Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Fristil distans
2014-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 11
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
11:39.69800
2
Oskar Vikström
Stockviks SF
13:15.79400
+1:36.9500
2
Filip Strand
Sunne SLF
13:15.79400
+1:36.9500
2
Albin Gezelius
IFK Mora SK
13:15.79400
+1:36.9500
5
Filip Björkman
IFK Mora SK
13:17.79600
+1:38.9700
6
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
13:26.80500
+1:47.10600
7
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
13:28.80700
+1:49.10800
8
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
13:41.82000
+2:02.12100
9
Hjalmar Berg
Sunne SLF
13:58.83700
+2:19.13800
10
Viktor Bütikofer
Hybo AIK
14:02.84100
+2:23.14200
11
Sverre Moen
Röros IL
14:04.84300
+2:25.14400
12
Lukas Jonsson
Årjängs IF
14:05.84400
+2:26.14500
13
Christoffer Lindgren
Falu IK
14:08.84700
+2:29.14800
14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14:17.85600
+2:38.15700
15
Örjan Wiggen Skancke
Röros IL
14:29.86800
+2:50.16900
16
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:30.86900
+2:51.17000
17
Christian Eriksson
Årjängs IF
14:31.87000
+2:52.17100
18
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
14:33.87200
+2:54.17300
19
Albin Nyqvist
OK Landehof
14:39.87800
+3:00.17900
20
Axel Karlsson
Täby IS SK
14:49.88800
+3:10.18900
21
Oskar Furu
Pargas IF
14:51.89000
+3:12.19100
22
Elias Rymoen
Röros IL
14:57.89600
+3:18.19700
23
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
14:58.89700
+3:19.19800
24
August Rosén
Jättendals IF
15:02.90100
+3:23.20200
25
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
15:03.90200
+3:24.20300
26
Loke Sköld
Häverödals IF
15:06.90500
+3:27.20600
27
Markus Melén
Falu IK
15:10.90900
+3:31.21000
28
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
15:14.91300
+3:35.21400
29
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
15:17.91600
+3:38.21700
30
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
15:26.92500
+3:47.22600
31
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
16:02.96100
+4:23.26200
32
Albin Källiden
Granbergsdals IF
16:05.96400
+4:26.26500
33
Albin Björk
Högbo GOIF
16:08.96700
+4:29.26800
34
Anton Olars
Sågmyra SK
16:36.99500
+4:57.29600
35
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16:50.100900
+5:11.31000
36
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
16:57.101600
+5:18.31700
37
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
16:58.101700
+5:19.31800
38
Markus Almgren
Orsa SK
17:09.102800
+5:30.32900
39
Jonatan Kraft
Almby IK
17:23.104200
+5:44.34300
39
Melvin Strandberg
Kungsgårdens SK
17:23.104200
+5:44.34300
41
Simon Karlsson Holmer
IFK Mora SK
17:35.105400
+5:56.35500
42
Lukas Söderqvist
Storvreta IK
17:49.106800
+6:10.36900
43
Oscar Carlsson
Sya SK
17:54.107300
+6:15.37400
44
Elvis Ärnlöv
Falu IK
17:57.107600
+6:18.37700
45
Felix Sternander
Vreta Skid o Mk
18:10.108900
+6:31.39000
46
Joel Owén
Valbo Aif
19:56.119500
+8:17.49600
-
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
Mattias Hansson
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Malte Johansson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Teodor Pettersson
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)