Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fabriksloppet
2007-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
1:55:34.693300
84.5p
2
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
1:55:37.693600
+3.200
84.5p
2
H 21
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:55:37.693600
+3.200
84.5p
4
H 21
Mattias Westman
IFK Umeå
1:55:38.693700
+4.300
84.4p
5
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:56:44.700300
+1:10.6900
83.7p
6
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
1:57:40.705900
+2:06.12500
83.0p
7
H 21
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:58:21.710000
+2:47.16600
82.5p
8
H 21
Robert Åström
Hägglunds IOFK
1:59:49.718800
+4:15.25400
81.5p
9
H 21
Bo Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
2:02:54.737300
+7:20.43900
79.5p
10
H 21
Per Liv
Domnarvets GOIF
2:03:02.738100
+7:28.44700
79.4p
11
H 21
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:03:29.740800
+7:55.47400
79.1p
12
H 21
Thomas Hägglöf
Hägglunds IOFK
2:03:43.742200
+8:09.48800
78.9p
13
H 21
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:04:42.748100
+9:08.54700
78.3p
14
H 21
Roger Kristoffersson
Hägglunds IOFK
2:05:29.752800
+9:55.59400
77.8p
15
H 21
Håkan Persson
Anundsjö IF
2:06:05.756400
+10:31.63000
77.4p
16
H 21
Thomas Westman
Molidens IK
2:06:29.758800
+10:55.65400
77.2p
17
H 40
Johan Strand
Ka 5 IF
2:07:19.763800
+11:45.70400
76.7p
18
H 21
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:08:36.771500
+13:02.78100
75.9p
19
H 45
Magnus Näslund
Hägglunds IOFK
2:09:47.778600
+14:13.85200
75.2p
20
H 35
Håkan Wallberg
Hägglunds IOFK
2:09:50.778900
+14:16.85500
75.2p
21
H 35
Joakim Kumpula
Öråns SK
2:13:10.798900
+17:36.105500
73.3p
22
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:13:18.799700
+17:44.106300
73.3p
23
H 21
Erik Jonsson
Hägglunds IOFK
2:13:23.800200
+17:49.106800
73.2p
24
H 21
Lukas Peterson
IFK Umeå
2:13:40.801900
+18:06.108500
73.1p
25
H 21
Daniel Persson
Anundsjö IF
2:13:48.802700
+18:14.109300
73.0p
26
H 21
Börje Pauler
Skogslöparna
2:14:06.804500
+18:32.111100
72.8p
27
H 40
Lars Karlsson
Anundsjö IF
2:14:51.809000
+19:17.115600
72.4p
28
H 21
Anders Eliasson
Vilhelmina IK
2:14:53.809200
+19:19.115800
72.4p
29
H 21
Björn Rudlund
Björna IF
2:15:17.811600
+19:43.118200
72.2p
30
H 21
Erik Arnland
IK Studenterna
2:18:27.830600
+22:53.137200
70.5p
31
H 21
Mikael Ögren
Vårby IK
2:19:02.834100
+23:28.140700
70.2p
32
H 45
Torbjörn Lindqvist
Vårby IK
2:20:42.844100
+25:08.150700
69.4p
33
H 21
Daniel Hallgren
IK Studenterna
2:21:06.846500
+25:32.153100
69.2p
33
H 35
Tommy Andersson
Gottne IF
2:21:06.846500
+25:32.153100
