Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2014-03-22
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Eriksson
Dala-floda IF
2:09:18.775780
97.6p
2
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
2:10:04.780370
+45.4490
97.1p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:12:22.794150
+3:03.18270
95.6p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:13:51.803020
+4:32.27140
94.7p
5
Oskar Svärd
Försvarets SK
2:13:57.803680
+4:39.27800
94.6p
6
Lars Nelson
Åsarna IK
2:14:13.805260
+4:54.29380
94.4p
7
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:14:24.806340
+5:05.30460
94.3p
8
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:15:48.814760
+6:29.38880
93.5p
9
Martin Bergström
Piteå Elit SK
2:16:08.816740
+6:49.40860
93.3p
10
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:16:19.817820
+7:00.41940
93.2p
11
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2:17:00.821950
+7:41.46070
92.8p
12
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:17:47.826650
+8:28.50770
92.3p
13
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:18:16.829500
+8:57.53620
92.0p
14
Jens Burman
Åsarna IK
2:18:57.833680
+9:38.57800
91.6p
15
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:19:08.834770
+9:49.58890
91.5p
16
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:19:28.836780
+10:09.60900
91.3p
17
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
2:19:33.837250
+10:14.61370
91.3p
18
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
2:19:54.839390
+10:36.63510
91.1p
19
Lars Suther
Lima IF
2:20:04.840330
+10:45.64450
91.0p
20
Oscar Persson
SK Bore
2:20:06.840560
+10:47.64680
90.9p
21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
2:20:08.840770
+10:49.64890
90.9p
22
Johan Edin
IFK Mora SK
2:20:35.843400
+11:16.67520
90.7p
23
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:20:44.844300
+11:25.68420
90.6p
24
Axel Bergsten
Axa SC
2:20:53.845280
+11:34.69400
90.5p
25
Simon Lageson
Åsarna IK
2:21:06.846590
+11:48.70710
90.4p
26
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:21:32.849120
+12:13.73240
90.1p
27
Simon Persson
IFK Umeå
2:22:04.852360
+12:45.76480
89.8p
28
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
2:22:14.853340
+12:55.77460
89.7p
29
Magnus Jonsson
Sollefteå Skidor IF
2:22:25.854480
+13:06.78600
89.6p
30
Niklas Niska
Bodens SK
2:22:28.854700
+13:09.78820
89.6p
31
Erik Silfver
IFK Umeå
2:22:34.855360
+13:15.79480
89.6p
32
Klas Nilsson
Bodens SK
2:22:52.857160
+13:33.81280
89.4p
33
Viktor Brännmark
Bodens SK
2:23:25.860450
+14:06.84570
89.1p
34
David Frisk
IFK Mora SK
2:23:31.861010
+14:12.85130
89.0p
35
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:23:59.863880
+14:40.88000
88.8p
36
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:24:30.866980
+15:11.91100
88.5p
37
Johan Forsberg
IFK Umeå
2:25:02.870190
+15:44.94310
88.2p
38
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:25:10.870970
+15:51.95090
88.1p
39
Jens Andersson
Kalix SK
2:25:21.872030
+16:02.96150
88.0p
40
Arvid Forss
Åsarna IK
2:25:33.873210
+16:14.97330
87.9p
41
Bob Impola
SK Bore
2:25:50.874970
+16:31.99090
87.8p
42
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:26:15.877490
+16:57.101610
87.6p
43
Anders Solin
IFK Mora SK
2:27:10.882930
+17:51.107050
87.1p
44
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
2:28:09.888800
+18:50.112920
86.6p
45
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:28:11.889050
+18:52.113170
86.5p
46
Adrian Bergström
Bodens SK
2:28:31.891070
+19:12.115190
86.4p
47
Robin Norum
IFK Umeå
2:28:42.892150
+19:23.116270
86.3p
48
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:28:53.893210
+19:34.117330
86.2p
49
Johannes Ringsby
SK Bore
2:30:23.902220
+21:04.126340
85.4p
50
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:30:42.904160
+21:23.128280
85.3p
51
Karl-johan Westberg
Borås SK
2:31:42.910110
+22:23.134230
84.8p
52
David Nordström
IFK Umeå
2:32:21.914030
+23:02.138150
84.4p
53
Carl Olander
IK Stern
2:32:21.914040
+23:02.138160
84.4p
54
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:32:54.917310
+23:35.141430
84.2p
55
Emil Brindbergs
Vansbro AIK Skidklubb
2:33:13.919260
