Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2014-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:02:24.374300
86.9p
2
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:04:12.385100
+1:48.10700
84.5p
3
H 21
Anders Strid
Lucksta IF
1:04:18.385700
+1:54.11300
84.3p
4
H 21
Martin Lundgren
Stockviks SF
1:07:08.402700
+4:44.28300
80.8p
5
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:08:01.408000
+5:37.33600
79.7p
6
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
1:12:23.434200
+9:59.59800
74.9p
7
D 21
Katarina Olsson
Fränsta IK
1:14:35.447400
+12:11.73000
72.7p
8
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:17:24.464300
+15:00.89900
70.1p
9
H 21
Filip Melander
Stockviks SF
1:19:13.475200
+16:49.100800
68.5p
10
D 21
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
1:22:06.492500
+19:42.118100
66.1p
11
H 21
Håkan Westman
Selånger SOK
1:29:05.534400
+26:41.160000
60.9p
12
H 21
Stefan Lundström
Vigge IF
1:37:32.585100
+35:08.210700
55.6p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jacob Stark
Stockviks SF
35:42.214100
68.6p
2
H 21
Mattias Wedin
Stockviks SF
36:55.221400
+1:13.7200
66.4p
3
D 21
Sandra Wiig
Stockviks SF
39:01.234000
+3:19.19800
62.8p
4
H 21
Benny Nordlander
Tynderö IK
40:02.240100
+4:20.25900
61.2p
5
D 21
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
40:38.243700
+4:56.29500
60.3p
6
D 21
Vendela Blom
Stockviks SF
41:06.246500
+5:24.32300
59.6p
7
H 21
Love Kreij
IF Strategen
42:04.252300
+6:22.38100
58.2p
8
H 21
Tobias Palolampi
Tynderö IK
42:39.255800
+6:57.41600
57.5p
9
H 21
Nils Olov Dahlén
Tynderö IK
42:45.256400
+7:03.42200
57.3p
10
H 21
David Krapohl
Stockviks SF
42:47.256600
+7:05.42400
57.3p
11
D 21
Amanda Steen
Tynderö IK
42:56.257500
+7:14.43300
57.1p
12
H 21
Jörgen Bergström
IF Strategen
43:54.263300
+8:12.49100
55.8p
13
D 21
Sophie Pettersson Dahl
No Club
43:57.263600
+8:15.49400
55.8p
14
H 21
Per Stenvall
No Club
45:05.270400
+9:23.56200
54.3p
15
H 21
Henrik Häggström
Tynderö IK
45:35.273400
+9:53.59200
53.8p
16
D 21
Caroline Burman
Sundsvalls OK
45:36.273500
+9:54.59300
53.7p
17
H 21
Henrik Nordling
Tynderö IK
46:02.276100
+10:20.61900
53.2p
18
H 21
Joakim Jönsson
No Club
47:05.282400
+11:23.68200
52.0p
19
D 21
Louise Dahl
Tynderö IK
47:07.282600
+11:25.68400
52.0p
20
H 21
Kenneth Åberg
Axa SC
51:47.310600
+16:05.96400
47.3p
21
H 21
Elias Bengtsson
Tynderö IK
53:29.320800
+17:47.106600
45.8p
22
H 21
Thomas Bengtsson
Tynderö IK
53:30.320900
+17:48.106700
45.8p
23
H 21
Dag Johnsson
Tynderö IK
58:42.352100
+23:00.137900
41.7p
24
H 21
Karl Johan Setterlund
No Club
1:03:36.381500
+27:54.167300
38.5p
25
H 21
Micael Grass
Sundsvall-Timrå Airport
1:10:58.425700
+35:16.211500
34.5p
25
H 21
Christer Aronsson
Sundsvall-Timrå Airport
1:10:58.425700
+35:16.211500
34.5p
27
D 21
Kajsa Öhman Wirén
No Club
1:12:12.433100
+36:30.218900
33.9p
27
D 21
Freja Wirén
No Club
1:12:12.433100
+36:30.218900
33.9p
29
H 21
Göran Thungström
Stockviks SF
1:18:05.468400
+42:23.254200
31.4p
30
H 21
Linus Bylund
Tynderö IK
1:19:22.476100
+43:40.261900
30.9p
31
H 21
Kevin Edlund
Tynderö IK
1:22:40.495900
+46:58.281700
29.6p
32
D 21
Christina Bylund
Tynderö IK
1:22:47.496600
+47:05.282400
29.6p