Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2014-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
D 18
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3
Emma Ribom
Kalix SK
4
Ida Dahl
Östersunds SK
5
Linda Ström
Hägglunds SK
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
Semifinal
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
4
Karin Björnlinger
IK Vista
5
Filippa Lindman
Stockviks SF
6
Emma Backén
Svegs IK
Kvartsfinal
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
3
Sara Wadman
IFK Mora SK
4
Olivia Persson
Storumans IK
5
Klara Svensson
Äspereds IF
6
Agnes Åstot
IFK Umeå
Kvartsfinal
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
2
Karin Björnlinger
IK Vista
3
Filippa Lindman
Stockviks SF
4
Saga Stenman
SK Järven
5
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
6
Elin Bryne
IK Fryken
Kvartsfinal
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
2
Emma Backén
Svegs IK
3
Wilma Jönsson
Östersunds SK
4
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
5
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
6
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
Semifinal
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Ida Dahl
Östersunds SK
3
Linda Ström
Hägglunds SK
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
5
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6
Wilma Jönsson
Östersunds SK
Kvartsfinal
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
3
Emma Thalin
Svegs IK
4
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
5
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
6
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
Kvartsfinal
1
Ida Dahl
Östersunds SK
2
Linda Ström
Hägglunds SK
3
Ida Kihlén
Malungs IF
4
Linnea Stark
Stockviks SF
5
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
6
Hanna Fritz
Åmåls OK
Kval
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3:14.19360
2
Emma Ribom
Kalix SK
3:19.19820
3
Ida Dahl
Östersunds SK
3:24.20320
4
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3:24.20390
5
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3:25.20460
6
Wilma Jönsson
Östersunds SK
3:26.20540
7
Filippa Lindman
Stockviks SF
3:26.20580
8
Linda Ström
Hägglunds SK
3:28.20780
9
Maria Jonasson
Östersunds SK
3:29.20840
10
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
3:29.20890
11
Sara Wadman
IFK Mora SK
3:30.20910
12
Emma Thalin
Svegs IK
3:30.20960
13
Linnea Stark
Stockviks SF
3:31.21060
14
Karin Björnlinger
IK Vista
3:31.21060
15
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
3:32.21130
16
Emma Backén
Svegs IK
3:33.21220
17
Saga Stenman
SK Järven
3:33.21280
18
Ida Kihlén
Malungs IF
3:34.21330
19
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
3:34.21340
20
Olivia Persson
Storumans IK
3:34.21370
21
Klara Svensson
Äspereds IF
3:37.21600
22
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
3:38.21700
23
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
3:38.21780
24
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
3:38.21790
25
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:39.21800
26
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:39.21890
27
Elin Bryne
IK Fryken
3:41.22020
28
Hanna Fritz
Åmåls OK
3:42.22150
29
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
3:43.22240
30
Agnes Åstot
IFK Umeå
3:43.22250
31
Evelina Sutro
IFK Mora SK
3:43.22250
32
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
3:43.22290
33
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:43.22290
34
Johanna Engström
Kalix SK
3:43.22290
35
Malin Jonsson
IK Stern
3:45.22440
36
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
3:45.22450
37
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
3:46.22560
38
Sara Björklund
Alnö SK
3:48.22740
39
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
3:48.22740
40
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
3:48.22740
41
Ida Hallquist
Åsarna IK
3:48.22790
42
Ilona Lusth
Åsarna IK
3:49.22860
43
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
3:51.23020
44
Maja Wiik
Tvärreds IF
3:51.23040
45
Sara Östling
Svegs IK
3:51.23050
46
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
3:51.23050
47
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
3:51.23050
48
Emma Jonsson
Åsarna IK
3:51.23070
49
Amanda Lindblad
Stockviks SF
3:51.23090
50
Amanda Johansson
Tranemo IF
3:52.23130
51
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
3:52.23130
52
Ellionore Bäckman
Hede SK
3:52.23160
53
Märta Torshage
Vårby IK
3:52.23190
54
Hanna Claréus
Östersunds SK
3:53.23240
55
Elin Karlsson
OK Borgen
3:54.23330
56
Hanna Carlström
Svegs IK
3:54.23380
57
Lina Åslund
Hedesunda IF
3:55.23450
58
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
3:56.23540
59
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:59.23860
60
Jessica Johansson
Falu IK
4:00.23980
61
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
4:03.24270
62
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:03.24270
63
Julia Jonsson
IK Stern
4:04.24300
64
Klara Nordlund
Hybo AIK
4:08.24730
65
Agnes Carlsson
Visborgs OK
4:11.25090
66
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
4:14.25340
67
Olivia Sörling
Hedesunda IF
4:34.27310
68
Rebecka Widman
Bolidens SK
5:01.30010
-
Mathilda Ruus
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Signe Rosenberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
D 20
Final
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
5
Isabelle Persson
Stockviks SF
6
Hedda Bångman
Offerdals SK
Semifinal
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
3
Isabelle Persson
Stockviks SF
4
Mimmi Björn
IFK Umeå
5
Helena Lundkvist
Kalix SK
6
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
Kvartsfinal
