Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:07:33.765200
81.0p
2
Anders Strid
Lucksta IF
2:09:48.778700
+2:15.13400
79.2p
3
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:13:54.803300
+6:21.38000
76.0p
4
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:14:30.806900
+6:57.41600
75.6p
5
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:15:53.815200
+8:20.49900
74.6p
6
Claes Steimert
Stockholms RK
2:17:05.822400
+9:32.57100
73.8p
7
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:18:29.830800
+10:56.65500
72.8p
8
Per Öhman
Hägglunds SK
2:22:50.856900
+15:17.91600
70.0p
9
Rolf Kempe
No Club
2:26:27.878600
+18:54.113300
67.8p
10
Magnus Skoog
Stockviks SF
2:27:08.882700
+19:35.117400
67.4p
11
Henrik Dahlén
Tynderö IK
2:28:29.890800
+20:56.125500
66.6p
12
John Arivdsson
Hägglunds SK
2:31:13.907200
+23:40.141900
65.1p
13
Patrik Eriksson
Hägglunds SK
2:31:21.908000
+23:48.142700
65.1p
14
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:32:10.912900
+24:37.147600
64.6p
15
Marko Kohtala
Ånge SK
2:32:22.914100
+24:49.148800
64.5p
16
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:32:31.915000
+24:58.149700
64.4p
17
Matt Richardson
X Sporting Gentlemens Society
2:34:30.926900
+26:57.161600
63.4p
18
Simon Meurling
IF Strategen
2:35:06.930500
+27:33.165200
63.1p
19
Johan Qviberg
Yuppie Ski Club
2:36:22.938100
+28:49.172800
62.5p
20
Tobias Spångberg
Högsjö GF
2:36:31.939000
+28:58.173700
62.4p
21
Harry Grönoset
Näsvikens IK
2:36:32.939100
+28:59.173800
62.4p
22
Tom Berghäll
Stockholms RK
2:37:55.947400
+30:22.182100
61.7p
23
Nicklas Ingemarsson
Axa SC
2:38:10.948900
+30:37.183600
61.6p
24
Hans Andersson
Rehns BK
2:39:42.958100
+32:09.192800
60.9p
25
David Persson
Lucksta IF
2:40:12.961100
+32:39.195800
60.6p
26
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
2:40:40.963900
+33:07.198600
60.4p
27
Martin Sverdrup
Axa SC
2:41:09.966800
+33:36.201500
60.2p
28
Pär Sundkvist
Rehns BK
2:41:33.969200
+34:00.203900
60.0p
29
Jonas Jonsson
Skanska IF
2:42:09.972800
+34:36.207500
59.7p
30
Niclas Appleby
Linköpings SK
2:42:16.973500
+34:43.208200
59.7p
31
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
2:42:17.973600
+34:44.208300
59.7p
32
Anders Nordin
Lucksta IF
2:42:17.973600
+34:44.208300
59.7p
33
Daniel Witschard
Axa SC
2:43:30.980900
+35:57.215600
59.1p
34
Hans Andersson
Jättendals IF
2:43:31.981000
+35:58.215700
59.1p
35
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:43:48.982700
+36:15.217400
59.0p
36
Mikael Sandberg
Alnö SK
2:43:53.983200
+36:20.217900
58.9p
37
Stefan Sten
Njurunda SK
2:44:30.986900
+36:57.221600
58.7p
38
Johan Molander
Bälinge IF
2:44:30.986900
+36:57.221600
58.7p
39
Patrik Sahlberg
Trönö IK
2:44:50.988900
+37:17.223600
58.5p
40
Johan Sandström
Lucksta IF
2:45:03.990200
+37:30.224900
58.4p
41
Jimmie Ström
Fränsta IK
2:46:01.996000
+38:28.230700
58.0p
42
Michael Larsson
Axa SC
2:46:27.998600
+38:54.233300
57.8p
43
Michael Westin
Spikbodarnas IK
2:47:08.1002700
+39:35.237400
57.5p
44
Tobias Eriksson
Dala XC Ski Team
2:47:09.1002800
+39:36.237500
57.5p
45
Erik Lundén
Ilsbo SK
2:47:22.1004100
+39:49.238800
57.4p
46
Henrik Edholm
Järfälla SK
2:47:25.1004400
+39:52.239100
57.4p
47
Per-oskar Svedberg
Svanaby SK
2:47:54.1007300
+40:21.242000
57.2p
48
Erik Stridh
Ufk
2:47:59.1007800
+40:26.242500
57.2p
49
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:48:06.1008500
+40:33.243200
57.1p
50
Torbjörn Hugg
Lillhärdals IF
2:48:41.1012000
+41:08.246700
56.9p
51
Hans-olov Åberg
Axa SC
2:49:08.1014700
+41:35.249400
56.7p
52
Leif Nyberg
Alnö Race Team
2:49:31.1017000
+41:58.251700
56.6p
53
Håkan Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:50:26.1022500
+42:53.257200
56.2p
54
