Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SUIF Skidan
2014-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
14:00.83900
2
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
14:13.85200
+13.1200
3
D 15
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:28.86700
+28.2700
4
D 16
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
15:38.93700
+1:38.9700
5
H 15
Johan Samuelsson
Husums IF SK
15:43.94200
+1:43.10200
6
D 15
Tilda Johansson
Skorpeds SK
17:15.103400
+3:15.19400
7
D 15
Emma Wiberg
Nätra SK
23:19.139800
+9:19.55800
8
D 15
Beatrice Söderlind
Hägglunds SK
24:46.148500
+10:46.64500
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
9:17.55600
2
H 14
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
9:37.57600
+20.1900
3
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
9:47.58600
+30.2900
4
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds SK
9:56.59500
+39.3800
5
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
10:33.63200
+1:16.7500
6
D 14
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
10:37.63600
+1:20.7900
7
D 13
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
10:38.63700
+1:21.8000
8
D 13
Ida Norman
Kramfors Alliansen
10:49.64800
+1:32.9100
9
H 12
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:55.65400
+1:38.9700
10
D 14
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
11:06.66500
+1:49.10800
11
D 12
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
11:21.68000
+2:04.12300
12
D 11
Klara Torshage
Vårby IK
11:24.68300
+2:07.12600
13
H 11
Isak Lundholm
Täfteå IK
11:28.68700
+2:11.13000
14
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
11:35.69400
+2:18.13700
15
D 13
Julia Johansson
Skorpeds SK
11:39.69800
+2:22.14100
16
H 14
Adrian Johansson
Hägglunds SK
11:43.70200
+2:26.14500
17
H 12
Laban Nordin
Vårby IK
11:44.70300
+2:27.14600
18
H 11
Axel Mannelqvist
Vårby IK
11:45.70400
+2:28.14700
19
H 12
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
11:48.70700
+2:31.15000
20
D 11
Elsa Eriksson
Husums IF SK
11:52.71100
+2:35.15400
21
H 11
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
11:58.71700
+2:41.16000
21
H 11
Hugo Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:58.71700
+2:41.16000
23
D 12
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
12:04.72300
+2:47.16600
24
H 11
Viktor Olsson
Husums IF SK
12:18.73700
+3:01.18000
25
D 13
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
12:19.73800
+3:02.18100
26
D 12
Stina Wallner
Vårby IK
12:31.75000
+3:14.19300
27
H 11
Teo Eikelboom
Vårby IK
12:37.75600
+3:20.19900
28
D 13
Emelie Wiberg
Nätra SK
12:45.76400
+3:28.20700
29
D 13
Thea Wikström
Nordingrå SK
12:48.76700
+3:31.21000
30
D 11
Alva Persson
Vårby IK
12:49.76800
+3:32.21100
31
H 12
Samuel Johansson
Hägglunds SK
12:54.77300
+3:37.21600
32
D 13
Nova Viberg
Nordingrå SK
13:01.78000
+3:44.22300
33
D 11
Maja Kallin
Hägglunds SK
13:21.80000
+4:04.24300
34
D 12
Maja Mårtensson
Vårby IK
13:40.81900
+4:23.26200
35
D 13
Frida Wedin
Nordingrå SK
13:48.82700
+4:31.27000
36
D 12
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
13:55.83400
+4:38.27700
37
D 11
Marie Dahlberg
Kramfors Alliansen
14:02.84100
+4:45.28400
38
D 11
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
14:03.84200
+4:46.28500
39
D 12
Alva Viberg
Nordingrå SK
14:18.85700
+5:01.30000
39
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