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
3
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
4
Emma Björklund
IFK Mora SK
5
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
6
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
Kvartsfinal
1
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
3
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
4
Frida Hedman
Klimpfjäll IF
5
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
6
Sarah Hale
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
2
Mimmi Björn
IFK Umeå
3
Sandra Olsson
Malungs IF
4
Julia Nyström
Nordingrå SK
5
Frida Hagström
Anundsjö IF
6
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
Semifinal
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
4
Ida Jonsson
Duveds IF
5
Olivia Hansson
Garphyttans IF
6
Sandra Olsson
Malungs IF
Kvartsfinal
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
2
Ida Jonsson
Duveds IF
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
4
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
5
Angelica Johansson
IFK Mora SK
6
Therese Axelsson
SK Bore
Kvartsfinal
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Olivia Hansson
Garphyttans IF
3
Helena Lundkvist
Kalix SK
4
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
5
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
6
Josefin Nilsson
IK Fryken
Kval
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
3:09.18890
2
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
3:13.19260
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3:15.19440
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
3:17.19610
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
3:19.19870
6
Sandra Olsson
Malungs IF
3:20.19930
7
Isabelle Persson
Stockviks SF
3:22.20120
8
Helena Lundkvist
Kalix SK
3:23.20250
9
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
3:24.20300
10
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
3:25.20410
11
Emma Björklund
IFK Mora SK
3:25.20420
12
Ida Jonsson
Duveds IF
3:26.20500
13
Olivia Hansson
Garphyttans IF
3:26.20510
14
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
3:26.20520
15
Mimmi Björn
IFK Umeå
3:28.20770
16
Julia Nyström
Nordingrå SK
3:30.20900
17
Sarah Hale
IFK Mora SK
3:31.21000
18
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
3:32.21110
19
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
3:32.21190
20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:34.21340
21
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
3:35.21470
22
Angelica Johansson
IFK Mora SK
3:35.21480
23
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:36.21590
24
Frida Hedman
Klimpfjäll IF
3:36.21590
25
Frida Hagström
Anundsjö IF
3:37.21640
26
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
3:38.21740
27
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
3:38.21750
28
Josefin Nilsson
IK Fryken
3:40.21940
29
Therese Axelsson
SK Bore
3:40.21990
30
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:40.21990
31
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
3:41.22030
32
Josefin Jonsson
Delsbo IF
3:43.22230
33
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:43.22290
34
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
3:44.22380
35
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
3:52.23180
36
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
3:53.23290
37
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
3:54.23380
38
Johanna Ågran
Tullus Sg
3:55.23470
39
Carolina Nilsson
IK Fryken
4:00.23920
40
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
4:12.25100
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
23:59:59.8639800
H 18
Final
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Elias Dahl
Offerdals SK
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
4
Peter Nilsson
Lycksele IF
5
Marcus Grate
Täfteå IK
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
Semifinal
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Marcus Grate
Täfteå IK
3
Elias Dahl
Offerdals SK
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3
Olle Axelsson
Borås SK
4
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
5
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
6
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
Kvartsfinal
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Marcus Grate
Täfteå IK
3
Elias Dahl
Offerdals SK
4
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
5
Oscar Lindell
Stockviks SF
6
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
Kvartsfinal
1
Max Novak
Offerdals SK
2
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
4
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
5
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Semifinal
1
Peter Nilsson
Lycksele IF
2
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3
Max Novak
Offerdals SK
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
5
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
Kvartsfinal
1
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
4
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
5
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
6
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
Kvartsfinal
1
Peter Nilsson
Lycksele IF
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
3
Jakob Jansson
Månkarbo IF
4
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
5
Emil Danielson
Dala-Järna IK
6
Martin Herbert
Sundbybergs IK
Kval
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2:50.16960
2
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:51.17060
3
Peter Nilsson
Lycksele IF
2:52.17140
4
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2:53.17260
5
Max Novak
Offerdals SK
2:54.17330
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