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:50:34.1023300
+43:01.258000
56.1p
55
Alexander Svensson
Täby OK
2:51:07.1026600
+43:34.261300
55.9p
56
Henrik Holmström
Gräftåvallens SK
2:51:17.1027600
+43:44.262300
55.8p
57
Stefan Adersten
Axa SC
2:51:45.1030400
+44:12.265100
55.7p
58
Ola Elfström
IF Strategen
2:53:05.1038400
+45:32.273100
55.1p
59
Tony Svensson
Stöde IF
2:53:06.1038500
+45:33.273200
55.1p
60
Olov Svärd
Vallsta SK
2:54:30.1046900
+46:57.281600
54.6p
61
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:54:59.1049800
+47:26.284500
54.4p
62
Tomas Decker
Torpshammars IF
2:55:19.1051800
+47:46.286500
54.3p
63
Andreas Svensson
Åkersberga SK
2:56:23.1058200
+48:50.292900
53.9p
64
Anders Norberg
Hudiksvalls IF
2:56:55.1061400
+49:22.296100
53.7p
65
Jens Debatin
No Club
2:58:29.1070800
+50:56.305500
53.1p
66
Magnus Boäng
Hybo AIK
2:58:42.1072100
+51:09.306800
53.1p
67
Mattias Decker
Torpshammars IF
2:59:13.1075200
+51:40.309900
52.9p
68
Otto Rydén
Axa SC
2:59:23.1076200
+51:50.310900
52.8p
69
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:59:28.1076700
+51:55.311400
52.8p
70
Martin Grysell
Enebybergs IF
2:59:52.1079100
+52:19.313800
52.6p
71
Åke Lindkvist
Hassels IF
2:59:58.1079700
+52:25.314400
52.6p
72
Anders Degselius
Axa SC
3:00:57.1085600
+53:24.320300
52.3p
73
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:00:59.1085800
+53:26.320500
52.2p
74
Erik Törnecrantz
Fränsta IK
3:01:08.1086700
+53:35.321400
52.2p
75
Seppo Valli
Högforsen Fritid IF
3:01:16.1087500
+53:43.322200
52.1p
76
Jonas Thorén
Vendelsö IK
3:01:23.1088200
+53:50.322900
52.1p
77
Pär Ljung
Vallsta SK
3:01:56.1091500
+54:23.326200
51.9p
78
Michael Devall
Bondsjöhöjdens IK
3:02:07.1092600
+54:34.327300
51.9p
79
Thomas Björklund
Gävle SK
3:02:25.1094400
+54:52.329100
51.8p
80
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
3:02:30.1094900
+54:57.329600
51.7p
81
Johan Ekman
Visborgs OK
3:02:32.1095100
+54:59.329800
51.7p
82
Johannes Hallberg
Peab Fritid
3:03:01.1098000
+55:28.332700
51.5p
83
Karl Evert Olsson
Hedesunda IF
3:04:03.1104200
+56:30.338900
51.2p
84
Carl Symreng
Telia IoFF
3:05:07.1110600
+57:34.345300
50.8p
85
Kridtofer Klerfalk
Ufk
3:05:19.1111800
+57:46.346500
50.8p
86
Peter Rask
Kfum Örebro
3:05:35.1113400
+58:02.348100
50.7p
87
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
3:05:36.1113500
+58:03.348200
50.7p
88
Fredrik Pontén
Valmet
3:06:59.1121800
+59:26.356500
50.2p
89
Anders Uhlin
Njurunda SK
3:07:36.1125500
+1:00:03.360200
50.0p
90
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
3:07:46.1126500
+1:00:13.361200
50.0p
91
Tommy Forsman
Stockviks SF
3:08:05.1128400
+1:00:32.363100
49.9p
92
Lars Westling
IF Strategen
3:08:20.1129900
+1:00:47.364600
49.8p
93
Christoffer Kraft
Boo IF
3:09:31.1137000
+1:01:58.371700
49.4p
94
Anders Eriksson
Spirit IF
3:10:04.1140300
+1:02:31.375000
49.3p
95
Peter Fagerhov
IFK Gnarp
3:10:44.1144300
+1:03:11.379000
49.1p
96
Alexander Fagerhov
IFK Gnarp
3:10:46.1144500
+1:03:13.379200
49.1p
97
Stefan Edström
Valmet
3:10:54.1145300
+1:03:21.380000
49.0p
98
Anders Björklund
Selånger SOK
3:11:17.1147600
+1:03:44.382300
48.9p
99
Kenneth Söderlund
Folksamkamraterna
3:12:13.1153200
+1:04:40.387900
48.6p
100
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:12:46.1156500
+1:05:13.391200
48.5p
101
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
3:12:49.1156800
+1:05:16.391500
48.4p
102
Jesper Fahlgren
Gävle SK
3:12:54.1157300
+1:05:21.392000
48.4p
103
Jonas Weiss Sandström
Stockviks SF
3:13:10.1158900
+1:05:37.393600
48.3p
104
Nils Hänström
Axa SC
3:13:29.1160800
+1:05:56.395500
48.2p
105
Jonas Ålund
Axa SC
3:13:38.1161700
+1:06:05.396400
48.2p
106
Sören Persson
Stöde IF
3:13:44.1162300
+1:06:11.397000
48.2p
107
Niklas Ehrlin
IFK Västerås SK