69.2p
35
H/D 21 Motion
Henrik Johansson
Knightec
2:21:36.849500
+26:02.156100
69.0p
36
H 50
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
2:22:19.853800
+26:45.160400
68.6p
37
D 21
Anna Byström
Mellansel IF
2:22:32.855100
+26:58.161700
68.5p
38
H 40
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:23:04.858300
+27:30.164900
68.3p
39
H 21
Mattias Åberg
Bondsjöhöjdens IK
2:23:09.858800
+27:35.165400
68.2p
40
H 40
Göran Westman
Hägglunds IOFK
2:23:30.860900
+27:56.167500
68.0p
41
H 21
Pontus Westin
Hägglunds IOFK
2:23:41.862000
+28:07.168600
68.0p
42
H 35
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:23:50.862900
+28:16.169500
67.9p
43
H 40
Stefan Joanzon
Täfteå IK
2:23:55.863400
+28:21.170000
67.9p
44
H/D 21 Motion
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:24:02.864100
+28:28.170700
67.8p
45
H 60
Ulf Landström
IK Studenterna
2:24:46.868500
+29:12.175100
67.5p
46
H 21
Per Edlund
Hägglunds IOFK
2:25:20.871900
+29:46.178500
67.2p
47
H 21
Stefan Sjöstam
Strycksele IF
2:25:45.874400
+30:11.181000
67.0p
48
H 55
Bo Östman
Björna IF
2:25:46.874500
+30:12.181100
67.0p
49
D 21
Karin Rydholm
Ulricehamns IF
2:26:11.877000
+30:37.183600
66.8p
50
D 21
Malin Meijer
Husums IF SK
2:26:46.880500
+31:12.187100
66.5p
50
H/D 21 Motion
Dan Lindman
Stockviks SF
2:26:46.880500
+31:12.187100
66.5p
52
H 50
Seth Strömgren
Husums IF SK
2:27:02.882100
+31:28.188700
66.4p
53
H 21
Jonas Andersson
Hvetlanda SK
2:27:04.882300
+31:30.188900
66.4p
54
H/D 21 Motion
Birger Svensson
Anundsjö IF
2:27:05.882400
+31:31.189000
66.4p
55
H/D 21 Motion
Jim Boström
Utmaningen
2:27:52.887100
+32:18.193700
66.0p
56
H 55
Tomas Peter Stenlund
Svanaby SK
2:28:03.888200
+32:29.194800
66.0p
57
H/D 21 Motion
Lars Nyberg
Anundsjö IF
2:28:05.888400
+32:31.195000
65.9p
58
H 55
Leif Stening
Jalles Tc Umeå
2:28:20.889900
+32:46.196500
65.8p
59
H/D 21 Motion
Anders Karlsson
Mellansel IF
2:28:49.892800
+33:15.199400
65.6p
60
H 50
Lars Schedin
Gottne IF
2:29:14.895300
+33:40.201900
65.4p
61
H 35
Erik Sjöström
Jalles Tc Umeå
2:29:21.896000
+33:47.202600
65.4p
62
H 55
Mats Åke Lantz
Lucksta IF
2:29:36.897500
+34:02.204100
65.3p
63
D 21
Julia Berglund
Norsjö SK
2:30:53.905200
+35:19.211800
64.7p
64
H 40
Jörgen Lundin
Täfteå IK
2:30:54.905300
+35:20.211900
64.7p
65
H/D 21 Motion
Mats Danielsson
IK Studenterna
2:31:41.910000
+36:07.216600
64.4p
66
H/D 21 Motion
Per West
Sollefteå SK
2:31:57.911600
+36:23.218200
64.3p
67
H/D 21 Motion
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:32:54.917300
+37:20.223900
63.9p
68
H/D 21 Motion
Johan Lundqvist
ASK Växjö
2:33:58.923700
+38:24.230300
63.4p
69
H 60