2:54.17330
7
Marcus Grate
Täfteå IK
2:55.17410
8
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:55.17480
9
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:56.17500
10
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:56.17580
11
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
2:57.17600
12
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:57.17660
13
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
2:58.17740
14
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
2:58.17790
15
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
2:59.17840
16
Anders Roos
Östersunds SK
2:59.17850
17
Elias Dahl
Offerdals SK
2:59.17850
18
Jakob Jansson
Månkarbo IF
3:00.17930
19
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3:01.18060
20
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
3:01.18060
21
Olle Axelsson
Borås SK
3:02.18100
22
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
3:02.18110
23
Martin Herbert
Sundbybergs IK
3:02.18120
24
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:02.18120
25
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3:02.18160
26
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:03.18200
27
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:03.18230
28
Emil Danielson
Dala-Järna IK
3:03.18270
29
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
3:03.18270
30
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
3:04.18320
31
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
3:05.18460
32
David Larsson
Hudiksvalls IF
3:06.18520
33
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
3:06.18580
34
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:07.18600
35
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:07.18610
36
August Spik
SK Leksand
3:07.18610
37
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:07.18640
38
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:08.18720
39
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:08.18740
40
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
3:08.18740
41
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
3:08.18760
42
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:08.18780
43
Elias Andersson
Sunderby SK
3:08.18780
44
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
3:09.18800
45
Jens Selahn
Stockviks SF
3:09.18810
46
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:09.18820
47
Jonathan Engström
Borås GIF
3:09.18870
48
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:09.18870
49
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
3:10.18900
50
Marcus Karlsson
Kalix SK
3:10.18900
51
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:10.18920
52
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
3:11.19030
53
Hannes Liljedal
Östersunds SK
3:11.19060
54
Oscar Bengtson
IK Stern
3:11.19080
55
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
3:12.19100
56
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:12.19150
57
André Mattei
Sävast Ski Team IF
3:12.19180
58
Johan Nilsson
Byske SK
3:12.19190
59
Elias Olofsson
Vårby IK
3:12.19190
60
Filip Åslin
Stockviks SF
3:13.19210
61
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
3:13.19250
62
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
3:14.19320
63
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
3:14.19330
64
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
3:14.19360
65
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
3:15.19430
66
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
3:15.19450
67
Martin Edman
Eds SK
3:15.19450
68
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:15.19470
69
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
3:16.19530
70
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:16.19580
71
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
3:16.19580
72
Olle Strömbäck
Husums IF SK
3:16.19580
73
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:17.19630
74
Gabriel Strid
Sunne SLF
3:18.19710
75
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
3:19.19860
76
Andreas Hamrin
Alnö SK
3:21.20020
77
Johan Forslund
Lycksele IF
3:21.20030
78
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:22.20100
79
Emil Eriksson
Tierps IF
3:22.20110
80
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
3:22.20130
81
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
3:23.20210
82
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:23.20280
83
Jack Sjödin
Junsele IF
3:24.20320
84
Arvid Aronsson
Stockviks SF
3:24.20360
85
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:24.20370
86
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
3:24.20390
87
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:27.20600
88
John Leander
Åsarna IK
3:27.20670
89
Lukas Sondell
Hägglunds SK
3:29.20850
90
Adrian Dahlström
Åmåls OK
3:29.20860
91
Jens Filipsson
Sunne SLF
3:30.20900
92
Emil Bennermo
Hybo AIK
3:31.21000
93
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:34.21390
94
Markus Nordmark
Nässjö SF
3:35.21450
95
Jonas Persson
Trönö IK
3:35.21470
96
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
3:40.21980
97
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
3:41.22090
98
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
3:48.22740
99
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
100
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
101
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
102
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
103
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
104
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
H 20
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Markus Persson
Hudiksvalls IF
4
Simon Lageson
Åsarna IK
5
Marcus Ruus
Gillberga SK
