Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SLF Allianstävling
2014-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Elin Bryne
IK Fryken
16:47.100600
61.7p
2
H 16
David Nykvist
Sunne SLF
17:14.103300
+27.2600
3
D 20
Julia Seger
Boo IF
17:28.104700
+41.4000
59.3p
4
D 16
Michela Andreasson
Gillberga SK
18:01.108000
+1:14.7300
5
D 16
Emma Stenmark
Brandsbols SK
21:07.126600
+4:20.25900
6
D 16
Mikela Johnson
Brandsbols SK
21:51.131000
+5:04.30300
7
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Albin Lundqvist
Gillberga SK
8:19.49800
2
H 14
Felix Fougstedt
Grava SK
8:24.50300
+5.400
3
D 14
Louise Adolfsson
SK Bore
8:25.50400
+6.500
4
H 14
Hugo Johnson
Brandsbols SK
8:39.51800
+20.1900
5
D 14
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
8:41.52000
+22.2100
6
H 12
Hjalmar Berg
Sunne SLF
8:42.52100
+23.2200
7
H 14
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
8:48.52700
+29.2800
8
H 12
Filip Strand
Sunne SLF
8:50.52900
+31.3000
9
H 14
Christoffer Näs
Gillberga SK
8:53.53200
+34.3300
10
H 14
Erik Stenmark
Brandsbols SK
8:57.53600
+38.3700
11
H 12
Kasper Olsen
Grava SK
9:14.55300
+55.5400
12
D 14
Elsa Persson
IK Fryken
9:15.55400
+56.5500
13
H 12
Erik Bryne
IK Fryken
9:22.56100
+1:03.6200
14
D 12
Elin Westh
SK Bore
9:26.56500
+1:07.6600
15
D 12
Clara Lundqvist
Gillberga SK
9:34.57300
+1:15.7400
16
H 12
Christian Eriksson
Årjängs IF
9:40.57900
+1:21.8000
17
D 14
Alva Andreasson
IK Fryken
9:41.58000
+1:22.8100
18
H 12
Simon Johansson
Grava SK
9:50.58900
+1:31.9000
19
D 12
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
9:57.59600
+1:38.9700
20
H 12
Axel Enström-erixon
Grava SK
10:04.60300
+1:45.10400
21
D 12
Rebecka Westlund
Sunne SLF
10:29.62800
+2:10.12900
22
H 12
Daniel Näs
Gillberga SK
10:39.63800
+2:20.13900
23
H 12
Joel Eriksson
Sunne SLF
10:41.64000
+2:22.14100
24
H 12
Måns Olsen
Grava SK
10:45.64400
+2:26.14500
25
H 12
Oscar Braneby
SK Bore
11:09.66800
+2:50.16900
26
D 12
Thea Braneby
Sunne SLF
11:43.70200
+3:24.20300
27
D 12
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
13:16.79500
+4:57.29600
28
H 12
Jakob Wolff
Sunne SLF
16:19.97800
+8:00.47900
29
H 14
Helge Magnusson
Sunne SLF
30:37.183600
+22:18.133700
30
H 14
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Filip Sundin
Grava SK
6:21.38000
2
H 10
Fredrik Westlund
Sunne SLF
7:03.42200
+42.4100
3
H 10
Casper Eriksson
Årjängs IF
7:08.42700
+47.4600
4
H 10
Oskar Persson
IK Fryken
7:16.43500
+55.5400
5
H 10
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
7:17.43600
+56.5500
5
H 10
Daniel Nykvist
Sunne SLF
7:17.43600
+56.5500
7
H 10
Lukas Andreasson
Gillberga SK
7:26.44500
+1:05.6400
8
H 10
Gustav Eriksson
SK Bore
7:30.44900
+1:09.6800
9
D 10
Julia Björn
SK Bore
7:49.46800
+1:28.8700
10
H 10
Alwin Persson
Sunne SLF
7:51.47000
+1:30.8900
11
D 10
Linnea Hedin
Brandsbols SK
8:07.48600
+1:46.10500
12
H 10
Sixten Bihl
Grava SK
8:11.49000
+1:50.10900
13
D 10
Nora Källgren
Sunne SLF
8:59.53800
+2:38.15700
14
H 10
Gustav Jonsson
Östmarks IF
9:15.55400
+2:54.17300
15
H 10
William Karlsson Persson
Brandsbols SK
9:46.58500
+3:25.20400
16
H 10
Oskar Näsman
Brandsbols SK
10:48.64700
+4:27.26600
17
H 10
Eric Bönström
Östmarks IF
11:24.68300
+5:03.30200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)