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
2:34:13.925200
+38:39.231800
63.3p
70
H/D 21 Motion
Per Hörnström
Solbergs IF
2:34:18.925700
+38:44.232300
63.3p
71
H/D 21 Motion
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
2:34:34.927300
+39:00.233900
63.2p
72
H 50
Torbjörn Häggkvist
Hägglunds IOFK
2:35:04.930300
+39:30.236900
63.0p
73
H 21
Niklas Dahlström
OK Forsarna
2:36:03.936200
+40:29.242800
62.6p
74
H/D 21 Motion
Hans Edmark
Hägglunds IOFK
2:37:58.947700
+42:24.254300
61.8p
75
H 50
Bengt Risvall
Sidensjö IK
2:38:01.948000
+42:27.254600
61.8p
76
H/D 21 Motion
Christian Andersson
ASK Växjö
2:38:43.952200
+43:09.258800
61.5p
77
H 40
Mats Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:39:07.954600
+43:33.261200
61.4p
78
H/D 21 Motion
Einar Lerstrand
Vilhelmina IK
2:39:43.958200
+44:09.264800
61.1p
79
H/D 21 Motion
Daniel Nilsson
Hägglunds IOFK
2:39:44.958300
+44:10.264900
61.1p
80
H/D 21 Motion
Per-Olof Nilsson
Mellansel IF
2:39:49.958800
+44:15.265400
61.1p
81
H/D 21 Motion
Olof Andersson
Macgregor IF
2:40:11.961000
+44:37.267600
61.0p
82
H/D 21 Motion
Gunnar Hagström
Anundsjö IF
2:40:15.961400
+44:41.268000
60.9p
83
H/D 21 Motion
Kristian Hildonen
Heimdal Ski
2:40:18.961700
+44:44.268300
60.9p
84
H/D 21 Motion
Håkan Wickberg
Knightec
2:40:54.965300
+45:20.271900
60.7p
85
H 50
Pelle Andersson
Hägglunds IOFK
2:41:28.968700
+45:54.275300
60.5p
86
H/D 21 Motion
Roland Lindgren
Volvo FK
2:42:03.972200
+46:29.278800
60.3p
87
H 60
Josef Sunna
Västerbottens Skidveteraner
2:42:15.973400
+46:41.280000
60.2p
88
H/D 21 Motion
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:42:31.975000
+46:57.281600
60.1p
89
H/D 21 Motion
Hans Byström
Mellansel IF
2:44:30.986900
+48:56.293500
59.4p
90
H 60
Lars-Gustav Eriksson
Järvsjöby IF
2:44:33.987200
+48:59.293800
59.3p
91
H 60
Leif Anders Sjöström
Vibyggerå SK
2:44:57.989600
+49:23.296200
59.2p
92
H/D 21 Motion
Niklas Timby
IFK Umeå
2:45:02.990100
+49:28.296700
59.2p
93
H/D 21 Motion
Jimmy Eriksson
Utmaningen
2:45:04.990300
+49:30.296900
59.2p
94
H/D 21 Motion
Nicklas Morén
Bae Systems
2:45:38.993700
+50:04.300300
59.0p
95
H 60
Lars Gunnar Ledin
Själevad SK IF
2:46:21.998000
+50:47.304600
58.7p
96
H/D 21 Motion
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:46:26.998500
+50:52.305100
58.7p
97
H/D 21 Motion
Mattias Högdahl
No Club
2:46:59.1001800
+51:25.308400
58.5p
98
H 45
Per-Åke Domeij
Molidens IK
2:47:40.1005900
+52:06.312500
58.2p
99
H 40
Hans Olofsson
Rödåbygdens IK
2:47:43.1006200
+52:09.312800
58.2p
100
H 35
Bengt Strömqvist
Rödåbygdens IK
2:47:45.1006400
+52:11.313000
58.2p
101
H 21
Tomas Vedin
IK Studenterna
2:47:47.1006600
+52:13.313200
