Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2014-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Markus Persson
Hudiksvalls IF
4
Simon Lageson
Åsarna IK
5
Marcus Ruus
Gillberga SK
6
Anton Persson
SK Bore
Semifinal
7
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
7
Erik Söderlund
Malungs IF
9
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
9
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
11
Olof Jonsson
Duveds IF
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
Kvartsfinal
13
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
13
Viktor Eriksson
Malungs IF
13
Olof Roos
Östersunds SK
16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
16
Adam Clareus
Östersunds SK
16
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
16
Björn Sandström
Täfteå IK
16
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
21
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21
Jens Burman
Åsarna IK
21
Edvard Sundman
Åsarna IK
21
Marcus Johansson
Gillberga SK
26
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
26
Anton Åström
Bodens SK
26
Eddie Edström
Stockviks SF
26
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
30
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Kval
31
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
3:02.18170
31
Gustav Sundström
Garphyttans IF
3:02.18170
33
Axel Ekström
Garphyttans IF
3:03.18200
34
Axel Jonsson
Duveds IF
3:03.18220
35
Emil Svensson
Åsarna IK
3:03.18290
36
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
3:04.18340
37
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:04.18350
38
Emil Persson
Östersunds SK
3:04.18380
39
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:04.18390
39
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
3:04.18390
41
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:05.18430
41
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:05.18430
43
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:06.18510
44
Adam Nelin
Hestra IF
3:06.18550
45
Felix Hopstadius
Storumans IK
3:06.18580
46
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:07.18610
47
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:07.18650
48
Simon Fors
Domnarvets GOIF
3:08.18710
49
Hannes Stenström
Järpens SK
3:09.18810
49
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:09.18810
51
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:10.18940
52
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:10.18950
53
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:10.18980
53
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:10.18980
55
Martin Johansson
Linköpings SK
3:11.19060
56
Jonatan Forsman
Grava SK
3:12.19110
57
Albert Askengren
Visborgs OK
3:12.19140
57
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:12.19140
59
Sixten Walheim
Högbo GOIF
3:12.19150
60
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
3:13.19220
61
Per Bennermo
Hybo AIK
3:13.19260
61
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:13.19260
63
Joel Lager
Garphyttans IF
3:15.19410
64
Daniel Södersten
Orsa SK
3:15.19430
65
David Thorell
IK Stern
3:15.19470
66
Ola Jonsson
Storumans IK
3:16.19510
67
Björn Svensson
IK Stern
3:17.19680
68
Abel Buskqvist
IK Stern
3:17.19690
69
Teodor Thåli
Falu IK
3:21.20020
70
Arvid Rattfeldt
SK Bore
3:22.20120
71
Karl Ekström
IK Rex
3:23.20200
72
Erik Öman
Hägglunds SK
3:24.20330
73
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:25.20410
74
Erik Wickberg
Hägglunds SK
3:28.20710
75
Andreas Holmström
Skellefteå SK
3:29.20840
76
Anders Kallings
Visborgs OK
3:34.21300
77
Jonas Ingard
IK Rex
3:34.21330
78
John Nyquist
IK Stern
3:53.23210
79
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
79
Jonathan Ström
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
79
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
79
Emil Svensson
Marhults SOFK
23:59:59.8639800
79
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
79
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800