
62.8p
15
H 40
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
55:02.330150
+13:12.79160
62.6p
16
H 55
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
57:06.342550
+15:16.91560
60.4p
17
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
57:22.344140
+15:32.93150
60.1p
18
H 45
Thomas Bengtsson
Tynderö IK
1:05:27.392600
+23:37.141610
52.7p
19
H 50
Björn Albinsson
Väsby SK
23:59:58.8639700
-
20
H 45
Oskar Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
20
H 45
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
20
H 45
Bo Lindén
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
20
H 45
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 60
Sven-Erik Fjellborg
Jukkasjärvi IF
33:44.202310
62.1p
2
H 65
Stig Rune
Gävle SK
34:17.205610
+33.3200
61.1p
3
H 70
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
34:30.206990
+46.4580
60.7p
4
H 60
John Skyttmark
Offerdals SK
34:31.207040
+47.4630
60.7p
5
H 65
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
34:52.209130
+1:08.6720
60.1p
6
H 60
Leif Andersson
Njurunda SK
35:24.212380
+1:40.9970
59.2p
7
H 70
Artur Forsberg
IF Linden
35:53.215250
+2:09.12840
58.4p
8
H 65
Hans Jansson
Club Ski & Run
36:08.216720
+2:24.14310
58.0p
9
H 65
Rubert Simonsson
Landöns IF
36:14.217350
+2:30.14940
57.8p
10
H 65
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
36:41.220030
+2:57.17620
57.1p
11
H 65
Bror Olofsson
Järnvägarnas SK
37:21.224000
+3:36.21590
56.1p
12
H 65
Stig Olovsson
Gävle CA
37:45.226410
+4:01.24000
55.5p
13
H 65
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
37:48.226730
+4:04.24320
55.4p
14
H 65
Einar Westman
Fredrika IK
38:16.229510
+4:32.27100
54.8p
15
H 65
Nils Henrik Allas
IFK Kiruna
38:17.229630
+4:33.27220
54.7p
16
H 65
Bernt-Ove Hellström
Strömsbergs IF
40:41.244080
+6:57.41670
51.5p
17
H 70
Elof Höglund
Timrå SOK
40:46.244540
+7:02.42130
51.4p
18
H 65
Christer Möllenberg
Timrå SOK
48:53.293280
+15:09.90870
42.9p
19
H 60
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
-
19
H 65
Stefan Billström
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
19
H 65
Bo Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 35
Jenny Kling
Selånger SOK
17:08.102700
63.2p
2
D 40
Anne-Li Lidman
Sundbybergs IK
17:10.102980
+2.180
63.0p
3
H 75
Gösta Emmoth
Järnvägarnas SK
19:29.116820
+2:21.14020
55.5p
4
D 50
Christina Holm
Ufk
20:35.123480
+3:27.20680
52.5p
5
D 55
Agneta Öster
Uddevalla IS
21:09.126800
+4:01.24000
51.2p
6
D 70
Eivor Lindgren
Fåkers IK
21:23.128280
+4:15.25480
50.6p
7
H 75
Åke Leverin
Väsby SK
22:30.134920
+5:22.32120
48.1p
8
H 75
Alf Spåra
IK Aluminium
22:57.137600
+5:49.34800
47.2p
9
H 80
Göte Sandbäck
Öje IF
23:24.140390
+6:16.37590
46.2p
10
D 70
Gerd Eriksson
Offerdals SK
25:02.150120
+7:54.47320
43.2p
11
D 70
Gun Eriksson
Offerdals SK
25:24.152320
+8:16.49520
42.6p
12
D 70
Doris Bertilsson
Bodens SK
32:36.195520
+15:28.92720
33.2p
13
D 60
Ulla-Britt Östman
Brännebrona SK
43:31.261020
+26:23.158220
24.9p
14
H 75
Ernst Larsson Lussi
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
14
H 80
Roland Lundqvist
Timrå SOK
23:59:59.8639800
-