58.2p
102
H/D 21 Motion
Göran Lennermark
Ka 5 IF
2:47:57.1007600
+52:23.314200
58.1p
103
H/D 21 Motion
Kenneth Koskenniemi
IFK Umeå
2:47:59.1007800
+52:25.314400
58.1p
104
D 21
Karin Stenlund
Svanaby SK
2:48:26.1010500
+52:52.317100
58.0p
105
H/D 21 Motion
Krister Ruisniemi
Bae Systems
2:48:34.1011300
+53:00.317900
57.9p
106
H/D 21 Motion
Ulla Nilsson
Mellansel IF
2:48:37.1011600
+53:03.318200
57.9p
107
D 21
Cecilia Lauri
Gottne IF
2:49:16.1015500
+53:42.322100
57.7p
108
H/D 21 Motion
Lars Westerlund
Husums IF SK
2:49:21.1016000
+53:47.322600
57.7p
109
H/D 21 Motion
Fredrik Bäck
Hägglunds IOFK
2:50:13.1021200
+54:39.327800
57.4p
110
H/D 21 Motion
Sven Ölund
Hägglunds IOFK
2:50:57.1025600
+55:23.332200
57.1p
111
H/D 21 Motion
Björn Jönsson
Intersport IF
2:50:58.1025700
+55:24.332300
57.1p
112
H/D 21 Motion
Johnny Nils Vestman
Skorpeds SK
2:52:07.1032600
+56:33.339200
56.7p
113
H/D 21 Motion
Robert Häggström
Husums IF SK
2:52:49.1036800
+57:15.343400
56.5p
114
H/D 21 Motion
Bo Ljung
Hägglunds IOFK
2:53:13.1039200
+57:39.345800
56.4p
115
H/D 21 Motion
Daniel Zingmark
Knightec
2:54:50.1048900
+59:16.355500
55.9p
116
H/D 21 Motion
Peter Bengtsson
Seb IF
2:56:04.1056300
+1:00:30.362900
55.5p
117
H/D 21 Motion
Svante Ernberg
Selånger SOK
2:56:23.1058200
+1:00:49.364800
55.4p
118
H/D 21 Motion
Bengt Nordström
Hägglunds IOFK
2:56:34.1059300
+1:01:00.365900
55.3p
119
H/D 21 Motion
Johan Öberg
Hägglunds IOFK
2:56:48.1060700
+1:01:14.367300
55.2p
120
H/D 21 Motion
Magnus Lundin
Röbäcks SK
2:57:02.1062100
+1:01:28.368700
55.2p
121
H/D 21 Motion
Marianne Bogestedt
Sundsvalls OK
2:57:17.1063600
+1:01:43.370200
55.1p
122
H 40
Lars Dahlén
Skanska IF
2:58:00.1067900
+1:02:26.374500
54.9p
123
H/D 21 Motion
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
2:58:12.1069100
+1:02:38.375700
54.8p
124
H/D 21 Motion
Maria Olsson
Anundsjö IF
2:58:14.1069300
+1:02:40.375900
54.8p
125
H/D 21 Motion
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds IOFK
2:58:15.1069400
+1:02:41.376000
54.8p
126
H 45
Peter Näsström
Spöland Vännäs IF
2:59:05.1074400
+1:03:31.381000
54.5p
127
H/D 21 Motion
Per-Olov Svensson
Hotings IF
2:59:41.1078000
+1:04:07.384600
54.3p
128
H/D 21 Motion
Ove Eriksson
Mellansel IF
3:00:00.1079900
+1:04:26.386500
54.3p
129
H/D 21 Motion
Fredrik Johansson
Magra IS
3:00:10.1080900
+1:04:36.387500
54.2p
130
H/D 21 Motion
Jan Möller
Hägglunds IOFK
3:00:50.1084900
+1:05:16.391500
54.0p
131
H/D 21 Motion
Bo Willis Börje Lindgren
Skogslöparna
3:01:49.1090800
+1:06:15.397400
53.7p
132
H/D 21 Motion
Lennart Vestin
Sollefteå SK
3:02:30.1094900
+1:06:56.401500
53.5p
133
H 21
Petter Karlsson
Anundsjö IF