6
Anton Persson
SK Bore
Semifinal
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
5
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
6
Olof Jonsson
Duveds IF
Kvartsfinal
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
3
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
4
Adam Clareus
Östersunds SK
5
Sebastian Olsson
Stockviks SF
6
Anton Åström
Bodens SK
Kvartsfinal
1
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2
Olof Jonsson
Duveds IF
3
Olof Roos
Östersunds SK
4
Björn Sandström
Täfteå IK
5
Edvard Sundman
Åsarna IK
6
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
Kvartsfinal
1
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
4
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
5
Marcus Johansson
Gillberga SK
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Semifinal
1
Simon Lageson
Åsarna IK
2
Anton Persson
SK Bore
3
Markus Persson
Hudiksvalls IF
4
Erik Söderlund
Malungs IF
5
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
6
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
Kvartsfinal
1
Markus Persson
Hudiksvalls IF
2
Anton Persson
SK Bore
3
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
4
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
5
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
6
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
1
Erik Söderlund
Malungs IF
2
Simon Lageson
Åsarna IK
3
Viktor Eriksson
Malungs IF
4
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
5
Jens Burman
Åsarna IK
6
Eddie Edström
Stockviks SF
Kval
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:46.16560
2
Markus Persson
Hudiksvalls IF
2:49.16860
3
Erik Söderlund
Malungs IF
2:49.16870
4
Olof Roos
Östersunds SK
2:52.17100
5
Jacob Engström
Kalix SK
2:52.17110
6
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:52.17180
7
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:53.17230
8
Simon Lageson
Åsarna IK
2:53.17240
9
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
2:53.17240
10
Marcus Ruus
Gillberga SK
2:53.17290
11
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:54.17360
12
Anton Persson
SK Bore
2:55.17430
13
Eddie Edström
Stockviks SF
2:56.17530
14
Olof Jonsson
Duveds IF
2:57.17630
15
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:58.17710
16
Henrik Ottosson
Åsarna IK
2:58.17770
17
Björn Sandström
Täfteå IK
2:58.17790
18
Jens Burman
Åsarna IK
2:59.17830
19
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
2:59.17870
20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
2:59.17880
21
Anton Åström
Bodens SK
3:00.17900
22
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:00.17930
23
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
3:00.17940
24
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:00.17940
25
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:00.17950
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
3:00.17970
27
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3:00.17980
28
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:01.18000
29
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
3:01.18040
30
Adam Clareus
Östersunds SK
3:01.18060
31
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
3:02.18170
32
Gustav Sundström
Garphyttans IF
3:02.18170
33
Axel Ekström
Garphyttans IF
3:03.18200
34
Axel Jonsson
Duveds IF
3:03.18220
35
Emil Svensson
Åsarna IK
3:03.18290
36
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
3:04.18340
37
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:04.18350
38
Emil Persson
Östersunds SK
3:04.18380
39
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:04.18390
40
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
3:04.18390
41
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:05.18430
42
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:05.18430
43
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:06.18510
44
Adam Nelin
Hestra IF
3:06.18550
45
Felix Hopstadius
Storumans IK
3:06.18580
46
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:07.18610
47
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:07.18650
48
Simon Fors
Domnarvets GOIF
3:08.18710
49
Hannes Stenström
Järpens SK
3:09.18810
50
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:09.18810
51
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:10.18940
52
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:10.18950
53
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:10.18980
54
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:10.18980
55
Martin Johansson
Linköpings SK
3:11.19060
56
Jonatan Forsman
Grava SK
3:12.19110
57
Albert Askengren
Visborgs OK
3:12.19140
58
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:12.19140
59
Sixten Walheim
Högbo GOIF
3:12.19150
60
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
3:13.19220
61
Per Bennermo
Hybo AIK
3:13.19260
62
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:13.19260
63
Joel Lager
Garphyttans IF
3:15.19410
64
Daniel Södersten
Orsa SK
3:15.19430
65
David Thorell
IK Stern
3:15.19470
66
Ola Jonsson
Storumans IK
3:16.19510
67
Björn Svensson
IK Stern
3:17.19680
68
Abel Buskqvist
IK Stern
3:17.19690
69
Teodor Thåli
Falu IK
3:21.20020
70
Arvid Rattfeldt
SK Bore
3:22.20120
71
Karl Ekström
IK Rex
3:23.20200
72
Erik Öman
Hägglunds SK
3:24.20330
73
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:25.20410
74
Erik Wickberg
Hägglunds SK
3:28.20710
75
Andreas Holmström
Skellefteå SK
3:29.20840
76
Anders Kallings
Visborgs OK
3:34.21300
77
Jonas Ingard
IK Rex
3:34.21330
78
John Nyquist
IK Stern
3:53.23210
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Jonathan Ström
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:59.8639800
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800