Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Molidenrännet
2014-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21 Motion
Olle Strömbäck
Husums IF SK
32:46.196500
67.0p
2
H 21 Motion
David Blomberg Saitton
Vårby IK
32:53.197200
+7.600
66.7p
3
H 21 Motion
Esa Alalauri
Drömne
34:07.204600
+1:21.8000
64.3p
4
H 21 Motion
Oscar Strömberg
Hägglunds SK
36:45.220400
+3:59.23800
59.7p
5
H 21 Motion
Jerry Hallin
Molidens IK
38:45.232400
+5:59.35800
56.6p
6
H 21 Motion
Johan Eklund
Vårby IK
40:45.244400
+7:59.47800
53.9p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
14:33.87200
2
H 16
Hugo Eriksson
Vårby IK
14:47.88600
+14.1300
3
D 16
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:13.91200
+40.3900
4
D 16
Maja Hagström
Anundsjö IF
16:34.99300
+2:01.12000
5
D 21 Motion
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
16:38.99700
+2:05.12400
58.3p
6
H 16
Elis Strömbäck
Husums IF SK
17:06.102500
+2:33.15200
7
D 21 Motion
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
17:16.103500
+2:43.16200
56.2p
8
D 16
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
17:45.106400
+3:12.19100
9
D 16
Tilda Johansson
Skorpeds SK
18:03.108200
+3:30.20900
10
D 16
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
18:18.109700
+3:45.22400
11
D 16
Hedda Berglund
Vårby IK
18:24.110300
+3:51.23000
12
D 16
Julia Nyberg
Anundsjö IF
20:23.122200
+5:50.34900
13
D 16
Emma Wiberg
Nätra SK
24:53.149200
+10:20.61900
14
D 16
Beatrice Söderlind
Hägglunds SK
30:03.180200
+15:30.92900
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds SK
8:00.47900
2
D 14
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
8:13.49200
+13.1200
3
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
8:36.51500
+36.3500
4
D 14
Sofia Boström
Skorpeds SK
8:55.53400
+55.5400
5
H 14
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
9:23.56200
+1:23.8200
6
H 12
Hampus Björck
IFK Umeå
9:26.56500
+1:26.8500
6
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
9:26.56500
+1:26.8500
8
D 14
Ida Wickberg
Hägglunds SK
9:36.57500
+1:36.9500
9
D 14
Sandra Westin
Hägglunds SK
9:44.58300
+1:44.10300
9
H 12
Sebastian Hägglöf
Hägglunds SK
9:44.58300
+1:44.10300
9
H 14
Viktor Lukka
Hägglunds SK
9:44.58300
+1:44.10300
12
H 14
Isak Seijsing
Hägglunds SK
9:53.59200
+1:53.11200
13
D 14
Emelie Wiberg
Nätra SK
9:54.59300
+1:54.11300
14
H 12
Viktor Olsson
Husums IF SK
10:01.60000
+2:01.12000
14
H 12
Melker Eklund
Vårby IK
10:01.60000
+2:01.12000
16
H 12
Johan Söderholm
Anundsjö IF
10:10.60900
+2:10.12900
17
H 12
Hugo Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:14.61300
+2:14.13300
18
H 12
Axel Saitton
Vårby IK
10:33.63200
+2:33.15200
19
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
11:37.69600
+3:37.21600
20
D 12
Maja Kallin
Hägglunds SK
11:41.70000
+3:41.22000
21
D 12
Tea Nilsson
Anundsjö IF
11:44.70300
+3:44.22300
22
D 14
Fanny Bergström
Anundsjö IF
11:57.71600
+3:57.23600
23
H 14
Emil Hallin
Molidens IK
12:14.73300
+4:14.25300
23
D 12
Amelie Josefsson
Nätra SK
12:14.73300
+4:14.25300
25
D 12
Melina Vestermark
Hägglunds SK
12:15.73400
+4:15.25400
26
D 14
Sanna Söderlund
Molidens IK
12:52.77100
+4:52.29100
27
D 12
Felicia Edin
Nätra SK
12:58.77700
+4:58.29700
28
D 12
Ella Sehlberg
Hägglunds SK
13:33.81200
+5:33.33200
29
H 12
William Edin
Nätra SK
14:57.89600
+6:57.41600
29
H 12
Gustav Olofsson
Molidens IK
14:57.89600
+6:57.41600
31
H 12
Jacob Persson
Molidens IK
15:08.90700
+7:08.42700
32
D 12
Julia Tegström
Molidens IK
16:44.100300
+8:44.52300
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
6:16.37500
2
H 10
Viking Olsson
Husums IF SK
6:39.39800
+23.2200
3
H 10
Carl Gustafsson
Vårby IK
6:45.40400
+29.2800
4
H 10
Isac Lundblad
Hägglunds SK
7:20.43900
+1:04.6300
5
D 10
Ellen Norenius
Hägglunds SK
8:23.50200
+2:07.12600
6
D 10
Alma Söderlund
Molidens IK
8:49.52800
+2:33.15200
7
H 10
Henrik Forslund
Molidens IK
9:32.57100
+3:16.19500
8
D 10
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds SK
10:09.60800
+3:53.23200
9
H 10
Emil Nielsen
Nätra SK
10:52.65100
+4:36.27500
10
H 10
Albin Hannemann
Nätra SK
11:33.69200
+5:17.31600
11
D 10
Louise Olofsson
Molidens IK
13:10.78900
+6:54.41300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)