3:15:29.1172800
+1:07:56.407500
47.7p
108
Tomas Isakas
Axa SC
3:15:49.1174800
+1:08:16.409500
47.6p
109
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
3:17:10.1182900
+1:09:37.417600
47.2p
110
Anders Skarstedt
Tenhults SOK
3:17:53.1187200
+1:10:20.421900
47.0p
111
Gabriel Spetz
Axa SC
3:20:09.1200800
+1:12:36.435500
46.3p
112
Mats Östling
IF Strategen
3:20:16.1201500
+1:12:43.436200
46.3p
113
Mats Dahalin
Bondsjöhöjdens IK
3:20:21.1202000
+1:12:48.436700
46.3p
114
Ulf Söder
Stockholm LK
3:20:39.1203800
+1:13:06.438500
46.2p
115
Jesper Holmgren
Tynderö IK
3:20:56.1205500
+1:13:23.440200
46.1p
116
Christian Fagerhov
IFK Gnarp
3:21:23.1208200
+1:13:50.442900
46.0p
117
Jonny Engberg
Johannisbergs AIK
3:23:11.1219000
+1:15:38.453700
45.5p
118
Kent Selin
IF Strategen
3:23:59.1223800
+1:16:26.458500
45.3p
119
Jonas Nilsson
Kovlands IF
3:24:26.1226500
+1:16:53.461200
45.2p
120
Anders Olsson
Bergeforsens SK
3:25:40.1233900
+1:18:07.468600
44.9p
121
Sten Ljunggren
Spirit IF
3:26:08.1236700
+1:18:35.471400
44.8p
122
Niklas Wikholm
Indals-Lidens SK
3:27:15.1243400
+1:19:42.478100
44.5p
123
Jan-johan Larsson
Axa SC
3:29:26.1256500
+1:21:53.491200
43.9p
124
Robert Grubb
Njurunda SK
3:29:29.1256800
+1:21:56.491500
43.9p
125
Jonas Lindqvist
Axa SC
3:33:45.1282400
+1:26:12.517100
42.9p
126
Henrik Engblom
O&t
3:33:48.1282700
+1:26:15.517400
42.9p
127
Ulf Ericson
Nacka Värmdö SK
3:34:01.1284000
+1:26:28.518700
42.8p
128
Alf Widmark
Nacka Värmdö SK
3:34:10.1284900
+1:26:37.519600
42.8p
129
Michael Johansson
Spirit IF
3:34:12.1285100
+1:26:39.519800
42.8p
130
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
3:35:01.1290000
+1:27:28.524700
42.6p
131
Per-erik Karlsson
Sr/tv IF
3:37:18.1303700
+1:29:45.538400
42.1p
132
Ingvar Söderbladh
No Club
3:41:00.1325900
+1:33:27.560600
41.3p
133
Hans Oskarsson
Vattenfalls IF
3:42:23.1334200
+1:34:50.568900
41.0p
134
Patrik Norlén
O&t
3:43:18.1339700
+1:35:45.574400
40.8p
135
Lennart Magnusson
Alby FF
3:46:30.1358900
+1:38:57.593600
40.1p
136
Henrik Melander
Axa SC
3:50:33.1383200
+1:43:00.617900
39.3p
137
Jonathan Grant
No Club
3:50:35.1383400
+1:43:02.618100
39.3p
138
Daniel Rudberg
Öppet Hav
3:50:36.1383500
+1:43:03.618200
39.3p
139
Per-erik Decker
Torpshammars IF
3:56:55.1421400
+1:49:22.656100
38.1p
140
Petter Ulander
Njurunda SK
4:00:29.1442800
+1:52:56.677500
37.4p
141
Roger Söderberg
Axa SC
4:01:13.1447200
+1:53:40.681900
37.3p
142
Per-olof Zetterberg
Valmet
4:15:13.1531200
+2:07:40.765900
35.0p
143
Tomas Björksiöö
Nacka Värmdö SK
4:17:20.1543900
+2:09:47.778600
34.7p
144
Thomas Engberg
Matfors SK
4:34:00.1643900
+2:26:27.878600
32.3p
145
Krister Bäckstrand
Njurunda SK
4:49:29.1736800
+2:41:56.971500
30.4p
-
Mats Persson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Nilsson
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
-
Christian Jonsson
Valmet
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Norman
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Höglund
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
-
Sven Olov Hellqvist
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Dan Wiklund
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Alar Just
Team TT Estland
23:59:59.8639800
-
-
Andres Kööp
Team TT Estland
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lund
Söderhamns SK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Stenskog
Indals-Lidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wiström
Åf SK
23:59:59.8639800
-
-
Greger Persson
Njurunda SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Degselius
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Blom
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Lassfolk
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-