Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Borgsjöloppet
2014-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Måns Olsson
Mörsils IF
17:55.107400
2
D 16
Vendela Blom
Stockviks SF
20:18.121700
+2:23.14200
3
H 15
Richard Engholm
Stöde IF
20:34.123300
+2:39.15800
4
H 14
Wilmer Grelsson
Ånge SK
23:30.140900
+5:35.33400
5
D 16
Ronja Östlund
Johannisbergs AIK
33:15.199400
+15:20.91900
6
D 14
Linnea Hultin
Johannisbergs AIK
33:45.202400
+15:50.94900
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 11
Oskar Vikström
Stockviks SF
9:54.59300
2
H 13
Love Kreij
IF Strategen
10:02.60100
+8.700
3
D 12
Ylva Olsson
Mörsils IF
10:07.60600
+13.1200
4
H 12
Rasmus Westerlund
IF Strategen
10:11.61000
+17.1600
5
D 12
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
10:30.62900
+36.3500
6
D 13
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
10:56.65500
+1:02.6100
7
H 11
Arve Lignell
Lucksta IF
11:18.67700
+1:24.8300
8
D 11
Lisa Hansen
IF Strategen
11:19.67800
+1:25.8400
9
H 13
Viktor Wiig
IF Strategen
11:23.68200
+1:29.8800
10
D 11
Lina Lundgren
IF Strategen
11:30.68900
+1:36.9500
11
H 12
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
11:35.69400
+1:41.10000
11
H 11
Nils Norberg
Lucksta IF
11:35.69400
+1:41.10000
13
D 12
Emelie Englund
Bergeforsens SK
11:36.69500
+1:42.10100
14
D 11
Linn Gradin
Stöde IF
11:37.69600
+1:43.10200
15
D 11
Amanda Pallin
Alnö SK
11:45.70400
+1:51.11000
16
H 11
Hannes Olsson
Mörsils IF
11:53.71200
+1:59.11800
17
D 11
Ebba Englund
Bergeforsens SK
12:10.72900
+2:16.13500
18
D 11
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
12:12.73100
+2:18.13700
19
D 11
Frida Hamrin
Alnö SK
12:15.73400
+2:21.14000
20
D 11
Trude Burman
Alnö SK
12:31.75000
+2:37.15600
21
H 11
Eric Engberg
Kovlands IF
12:43.76200
+2:49.16800
22
D 11
Alva Cederlöf
Erikslunds SK
12:52.77100
+2:58.17700
23
D 12
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
12:55.77400
+3:01.18000
24
D 12
Lisa Källgren
Selånger SOK
13:03.78200
+3:09.18800
25
D 13
Hedvig Cederlöf
Erikslunds SK
13:28.80700
+3:34.21300
26
D 13
Amanda Östlund
Johannisbergs AIK
14:58.89700
+5:04.30300
27
D 12
Elsa Lampinen
Selånger SOK
15:50.94900
+5:56.35500
28
D 12
Molly Bäck
Erikslunds SK
16:47.100600
+6:53.41200
29
D 13
Matilda Sundin
Johannisbergs AIK
17:02.102100
+7:08.42700
30
D 13
Elin Sundin
Johannisbergs AIK
17:39.105800
+7:45.46400
31
H 12
Jesper Öberg
Kovlands IF
18:34.111300
+8:40.51900
32
D 11
Elin Hultin
Johannisbergs AIK
19:08.114700
+9:14.55300
33
H 11
Anton Persson
Erikslunds SK
19:19.115800
+9:25.56400
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Louise Jonsson
Alnö SK
7:16.43500
2
D 10
Tuva Lundin
Alnö SK
7:39.45800
+23.2200
3
D 10
Tova Grahn Birve
Alnö SK
7:40.45900
+24.2300
4
H 9
Mattias Olsson-larsson
Njurunda SK
8:07.48600
+51.5000
5
D 10
Alva Dahlin
Kovlands IF
8:12.49100
+56.5500
6
H 10
Johan Lindén
Selånger SOK
8:28.50700
+1:12.7100
7
H 10
Leo Eriksson
Östersunds SK
8:38.51700
+1:22.8100
8
D 9
Emma Strand
Selånger SOK
8:50.52900
+1:34.9300
9
D 9
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
9:00.53900
+1:44.10300
10
D 10
Ylva Sandström
Stockviks SF
9:03.54200
+1:47.10600
11
H 9
Erik Lundin
Ånge SK
9:14.55300
+1:58.11700
12
D 9
Irma Burman
Alnö SK
9:44.58300
+2:28.14700
13
H 9
Oskar Gradin
Stöde IF
9:58.59700
+2:42.16100
14
D 10
Wilma Jonsson
Kovlands IF
11:00.65900
+3:44.22300
15
H 9
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
11:39.69800
+4:23.26200
16
H 9
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
12:15.73400
+4:59.29800
17
D 9
Irma Zimmerman
Johannisbergs AIK
12:54.77300
+5:38.33700
18
H 9
Wiktor Kucman
Bergeforsens SK
15:25.92400
+8:09.48800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)