14:18.85700
+5:01.30000
41
D 11
Ella Sehlberg
Hägglunds SK
14:48.88700
+5:31.33000
42
D 11
Melina Vestermark
Hägglunds SK
14:57.89600
+5:40.33900
43
D 11
Fanny Vedin
Nordingrå SK
15:42.94100
+6:25.38400
44
D 12
MY Nordlander
Bollsta IK
15:48.94700
+6:31.39000
44
D 12
Amelie Josefsson
Nätra SK
15:48.94700
+6:31.39000
46
D 11
Felicia Edin
Nätra SK
16:32.99100
+7:15.43400
47
H 11
William Edin
Nätra SK
17:19.103800
+8:02.48100
48
H 12
Oskar Hedberg
Nätra SK
18:09.108800
+8:52.53100
49
H 12
Johannes Näslund
Salsåker-Ullångers IF
28:34.171300
+19:17.115600
50
D 11
Julia Bohman
Vårby IK
23:59:59.8639800
50
D 11
Evelina Nilsson
Högåkers OK
23:59:59.8639800
50
H 11
Hugo Sjödin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
50
D 13
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
50
H 13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
50
H 14
Anton Niederbach
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
50
H 14
Emil Sjödin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
6:13.37200
2
D 10
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:18.37700
+5.400
3
D 10
Elin Näslund
Vårby IK
6:24.38300
+11.1000
4
H 10
Hugo Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
6:27.38600
+14.1300
5
H 10
Carl Gustafsson
Vårby IK
6:33.39200
+20.1900
6
H 10
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
6:39.39800
+26.2500
7
H 9
Viking Olsson
Husums IF SK
6:41.40000
+28.2700
8
H 10
Arvid Norlin
Rossöns IF
7:13.43200
+1:00.5900
9
H 9
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
7:18.43700
+1:05.6400
9
H 10
Johannes Ulander
Husums IF SK
7:18.43700
+1:05.6400
11
H 9
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
7:24.44300
+1:11.7000
11
D 10
Hanna Westerlundholmgren
Husums IF SK
7:24.44300
+1:11.7000
13
D 10
Frida Sundell
Nordingrå SK
7:39.45800
+1:26.8500
13
H 10
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
7:39.45800
+1:26.8500
15
H 10
Jakob Djupenström
Salsåker-Ullångers IF
7:42.46100
+1:29.8800
15
H 10
Sebastian Stenmark
Forsmo IF
7:42.46100
+1:29.8800
17
D 10
Maja Fröberg
Nordingrå SK
7:54.47300
+1:41.10000
18
D 10
Astrid White
Oddersjaa Ssk
7:58.47700
+1:45.10400
19
D 10
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:07.48600
+1:54.11300
20
D 9
Ellen Norenius
Hägglunds SK
8:37.51600
+2:24.14300
21
H 9
Emil Palmqvist
Sollefteå Skidor IF
8:44.52300
+2:31.15000
21
D 10
Lovisa Norberg
Ramviks IF
8:44.52300
+2:31.15000
23
D 9
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds SK
8:54.53300
+2:41.16000
24
D 9
Kristina Lind
Hägglunds SK
8:57.53600
+2:44.16300
24
D 10
Thea Söderqvist
Forsmo IF
8:57.53600
+2:44.16300
26
D 9
Lotta Vikström
Nordingrå SK
9:13.55200
+3:00.17900
27
D 9
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:31.57000
+3:18.19700
28
D 9
Kajsa Lundgren
Nordingrå SK
9:56.59500
+3:43.22200
29
D 10
Evelina Nilsson
Bollsta IK
10:33.63200
+4:20.25900
30
D 10
Tilde Jönsson
Bollsta IK
10:37.63600
+4:24.26300
31
H 9
Joakim Olli
Ramviks IF
10:50.64900
+4:37.27600
32
D 9
Alva Unander
Salsåker-Ullångers IF
11:13.67200
+5:00.29900
33
D 9
Alva Perbo
Hägglunds SK
11:20.67900
+5:07.30600
34
D 9
Linn Löfvenhaft
Bollsta IK
11:41.70000
+5:28.32700
35
H 9
Albin Hannemann
Nätra SK
23:59:59.8639800
35
H 9
Oskar Persson
Vårby IK
23:59:59.8639800
35
D 10
Juva Haake
Nätra SK
23:59:59.8639800
35
H 10
Erik Sundberg
Sidensjö IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)