Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla VM Sunne
2014-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 17
Sebastian Olsson
SK Bore
24:18.145700
2
H 17
Emil Nykvist
Sunne SLF
27:18.163700
+3:00.17900
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Simon Lundberg
Hagfors SF
17:22.104100
2
D 17
Linn Gustafsson
Filipstads SF
18:22.110100
+1:00.5900
62.7p
3
H 16
Elis Berg
Sunne SLF
18:30.110900
+1:08.6700
4
H 16
Elias Edvinsson
Hagfors SF
18:32.111100
+1:10.6900
5
H 15
Alfred Nilsson
Hagfors SF
18:37.111600
+1:15.7400
5
H 15
Viktor Gustafsson
Filipstads SF
18:37.111600
+1:15.7400
7
D 17
Malin Svensson
Årjängs IF
19:13.115200
+1:51.11000
59.9p
8
H 15
David Nykvist
Sunne SLF
20:26.122500
+3:04.18300
9
D 15
Michela Andreasson
Gillberga SK
20:29.122800
+3:07.18600
10
D 16
Moa Westh
SK Bore
22:16.133500
+4:54.29300
11
H 15
Adrian Lundberg
Hagfors SF
23:26.140500
+6:04.36300
12
D 15
Mikela Johnson
Brandsbols SK
26:55.161400
+9:33.57200
13
D 16
Emma Stenmark
Brandsbols SK
23:59:58.8639700
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Edvard Nilsson
Hagfors SF
8:26.50500
2
H 14
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
8:42.52100
+16.1500
3
H 12
Rasmus Hedeberg
SK Bore
9:12.55100
+46.4500
3
D 14
Maja Westh
SK Bore
9:12.55100
+46.4500
5
H 14
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
9:25.56400
+59.5800
6
H 13
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
9:26.56500
+1:00.5900
7
H 13
Linus Jonsson
Årjängs IF
9:33.57200
+1:07.6600
8
H 13
Felix Fougstedt
Grava SK
9:34.57300
+1:08.6700
9
H 11
Filip Strand
Sunne SLF
9:39.57800
+1:13.7200
10
D 14
Hanna Thorn
Bengtsfors Bois
9:44.58300
+1:18.7700
11
H 13
Albin Lundqvist
Gillberga SK
9:45.58400
+1:19.7800
12
D 13
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
9:49.58800
+1:23.8200
13
H 11
Erik Bryne
IK Fryken
9:50.58900
+1:24.8300
14
H 14
Erik Stenmark
Brandsbols SK
10:05.60400
+1:39.9800
15
H 13
Christoffer Näs
Gillberga SK
10:09.60800
+1:43.10200
16
H 13
Karl Lindqvist
Hagfors SF
10:14.61300
+1:48.10700
17
H 11
Lukas Jonsson
Årjängs IF
10:16.61500
+1:50.10900
18
H 11
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
10:19.61800
+1:53.11200
19
D 12
Hanna Johansson
Ekshärads SF
10:21.62000
+1:55.11400
20
D 14
Emma Olofsson
Töcksfors IF
10:22.62100
+1:56.11500
20
D 14
Louise Adolfsson
SK Bore
10:22.62100
+1:56.11500
22
H 11
Christian Eriksson
Årjängs IF
10:24.62300
+1:58.11700
23
D 13
Kerstin Näslund
SK Bore
10:27.62600
+2:01.12000
24
D 14
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
10:32.63100
+2:06.12500
25
H 11
Axel Enström-erixon
Grava SK
10:36.63500
+2:10.12900
26
D 11
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
10:40.63900
+2:14.13300
27
D 13
Elsa Persson
IK Fryken
10:42.64100
+2:16.13500
28
H 12
Kasper Olsen
Grava SK
10:43.64200
+2:17.13600
29
D 11
Ellen Hedeberg
SK Bore
10:50.64900
+2:24.14300
29
D 13
Alva Andreasson
IK Fryken
10:50.64900
+2:24.14300
31
D 12
Hanna Kolberg
Köla AIK
10:52.65100
+2:26.14500
32
D 12
Elin Westh
SK Bore
11:05.66400
+2:39.15800
33
D 12
Linda Forsby
Årjängs IF
11:20.67900
+2:54.17300
34
D 12
Clara Lundqvist
Gillberga SK
11:25.68400
+2:59.17800
35
D 11
Alba Johansson
Sundbybergs IK
11:36.69500
+3:10.18900
36
H 12
Simon Johansson
Grava SK
11:37.69600
+3:11.19000
37
D 13
Julia Andersson
Hagfors SF
11:39.69800
+3:13.19200
38
D 14
Märta Bryne
IK Fryken
11:41.70000
+3:15.19400
39
D 11
Rebecka Westlund
Sunne SLF
11:43.70200
+3:17.19600
40
D 13
Hanna Fischer
Hagfors SF
11:51.71000
+3:25.20400
41
H 11
Joel Eriksson
Sunne SLF
11:56.71500
+3:30.20900
42
D 13
Amanda Hedström
Ekshärads SF
11:57.71600
+3:31.21000
43
D 12
Johanna Axelsson
SK Bore
12:00.71900
+3:34.21300
44
H 12
Daniel Näs
Gillberga SK
12:16.73500
+3:50.22900
45
D 12
Thea Braneby
Sunne SLF
12:17.73600
+3:51.23000
46
H 11
Måns Olsen
Grava SK
12:38.75700
+4:12.25100
47
D 12
Clara Johansson
Bengtsfors Bois
12:53.77200
+4:27.26600
48
D 11
Elsa Fischer
Hagfors SF
15:46.94500
+7:20.43900
49
H 11
Jakob Wolff
Sunne SLF
15:54.95300
+7:28.44700
50
H 14
Julius Berg
Sunne SLF
23:59:58.8639700
51
H 11
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
51
H 13
Hugo Johnson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
51
D 11
Frida Johansson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
51
H 12
Emanuel Alsin
Åmåls OK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 9
Casper Eriksson
Årjängs IF
5:00.29900
2
H 10
Filip Sundin
Grava SK
5:05.30400
+5.400
3
H 9
Fredrik Westlund
Sunne SLF
5:07.30600
+7.600
4
D 10
Astrid Kolberg
Köla AIK
5:18.31700
+18.1700
5
H 9
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
5:28.32700
+28.2700
6
H 9
Samuel Johansson
Ekshärads SF
5:33.33200
+33.3200
7
H 10
Linus Nilsson
Åmåls OK
5:38.33700
+38.3700
7
H 10
Daniel Nykvist
Sunne SLF
5:38.33700
+38.3700
9
H 10
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
5:44.34300
+44.4300
9
H 10
David Hermansson
Åmåls OK
5:44.34300
+44.4300
11
H 10
Sixten Bihl
Grava SK
5:48.34700
+48.4700
12
H 9
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
5:49.34800
+49.4800
13
D 9
Julia Björn
SK Bore
6:01.36000
+1:01.6000
14
H 9
Oskar Persson
IK Fryken
6:21.38000
+1:21.8000
15
H 10
Alwin Persson
Sunne SLF
6:23.38200
+1:23.8200
16
H 10
David Fritz
Åmåls OK
6:24.38300
+1:24.8300
16
H 9
Erik Halvarsson
Åmåls OK
6:24.38300
+1:24.8300
18
D 9
Julia Forsgren
Grava SK
6:33.39200
+1:33.9200
19
D 9
Rebecka Lennartsson
Holmedals Ais
6:36.39500
+1:36.9500
20
D 10
Linnea Hedin
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
20
D 9
Nora Källgren
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)