3:02:32.1095100
+1:06:58.401700
53.5p
134
H/D 21 Motion
Håkan Nilsson
IK Aluminium
3:06:11.1117000
+1:10:37.423600
52.4p
135
H/D 21 Motion
Stefan Löwdin
Marsliden IF
3:06:12.1117100
+1:10:38.423700
52.4p
136
H/D 21 Motion
Stefan Norinder
OK Nipan
3:06:14.1117300
+1:10:40.423900
52.4p
137
H/D 21 Motion
Carl-Axel Lalander
Hägglunds IOFK
3:06:25.1118400
+1:10:51.425000
52.4p
138
H/D 21 Motion
Torgil Boström
No Club
3:06:28.1118700
+1:10:54.425300
52.4p
139
H/D 21 Motion
Ronnie Andersson
Mellansel IF
3:07:03.1122200
+1:11:29.428800
52.2p
140
H/D 21 Motion
Hanna Bogseth
Trivandrum SK
3:07:15.1123400
+1:11:41.430000
52.2p
141
H/D 21 Motion
Markus Olsson
IK Aluminium
3:08:16.1129500
+1:12:42.436100
51.9p
142
H/D 21 Motion
Ivar Lindkvist
Telia IoFF
3:08:23.1130200
+1:12:49.436800
51.8p
143
H/D 21 Motion
Anna Lisa Katarina Vestman
Skorpeds SK
3:08:44.1132300
+1:13:10.438900
51.7p
144
H/D 21 Motion
Anders Johansson
Hägglunds IOFK
3:08:45.1132400
+1:13:11.439000
51.7p
145
H 21
Robert Fessel
Mellansel IF
3:08:49.1132800
+1:13:15.439400
51.7p
146
H/D 21 Motion
Johan Jonsson
Storborgarens IF
3:08:50.1132900
+1:13:16.439500
51.7p
147
D 21
Lisa Jansson
Främmestads IK
3:08:54.1133300
+1:13:20.439900
51.7p
148
H/D 21 Motion
Bo Nordin
Hägglunds IOFK
3:08:57.1133600
+1:13:23.440200
51.7p
149
H 21
Fredrik Persson
Björna IF
3:09:10.1134900
+1:13:36.441500
51.6p
150
H 21
Johan Juhlin
IFK Strömsund
3:09:31.1137000
+1:13:57.443600
51.5p
151
H 55
Anders Lundström
Rödåbygdens IK
3:09:56.1139500
+1:14:22.446100
51.4p
152
H/D 21 Motion
Martin Brorsson
Hägglunds IOFK
3:10:49.1144800
+1:15:15.451400
51.2p
153
H/D 21 Motion
Jonas Svedin
Husums IF SK
3:11:35.1149400
+1:16:01.456000
51.0p
154
H/D 21 Motion
Lars Nordqvist
Utmaningen
3:11:47.1150600
+1:16:13.457200
50.9p
155
D 21
Christina Mattsson
Bälinge IF
3:11:51.1151000
+1:16:17.457600
50.9p
156
H/D 21 Motion
Petter Karltun
Sca FF
3:12:13.1153200
+1:16:39.459800
50.8p
157
H 60
Sven Olof Tord Andersson
Tavelsjö AIK
3:12:23.1154200
+1:16:49.460800
50.8p
158
H/D 21 Motion
Pär Ölund
IF Öka
3:12:25.1154400
+1:16:51.461000
50.8p
159
H/D 21 Motion
Ulf Jonsson
Storborgarens IF
3:14:33.1167200
+1:18:59.473800
50.2p
160
H/D 21 Motion
Berndt Karlsson
Hägglunds IOFK
3:14:41.1168000
+1:19:07.474600
50.2p
161
H/D 21 Motion
Sten Lundberg
Hägglunds IOFK
3:15:43.1174200
+1:20:09.480800
49.9p
162
H/D 21 Motion
Stig Westbergh
No Club
3:16:13.1177200
+1:20:39.483800
49.8p
163
H/D 21 Motion
Roger Nyström
Anundsjö IF
3:16:16.1177500
+1:20:42.484100
49.8p
164
H/D 21 Motion
Birger Norberg
Mellansel IF
3:16:34.1179300
+1:21:00.485900
49.7p
165
H/D 21 Motion
Olov Karlsson
Hägglunds IOFK
