Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandc Cup Final
2014-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
47:34.285340
90.6p
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
48:51.293050
+1:17.7610
88.5p
3
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
49:01.294010
+1:26.8570
88.2p
4
Marcus Ruus
Gillberga SK
49:25.296450
+1:51.11010
87.6p
5
Axel Ekström
Garphyttans IF
49:33.297260
+1:59.11820
87.3p
6
Edvard Sundman
Åsarna IK
49:47.298600
+2:12.13160
87.0p
7
Björn Sandström
Täfteå IK
50:02.300150
+2:28.14710
86.6p
8
Eddie Edström
Stockviks SF
50:05.300410
+2:30.14970
86.5p
9
Henrik Ottosson
Åsarna IK
50:08.300790
+2:34.15350
86.4p
10
Olof Roos
Östersunds SK
50:23.302240
+2:49.16800
86.1p
11
Sebastian Olsson
Stockviks SF
50:55.305460
+3:21.20020
85.2p
12
Emil Svensson
Åsarna IK
51:02.306100
+3:27.20660
85.1p
13
Viktor Eriksson
Malungs IF
51:08.306700
+3:33.21260
84.9p
14
Olof Jonsson
Duveds IF
51:42.310130
+4:07.24690
84.1p
15
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
51:52.311150
+4:18.25710
83.8p
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
52:07.312620
+4:32.27180
83.5p
17
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
52:16.313520
+4:41.28080
83.3p
18
Martin Emilsson
Offerdals SK
52:34.315310
+4:59.29870
82.8p
19
Jacob Engström
Kalix SK
52:39.315810
+5:04.30370
82.7p
20
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
52:43.316270
+5:09.30830
82.6p
21
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
52:48.316750
+5:14.31310
82.5p
22
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
53:05.318480
+5:31.33040
82.1p
23
Anton Åström
Bodens SK
53:15.319400
+5:40.33960
81.9p
24
Emil Persson
Östersunds SK
53:36.321580
+6:02.36140
81.4p
25
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
53:49.322840
+6:15.37400
81.1p
26
Axel Jonsson
Duveds IF
54:18.325710
+6:43.40270
80.4p
27
Hannes Stenström
Järpens SK
54:49.328810
+7:14.43370
79.8p
28
Daniel Södersten
Orsa SK
54:51.329060
+7:17.43620
79.7p
29
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
54:58.329790
+7:24.44350
79.5p
30
Jesper Thor
Åsarna IK
55:03.330290
+7:29.44850
79.4p
31
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
55:22.332160
+7:48.46720
79.0p
32
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
55:53.335230
+8:18.49790
78.4p
33
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
56:12.337130
+8:37.51690
78.0p
34
Felix Hopstadius
Storumans IK
56:21.338070
+8:47.52630
77.8p
35
Erik Öman
Hägglunds SK
56:48.340780
+9:14.55340
77.2p
36
Martin Johansson
Linköpings SK
57:05.342440
+9:31.57000
76.9p
37
David Thorell
IK Stern
57:49.346820
+10:14.61380
76.0p
38
Emil Svensson
Marhults SOFK
58:29.350890
+10:55.65450
75.2p
39
Viktor Karlsson
Storumans IK
59:01.354060
+11:27.68620
74.6p
40
Anders Kallings
Visborgs OK
1:00:39.363810
+13:04.78370
72.8p
41
Elias Persson
Storumans IK
1:02:55.377420
+15:20.91980
70.4p
-
Jonathan Ström
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
23:59:58.8639700
-
-
Mårten Vänn
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Gardelin
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Spjut
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-