+23:54.143380
84.0p
56
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:34:04.924340
+24:45.148460
83.6p
57
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:34:13.925270
+24:54.149390
83.5p
58
Oskar Kardin
Offerdals SK
2:34:27.926600
+25:08.150720
83.4p
59
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:38:43.952210
+29:24.176330
81.4p
60
Erik Ohlström
IK Rex
2:47:22.1004170
+38:03.228290
77.6p
61
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:50:52.1025110
+41:33.249230
76.2p
-
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Ekman
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Bill Impola
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Albin Jonsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
-
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:23:14.499360
89.9p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
1:24:04.504340
+49.4880
89.0p
3
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:24:41.508060
+1:27.8600
88.4p
4
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
1:26:31.519060
+3:17.19600
86.4p
5
Hanna Erikson
Åsarna IK
1:26:44.520370
+3:30.20910
86.2p
6
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:27:09.522820
+3:54.23360
85.8p
7
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:27:13.523230
+3:58.23770
85.7p
8
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
1:27:44.526380
+4:30.26920
85.2p
9
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:28:28.530780
+5:14.31320
84.5p
10
Laila Kveli
Nor
1:30:20.541970
+7:06.42510
82.7p
11
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
1:30:24.542350
+7:09.42890
82.6p
12
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:30:25.542460
+7:11.43000
82.6p
13
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:30:58.545750
+7:43.46290
82.1p
14
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:31:26.548520
+8:11.49060
81.6p
15
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:32:04.552360
+8:50.52900
81.1p
16
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:32:13.553200
+8:58.53740
80.9p
17
Ida Indahl
Offerdals SK
1:32:29.554890
+9:15.55430
80.7p
18
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:32:57.557690
+9:43.58230
80.3p
19
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:33:02.558120
+9:47.58660
80.2p
20
Frida Erkers
Sundbybergs IK
1:33:05.558470
+9:51.59010
80.2p
21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:33:06.558550
+9:51.59090
80.1p
22
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:33:44.562370
+10:30.62910
79.6p
23
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:33:45.562470
+10:31.63010
79.6p
24
Lisa Dahl
Offerdals SK
1:34:15.565440
+11:00.65980
79.1p
25
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
1:34:39.567870
+11:25.68410
78.8p
26
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:34:47.568620
+11:32.69160
78.7p
27
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:35:14.571380
+12:00.71920
78.3p
28
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:35:21.572000
+12:06.72540
78.2p
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
1:36:02.576190
+12:48.76730
77.6p
30
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:36:54.581320
+13:39.81860
76.9p
31
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:37:47.586650
+14:32.87190
76.2p
32
Emma Bergström
Kalix SK
1:38:10.588920
+14:55.89460
75.9p
33
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:38:15.589420
+15:00.89960
75.8p
34
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:38:24.590330
+15:09.90870
75.7p
35
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:38:40.591950
+15:25.92490
75.5p
36
Eva Johansson
Linköpings SK
1:38:47.592660
+15:33.93200
75.4p
37
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:38:59.593860
+15:45.94400
75.2p
38
Terese Andersson
IFK Umeå
1:40:45.604480
+17:31.105020
73.9p
39
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
1:41:11.607090
+17:57.107630
73.6p
40
Lovisa Sundin
Delsbo IF
1:41:59.611890
+18:45.112430
73.0p
41
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
1:46:02.636160
+22:48.136700
70.1p
-
Sara Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-