3:16:37.1179600
+1:21:03.486200
49.7p
166
H/D 21 Motion
Staffan Norberg
Akzonobel Stenungsund IF
3:17:07.1182600
+1:21:33.489200
49.5p
167
H/D 21 Motion
Johan Andersson
Hägglunds IOFK
3:17:30.1184900
+1:21:56.491500
49.4p
168
H/D 21 Motion
Hans Nordin
Västerås Sportvagnsklubb
3:18:11.1189000
+1:22:37.495600
49.3p
169
H/D 21 Motion
Bertil Mårtensson
Hägglunds IOFK
3:18:45.1192400
+1:23:11.499000
49.1p
170
H/D 21 Motion
Eero Niemi
Skogslöparna
3:18:58.1193700
+1:23:24.500300
49.1p
171
H/D 21 Motion
Lennart Westman
Molidens IK
3:19:22.1196100
+1:23:48.502700
49.0p
172
H/D 21 Motion
Per Simonsson
Brännans IF
3:22:35.1215400
+1:27:01.522000
48.2p
173
H/D 21 Motion
Tommy Lindmark
Hägglunds IOFK
3:23:28.1220700
+1:27:54.527300
48.0p
174
H/D 21 Motion
Åke Nilsson
No Club
3:23:51.1223000
+1:28:17.529600
47.9p
175
H/D 21 Motion
Ulf Lindgren
Husums IF SK
3:25:13.1231200
+1:29:39.537800
47.6p
176
H/D 21 Motion
Göran Pettersson
Ömv IF
3:26:00.1235900
+1:30:26.542500
47.4p
177
H 60
Harald Svärd
Jalles Tc Umeå
3:28:41.1252000
+1:33:07.558600
46.8p
178
H/D 21 Motion
Sofi Bäcklund
Hägglunds IOFK
3:28:43.1252200
+1:33:09.558800
46.8p
179
H/D 21 Motion
Eva Näsholm
Skorpeds SK
3:28:48.1252700
+1:33:14.559300
46.8p
180
H/D 21 Motion
Christer Moberg
Skanska IF
3:29:30.1256900
+1:33:56.563500
46.6p
181
H/D 21 Motion
Matts Norberg
No Club
3:30:04.1260300
+1:34:30.566900
46.5p
182
H/D 21 Motion
Bengt-Åke Johansson
Utmaningen
3:31:24.1268300
+1:35:50.574900
46.2p
183
H/D 21 Motion
Tomas Vedin
Selånger SOK
3:37:05.1302400
+1:41:31.609000
45.0p
184
H/D 21 Motion
Ewa Wickberg
Hägglunds IOFK
3:41:45.1330400
+1:46:11.637000
44.0p
185
D 21
Maria Näsholm
Skogslöparna
3:44:47.1348600
+1:49:13.655200
43.4p
186
H/D 21 Motion
Hans-Ove Ödling
Skogslöparna
3:45:49.1354800
+1:50:15.661400
43.2p
187
H/D 21 Motion
Per Anders Sjödin
Husums IF SK
3:50:17.1381600
+1:54:43.688200
42.4p
188
H/D 21 Motion
Axel Edlund
Hägglunds IOFK
3:50:32.1383100
+1:54:58.689700
42.4p
189
H/D 21 Motion
Tomas Persson
Hägglunds IOFK
3:51:36.1389500
+1:56:02.696100
42.2p
190
H/D 21 Motion
Tommy Lundgren
Gottne IF
3:54:52.1409100
+1:59:18.715700
41.6p
191
H/D 21 Motion
Tobias Engblom
Knightec
3:56:37.1419600
+2:01:03.726200
41.3p
192
H/D 21 Motion
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
3:56:58.1421700
+2:01:24.728300
41.2p
193
H/D 21 Motion
Lars Landén
Sundsvalls OK
4:01:05.1446400
+2:05:31.753000
40.5p
193
H/D 21 Motion
Karin Landén
Utmaningen
4:01:05.1446400
+2:05:31.753000
40.5p
195
H/D 21 Motion
Tage Persson
Hägglunds IOFK
4:02:49.1456800
+2:07:15.763400
40.2p
196
H/D 21 Motion
Therés Andersson
Vårby IK
4:09:23.1496200
+2:13:49.802800
39.2p